Chat n° 044 - Tarih: 11 ocak 2002

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [ ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg'e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.

 

[] Kaptan aiberg_ nickiyle bağlandı

 

<> Selam ve selam

 

Selamlar ve selamlar. Vakit kaybetmeden bir başlayalım mı sevgideğer ortaklarım. Kitap serbest kalmak üzere (Sert çıkıştığım için inatlaşmışlar) Haftaya falan elimizde olur.

 

[] Not: Kitap bazı sorunlardan dolayı yayınlanamamıştır.

 

Hava muhalefeti ve bir önemli konu yüzünden de Antalya'da işbaşı yapamıyorum. Eylik holding, Ankara ve İstanbul ETV merkezlerini kapıyor ve tasarruf edecekmiş. (Zaten Haciz aldı kanal) Benim haftada iki-üç gün Antalya'da olmam bir densizlik geliyor bana...

Soruyorlar da onun için anlatıyorum.

 

<> Hz. Yusuf yarım kalmıştı. Neden iki yıl hapiste unutuldu? Neden 11 yıldız gördü rüyasında, vs.

 

Yusuf'un yyy cinsinden olduğunu söylemiş miydim?

 

<> Hayır, çok güzel demiştiniz.

 

Evet Adem ile Havva'nın birer "Klonu" EVLAT olarak ve meşhur Kaburga kemiği ile omurga kemiği arası bölgeden "Rezervde" olarak indirildi Cennetten... Onların oluşması 300+9 yıl sürüyor. O söylediğim ve Tarık suresinde geçen "Özel dış gebelik bölgesi" Üç asırda gelişiyor.

Bu yüzden Adem ve Havva ÜÇYÜZ SENE sonra buluştular. (Birbirinden ayrı bölgelere indirilmişlerdi)

Buluştuktan sonra birer kendi çocukları yanında birer de kendi Klonları DOĞDU.

Bu ilk doğum sırasında

Bir dk. evde yalnızım kapı çalıyor benden başkası bakamaz.

Yine yalan söyledim misafire "Çıkmak üzereydim, başka bir gün beklerim" dedim.

Bu politik yalanlar beni mahvediyor hatta kahrediyor. Yarın o kişilerin nasıl yüzüne bakacağım? Chat desem, gelip lafa tutacak yazdırmayacak. Yalan şart oldu ne yapayım? :=(((

Kendimden utanıyorum bu yaşta günde 20 yalanım var...

Bunlardan sorguya çekilirsem her birine onar yıl sorgulanırsam ben ne yaparım?

ALLAH'IM LÜTFEN BİZİ AFFET. Yoksa hiç bir kurtuluşumuz yok, senin yüce affından başka. Yarabbi çok ama çok özür diliyorum. Bana yalan tuzağı oluşmasına fırsat verme Rabbimiz!

BİZLERİ DOSDOĞRU bir kul yap yarabbi. İlmimizi artır ve Selam-selam ile yaşat. Barışdan hoşgörüden öte nefsimize yenilmemize izin verme lütfen ey Latif!

 

<> Bunları bizim için yapıyorsunuz. Herkes sırasını beklemeli. Şimdi sıra bizde...

 

Nefsimin muhasebesini ama SESLİ olarak vicdan hesaplaşmamı yaptım. Göstermek için değil, utancımı saklamamak için...

Ya o kapıdaki misafir içinizden biri olsaydı? Bunun için çok utandım.

Bizler bizlere yalan söylememeliyiz. BİZLER BİZLERİZ. Bir tekiz. Bizim adımız Külli Şey*in=BİZLER'dir. BİZLERDEN BİZLERE yapılan bir yanlış BİZLERİN NEFSİ KÜLL'ünü ÖLDÜRMEKTİR eziyettir.

Bizlerden biri bizlere yanlış yaparsa BİR PEYGAMBER HAKSIZ YERE ÖLDÜRÜLMÜŞ OLUR. Nefsimiz ölsün daha iyi...

Allah'ım bizi İbrahim Milletinin Halis ve Hanif kullarından eyle ve o Halilullah'tan ayırma.

Resulullah efendimize selam ve selam olsun ki ona çok minnettarız, müteşekkiriz ki o bize YÜCE KUR'AN'I getirdi ve bizi HANİFLİK üzerine İslam KILDI.

Ey Umulanı yerine getiren Rabbimiz BİZLERİ RESULLAH'ın da iftihar ettiği o ümmetten kıl.

Ne mutlu ki biz Resulullah efendimizin sonraki sahabisiyiz. O bizi görüyor ya, bu da bize yeter! Onun Hasen ahlakıyla ahlaklandır Yarabbi! Resullah'ın bizi kucaklamasına, bizim de tırnağını öpmemizi Nasip et...

Utancım ancak geçti... Keşke kapı hiç çalmasaydı ya da evde birileri olsaydı...

Hanif kişi başkalarını HOŞGÖRMELİ ama kendini kusurlu daha kusurlu en kusurlu bulmalı.

 

<> Slm & slm

<> slm

 

Herkese bir daha selam vesselam!

 

<> Hz. Yusuf'a geçiyorduk, Sayın Aiberg...

 

Evet.

Klonlu olarak iki ayrı bölgeye yerleştirilen Adem-2 ve Havva-2 (İkinci diyorum çünkü birinciler OL emriyle DOĞMADAN olmuşlardı. Ama ikinci klon ÇOCUK olarak doğuyor. Ve açıkçası yaşanmamış çocukluğu oluyor Adem ve Havva velinimetlerimizin... Yani doğmadan doğurulmuş gibi... Bunlar KLONLU Adem-2 ve Havva-2.

