Chat n° 047 - Tarih: 18 ocak 2002

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [ ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg'e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.

 

[] Kaptan aiberg nickiyle bağlandı

 

 

Hoşgeldiniz. Müziğinizi dinliyordum. (Dancing Queen)

 

<> slm slm

<> Teraziler dengeledi, akrepler soktu mu?

 

Olabilir. Bir daha ölmek isteyen TERAZİ burcundan bir politikacı çıkabilir mi acaba?

 

<> [A] hakkında şikayet var... Kendi sitene özen gösterip bizim habergrubuna chat tutanaklarını göndermiyormuşsun. :)))

 

Bayıldım sitene [A].

 

<A> Teşekkür ederim hocam...

 

Gitarist'inki de çok güzel.

Ahmed Akten benim yakın arkadaşımdır. (A. Hulusi)

 

<> Bizim memleketi ancak kovalar kurtarır. (reklam)

 

Kovalardan lider değil teorisyen çıkıyor. (Şekil 1 ben!) Hayatta lider olmak istemem. Ben katılımcı olarak böyle çok mutluyum.

 

<> Bizden de ateist çıkıyor herhal (haşa), başak :)

 

Başak iyidir. Titizdir ve mükemmelcidir. Hatta mükemmeli oluşturmak için öyle yorulur ki anlatamam. Uykuyla dinlenir.

 

<> Yay, yükselen yengeç?

 

Yay özgür, aşırı özgür, çok aşırı iyimser ve asla kendini eleştiremez. Spor yapar. Sportmendir. Yükselen Yengeç ise bir Yay'ı çok Romantik yapar. Saatlerce hayal kurar.

 

<> Oğlum yay, derslerde sorunlu ondan sordum hocam

 

Yaşı kaç?

 

<> 16 bitti

 

Aşşık!

 

<> :))

 

O kişi de muhtemelen, hatta çok eminim Terazi bayanı.

 

<> Nasıl yaklaşmalıyım?

 

16 yaşı atlatacak. Lise 2'yi geçmesi gerekiyor. Çok kritiktir Lise 2.

Yay erkeği şöyle aşık olur: Kişi bahane, AŞKA aşıktır, AŞKA AŞIK deriz onlara. Filozoflardır. Çok iyi öğretim görevlisi çıkar onlardan.

Lise 2 en tehlikeli dönem. Yay için tabii. Özgürlüğünden taviz vermez yay burcu asidir. En ufak bir baskıya bile gelemez. Ama onun tek zaafı şudur: "Hayat felsefesi ve spor". Bu ikisini harekete geçirmelisiniz. Henüz filozofluğun tadını almamış. Bir kaşık bal çalınınca ağzına, soluğu Profesörlükte alır. Bir kaşık bal... Bu yetiyor onu harekete geçirmeye. Daha ayrıntılı da konuşuruz sonra...

 

<> Sorun orada sanıyorum

<> Balıkların nasıl kişiliği vardır?

 

Balık merhamet küpü, son derece romantik. Sanatkar ruhlu, seyahat delisi ve yalnız kalmayı çok sever. Deniz kenarında yaşar. (Deniz gören illerde)

 

<> Hocam Resulullah hangi burçtandı?

 

Resulullah'ın burcu güzel bir soruydu. Ve bugün 19'una (Akşam ezanıyla birlikte) Kova burcuna girildi. Bu haliyle 13. burçtayız.

Resulullah'ın doğma ihtimali olan önemli bir gecedeyiz. (1/11 ihtimalle bugün doğdu) Bu ihtimal yüksek olasılık. Çünkü 1/365'den çooook yüksek.

 

<> 13??

 

13. Burcu ya da ARA BURCU geçen haftalardan birinde miydi, yoksa YAZI OLARAK MI ASTIM? Hatırlamıyorum. Oradan bulabilirsiniz. Resulullah'ın doğumuyla ilgili...

