Chat n° 045 - Tarih: 13 ocak 2002

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [ ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg'e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.

 

[] Kaptan aiberg_ nickiyle bağlandı

 

<> slm & slm

 

786. slm & slm.

 

<> 786?

 

Besmele.

Besmele'nin ABCD (Ebced) değeri 786. Pakistan'da resmi yazışma kağıtlarının tamamı 786 diye başlar. Yani besmelenin bayrağı da 786 oluyor.

 

<> hocam muhammed ikbali nasıl bilirsiniz?

 

Mükemmeldir.

 

[] http://hanifislam.com/mail/aiberg02/aiberg02n.htm

[] http://mihmusic.online.fr/Abba_Dancing_queen.html

 

[ZZ] size Mighty'nin bayrağını hazırladı hem de anthem eşliğinde...

 

<> gelecekte haniflerin marşı bu değil mi hocam

 

Evet [candaş]. Mother of Mighty's.

 

<> ABBA'nın bir şarkısı değil mi dr bu?

 

Evet "Gelecekten geçmişe" tıpkı "Wanen'lerin aslında 1N" olması gibi, Walhalla (Teknik koloninin) marşı da geçmişe gelmiştir: "Al dualarım seninle olsun!" diye.

Sözleri çok teknik (Üniversite şakası diye yutturuldu) Ama değil!

 

<> İnsanın içine umut ve huzur veren bir melodisi var

 

Dancing Queen'in mi?

 

<> evet dr

 

Öteki sözünü ettiğim de çok güzel. O da hüzünlü. Ezandan önce ve sonra kısaca tadı veriliyor. "Dualarım seninle olsun, Nefesimi de birlikte götür".

 

<> TAKE MY BREATH AWAY / NEFESİMİ AL GÖTÜR

<> Watching every motion / Her hareketi izlemek

<> In my foolish lover's game / Sevgilimin aptalca oyununda

<> On this endless ocean / Bu sonsuz okyanusda

<> Finally lovers know no shame / Sonunda sevgililer utanç olmadığını biliyorlar

<> Turning and returning / Dönüş ve geri dönüş

<> To some secret place inside / İçerideki gizli bir yere

<> Watching in slow motion / Ağır çekimde izlemek

<> As you turn around and say / Etrafında dönüp söylediğinde

<> Take my breath away / Nefesimi al götür

<> Watching I keep waiting / İzlerken bekliyorum.

<> Still anticipating love / Sevginin gerçekleşeceğini hala biliyorum

<> Never hesitating / Hiç tereddüt etmiyorum.

<> To become the fated ones/To some secret place to hide / İçerideki gizli bir yere

<> Watching in slow motion / Ağır çekimde izlemek

<> As you turn to me and say / Etrafında dönüp söylediğinde

<> Take my breath away / Nefesimi al götür

<> Through the hourglass I saw you / Kum saatinin içinden seni gördüm

<> In time you slipped away / Kaydığın zaman

<> When the mirror crashed I called you / Ayna kırıldığında seni çağırdım

<> And turned to hear you say / Ve senin dediğini duymak için döndüm

<> If only for today / Sadece bu gün için

<> I am unafraid / Ben korkmuyorum

 

Hep zibidi şarkılar yapan Berlin toplululuğu niye böyle bir şarkı yaptı dersiniz? Çok mu yetenekliler? Hayır. Bu başka bambaşka bir kanaldan gelmişti.

"Through the hourglass".

 

<> Zülkarneyn=Kum saati???

 

O uzay-zaman konisinin sembolü 2 boynuz da deniyor. Schwarzschild HUNİSİ ve karşı HUNİ. Orada boğazlaşıyorlar. (Kıstak/Berzahları boğazda birleşiyor) Ortaya bir çift ANKEBUT çıkıyor.

Uzay-Zamanın distorsiyon FİLESİ...

Altlı üstlü iki tabaka gibi görünüyor sanki ama aslında onu yatay değil dikey olarak düşüneceksin ve içindeki bir çizgiyi koyu olarak göstereceksin. U harfi gibi bir şey çıkıyor ortaya. İşte o U benzeri (Aslında bir lyr çalgısına daha çok benziyor. Heiberg'lerin de armalarında var.)

Ama en önemlisi İslam'ın sembolü putperestlerin AY'ı değil! Bu garip u harfi. Artık Ay'a mı benziyor orasını bilemem? Ama sanırım biz AY olmayan bu bir çift boynuzu logo edinmeliyiz.

(Pek de sevimli değil ama, bu ilahi bir tercih.)

Michel Angello "Musa"yı iki boynuzlu olarak yonttu. Makedonyalı Alexander de öyle.

"Sana zülkarneyn'den sorarlar..."

 

<> peygamberimizin ilk caminin şerefesine astığı sembolün aynısı.

 

Evet. "Zülkarneyn"in sembolü. Dünyanın "Geçmişinin kurtarıcısı". Karanoktacığı yaparak "İZDÜŞÜM" dünyasını bizden ayırdı. Y-Mecücleri senkronize fakat "Mirror World"a aldı. Onlar bir gün gelene kadar rahatız.

Zülkarneyn (Birinci ve Kur'an'da geçen Zülkarneyn) bir kurtarıcıdır. İnsan soyunu kurtarmıştır. Kendini de... O da o soyun içinde...

Konumuz bugün "Şeriat/zina" vb. dışında herhangi bir şey olabilir. Çünkü inanılmaz e-posta geliyor.

 

<> bu istilayı geleceğe ertelerken yecüc & mecüc ile baş edilebilinecek teknolojik gelişim için zaman da kazandırmış oldu, değil mi hocam

 

Elbette... Zaten zamanda "GELECEKTEN" olanların daha Kur'an indiğinde doğmadıkları için ADLARI verilmez. Lakapları vardır. (İki boynuzlu gibi, Hazır gibi)

 

<> Anlıyorum bu yecüc& mecüc istilasının tehiri de gelecekte olacak o zaman

<> Hızır da gelecekte mi doğmuştur?

 

Hızır gelecekte değil geçmişte değil DEHR denen bir zamana alındığından HERÇAĞDA var oluyor ve böylece onun HİÇ Mİ HİÇ İSMİ GEÇMEMESİ GEREKİYOR. Kur'an'da HIZIR ismen yok ama tam 111 yerde de bir şekilde var...

Zülkarneyn'den sonra 3, 5, 7 zülkarneyn daha İKİ ZAMANLI oldu. Ama birinci büyük istisna... Çünkü zaman yolculuğunu değil doğrudan BİR ÇIPLAK KARADELİĞİN elektrik yüklü halka tekilliğini kullanarak yaşça küçülmeden ve TÜM ALET EDEVATIYLA takım taklavatıyla GEÇMİŞE taşındı. Yani "Ağzının kenarında ketçap" bile duruyordu.