Havva-2'nin adı da ilginç=Labuda.

Yine kapı... çaldı. Tornavida isteyen bir komşum idi, ucuz kurtulduk.

Görüyorsun halimi. Millet kapı çalsın biri gelsin diye sevinir, ben ise tedirginim.

 

<> Kapıyı açmamak yalan söylemekten iyi olmalı

 

;=) Hem de çooooook iyi!...

Labuda daha sonra şu efsanede yer alıyor: Anka kuşu... Güneşi görünce yanıyor ve sonra kendi küllerinden bir daha doğuyor. Yunancası PHOENİX, İbranicesi Labuda. Yani "Klon"umsu bir laf var sanki... Labuda da bir klon... YYx klonu.

Omurga-kaburga arasında Labuda ve normal Rahim'de ise KABİL var. Öteki ikizlikte de YYy Habil ile onun XX kızkardeşi var.

Emir şöyle: Kardeşler arası evlenme olmayacak! Çapraz olarak evlenilecek! Klon (Labuda) ile Habil ve diğeriyle de Kabil evlenecek!...

 

<> Ama Kabil bunu bozuyor

 

Ama Çirkin Kabil klon kızkardeşi çok güzel (Yusuf'un en baş soyu) olan labuda ile evlenmek için kardeşini öldürüyor. Ve onu kaçırıyor ve evleniyor ve de çocukları oluyor...

İşte insanlığın tuhaf serüveni böyle başlıyor.

Yaklaşık mamut boyundaki insanların nesli küçülüyor. Bin yıla yakın hatta fazla ömürler de giderek yarıya, çeyreğe ve şimdi olduğu gibi 70 yaş cıvarına indirgeniyor. Tıkız ve cılız bir kavim oluşuyor giderek...

Genler ise bildiğini okuyor.

O klonların genini taşıyan yani HURİ KADAR güzel olan ikinci çift DNA'dan zaman zaman çok değişik ve seçkin kimseler çıkıyor.

Bu ikinci çift sarmalı CİFİR çizimlerimde (Arş'ın dört direğinden) öteki çift olarak gösterdim.

Şid As. normal iken, İdris BAMBAŞKA bir yapıda ortaya çıkıyor. Öyle ki tamamen bir ĞILMAN (Erkek Huri) gibi. Üstelik Allah'ın ALİM adını verdiği ilk BİLİM ADAMI... İnsanlık uygarlığının kurucusu...

O ölmüyor, öldürülmüyor, ölüm tattırılıyor ama "Top direkten dönüyor" ve Allah'ın YÜCE bir makamına aslı olan Cennet'e dönüyor. Ölmeden dönüyor üstelik...

Ve İdris KABİL'in çocuğu... Yani kötü olanın... Oysa Şuayb as. vs. öyle değil... Sıradan diğer İKİZLERDEN (Tevrat bu ilk dörtlüden sonra kırk [yirmi] ikiz daha doğduğunu ve bunların HIZLA ve her birinin bir çok asır ömrü içinde birkaç yıl arayla binlerce evladı olduğunu bildiriyor. (Kırk ikiz olur mu? Yirmi ikiz, yirmi çift demem gerekirdi, düzeltiyorum)

(Tevrat'ın biliyorsunuz, bazı bildirimlerini Kur'an tasdik ettiğinde alıyor ve kabul ediyoruz.) Herhalde Tevrat'ı Allah'ımız "Yalan kitap" olarak indirmedi ya?

İdris'in o benzersizliği genler aracılığıyla NUH'a geçti... Nuh'un da hiç kimseye benzemeyen insanüstü insan olarak Tevrat'ta tanımı var. (Kur'an'da diyor ki, NUH SOYU=GENETİĞİ) Daha önceki Chatlerimizde bunları ayetlerle söyleşmiştik. İnanmazsanız [Z]'ye sorun.

Yine kapı.

Aşure gönderdiler ;=)))))

Aşure için değil; Yalansız atlattığım için sevindim.

 

<Z> Evet, bunları söylemiştik

 

Sen ayetler yazmıştın ya onun için söylüyorum. Aslında hep [A]'ya yüklenmeye de utanıyorum ama, tesellim o ki, KUR'AN OKUYAN, OKUTAN en büyük sevabı alır. Onun için sizi eziyete değil, sevaba sokuyorum. (Birşey değil, rica ederim, teşekküre değmez.)

Ve Nuh'un dört oğlu var dedik. Hami-Sami-Yafesi ve Yami ırklarının kurucusu olan çocukları... Ama bir de NUH var...

Kur'an onun bin yıl kadar yaşadığını söylüyor. Tufanda 350 yaşındaydı. Yani arkada daha [650] yıl var. Yaş 35 yolun yarısı...

Ve Nuh da AYRICA BABA OLDU elbette... Yani sadece dört çocuk ve artısı var...

Klondan İdrise, Nuh'a derken yine o çok ender olarak çıkan YY'lerden biri olan elçiler var!

Bunların belirtici adları Yunus ve Yusuf gibi özel adlar.

Yunus "Su altında da nefes alıyordu".

Hatırlarsanız, bizim ana rahminde tamamen içi sıvı dolu bir SERUM ortamında anne kordonundan oksijen gelmesinden bağımsız olarak 9 ay kadar BALIK gibi nefes aldığımızı söylemiştim.

Zaten başka türlü alamayız, çünkü embriyonun ya da bebeğin ciğerleri su dolu... Üstelik ciğerlerinin büyüklüğü de sizin elinizin parmak başlangıcından ucuna kadar olan bölümü kadar. O da su dolu.