Hatta [A] da çok güzel bir yaklaşım ile buna yaklaştı. Sonuca yaklaştı gibi...

 

<> Ve Hz. İsa'nın burcu???

 

Hz. İsa'nın burcu ise yine 13. burç. Betlehem (Beytüllahim=Gezegenlerin bir araya dizilmesi) 21 Aralık 0000'da (Milat'ta) oldu...

Yeterince toplaştık. Artık konu seçiyoruz.

 

<> K, L M?

 

(K-L-M deneylerini yazı olarak asacağım. Paul Kamenberg konusunu anlattıktan sonra...)

 

<> 2010 yılında dünyanın yakınından geçeceği iddia edilen 12. gezegen ve etkileri hakkında düşünceleriniz?

 

Chiron'u mu kastediyorsun?

 

<> evet

 

Chyron gezegen değildir. Hızını yitirerek yörüngeye oturmuş bir göktaşıdır. Üç km. çapında, 3km. gezegen değil göktaşı sayılır.

K O N U  seçip başlayalım. Çünkü gece yarısı "Bakım" dolayısıyla hepimiz düşebiliriz. Toplu düşmede aiberg'e geçelim. (Önceki mirc kanalımıza) 19 bu gece de saldıracak, belki de aramızdalar bilmiyorum.

 

<> Hocam tüneller hakkında konuşsak?

 

Hangi tüneller? Karadelik tünelleri mi?

 

<> evet

 

Önce mikrokozmosda örnek verelim:

Mini karanoktacıklar ki bunlar en küçük kuantlardan da küçüktür. Quant denen en temel yapıtaşları noktasal değildir... Süper string "Sicim, ip" denen bir uzunluktadır. Derken bunlardan bir Örümcekağı gibi EVRENİN YÜZEYİNİN DOKUNDUĞU ortaya çıktı. (1984 Scherk, öldürülen mensubumuz)

Ve Scherk'ten sonra başka özel bir şey daha ortaya çıktı. Tünellerin İÇİ DE vardı. Yani İÇİ oyuktu... Bir kağıdı rulo yaptığınızı düşünün. İşte her bir quantın İÇİNDE saklı 7 boyut dışında ise açılan 4 boyut (Toplam 11) vardı. Bunlar minicik karanoktacık TÜNELLERİ.

Öte yandan bir de yıldızlardan çöken karadeliklerin ardındaki WORM HOLE tünelleri. Bunun anlamı şu: Bir ucu karadelik girişi ve çıkışı akdelik. Aralarında yüz trilyonlarca ışık yılı varken aynı ZAMANDA bir kapının ön ve arkası gibi BİTİŞİKTİRLER. Bunlarla istediğin yere ANINDA gidersin.

Ayrıca CORN HOLE; bu da tüm evrenleri birbirine bağlayan bir ÜST tünel.

 

<> Bu trilyonlarca mesafenin içinde ne vardır?

 

Yanıt: Bir tabaka kağıt alıyoruz. En uzak iki noktası var. Köşegen yani. Bu iki nokta arası katrilyonlarca ışık yılı uzaktır birbirine. Gitmek ne mümkün?

Ama bir karadelik uzayı öyle eğiyor ki, kağıt ortasına düşen bu ağırlıkla bükülüyor ve birbirine UZAK, EN UZAK iki ucu birbirine değiyor. Mesafe yüz katrilyonlar iken birden bire SIFIR METREYE iniyor. Bir tek adımda Evrenin en ucuna gidiyorsun.

O yüzden "Arada ne var?" sorusunun yanıtını bunun içinden çıkaracaksın... Yani dış uzayda galaktik evren var. Çooooook uzak, ama eğri uzay olunca ikisi birbirine değiyor. Bir kapı inceliğinde karadelik yutuyor (Kapı açılıyor) arkadaki akdelikten ÖTEYE çıkıyorsun. Hani katrilyonlarca ışık yılı öteye...