 

<> Kehf=uzayzamanda iki suni karadeliğin birleşimi olan kurtçuk tünelleri diyebilir miyiz (zaman galerisi)

 

Tam 49 anlamlı. Elbette başlıcalarından biri de o.

Rakim bildiğimiz matematik sayılar sistemi. 1 ila 100 arası yazıyorsun mesela. Ama bir şey anlatmıyor. Oysa onu (Cifir holo-grafiklerimde olduğu gibi) KEHF=GÖRÜNÜR ve boyutlandırılmış olarak görürsün.

Üstelik o kehf her şeye uygulanan TOE (Herşeyin teorisi gibi) bir şeydir. Orada arş var 7 tabakası (mesani) dört direği, üç katmanı, simyası, kimyası biyolojisi, DNA'sı, Elektrik yükü, fosfatları, urasil grubu asitleri, Tabutüssekine, Nuh'un kazanı, Fission fusion... Yani yok yok!

Oysa 1-110 diye Rakim'i ardışık olarak yazdığımızda bu özelliklerin hiçbiri yoktu. Ama onu KEHF haline getirdiğimizde O Levhi mahfuz ayrıntıları ortaya çıkıverdi. Virüsler uyudu-uyandı. DNA'lar kıvrıldı helis/sarmal oldu. YYy/YYx'ler ve daha buraya sığamayacak herşey orada yazılı. 1 ila 110 sayıları arasında.

Kur'an da böyle. RAKİM olarak okuduğunda seni din tüccarları her yöne çekerler. Ama KEHF olarak okuduğunda inanılmaz sırları, kozmik tüm bilinmezleri orada bir tek ANAHTAR halinde bulabilirsin.

Basit bir şekil gibiydi ama değil. Olamaz da, ARŞ bile o şekle girmiş! Dört direğiyle birlikte...

Ama Rakim olarak ortada ne direk ne bir şey yoktu... Değiştirgeci kullandığında bu şablon ve ızgaralar var. (Ya da kafes ya da raumgitter)

İnsanlık tarihi boyunca hiçbir kimse tutup da asal sayıları şöyle bir dizeyim falan dememiş. Bir anlayayım da dememiş. (Reklam olacak ama) sonunda yine Hans'a bıraktınız.

Bazen kendimi bayağı bayağı adam sanıyorum. Pek boş olmadığıma inanıyorum.

 

<> Kur'an'ın her çağın mesajını içinde barındırması ve bunun okunması kehf'in anlaşılmasından geçiyor o zaman (Kur'an'ın tam orta ayetini/merkezini oluşturması)

 

Evet Kehf iki zamanı birden açık kimselerin (İsa, Ashabı kehf, Zülkarneyn, Hızır vb.) KOZASIDIR. Ayet ne diyor? "Allah'ın diledikleri dışında herkes, Sur üflendiğinde BAYILIR". Yani Kehf'e giren (ki oraya çağıran Allah'tır) bu kozada bayılmaz. Sur'dan bile korunur.

Kehf bir elif noktasıdır. Her yerde hazır ve nazırdır. Çünkü geometridir. Rakim ise matematiktir ve niceliğe dayanır. Ama Kehf geometrisi HOLOGRAMA yani niceliğe değil NİTELİĞE dayanır.

Demir tozları=Quantlar. Mıknatısın akılarının KEHF biçimi=NİTELİK. Kalite, kalifiye olayı.

Kehf soğana soğan biçimini veren NİTELİKTİR. Onu dokuyan bu niteliktir. Ötekiler (Soğan hücreleri) niceliktir ve aslında her bir kendi başına bir tek varlıktır. Ama NİTELİK hologramı yani KEHF onları tek tek değil BİR SOĞAN biçimi almaya zorlar.

Mıknatısın akıları da bunu yapmıyor mu? Tek başına duran demirtozlarına, "Bölük Hizaya geeel, sıraya giiir!" komutu vermiyor mu?

Ana rahminde bir topçuk iken... bir minyatür leblebi taneciği ve tostoparlak iken yani nicelik halinde ikiye katlanıp çoğalırken birden "Bölük ileri marş marş" deniyor ve hücreler birden GÖÇ ediyor. Beyin hücreleri bir yana, böbrek hücreleri öteki tarafa...

Kehf olmasaydı, herkes bir mikro organizma (Tek hücreli) olup kalırdı.

 

<> Hocam oraya nasıl girilir?

 

Kehf'e mi, yani kozaya mı?

 

<> evet

 

O hep var, heryerde. Adı Elif noktası. Ve EVLERE SERVİS. Özellikle SADRIMIZDA. Orası inşirah olur. (Kehf genişler)

Omurga-kaburga, bu ikisini hatırladınız mı? Tarık suresinde geçiyordu... O bölge yani kaburgalarımız ile omurgamızın arasında kalan EN BOŞ organımız. Ki adı Akciğer. Ya da KEHF.

Resulullah'a Rabbi buyuruyor: "Biz senin göğsünü genişletmedik mi?"

Ve bunun tersi de var: "Mücrimler simalarından tanınır da canları alınırken, sanki gökyüzüne çekiliyormuş gibi göğüsleri daralır. Onlar Deve iğne deliğinden geçmedikçe Cennet'e giremezler." "Suçlular perçemlerinden ve topuklarından yakalanırlar."

İşte bunlar KEHF'in DARALTILDIĞI ayetler...

Konu sizi sıkıyorsa, başka tarafa atlayabiliriz. Önemli olan sizlerin sıkılmaması.

 

<> soğan derken, H.A.A.R.P. plazmasını kastettiniz aynı zamanda değil mi hocam... fayları tetikleyen / yağmur bulutlarını yönlendiren / düşünceyi yönlendirmeye çalışılan henüz deney halindeki teknoloji...... atmosferde oluşan plazmanın şekli de soğan biçiminde. (montauk project)

 

Evet. ;=)

 

<> thanks

<> Hocam Kuranın iniş sırası lütfen

 

Pekala bunu nasıl anlatalım?

 

<> İkinci sure Kalem ama nasıl kesinkes bilebilirim???

 

Daha önce değinmiştik ama istersen sana ve yeni arkadaşlarımıza örnek olsun diye bir daha şöyle hızla yazayım:

Şimdi Kur'an'ın iniş sırasın verdiğimiz ilk örneği anımsıyor musunuz?