 

<> Meryem suresinde ki su arkının bu konuyla alakası var mı?

 

Dur daha oralara geleceğiz. Bu konuyla ilgili...

Ama Yunus'un öyküsünü anımsıyorsunuz değil mi? Doğunca uzun süre NEFES almadı, su içinde yaşadı. Sonra karaya çıktı ve gerçekten bir Yunus balığı gibi yaşadı. Canı isterse (Mesela misafir kapıyı çalarsa) suyun altına saklanıp saatlerce yalnız kalıyordu.

 

<> :)

 

Buna güvenerek, peygamberlikten istifa etmeye kalktı... Ondan sonra bir balina HAMM etti onu. Tövbe etti ve görev başı yaptı. Ama olan balinaya oldu. Sahile vurup intihar etmek zorunda kaldı. O gün bugün de ediyorlar. (Eğer kabile reisi intihar ederse tümü birden bunu yapıyor. Eğer Kabile reisi değilse bir iki intihar oluyor...)

Yahu şu bilim amma birbirine takma geçme... Beni çok eklektik çalışmak zorunda bırakıyor, her havadan çalmak zorundayım. Üstelik de herşeyi bilmek zorundayım. Hem de dosdoğru ve yanılmadan. (Bunu bir tek Kur'an başartır)

 

<> reklamları dinlediniz

 

Yok bu Kur'an'ın arkadaşım Kur'an'ın reklamıydı. (Halen dünyanın EN ÇOK SATAN KİTABI KUR'AN'dır.) Ve her yıl yapılan en ünlü yüz kişi içinde hep değişmez birinci Resulullah efendimiz (slm&slm)dır.

 

<> Hocam yunusun bu "sırrını" hangi kaynaktan aktarıyorsunuz?

 

Kur'an'da APAÇIK ve ÇOOK DETAYLI olarak yazıyor. Bunun için Kur'an'ın bir çok okunuş şekli var. Onların tümünü yapıyorum ve ortaya SENTEZ sonuç çıkıyor.

Sadece İSMİ bile (Yunus) Bir sualtı adamı olduğunu gösteriyor. Yani İsminin Yunus diye verilmesine sadece bu bir tek kelimeye bile bir FORMA YAZABİLİRİM.

(Aslında iki-üç de yazarım ama REKLAM olur diye söylemedim.)

Yani benimle bir kere beraberlik illetine bulaştınız mı, artık CİFİR'den tut Levhi Mahfuz'a kadar öğrenip çıkarız bizler...

 

<> Yunus Tevrat'ta da geçiyor mu?

 

Evet ama Yunus (Jonas) tahrif edilmiş. Yani Kur'anda'ki Yunus serüvenine benziyorsa da tahrif yüzünden güvenilmiyor. (Yani onay vermiyorum bu sefer.)

Gelelim Yusuf'a.

 

<> Kuranda gemiden atıldığı yazıyor neden?

 

(İstifa ettiği için, Nebi olmak istemediği için ve sualtında yaşayacağını bildiğinden Jump-urlop suya atıyor kendini...)

 

<> Fakat balığın karnında su var mı?

 

Evet. Ciğeri hariç her yeri sudur. (Akciğeri dışında. Yani Yunus akciğere girmedi, MİDE'ye girdi) Mide ise su dolu.

(Balıkların bizimki gibi tükürük, salgı, mide özsuyu vb. gibi dertleri yok. Su faturası bedava olduğundan, su ile içiçe yaşarlar.) Barsakları bile bir ton su dolu.

Onların diğer adı HUD=DENİZALTI. Arapça bir bakalım acaba Hud neymiş? Lazım olur diye biri lütfen HUD kelimesinin anlamını bize yazar mı?

?????

Search etsenize!

Mesela Kehf suresinde Yuşa "BALIĞINI UNUTMUŞTU..."

Hud'un karşılığı latince Dolphin. Bildiğimiz balık da Latince Pisce (Fisch, Fish).

 

<> Search yapamıyorum bağlantım çok kötü

 

O zaman ben söyleyeyim. Search'ü sizlerin MUTMAİN olması için istedim. Yani ATLANTİS masalı anlatmadığımı göstermek için...

Biliyorsunuz ki Kur'an'ın tamamı inanılmaz şeylerle dolu. Tüm Hayvanlarla konuşan Süleyman; Kendine uçak yapan Süleyman ve Davut; Denizi yaran Musa; Suda yaşayan Yunus; Güzelliği yüzünden ellerini bıçakla doğrayan kadınların kilitlendiği YUSUF.

Yani Kur'an'a dikkat ediniz ki, tam bir SCİENCE FİCTİON (Sci-Fi).

Onun için Kur'an'a İNANIYORSAK bu olağanüstülüklere de inanacağız. Kur'an'ın kendisi zaten olağanüstü. ("Mucize olarak kur'an yeter" ayetini anımsayınız)

 

<> Saydıklarınızın hepsi açık geçiyor Kuranda.. Fakat Yunusun bu özelliğini ilk sizden duyuyoruz

 

Hayır bunlara şaşırmayın!