Eğer burası EVRENİN ÇAPINDAN büyük ise o zaman sen PARALEL EVRENE TAŞMIŞ oluyorsun. Öyle ya, söylediğim mesafe evrenin çapından büyük ise, sen öteki evrene genleşmiş oluyorsun.

 

<> Eski zemberekli saatler vardı. Zemberek hem up uzun hem de uzunluksuz olabiliyordu. Tünelin içi buna benzeyebilir mi?

 

(Elbette.)

Tüm CORN HOLLER (CORN=KARN=BOYNUZ) ise bir üst TÜNELDE SONA ERERLER. Sona ermek şudur:

İki boynuz (Corn) birbiriyle dar noktada birleşirler. (En dar noktaya BERZAH=BOĞAZ denir.) Ama SONUNCU ve ANA tünel tek başına bir BOYNUZ'dur, karşılığı yoktur, tekildir. Dolayısıyla YUTAN bir karşı kutbu yok.

Tersine sadece kusan (Saçan, emisyon eden, üfleyen) bir TEKİL statüsü var. Onun adı (Tüm super-hyper uzayları kapsadığından) HORN HOLE'dur.

Corn Hole'lerin tamamı bir tek HORN HOLE'da biterler. Onun Kur'an'daki adı NEFHİ SUR'dur. Tüm ruhlar bu TÜNELİN içinde yer alır.

Biz bu İÇ TÜNELDEN ana rahmine üflendik. (Orada idik, orası Kalu bela) Ölünce hesap defteriyle yine oraya gideceğiz.

Henüz doğmamış ve ölmüş tüm BİLİNÇLER oradadır. Onun en dar yeri (Berzah) bizi bırakmamaktadır. Darlığından değil,

1. Tekil oluşundan

2. Hep emisyon ettiğinden (Üflendiğinden yutmadığından) Tekrar dünyaya kaçmak, dönmek, reenkarnasyon mümkün değil.

BERZAH onları engeller ve yeniden dünyaya üflenemezler. (Ariter/Atar damar hep atar, TOPLAR değildir. Ya da Toplar damar atar damar değildir. YÖNLERİ farklıdır.)

O en dar yer ise İSRAFİL'İN AĞZIDIR. Bir sesten ibarettir. Basit bir ses, bir cep telefonunun bir tuşuna bastığında çıkan ses kadar bir ses. Ama evrenin öztitreşimini yakalayıp evreni bir kristal akvaryum gibi parçalayan bir ses. (Soprano örneğini anlatmıştım.)

HORN HOLE bizim Allah'a söz verdiğimiz İÇ TÜNEL. ALLAH ORADA tecelli etti biz GÖZÜMÜZLE ŞAHİT OLDUK. (Eşhedü enla ilahe illallah)

Sonra bizi Horn Hole'dan Corn Hole'a (Dünya seması) oradan ÜÇ KARANLIĞA Ana rahmindeki karadeliğe üfledi. Kozada kaldık. Bir gün Akdelik açıldı ve IŞIĞI gördük. Bu doğumdur.

Horn Hole, Corn Hole ve tüm Hole'ların sonucu şudur= Hablilverid ve Hablillahi.

Hablilverid (Şahdamarı) tünelin DIŞ YÜZEYİ'dir. Allah ise bize şahdamarımızdan yakındır. (İçindedir)

 

<> 39/6. Allah sizi bir tek nefisten (adem'den) yarattı, sonra ondan da eşini yarattı. Sizin için hayvanlardan sekiz eş meydana getirdi. Sizi de annelerinizin karınlarında üç katlı karanlık içinde çeşitli safhalardan geçirerek yaratıyor. İşte bu yaratıcı, Rabbiniz Allah'tır. Mülk O'nundur. Ondan başa tanrı yoktuk. Öyleyken nasıl oluyor da (O'na kulluktan) çevriliyorsunuz?

 

Evet. Ayet için teşekkürler.

Bizdeki tünelin İÇİNDE ALLAH var. Allah Aortunuzun içinde. Ve siz Allah'ın içinde...