 

<> evet

 

1. Kur'an'ın SURE SIRALAMASINA GÖRE inişi:

Kur'an Alak (İkra) suresiyle başladı ve "İza cae NASRullahi"=Nasr suresi ile noktalandı. Bundan bir önceki sure (113. sure) Tevbe idi ve gerçekten, son iki ayetinin orada olmaması gerekirdi.

2. Kur'an'ın AYET SIRALAMASINA GÖRE İNİŞİ:

Tevbe Suresi (113) ardından Son inen sure olan NASR (İza cae... Şimdi Kur'an'da yer aldığı gibi) ÜÇ değil (Aslında) 5 ayettir.

Çünkü son ayet (Aynı zamanda tüm kur'an'ın son ayeti) 114. sure Nasr'ın sonunda değil, 111. sure olan Maide'nin 3. ayetinin içindedir.

Çünkü Siyeri Nebilerin tamamı ve tüm kaynaklar sonuncu inen " A Y E T "in MAİDE-3 içindeki "Kafirler bugün sizin dininizden ümidi kesmişlerdir, onlardan değil benden korkun. Bugün sizin dininiz üzerine olan nimetimi tamamladım ve size din olarak İslam'ı beğendim." olduğunu yazmışlardır.

İşte bu son ayettir, bir daha da devamı inmemiştir. Çünkü bu sonuncu ayetten sonra Resulullah vefat etmiştir.

Ama Maide-3 içinde ne işi var?

Bir ayet mesela Maide-3 demek, kesintisiz bir kerede inmesi anlamına gelir. Eğer Maide 3-4 gibi birleşik yazsaydık, ya ayırt edilemediği ya da birbirine karıştığı anlamı çıkacaktı. Böyle deseydik vahyin kesilmiş olduğu iki defada indiği belli olacaktı. Ama Maide-3 diyorsanız, "Bir kerede tümüyle indirildiği" anlamına gelir. İşte Maide:3 Yani şimdiki karıştırılmış biçimiyle şöyledir:

"Leş, kan, Hınzır etler, Allah'tan başkası adına kurban edilen, vurulmuş, yukarıdan düşmüş, boynuzlanmış ve vahşi hayvan tarafından parçalanmış olanlardan, henüz canvermemiş olanları kesmek şartıyla, sunakta (Başka tanrılara) adanan hayvanlar ve faloklarıyla kısmet aramanız size haram kılınmıştır. Bunlar fasıklıktır. (Yoldan çıkarıcıdır)"

"Kafirler bugün sizin dininizden ümidi kesmişlerdir, onlardan değil benden korkun. Bugün sizin dininiz üzerine olan nimetimi tamamladım ve size din olarak İslam'ı beğendim."

"Kim açlıktan daralır ve günaha istekle yönelmeden bunlardan yemek zorunda kalırsa ona günah yoktur. Çünkü Allah Bağışlayan Merhamet edendir."

NASR SURESİ DE ŞİMDİKİ TERTİP SIRASI İLE ŞUDUR:

1. Allah'ın yardımı ve fethi geldiğinde

2. Ve insanların dalga dalga Allah'ın dinine girdiklerini gördüğün zaman

3. Rabbini överek tesbih et. Ondan mağfiret dile, çünkü o Tevbeleri çok kabul edendir.

 

MAİDE SURESİNİN ASLI ŞUDUR:

"Leş, kan, Hınzır etler, Allah'tan başkası adına kurban edilen, vurulmuş, yukarıdan düşmüş, boynuzlanmış ve vahşi hayvan tarafından parçalanmış olanlardan, henüz canvermemiş olanları kesmek şartıyla, sunakta (Başka tanrılara) adanan hayvanlar ve faloklarıyla kısmet aramanız size haram kılınmıştır. Bunlar fasıklıktır. (Yoldan çıkarıcıdır) Kim açlıktan daralır ve günaha istekle yönelmeden bunlardan yemek zorunda kalırsa ona günah yoktur. Çünkü Allah Bağışlayan Merhamet edendir."

NASR (114) SURESİNİN İSE ASLI ŞUDUR:

1. Allah'ın yardımı ve fethi geldiğinde,

2. Ve insanların dalga dalga Allah'ın dinine girdiklerini gördüğün zaman,

3. Rabbini överek tesbih et. Ondan mağfiret dile, çünkü o Tevbeleri çok kabul edendir.

4. Kafirler bugün sizin dininizden ümidi kesmişlerdir, onlardan değil benden korkun.

5. Bugün sizin dininiz üzerine olan nimetimi tamamladım ve size din olarak İslam'ı beğendim.

BÖYLECE KUR'AN BİTMİŞTİR.

Son inen suresinin son ayeti, kendi sonunda olması gerekirken niçin Maide-3 içine saplanmış bırakılmış ve o surenin de akışını bozmuştur.

Delil şudur ki:

1. Son inen surenin Nasr olduğunu söyleyen kişi

2. Son ayetin de "Kafirler bugün sizin dininizden ümidi kesmişlerdir, onlardan değil benden korkun. Bugün sizin dininiz üzerine olan nimetimi tamamladım ve size din olarak İslam'ı beğendim." olduğunu söylüyor.

Bu yinelememizde aklınıza ters gelen bir şey var mı? Mutmainlik açısından soru sorabilirsiniz?

 

<> şu var, kuran'ın karışık bir sırada inmiş olması mucizelerinden bir delil olarak gösterilir

 

Kur'an KARIŞIK inmedi ki? Karışık TERTİP EDİLDİ.

 

<> Yani yazıldığı sırasıyla surelerin sırası

 

Ben bir örnek olarak MAİDE suresini verdim. Üçüncü ayetin içindeki karışıklığı yaratan HACCACI ZALİM diye biri. Bunun mucizeyle ilgisi yok ki. Siyerdeki sıra belli. Önce Alak diyor (5 ayet ve ilk beş ayet...) İzleyen ayetler içinde ise "NAMAZ KILIN" diyor... Oldu mu ya? Ortada daha namaz yok. Namaz yıllarca sonra Mirac'da geldi.

 

<> Hocam doğru dediniz karıştırılmış zaten hep aklıma takılıyordu niye böylesine karışık

<> surelerin sırasını bir- iki kişinin konsensüsü belirlemiş olamaz

 

Medine'deki inen ayeti İLK BEŞ'in arkasına takıp, "Bu ALAK SURESİDİR MEKKİDİR ama bir ayeti de Medenidir", BUNU YUTTURDULAR.

Kur'an bir AŞIRI işgüzarlıkla Hz. Aişe'nin yatak odasında yüklükte saklandı. Kemik, deri vb. Tuğla, papirus, çakıl taşı, ağaç kabuğu.