Annesiz babasız doğan üstelik cennet diye bir başka evrende yaşayan Adem'e; Babasız doğan İsa'ya; İnanılmaz bir sabır gösteren Eyyub'a; Okuma-yazma dahil konuşmayı ve bildiğiniz herşeyi icat eden İdris'in ölümsüzlüğüne; İbrahim'in ALLAH DOSTU, Allah'ın YEGANE, BİRİCİK dostu olduğuna; Hızır'ın Belkıs'ın tahtını getirdiğine (Anında görüntü); Zülkarneyn'in koskoca Yecüc-Mecüc istilasını ertelediğine; Hiçbir duası kabul olmayan ve hayatında yaptığı ilk ve son tek bedduası yüzünden TUFAN yağdıran NUH'un öyküsü... Her hayvandan BİR ÇİFT... Hem de kendi kendilerine geliyor ve gemiye giriyorlar... Aslan yanında zürafa, kedi fareye binmesi için yardım ediyor.

Bunları sakın ve sakın birer FANTAZİ kabul etmeyiniz. KUR'AN BUDUR arkadaşlar. Ve o kitap o mübarek dostumuz Kur'an

Asla

bir

Ş A K A

söz

eğlence

ve hadis gibi iftira değildir.

 

<> Peki hocam bu Kabilin kardeşiyle evlenmesini neye bağlıyoruz yani böyle bir şey olmasaydı peygamberler bu mucizeleri yapamayacaklar mıydı? Yani herşey Adem ve Havva as.ın meyveyi yemesi gibi mi yorumlanabilir?

 

O konu çok derin. Apayrı bir günün uzun bir konusu...

 

<> Hz. Yusufa geçecek miyiz Sayın Aiberg?

 

Evet, diyordum ki, Kur'an ne yazıyorsa İNANMAK zorundayız. Büyü, cin vb. kaburga-Omurga kemiği gibi...

Eğer bunlardan herhangi birine (Örneğin Süleyman'ın Hüthüt kuşuyla konuşmasına) şöyle bir dudak kıvırarak "İnanmış gibi görünerek" sakın yaklaşmayın. Çünkü bu düşünce Kur'an'da HABİS ve NECİS (Pis) olarak tanımlanıyor.

Şu ayeti hatırlayın: Kur'an'a  T E M İ Z L E T İ L M İ Ş  olandan başkası EL SÜRMESİN...

Bunu sadece namaz abdesti olarak düşünmeyi bırakacağız artık... Kur'an'daki bu anlatılanlara İNANMAKTA zerrece saygısızlık etmezsek o zaman TAHAR, TERTEMİZ OLURUZ.

Kur'an'ı güsul abdesti hariç, istediğiniz gibi dokunup okuyabilirsiniz. Uzanıp yerde de (Yanüstü, sırtüstü, yüzüstü) okuyabilirsiniz. O sizin arkadaşınız, kapkara kabrimizin tek IŞIĞI olacak... Arkadaşınızla istediğiniz gibi samimi olun...

Korkmayın, o sizi çok seviyor... Sizin karadeliğinizdeki tüm ışığın yutulduğu o karakabirde TEK IŞIK olacak o Kur'an...

Beni değil, Kur'an'ı çok sevin... Hatta Kur'an Resulullah sevgisinden de yücedir. Hiç hata yapmaz. (Abese gibi) O öyle bir arkadaştır ki, özü-sözü dosdoğrudur ve o sadıkların sadığıdır.

Kur'an'ı hep sevin ve hep dokunun...

Ola ki boy abdestiniz yok ve bunu almak imkanınız da yok... Gidiniz (Musluktan namaz abdesti değil)  T E Y E M M Ü M  alınız. Yani Güsulunuz yoksa namaz abdesti alayım diye SU kullanmayın. Tozlu bir yere elinizi vurarak MANEVİ güsul alın. O joker hakkınızdır ve kullanın.

Namaz vakti çıkıyorsa, hemen bir duvara vurun elinize bulaşan tozu sıvazlayın. İşte size ONBİN HAMAMA bedel bir temizlik...

"Temizlik" böyledir.

Kur'an'a "Teyemmümle" el sürün korkmayın. (Eğer su yoksa tabii. Daha doğrusu boy abdesti imkanı yoksa...)

Kur'an'a İÇİNİ TEMİZLEMİŞLERDEN BAŞKASI EL SÜREMEZ! İÇİNİZİ TEMİZLEYİN!

Kur'an'da bir çok şey safsata gibi geliyor olabilir. AMA DEĞİL...

"Ey iman edenler bir daha iman edin" şimdi...

İşte şimdi temizlendiniz.

Allah'ını seven, şu Kur'an'a DOKUNSUN, OKUSUN. O bir muska değil, elektrik kaçağı değil. O sizi çarpmaz. Onun adı "OKU" (Kur'an=Okunacak şey demektir. Kurra=Kur'an okuyan/hafız vb. Kelime kökü Karaa ve Emir kipi halinde adı İKRA=OKU).

 

<> dokunsun = di-okunsun (çifte okunsun gibi oldu)... ilginç (özür paylaşmak istedim)

 

Güzel de paylaştın. Sağol...:=)

 

<H> Önemli soru: Adem yaratılana kadar şeytan en alim yaratık idi ve isyan etti herşeyi bildiği halde ve ümitsiz olduğunu bildiği halde bir anlaşma yaptı Allah ile bu nasıl bir durum nasıl bir mantıktır?? (kusura bakmayın)

 

Kusura bakma dost. Kendimi kaptırmıştım, seni yeni farkettim. Kur'an bizlerin dostu, arkadaşı olunca ve siz dostunuzu böyle çok sevince tabii içinizdeki bam teli konuşuyor o zaman...

 

<ZZ> Hz. Yusuf'un anlatılacakken kaynadığını hatırlatır.

 

[ZZ] Burada Onunki kadar önemli şeyler de konuşuyoruz. Yusuf rahmetli oldu ama Kur'an ebedi ve o bizi rahmetli edecek. Sonra konuşana değil KONUŞTURANA bak... Öyle bir içten konuşturuyor ki o konuşturan, canevinden içinizden yakıla yakıla konuşuyorsunuz...

Yunus Emre'ye şimdi hak verdiniz mi? O ne samimiyettir YARABBİ? O NE SAMİMİYET, içtenlik ve yakınlık ve ALLAH'INA Yakinlik...

 

<ZZ> Konuların bölünmesi, bölük pörçük ve eksik bırakılması da pek hoş değil sanırım. Üstelik konuları bölenler diğerlerine saygısızlık yaparak kul hakkı yediklerini de unutmamalıdırlar.

 

[ZZ]'ye de Hak veriyorum ve vakit artınca hemen [H]'ya döneceğim. Böylece ortayol=uzlaşı bulmuş oluruz. [H] sorunu unutturma beklet.

 

<> ama burada robot gibi bekleyeceğimize, söz hakkı verilmeyecekse, hocamla sadece [A] kanalda bulunsunlar ve biz yazıları gruptan okuyalım öyleyse

 

Durun arkadaşlar, alınganlık yapmayın.

 

<> ok

 

Şurada bulunmamızın nedeni ve duayeni tekbaşına siteyi kuran Haber grubunu kuran Chat grubunu kuran ve sizlerin her türlü bağlantısını tam mesai ile sağlayan [ZZ]'dir.

 

<ZZ> Söz hakkı sırayla olur. Konu bitmeden birşeyler söyleyenler önce soru soranların hakkına tecavüz etmiş olurlar. Konu biter herkes soracağını sorar. Ben burada kendim için değil herkes için istiyorum verimli chat yapılmasını..

<> Tşk [zz]

<> Ancak bir şeyin zamanı geçince o andaki önemi de geçer

<ZZ> Ben burada kendim için değil herkes için istiyorum verimli chat yapılmasını. Hepimizin 1000lerce sorusu var sanırım

 

O olmasaydı ben de burada olmazdım. (Ne bilgisayar almayı ne de hayatta bir site kurmazdım.) Herşey hazırdı. Hoooop içine düşüverdim...

 

<ZZ> Teşekkürler Sayın Aiberg, birinin bu işe el atması gerekiyordu, bana nasip oldu.

 

Allah senden Razı olsun sevgideğer dost.

 

<ZZ> Allah sizden razı olsun hakkınızı nasıl ödeyeceğiz bilemiyorum.

<> Herşey için Allah razı olsun ve devamı da gelsin, ancak bu metotla da zombileşiyoruz

 

[ZZ] "İYİ POLİS"tir. Yani kötü polis değil! Bu kanala bir DİSİPLİN yönetmeni de gerekiyor zaman zaman!

Zaten en başta sulu olan herif benim. Hanif Herifin biriyim.

 

<H> arkadaşlar herkesten özür dilerim saygısızlık ettim ama acemiyim buralarda ve bilgiye o kadar susadım ki kusuruma bakmayın ortamı gerginleştirdiğim için üzgünüm

 

Rahat ol [H], "selam ve selam" demek "BARIŞ VE BARIŞ" demek... Merak etme burada kimse kimseye gerilemez... Küfür hariç (Bir de bir Nuke'çu var o hariç) bu kanal sevgiyle dokunan ve Kur'an okunan barış ve barışın yarışının yapıldığı kanaldır.

 

<> Tekliflerimiz olacak, ama çözüm bulunmazsa herhalde her chat böyle olacak, ya bazı şahıslar sohbeti böldüğü için banlenecek ya da çözüm getirilecek... çözümler, teklifler: 1- konular gruba teklif edilsin, 2- konularla ilgili yazıları hocamdan rica edelim gruba asılsın, 3- konu hakkında gelecek chatte tartışılsın, sorular sorulsun.

 

Bakın ne makul düşünceler... Hanifler BİZLER olduğundan anlaşmak durumundadır.

Mide ciğere, göz kulağa küsmemeli... BİZ BİR BÜTÜNÜZ. KÜLLİ ŞEY'İN'iz. Demek ki "Vücut olarak uyum/Harmony" doğmuş ve bizler UYUMLU olmuşuz...

İşte evrenin evrensel yasası bu:

"Kaldır başını göğe bak bir uyumsuzluk görecek misin?" (Çatlak diye de çevirliyor aynı ayet)

Biz uyumluyuz... İbrahim ve İsmail gibi... İbrahim ve Allah dostu gibi...

 

<> O zaman hocam sohbetin akışını daha fazla bozmadan bir çözüm bulalım

 

Pekiyi şöyle yapalım. Saat 00.00'a kadar ana theme'i işleyelim.

Temayı. (Öteki kanala da arada bir ingilizce yazınca kaçıyor theme falan diye. Öteki kanalda ZigZag Norveç var).

Sonra da ucu açık olarak yani bitirene kadar chat=Söyleşi=Sohbet ederiz. Mesela böyle olabilr mi?

 

<> ok

<> Saat 24:00'dan sonra da burada her kafadan bir ses çıkacaksa yine uygun olmaz sanırım. Biri bir soru sorar onu anlatırken öbürü devreye girer konu oraya döner. Birinci soruyu soranın yine hakkı yenmiş olur.

<> Benim önerim konu grupta belli olunca sorular sıralansın. Hocam bu ilgili soruları cevaplayarak konuyu tamamlasın

 

Pekiyi başka bir öneri: Haber grubuna GÜNDÜZ sorular yazılsın. Mümkün olduğunca o sorulara yetişmeye çalışırım.