Allah'ım şu cehalete bakınız ki, papirus gibi her yerde olan bir nimeti, mübarek Kur'an için kullanmadılar. LEĞEN KEMİĞİNE AYET YAZDILAR. YUH ki yuh! Başka bir şey bulamadılar mı?

Sonra Osman döneminde onun veziri olan Zalim Haccac Kur'an'ı toplamaya çalıştı. Topladı da. (Kafasına göre tabii) Maide'nin içine SON ayeti koydu. İlk surenin yerine eline ilk geleni (Fatihayı) koydu. 20 ayetten az olan Bakara suresine önüne geleni bıkana kadar doldurdu. Ebi Leheb ise Kuş'a döndü...

Ve Aişe bu toplanan Kur'anın yeniden sahibi oldu. (Diğerleri yakıldı deniyor) Onu da Muaviye'ye verdi ki, sayfalarını koparıp mızraklara takıp Hz. Ali'yi YENSİNLER diye.

Herşey Muaviye, Haccacı zalim ve Amr İbnül As'ı korumak için. Kimse Kur'an'ı ve ehlibeyti korumayı düşünmedi. Biz biraz düşünüyoruz artık.

 

<> pey. ef. zamanında kılınan namazlarda sureler nasıl okunuyordu. Hangi namazda hangi surelerin okunduğu vs. dair hadisler de mi uydurma?

 

Resullullah döneminde herkes hafız idi. (İmece usulü) Toplu namazlarda imam olan kimse onun okuduğu duaya tabi oluyorlardı.

 

<> abdullah ibni sebe (medineli yahudi hazreti Osman'ın katlini organize etti) ardından ebu-süfyan ibne muaviye de şer planını devreye soktu... Bunlar Kur'an'ın geliş sırası ile oynanılan döneme tekabül eden ve devamında, Cemel vakası-Sıffin savaşı-hakem oyunu ve Hz. Ali'nin şehit edilmesi ile izleyen olaylara sahne olunan dönemin içinde.

 

Evet. Ve bir şeyi kaçırmayın: Leğen kemiğine ayet yazılır mı? En kıymetli ayet için ise ceylan derisini vermiş biri, hediye etmiş.

Ayet gelmiş:

"Zina edenlere dört şahit olsun olmasın acımayın, beyaz bir kefen giydirin ve zina ettikleri organlarına kadar gömün ve bir el içine sığacak ve hemen öldürmeyecek biçimde taşlar edinin, sonra topluca onların cenaze namazını kılıp, taşlayın ve sakın erken ölmeleri için acımayın, bekletin ki acı çeksinler. Yoksa onlar ahırette ebedi acı çekeceklerdir. Siz onlara iyilik etmiş bulunuyorsunuz. Allah adildir, rahimdir."

Bu ayettir. Evet yanlış duymadınız bu bir ayettir.

Bu ayet gelince yani hemen ilk beş dakikada, Resulullah'ın canı sıkılmış ve yüzünu buruşturmuş. "Benim Rabbim efendim" demiş, "Benim ümmetim zina etmeden duramaz. Şehvetine çok düşkündür. Bu ayetin neshedilmesini istirham ediyorum."

Allah o anda bir keçiyi göndermiş.

 

<> hehehehe

 

Keçi ceylan derisini [yemiş] (Hiç görülmemiş bir şey, otçul hayvan nasıl et yer?)

Buhari böyle diyor.

 

<> Ha ok doğru Buhari'de var.

<> İbni Hanbelde sanırım.

<> Bu yalan ile Kur'an'a da iftira atıyorlar hocam (eksik diye)

 

Gelelim Müslim'e, o da "TAVUK idi keçi değildi ve ayet taş üzerinde yazılıydı". Tavuk da taş yiyor duyurulur.

Bunların tümünü tasdik eden kitap ise El Müsned. Yazan da mezheb imamımız Ahmed ibni Hanbel.

SAHİH HADİSLER yazdım. AYNEN BÖYLE YAZILI.

 

<> bir adım ileri gideyim: bu kitaplara sonradan bunların eklenmediği malum mu?

<> Ne fark eder, eldeki metin yanlış

 

Eyvah o zaman. Demek ki hadislere HEP BÖYLE BİR ŞEYLER EKLENMİŞ BUGÜNE KADAR. Allah'tan AYETLER KURTULMUŞ.

 

<> Metni kim yazmışsa yazmış, delil olamaz

<> Birizi size yüzlerce kez iftira etse o kişiye güvenir misiniz?

<> Ona bakılırsa ne gerek var ki böyle katılmışlara, TEK KİTAP=TEWHİD yeter

 

İşte bu ayet yüzünden İran'da ikibin, Afganistan'da 6000 zani taşlandı bugünlere kadar. Keçi ayeti yedi, ama AYET HÜKMÜ BAKİ KALDI.

 

<> Ama onları din sayıp binlerce günahsızın canını almadılar mı?? Bu gerçeği çöpe mi atacağız... kim soracak o masumların hesabını???

<> Allah ayeti koruyamadı haşa

<> Akıl önder olduktan sonra yapacağımız tek şey hep araştırmak

<> Ama elbette hjüküm günü-hesap günü gelecek...

 

Onun hesabını "Kızçocuklarının neden gömülüp öldürüldüğü" sorulduğu zaman ayetinden ödeyecekler.

 

<> Maliki yevmiddin

 

Evet DİN günü evren tarihinde İLK KEZ orada KURULACAK.

Satın alınacak hakim, savcı, rüşvet verecek karşı tarafın avukatı, TERAZİDE hile yok... İlahi adalet var sadece. O din günüdür... Buradakiler de "DÜNYA GÜNÜDÜR".

 

<> Der jüngste Tag

 

Juristen Tag. Ein klein spass...

 

<> :)

 

[ZZ] çok güzel bir hadis koleksiyonu oluşturmuş...

 

<> 16:98 Kuranı okuduğunda şeytandan Allaha sığın. Ayetin önceki ayet ile bağı nasıl?

 

Kur'an okunduğunda ve dolayısıyla YAZILDIĞINDA başlarına Besmele değil EUZÜ BESMELE getirilecektir. Getirmemişler. Sadece besmeleyi koymuşlar. Ve üstelik 6 ayetlik fatihanın ilk ayeti saymışlar, o da yetmemiş, Alak=Fatiha=Açılış iken ve 6. sırada fatiha da adı HAMDELE iken yer değiştirdiler. Yani küçük kardeşim benim abim oldu. Ya da ben babamın babası oldum.