Ya da şöyle bir öneri:

Çarşamba ya da cuma ya da Pazar'dan birisi "SERBEST GÜN" olsun... O gün değişik şeyler konuşalım. Dertleşelim, daha sıkı girift olalım. (Bizler bizlerle tanışmaz, doğrudan içli-dışlı olur.)

 

<> ok

 

Ne bileyim siz de bir şeyler önerin ve böylece bir standart tutturalım.

Merak etmeyin konu ve yanıt bol. Bizde barut bitmez.

(Amma reklam oldu ha? Fakat hak ediyorum gibime geliyor.)

 

<> :)

<> yazılan öneriler polls haline getirilebilir

 

Evet anket iyi fikir. Hem de çok demokratik. Ama haber grubunda yapalım, burada Polls'u kullanmayalım, çünkü mynet izin vermiyor.

 

<> olur :)

<> Aiberg'in istediği ayetleri buradan aktarma imkanı olur. Bazan uzun süre bekleniyor.

<> o zaman konuşulacak konu gruba asılsın diyenler ok lasın ne dersiniz

<ZZ> Sanırım asıl sorunu belirleyemiyoruz. Sorun konu belirlenmesi değil. Bir konu konuşulurken başka konuya dönülmesine yol açacak soruların sorulması. Konular Haber Grubu'nda da belirlense burada kişiler saygısız davrandıkları sürece sonuç aynı olur.

<> bu arada zaman kaybediyoruz yine, karar verelim, ve konuya devam...

<> soruların grupta asılması pek çözüm sağlamaz gibi geliyor bana

 

Keşke beş Hans olsaydı...

 

<> Son kez konuşup susacağım tarık bekliyor, nur 35 bekliyor, bunlar bir aradan çıkarılsa tam gaz din ligi maçları başlasa :))

 

Çok iyi bir saptama. Gerçekten onlar bekliyor.

 

<> sayın Aiberg'in cevabı bitene kadar kanal sorulara kapatılabilir

<> kapatmaya gerek yok herkes birbirine saygı gösterirse olur, kişiler kendi sorumluluklarını bilmeli

<ZZ> Ayrıca özelden Aiberg'e yazan saygısızlar da oluyor.

<> tartışmaları bırakıp sohbete geçsek?

 

Ben size üzülüyorum... Çünkü her konuda herşeyi yazışabilirim ama gel gör ki, 6 saatlik şu mesaimizde bile zaman yetmiyor gibi duruyor.

 

<drM> Hocam ben bazen size üzülüyorum: çok yoruyoruz gibi geliyor

 

Eyyub'un yorgunluğu hiç olmamıştı dr. Yunus gibi suya atlayacak değilim. Bizlerden alıp bizlere veriyorum o kadar... Özüm özünden özge değil, özün özümdür. Aynamsın aynanım. Ben senim sen bensin biz+leriz bizler... Arı kovanı düzeni, Karınca düzeni işte bu Hanif düzeni... BİZLER DÜZENİ...

BİZLERCİLİK düzeni demek "Sencil" demektir. Ve Sana verdiğim katmerli bana gelecek demektir.

Aynamsın-aynanım.

Aine aynı zamanda "Göz nuru" demek;

gözümün nurusun, gözünün feriyim,

başım üstünesiniz tüm hanifcanlarım,

Başım üzerinesiniz, hepinizi bizler olarak seviyorum.

Birbirimizi görmüyoruz olsun, görme özürlülerden daha halliceyiz, şükür olsun... Hamd olsun!

 

<> Hz. Yusuf konusunda kalmış durumdayız. Benden rica edildi

 

Pekala sular duruldu. Barış tesis edildi.

Yusuf için bir önemli soru:

Sizce o ÖZOĞLU MUYDU?

Unutmayınız ki İbrahim'in torunudur Yusuf.

 

<> neden oğlum diyor yakub a. s

 

Bir ayet var: "Öz olmayan çocuklarınız/evlatlıklarınız sizin gerçekte çocuklarınız değildir" diyor. Bu ayeti hatırlayan var mı?

 

<> Zeyd hakkında

 

Evet... Zeyd hakkında... Doğru... Ama evlatlık üvey babasına "BABA" diyecek...

 

<> 33-Ahzab/4: Allah, bir adamın göğüs boşluğunda iki kalp yaratmamıştır. Zıhar yaptığınız eşlerinizi sizin anneniz yapmamıştır, evlatlıklarınızı da sizin oğullarınız kılmamıştır. Bu konularda söylediğiniz sözler, ağızlarınızın bir lakırdısıdır. Allah, hakkı söyler ve O, gerçek yola kılavuzlar.

 

(Zıhar=Oidipus kompleksi)

 

<> 33-Ahzab/5: Evlatlıkları babalarına nisbet edin, bu Allah katında en doğru olandır. Eğer babalarının kim olduğunu bilmiyorsanız, bu takdirde onları din kardeşi ve dostlarınız olarak kabul edin. İçinizden kasdederek yaptıklarınız bir yana, yanılmalarınızda size bir sorumluluk yoktur. Allah, bağışlar ve merhamet eder.

 

Eşinizi annenize benzeterek almak, onun elbiselerini giydirmeye zorlamak vb. Zıhar'dır. Anneye benzeterek alınan eş (Özellikle akraba) tam bir felakettir ve Anne'ye olan sevginin cinselliğe yönelmesi afetidir. Eğer anne ile analoji varsa zıhardır. Yani tutup da annemle denk diye evlilik olmaz...

Resulullah Annesiz ve babasız büyüdü. Halime hanım elinde iki yıl kaldı. Sonra öksüzdü. Hatice Annemiz ise Resulullah efendimden 15 yaş büyüktü. (18 de deniyor) Hatta Menopoz gördüğü söylendi.

(Şu hadislerden illallah yahu! Söylemediklerini bırakmamışlar!)

Ebu hureyre yumurtluyor: "Hatice anamızı Allah Resulü ekremine Ana olarak bağışladı." Şu mantıksız Hadis'e bir bakın. Hem peygamber eşi bizim anamız, hem de peygamber eşi peygamberin ANASI oluyor.

İbni Abbas da diyor ki, "Duydum ki, amcamınoğlu Resulullah, Hatice Yengem ile zifafsız evlilik yapmıştır."

Yahu bu kadar yalan nasıl uyduruluyor?

Abilerim, ablalarım, siz mübarek Kur'an'ı bu yüzden çok sevin ve yapışın. Ondan başka doğru ve gerçek yok... O tüm gerçeklerin HAK olanıdır...

 

<> Zaten o kedi babasının büyük yalancılardan olduğu söyleniyor

<drM> Onu da Hz. Ayşe'nin elinden zor kurtarmışız gibi değil mi sayın Hocam?

 

Evet dr. ;))

 

<> Zifaf ne bu arada?

 

Zifaf=gerdek. Yani kardeş kardeş oturmuşlar demeye getiriyor.

 

<> İyi de Hatice'den resulallahın çocuğu yok muydu?

 

Vardı fakat ikibuçuk yaşında vefat etti...

Bu arada Yusuf n'oldu?

 

<> Yusuf lütfen

 

Yusuf tam bir HURİ idi. Onu görüp de aşık olmamak mümkün değildi. Ağabeyleri bu durumu çok kıskandılar.

 

<H> sahabeler hakkında dedikoduya varan sözler söylemesek iyi olur arkadaşlar eğer dediğimiz şeylerden birinde bile yanılıyorsak çok büyük vebal altında kalırız dedikleriniz doğru ise problem yok, ya yanlış ise!!!!

 

[H], ben MUHADDİSİM. Yani yalanın adresini en iyi bilenim... İçin rahat olsun...

 

<H> Hocam size demedim zaten

<> babası kimdi yusuf a. s

 

İsrail As. Yusuf'un babasıdır.

 

<> Yakup??

 

Evet. İsrail ne demek? Ya da Beni İsrail ne demek?

 

<> Seçilmiş topluluk israil oğulları. Yani üstün millet

 

Evet öyle.

İsmail ise öteki ırkın banisi... Kur'an'da "Kafir münafık Arapça bilmeyen Araplar" diye aşağılanan topluluğun kurucusu...

 

<> Banisi, (kesköse)?

 

(Bani kurucu demek... Mesela bir vakıf kurmak gibi. Kelime kökü BiNa etmek. Bani=bina edilmiş gibi düşünebilirsin.)

 

<> hmm okey

 

Yusuf ZUHUR etmiş bir  H A B İ L 'dir. Habil'in kendisi değil ama TAM BİR FOTOKOPİSİ... Bir Ğılmandır.

Üstelik bir başka özelliği daha var: Her ğılman gibi zamanı tersine de yaşayabiliyor. (Oysa Musa'ya zamanı tersindiren kendi zati imtiyazı değil, HIZIR'ın yönetiminde oluşuydu.)

Yunus Su altında cenin gibi yaşayabiliyordu. Yusuf'un ise zamanı tersinebiliyordu.

Hz. Süleyman'ın zamanı ise KEHF gibi durabiliyordu. (Bastonuna yaslanarak öldü ve İKİ SENE UNUTULDU.) Cinler onu relativistik bölgede DİRİ SANIYORLARDI. Ama dayandığı bastonun içindeki bir kurtçuk (Bu aslında ağaç kurdu değil, kitap kurdu)...

O kurtçuk (Worm, elbette wolf değil) (Aynı durumda Musa'nın balığı) Tersinen zamanların birer göstergesi oluyor. Zaman tersine döndü ve İfritler bastonuna dayalı Süleyman'ın öldüğünü anlayamadılar.

Ama zamanın tersinmesi demek "Şeytan bunu bana unutturdu" demek.

(Artık bunları dönüp yeniden yazmıyoruz, sadece hatırlatıyoruz.)

Şeytan bunu bana unutturdu... Bu söz Kur'an'da kaç kez geçiyor sayanınız var mı?

 

<> Hiç saymadım

 

"Şeytan unutturdu" diye bir arayınız. Zamanın bir ileri bir geri akması sonra yeniden bunu yinelemesi işte bu geri dönüşte edinilen taze bilgiler silindiğinden, yani anılar giderek silindiğinden şeytan ve ifritlerin bu özel zamanı var:

Zaman ileriye, sonra geriye döndüğünde "UNUTKANLIK" kaçınılmaz oluyor.

Böylece Ayet Alimlere "Unutturulmayı" umumi, fakat "ŞEYTAN" MİSALİ ile de Şeytan'ın zamanını Yani ileri geri gidebilen oscilasyonlu zamanı HABER veriyor.

Süleyman'ın İKİ YIL unutulması İfritler yani Şeytansı Cinlerin zamanının da ileri-geri akmasından kaynaklanıyor.

Yusuf da hapiste iki yol unutuldu. İki yıl... Neden dersiniz? Bunun için hem Süleyman'ın hem de Yusuf'un UNUTULMALARINA AYETLERDEN göz atılması gerekiyor.

İsterseniz, bu bir ÖDEV olsun. O ayetler gruba asılsın ve Pazar gecesi ise o hazır ayetlerden devam edebiliriz.