Kimin ne hakkkı var Ayetlerin ve surelerin yerini değiştirmeye? Kim aldı bu imtiyazı? Kimdir bu Haccacı Zalim?

 

<> hadisler için sahih mi değil mi diye harcanan emek Kuran için harcanmış olsaydı keşke...

 

Evet.

Fatiha ise 6 ayet ve iki bölümlü. Son üç ayeti bir kere Ebi leheb'in sonu. İlk üç ayeti ise Müddesir'in sonu.

(Böyle okunmasında bir sakınca yok. Yani Kur'an BÜTÜN olarak TAMAMDIR.) Sayın harfleri, kelimeleri aynıdır. Sorun karmakarışıkı.

Hele ki bazı ayetleri anımsayınız, Maide-3 bir şey değil! Nisa 103. ayetin SONUNU getirip Nur 58'in içine SERPİŞTİRİYORSUN. Ayıp günah, haksızlık bu!

Sonra da karşımıza ilginç ve tuhaf şeyler çıkıyor: Yabancılar, müslüman olacaklar ve şaşkınlar soruyorlar bana: "Cariye edinin, onlar istemedikçe onları fuhuşa zorlamayın" ne demek?

Ecnebi kız bana soruyor: "Yani eşlerin yanına bir de Cariyeler alınıyor ve onlar dilerlerse fuhuş yapıyorlar, karışılmıyor. Fakat onlar fuhuş yapmak istemezlerse de ZORLAMAMALI MISIN?"

Ayet öyle değil ki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Bizim Nur-58 gibi KAYTARMA. Yani al onu buraya yamala, sonra bir güzel çalkala, üstüne de minare gölgesi, sonra de ki: "Evet bu ayetler aslında böyle inmedi ama, Cebrail geldi ve böyle düzeltti." Bir de Cebrail'e İFTİRA atıldı böylece.

 

<> şirk üstü şirk

 

Ve Haniflik bizim için tek kurtuluş yolu oldu!

Bakın şu anda özelden bir hanım soruyor: "Gerçekten böyle bir ayet var mı?" diye. Şu anda bunu bulamam ama Nisa suresinde olacaktı. Evet sevgideğer Hanife Böyle bir ayet var ama yarısı bir yerde ötekisi de bir yerde... Bunu nasıl bir araya getirip de böyle bir   G  Ü  N  A  H   işlediler, aklım almıyor.

Kim bu zalim haccac, Kim bu alçak, Kim bu Cehennem odunu ve Allah'ın EN SEVMEDİĞİ isim ile adı  Z A L İ M  olan bu aşağılık yaratık kim? Ona ne kur'an'ı toplamaktan? Ona ne Ceylan derisinden.

 

<> Hocam ben zaman gezmeni olsam onu bir ziyaret ederdim :)

 

O sana orada da zalimlik yapardı eminim, adamın adı ZALİM BİR KERE, sen mazlum olmak zorunda kalırdın. :=)

 

<> :)

 

12 bin TÜRK öldürdüğünü biliyor musunuz? 12 bin. Zalim haccac öldürdü.

 

<> Emeviler döneminde

 

Emevi dediğin zaten 5. Halife (Birinci diktatör, tiran)

53 yıl=23 yıl Resulullah'ın sadareti. Kalan 30 yılda ise dört halife ve dört Sultan. Yaklaşık dört yılda bir bir halife geliyor. Bu ne enflasyon?

Bir yerel TV kanalına gittim. Herkes müdürdü. Resmi koruma bile "koruma müdürü" idi. Çayocakçısı da "Yardımcı işletmeler müdürü" ve BİR TEK MÜDÜR OLMAYAN YOKTU. Bütün bunların karşısında bir tek memur adam yoktu.

Ve bunlar asgari ücretle müdür olmuşlardı. Üstelik REKLAM getirmek şartıyla. Müdürlük uğruna aç yaşıyorlardı. Asgari ücret ve 18 saat mesai. Ama MÜDÜR ya, sen ona bak... kartvizitinde böyle yazıyor...

İşte Emevi saltanatında da MEMUR kalmadı herkes MÜDÜR oldu.

(TV'nin sahibi olan eski milletvekili şöyle diyor: Bir TV kanalı iflas ederse, üç ondan vergi alınmıyor. Ama boğaz tokluğuna çalışıp iflas ettiremediler halen.)

Bir replikte vardı. "Memleket mazbut, velakin ahali P**T".

Yani bu vatanı çok seviyorum. Ama böyle işverenleri ve işçileri görünce de kusasım geliyor. Ahali P**ş+.

Din adamlarımız bu TV sahibinden de ahlaksız. (Burada Camii imamları Tayyib için dayanışma yaptılar ki, gözleriniz yaşarır.) 6 camii görevlisi göstere göstere yürüyorlar, ellerinde de tayyib'in yarım sayfa resmini basmış yerel gazete ve gösteriyorlar bunu...

Ah Kubilay dedim, NEREDESİN?

Her imam mutlaka AK-SP bir partili mi olmalı?

 

<> O şeytanlar Kubilay'a dil uzatmaya devam ediyorlar hala hocam.

 

Çünkü Tayyib'ler var.

DİN VE İSLAM  F I R K A  olur mu hiç? Biz laik'iz LAİK. Allah en büyük LAİK. Kulu ile kendi arasına bu paçavra imamlarını SOKMUYOR. Maaş alan bu imamları istemiyor LAİK ALLAH

Kulum ile benim arama kimse giremez diyor.

Kuluma şahdamarından da yakınım diyor.

Allah'tan başkasını veli edinmeyin diyor.

DİREKT BİREBİR KULU İLE MUHATAP. Allah "Gel kulum açıl bana, yükünü alayım" diyor.

Kul ise "Bi dakka, şeyhime sorayım. Eğer izin vermezse o gelebilir mi?" (Kendi yerine) Alın şeyhinizi ÜÇÜNCÜ kişileri araya ŞEFAAT DUVARI ÖRÜN ve ALLAH ile aranıza DUVAR ÖRÜN.

ALLAH LAİKTİR. Kul da laik olmalıdır. Allah ile aranıza KİMSEYİ ŞİRK OLARAK almayın. (ŞEYH=ŞİRK) ALLAH LAİKTİR, KULU DA.

 

<> 39-Zümer/3: Gözünüzü açıp kendinize gelin! Arı-duru din yalnız ve yalnız Allah'ındır. O'ndan başkalarını veliler edinerek, "Biz onlara, yalnız bizi Allah'a yaklaştırmaları için kulluk ediyoruz" diyenlere gelince, hiç kuşkusuz Allah onlar arasında, tartışıp durdukları konuyla ilgili hükmü verecektir. Şu bir gerçek ki, Allah yalancı ve nankör kişiyi iyiye ve güzele kılavuzlamaz.