 

<> oldu

<> yusuf as ile unutan insanların zamanı aynı mıydı

 

Kur'an aynı zamanda olduğunu bildiriyor.

Böyle ayet ısmarlamak size zor geliyor olabilir. Ama o sözkonusu ayetleri yazabilmeliyiz. O halde Yusuf konusunu standby yapıp Diğer Yusuf'lara geçelim: Eyyub'un ÖVÜLMEYEN hanımı dünyanın en fedakarlarından... İmran Ailesi. (Ali İmran)

 

<> hocam 2 saniyelik iş Allah aşkına

<> 12-Yusuf/45: Zındandaki iki adamdan kurtulanı, uzun bir zamandan sonra eskiyi hatırladı da şöyle dedi: "Onun yorumunu size ben haber veririm. Siz beni zındana gönderin."

 

Ayet çok iyi ama sonrasını ve bir öncesini de yazalım ki konu bütünlüğü olsun. 44 ve 46. ayetleri de...

 

<> 12-Yusuf/42: Yusuf o iki kişiden, kurtulacağını düşündüğüne şöyle dedi: "Rab edindiğin kişi yanında beni an." Ama şeytan o adama, rab edindiği kişiye hatırlatmayı unutturdu. Böylece Yusuf yıllarca zındanda kaldı.

<> 12-Yusuf/43: Kral dedi ki: "Düşümde yedi semiz inek görüyorum. Bunları yedi cılız inek yiyor. Ayrıca yedi yeşil başak, yedi de kuru başak görüyorum. Ey bendelerim! Eğer rüya tabir ediyorsanız, bu rüyam hakkında bana bir fetva verin."

<> 12-Yusuf/44: Dediler ki: "Bunlar, demet demet hayallerden ibarettir. Biz, hayal ve kuruntuların yorumunu bilenler değiliz."

<> 12-Yusuf/45: Zındandaki iki adamdan kurtulanı, uzun bir zamandan sonra eskiyi hatırladı da şöyle dedi: "Onun yorumunu size ben haber veririm. Siz beni zındana gönderin."

<> 12-Yusuf/46: "Yusuf, ey özü-sözü doğru insan! Şu rüyayı yorumla bize. Yedi semiz inek var, yedi cılız inek bunları yiyor; yedi yeşil başak, bir yedi tane de kuru başak. Umarım buradan insanların yanına giderim, onlar da öğrenirler."

 

"Ama şeytan o adama, rab edindiği kişiye hatırlatmayı unutturdu. Böylece Yusuf yıllarca zındanda kaldı"

Şeytan unutturdu... Bu size neyi hatırlatıyor?

Ayetlerde on satırda 18 misal SÖZCÜK var... Bunu bugün işleyemeyiz. Misal üzerine Misal ile dolu. 7 inek bile bir saati aşar. Hele başak (Sümbüle=Virgo, İnek=Taurus. BAŞAK ve BOĞA burcu. Bizim CİFİR HOLOGRAMLARINDAN O HATTI görebilirsiniz. Boğa-Başak hattını...)

O yüzden bu ileri konuları doğrudan yazı olarak asalım isterseniz. Yoksa laçka olursunuz.

Zaten şu anda da MİSAFİRİM var. (Cuma benim ev bereketlidir)

 

<> Bir yazı olarak gruba asarsanız daha verimli olur

 

Üzgünüm konuğum ilgi bekleyen cinsten. Bugün biraz erken bitirsek olur mu?

 

<> Benim için no problem, misafirinize bir PC almasını tavsiye ediniz :)

 

Normalde 03.00'de bitiriyoruz. Ama ben bunu telafi ederim inş.

 

<> Siz bilirsiniz...

 

Tanrı misafiri...

 

<> sayın aiberg benim sorumu unutmayın lütfen (şeytan hakkındaki) :))

 

Evet soruyu unutmadım zaten kaydettirdiler.

 

<> ig

 

İg. Beni affeder misiniz?

 

<> Sözü mü olur hocam

 

Pazar günü daha dingin, daha atik olurum inşaallah.

 

<> ig

<> Hocam sizin IQ = 170 mi? Hiç baktırdınız mı?

 

Bu arada 110 idi int.Q. Hiçbir zaman dahi olamadım bu IQ'lar yüzünden. Sorular çok enteresan. Aktüaliteyi falan da soruyorlar. Ulaştırma bakanının adını.

 

<> Bu arada Hawking bugün 60 yaşını kutladı

 

59 aslında.

 

<> Oktay Vural: geçen hafta İzmir'de karşılaştık. Penrose, Goodie falan da konuşacakmış...

 

Evet Penrose ve de TEKİLLİK. Allah'ı bir biçimde (Ehadiyet ve Wahdaniyet olarak) kanıtlayan bir dehadır Roger Penrose.

 

<> 11 Ocak onun doğum günüymüş

 

Misafir isyan etti. Ben geronimooo kaçıyorum.

 

<> Herkese h.g.

<> Hoca alçakgönüllü, Penrose'a dahi diyor; kendine 110...Olacak iş değil

<> feynmanın da iqsu o civardaydı. Bence olabilir, iq ölçü değil

<> Sence neden ölçü değil?

<> Diyorum ya richard feynman da bir fizikçi olarak deha sayılıyor oysa iq su 120 idi. Deha bambaşka bir sey, çok spekulatif bir konu, onun için ölçü degil dedim

<> Anladım. Onlar 120 ise biz 80 zor oluruz

<> hayır aksine çok yüksek olabilir yani bir insan kafadan integral bile alabilir

<> i.g.