 

"Allah yalancı ve nankör kişiyi iyiye ve güzele kılavuzlamaz"

"Allah yalancı ve nankör kişiyi"

"Din yalnız ve yalnız Allah'ındır"

Bunun anlamı şu: ALLAH LAİKTİR. Kul da ALLAH AHLAKIYLA AHLAKLANACAĞI İÇİN KUL DA LAİK OLACAKTIR. Yaşasın LAİKLİK.

 

<> o cüppeli, sarıklı şeytanları bekleyen akibet, sonsuz azapı nasıl olsa tadacaklar ama bu dünyada iken çok insanı da cehennemin yoluna çalıyorlar kendileri ile beraber bu daha acıklı hocam

 

Evet. Cehenneme çok kişi götürdüler... 35 yıldır Türkiye'deyim Yüzbinleri götürdüler. Necip Fazıl Kısakürek'i bahane ettiler Akıncılar oldular. Necip hayranı gençleri şimdi HAPİSE TIKTILAR. Oraya nasıl girdiğini bilmeyenler var.

(Kısakürek çok sevdiğim bir Şairdir ama, onu sevmekle İBDA-cı olmanın ALAKASI ne? Şu müslümanları anlayan varsa bana anlatsın. Ben de Kısakürek hayranıyım. Yani illa ki İbda eylemi mi yapmalıyım?)

 

<> sayın hocam: aklı olmayanın dini yoktur

 

Kesinlikle haklısın. Ve AKLIN YOLU BİRDİR iki falan da yoktur. 73 fırkadan BİRİ DOĞRUDUR İKİNCİSİ DEĞİL.

Halbuki BİLİM insanları çok iyi KUL yapar. Cehalet ise psikolojik rahatsızlıkları coşturur. (Kalp hastalığı denen marazlar)

 

<> Bence insan psikolojisinin çeşitli tezahürleri bunlar

<> Hocam bilime devam mı?

 

"Hiç İLİMSİZ KUR'AN OLUR MU?"

Konu bu kez ne olsun? Bir saat daha zamanım var. Keşke bileti almasaydım. Öteki Chat Çarşamba günü...

 

<> Tatile mi?

 

Hayır TV'ye.

 

<> Müdür tv? :)))

 

ETV. Müdürü çok az bir TV bu. Yani harıl harıl çalışıyorlar. En kötü maaş bile 800 milyon falan.

 

<> Eylik tv mi?

 

Evet.

 

<> saat kaçta program

 

Cumartesi geceleri.

 

<> programa mı çıkacaksınız yoksa

<> ilk ne zaman yayınlanacak

 

Ama bir türlü başlayacağım zamanı belirleyemedim. Antalya'da oturmam mümkün değil. Eşim öğretim üyesi, çocuklarım ise daha 3-6 yaşlarında. Böyle bölünemeyiz. Yani savsaklıyorum anlayacağınız... Zaten Eylik Holding HACİZLİ. Yani herşeyleri belirsiz.

Başta Halis Toprak, Has, Bayındır ve Eylik olmak üzere DEVLET işverenleri haksız olarak istifa ettirtiyor ve yollar Turgut Yılmaz ile Bay Çiller'e açılıyor.

Kötü oyunlar dönüyor. Kötü oyunlar oynanıyor Türkiye'de. Sağlam bankalar da haksız olarak fona alınıyor.

Bu son saydıklarım HORTUMCU değil. Devlet ellerinden baskın ile bankalarını aldı. Şu bilgisayarımı almak gibi...

Git Hizbullah evindeki bilgisayarı al elinden delil yap BENİM BİLGİSAYARIMI niye alıyorsun elimden? Ben hizbullah mıyım?

Yani Dinç Bilgin ile Eylik AYNI İNSAN MI? Kemal HAS dünya tatlısı Dürüst ve Fakir ile öğrenci babası. Üniversitesini elinden alıyor devlet! Bu zulüm değil de nedir?

 

<> şu dünya hükümeti meselesi gündemde galiba

<> olabileceğin hemde en kötüsü özellikle şu aralar, şerefli insanlar evini arabasını satıp borcunu ödüyor, bu namussuzların borçları ise ya affediliyor yada yok ediliyor

 

Son söz Allah'ındır: "Bir kavim kendini düzeltmezse ANDOLSUN ben de onları DÜZELTMEYECEĞİM".

Hani şunu söylemek abes ama, söyleyeceğim. "Kendini düzeltmiyorsan, ALLAH'TAN ÜMİDİ KES (Haşa)".

Dikkat ediniz mantığı ÇOOOK DOĞRU, ama Allah'ımın sonsuz Affediciliği içinde yazdığım yukarıdaki satırlar abes idi...

Kimse Allah'ın yerine konuşamaz! ŞİRK olur. Allah başta beni ıslah etsin bizleri.

Din yalnız ve yalnız Allah'ındır.

 

<> Hocam madem vaktiniz az.. kalanı böyle dolduralım mı?

 

Nasıl isterseniz. Normalde 6 saat chat yapıyorum. Haftada 18 saat. Bugün böyle kısa tutacağız. Kardan dolayı izinliydim ama trafik açık. Ayıp olur gitmezsem.

 

<> Danca chatiniz bilim mi islam üzere mi?

 

Onlar ZIGZAG DANSK...

Bana iki dkk izin.

 

[] Kaptan bir süre yazmadı

 

Evet bu arada yine bir saat tehir aldım. İyisiniz yine. ;=) Adamlar üçtür alıştılar. "Prof.un bileti ESNEKTİR" diye yazılı. Ve son dakikaya kadar da yerime adam almıyorlar...

 

<> :)

<> Prestij..

 

Yok be. Çok sulu ve şaklabanım o tarafımı seviyorlar.

Nerede kalmıştık?

 

<U> hocam birgün sohbet konusu: bilimsel olarak burçlar ve sosyal baglantıları

 

Öneri tamam.

 

<> [U] burçlarla ilgileniyor musun?

<U> ilgilenmeye çalışıyorum. mesela geçen seferde hocam usa'yla ilgili peryodik olarak belirli olaylar olur ve bu burçlarla ilgilidir demişti, bundan yola çıkarak onların sosyal olaylardaki etkilerini öğrenmek istedim.

<> Lincoln-Kennedy?

<U> Evet, bu daha farklı olaylarda da ortaya çıkacaktır, daha farklı ülke veya toplumlarda veya daha detaylı olarak şahıslarda nasıl bir etki yapar, onları bilmek istiyorum

<A> 18 Haziran 1876, Vak'a-i Hayriye, asi ordu, topa tutulur, Yeniçeriler Topçularca tarihten silinir, sanki 18 Haziran 1997 tam 171(=19*9) yıl sonra ordu içi bir grup Hükumeti istifa ettirtir. Meclis'in 76. yılında kurulan Meclis'in 57. Hükumeti. yeniçeriler intikam alırlar, şeriat isterük- laiklik isteriz. yeniçeriler Bektaşi'dir 1997'de ordu yönetimindekiler de Bektaşi asıllı ailelerdendir, komik ama böyle. Cumhuriyet'in 76. Yılında Cumhuriyet'in 57. Hükumeti 19. Başbakan tarafından kurulur, uğursuz hükumet

<E> niye miladi takvime göre oluyor bu olaylar onu çözebilmiş değilim. üstelik günleri üzerinde defalarca oynanmış miladi takvime göre

<A> miladi takvim değil, Güneş takvimi, Allah'ın yarattığı Güneş'e göre takvim.

<E> şu anda verdiğin güneş takvimi değil ama

<A> Güneş takvimi,Ay takvimi isterseniz o da var.

<E> ben bu takvime bağlı kehanetleri biraz fazla "inandırıcı" buluyorum

<A> 1999'da seçim 18 Nisan'da yani 10 Safer yani Atatürk'ün doğum günü

<> ne 18 haziran 1876 da doğru yönetiliyorduk ne de 18 haziran 1997 de, ama değişim şimdi olumlu yönde yani yukarı trend göstermekte tüm bu felaketlere rağmen...... oysa 1887 de trend dibe doğru gidiyordu....

<> ay takviminde de hiçbir bağlantı çıkmaz ki, her yıl -10.

<A> 18 nisan'da olacak seçimin seçim takvimi 4 Ocak'ta başlar yani Atatürk'ün doğum günü ancak 17 Ramazan'a denk gelir ki Atatürk'ün ayni zamanda ölüm günü, tarih tekerrürden ibaretdir. Çanakkale'de Arıburnu'nda Miralay Mustafa Kemal, kurmay başkanı olan subaya sorar, bu kaçan ordu kimlerdir. Kurmay subay (daha sonra Org. İzzeddin Çalışlar), düşman ordusudur,kumandanım der, Mustafa Kemal, "Be hay gafil biz Truvalılar'ın öcünü Grekler'den aldık" der. 14 Haziran hesaplama yanlışı takvimde çevirme hatası var. evet, 171 yıl 1826-1997.

 

Şu lincoln konusuyla ilgili bilgi var önümde:

Abraham Lincoln'un kongreye seçildiği yıl 1846.

John F. Kennedy'nin kongreye seçildiği yıl 1946.

Abraham Lincoln'un ABD Başkanı olduğu yıl 1860.

John F. Kennedy'nin ABD Başkanı olduğu yıl 1960.

Her iki başkan da bir cuma günü suikasta kurban gitti.

Her iki başkan da başlarına isabet eden kurşunla öldü.

Lincoln'un sekreterinin soyadı Kennedy idi.

Kennedy'nin sekreterinin soyadı Lincoln idi.

Lincoln ve Kennedy güneyliler tarafından öldürüldü.

Lincoln ve Kennedy'nin koltuğuna güneyliler oturdu.

Yerlerine gelen başkanların soyadları Johnson'du.

Lincoln'den sonra başkan olan Andrew Johnson'un doğum yılı 1808'di.

Kennedy'den sonra başkan olan Lyndon Johnson'un doğum yılı 1908'di.

Lincoln'u vuran John Wilkes Booth'un doğum yılı 1839'du.

Kennedy'i vuran Lee Harvey Oswald'ın doğum yılı 1939'du.

İki suikastçının de üç ismi vardı.

İki suikastçının de isimlerinde 15 harf vardı.

Lincoln, ''Kennedy'' isimli bir tiyatroda vuruldu.

Kennedy, ''Lincoln'' marka bir otomobilde vuruldu.

Lincoln'u vuran tiyatrodan kaçtı, bir depoda yakalandı.

Kennedy'i vuran depodan kaçtı, bir tiyatroda yakalandı.

Her ikisi de davaları başlamadan öldürüldü.

Ve son olarak...

Lincoln ölmeden bir hafta önce Maryland Monroe'daydı.

Kennedy ölmeden bir hafta önce Marilyn Monroe'ylaydı.

 

<> TESADÜF????

<> toplumların tarihi belirli noktalarda dna sarmalları gibi çakışan olayları yaşıyor

<> tarih tekerrürden ibaretdir

<> Neden aralarında bu tarihi benzerlikler var, burç mu?

<> John Wilkes Booth was born in 1839. Lee Harvey Oswald was born in 1939. Another coincidence that is no coincidence because it's plain wrong: Booth was born in 1838, not 1839. Both assassins were known by their three names. Another "coincidence" of dubious veracity. John Wilkes Booth was often billed as "J. Wilkes Booth" or simply "John Wilkes" (primarily to distinguish himself from his father and brother -- both named Junius -- and his brother Edwin, all three of whom were also actors), and as a prominent actor, his name was already familiar to the general public at the time of Lincoln's assassination. A month before Lincoln was assassinated he was in Monroe, Maryland. A month before Kennedy was assassinated he was in Marilyn Monroe. This is a latter-day addition to the list and nothing more than a bit of salacious humor. Even as a humorous coincidence it fails the test, as Marilyn Monroe died well over a year before Kennedy's assassination.

<> evet hocam sizi izlemeye devam ediyoruz

<> Böyle seyler ATATÜRK de de var...

 

Şimdi buradaki olayı bir açıklayalım.

Olay Şi'ra. (7 anlamından biri URANUS) Şi'ra ayeti gelene kadar bilinen en uzak gezegen Zuhal (Satürn) idi. Uranus'u 60-70 yıl önce Herschel buldu.

Şi'ra neden Uranüstür? Çünkü bir turunu 1000 ayda tamamlar. Yani aynı noktaya gelmesi tastamam 1000 ay sürer. Şu bin ayı hatırladınız mı?

 

<> evet

 

Bizim 365 günlük güneş turumuz Uranüs için 1000 AY, bu yüzden URANÜS'ü 7 anlamdan birine otomatikman bağlıyorum.

(Hızır burada olsaydı O da gözünü kırpmadan aynı yere bağlardı merak etmeyin.)

Evrendeki büyük olaylar daima şu 83 sayısına kilitlenmiştir. Adem'den sonra biliyor musunuz, insanlığın ikinci ademi olan NUH'un gemisinde 83 kişi vardı ve her biri için bir ayet indi. (Yasin suresi) Şimdiki insanlık bu tastamam 83 kişiden türedi.

 

<> 40 çift vardı deniyordu

 

40 çift zaten 80 kişi demek.

 

<> 3?

 

Nuh karısı vb.

Hassas ve kati olarak tam 83 kişi.

Lut da öyle hassas olarak tam üç kişiler. (Karısı kristalize oldu, Nuh'un da büyük oğlu Yamm (Kenan) boğuldu.) Tam olarak Magami denilen bir kavimin seçilmiş kişileriyle birlikte 83 kişilerdi.

Venüs Jüpiter'den kopmuştu ve şimdiki yerine gelirken Uranüs'ü Tietz-Baade sayısındaki yerinde bozmuştu. Neptün ve Uranüs'ün arası yaklaşmıştı.

Uranüs???? Sistemde çok zıt bir gezegen: Sistemde tüm gezegenler güneş elipsine DİK bir aks ile dönerken Uranüs yatay. Yani Kutupları yukarı aşağı değil, doğu batı ve dönmesi de bir tuhaf.

Onu bir yakından görseydiniz inanılmaz bir göz alıcılığı var. Satürn tamam! çok güzel rengarenk halkaları var, eyvallah... Ama göz alışıyor.

Uranüs öyle değil, HİPNOZ oluyorsunuz... Bir OLUMLU ELEKTRİK ile yükleniyorsunuz ve o gezegeni fotoğraflarken farklılığı fotoğraflarda çıkmıyor. İlla ki gözünüzle göreceğiniz bir şey...

Nasıl anlatsam, şu bizim Bodrum Akvaryum'u bileniniz vardır. O Türkuvaz rengi... Suyun dibini görürsünüz... Ama resmini çektiğinizde o mavi boya gibi bir mavi olur. Orayı ve diğer côte de Turquoise kıyılarımızı yerinde görmek gerekir.

Uranüs de böyle... Resmine bakarsanız hiçbir şey vermez size... Ama şöyle bir yakından bakarsanız tuhaf bir elektrik yüklüyor. İnsan, hani şu orucu açmaya son beş dakika kalır ya Allah'a teslim olmuşsunuzdur, boynunuz bükük ve etik yönünüz çok güçlüdür. Fakirin açın halinden anlarsınız ve Allah'a daha yakınsınızdır ya öyle bir elektrik yüklüyor.

Dünya ise uzaydan öyle değil! Korkutuyor. Simsiyah bir uzayda mavi bir tuhaf görüntü. Sanki siz onun yörüngesinde değilsiniz de o sizin üzerinize kapaklanacak. Yönünü de şaşırtıyor. Ve acımasız, Belli bir açıdan girmezseniz sizi öldürüyor DÜNYA.

İyonosfer ise OLUMSUZ elektrikle yüklü. Resmen kaşınıyorsunuz. Karaciğeriniz bu elektrikten rahatsız oluyor. Dünyanın elektriği ÇOK olumsuz. Olumluluk, sadece kuşların uçtuğu yerden başlıyor ve denizlerde tamamen çoğalıyor. Sık bitkilerde ise tamamen siz o URANÜS elektriğini alıyorsunuz.

 

<> Geceleri de ışıklı hali gülünç

 

Evet neye benziyor biliyor musunuz? Bir örümcek ağına su damlaları serpiştirirsiniz. Bunu geceleyin yapıp biraz ışık tutunca ve zoomlayınca ışıklı bir kent ortaya çıkar. O resmi al götür aşağıdaki canlı dünyaya yapıştır. Bu kadar garip bir benzerlik olamaz. Ismarlasan ressam çizemez...

 

<> Lincoln-Kennedy sırrı ne oldu.

 

Uranüs 83 yılda=1000 ayda dolanırken dünyayı çok etkiliyor. Zodyakı bir saat gibi düşünün (Klasik saat), Akrep ve Yelkovanı olarak da MARS (650 günde dönüyor) ile Uranüs olarak düşünün. Bunlar 83 yılda bir ÜSTÜSTE çakışırlar...

Uranüs sanki kendini KADİR GECESİNİN bir "mini Thales teoremine" bağlamış gibi...

Necm Suresinde ismen zikrediliyor. Mars ile geçimsiz. Ama biri akrep diğeri yelkovanı oluşturacaklar mecburlar, isteyerek ya da istemeyerek bir araya gelecekler... Geliyorlar da!

Amerika tarihi ile ilgili o 83 yıllık peryodları vermiştim.

1. 1943 (ABD'nin savaşa girişi)

2. Bundan 83 yıl çıkınca ABD iç savaşı başlıyor.

3. Ondan 83 yıl çıkarınca Boston'lular İngilteyere karşı ayaklanıyorlar ve Kurtuluş savaşı başlıyor.

4. Bir 83 yıl da ha çıkarınca... (Araştırmayı size bırakıyorum.)

Pekiyi bu 83 yıl tekerrür ediyorsa...

 

<> 1943+83 = 2026

 

Evet 2026 ve 2109 yıllarında birşeyler daha olacak demektir.

 

<> 2109 zulkarneynlerden biri ile ilgili olabilir mi hocam??

 

2046'da kongreye seçilip 2060'da ABD başkanı olan, sekreterinin adı Kenneth Lincoln (?) gibi bir şey olan, bir cuma günü öldürülecek olan, halefi 2008'de doğmuş Johnson soyadlı(?) biri olan, 15 harfli ada sahip 2039 doğumlu bir suikastçı tarafından bir tiyatronun yanındaki depodan ateş edilerek Lincoln caddesi üzerinde Kennedy ya da Kennedy caddesi üzerindeki Lincoln adlı bir yerde öldürülecek olan ve ölümünden bir hafta önce Marry Ann Moroon (?) ile birlikte...

İşte 2046 yılı...

Eyvah, benim saat gelmiş bile. 20 dakikam var, ben acele geronimoooooo diye uçuyorum ve Antalya'nın Sıcak iklimine düşüyorum.

(Öyle zannedin siz, buz gibi)

 

<> selam sevgi sayfılar hocam iyi yolculuklar

<> iyi yolculuklar

 

Sağolun. Çarşamba'ya DOLU müfredat yapalım. Yarın size Antalya'dan da Esir ile ilgili yazarım. Yeni doneler veririm Allah inşa...

Hoşcakalın.

 

<> gülegüle

<> ig