 

<> Mecazi olarak mı demek istiyorsunuz?

 

Hayır TAMAMEN GERÇEK VE BİLİMSEL. Bizler kalbimize şu kadar cm uzağız. Allah bize ondan da yakın.

 

<> 50-Kaf/16: Andolsun, insanı biz yarattık ve nefsinin kendisine fısıldadıklarını biliriz ve biz ona şah damarından daha yakınız.

 

Yine Teşekkür.

Kur'an'a bayılıyorum. Kur'an yani benim Canım canımın içi arkadaşım. Hasretlim. O kitap olmaktan çıkıp, kabrimde CAPCANLI bir arkadaşım olacak. O günü özlüyorum. Kur'an ile sarılıp ağlaşmak istiyorum. Sevincimle...

Kur'an benim canımın ta kendisi arkadaşım. Kur'an berzah içinde. Berzah ise ayet ayet KURAN içinde.

Kur'an'ı çok sevin, çok daha sevin. O kağıt değil diyorum size. O ARKADAŞIMIZ. Kabir arkadaşımız. Haniflerin NURU olan yalnızlığımızı giderecek mükemmel arkadaşımız.

Kur'an varsa yanınızda, sımsıkı sarılın ve GÖĞSÜNÜZE bastırın. Kalbinize sokarcasına. Yemin ediyorum en ümitsiz hasta bile ŞİFA alacaktır. Kur'an bir tane dostum. Biricik dostum kabrimde... O Allah'ın sözü. Sarıldığım sayfa, kitap değil ALLAH'IN kelamı. Allah'ın Mütekellim'in kutsal DİYALOĞU.

Allah'ın kelimeleriyle SEVİŞİYORUZ BURADA... ALLAH'IN KELİMELERİNE SARILDIK. Allah benim dilimde. Ben Allah'ın KELİMELERİNDE.

Utansınlar Kur'an'ı muska sananlar. Utansınlar Oku diye inen kitabın canına okuyanlar utansınlar.

Kur'an'ın en layık olduğu biziz. Bizim en layık olduğumuz da Kur'an. Biz Hanif'iz. Biz Kur'an'ı hakkıyla okuruzdan öte KUR'AN İLE ARKADAŞIZ. Allah ve İbrahim gib. Biz de Kur'an ile dostuz.

 

<> 14/1. Elif. Lam. Ra. (Bu Kur'an), Rablerinin izniyle insanları karanlıklardan aydınlığa, yani her şeye galip (ve) övgüye layık olan Allah'ın yoluna çıkarman için sana indirdiğimiz bir kitaptır.

 

Evet.

Kuşkusuz Resulullah'ı çok seviyorum, O'na kurban olurum. O bir insan. Fakat Kur'an ALLAH KELAMI. ALLAH'ın bir diyaloğu, yani İNSAN değil. Yani Allah'tan bir NİMET dolayısıyla Resulullah kusura bakmasın. Resulullah'a kurban olurum ama Kur'an'ı Resulullah'tan daha çok sevmek durumundayım. Çünkü ALLAH KONUŞMASI'dır Kur'an. ALLAH KONUŞUYOR. Beni lütfen anlayın, ALLAH  K O N U Ş U Y O R . Onun adı Zalikel Kitab...

Kur'an hepimizin NURU olsun ve Dostu olsun. Dünyamızdaki TEK REHBER. (Allah konuşuyor. Başka bir hadis'e mi inanacağım? Bu bir ayettir.)

 

<> Kur'an Arapça değil Rabçadır, değil mi?

 

Kur'an ARAPÇA grameriyle yazılmış Aria kitabıdır. Ve bir anlamda RABB'çadır. (Rububiyeti vardır. Öğretmendir.

 

<> Aria?

 

Sankritçe gibi eski diller vardır. Budistlerin kullandığı, Hinduların kullandığı sayısız kelime var Kur'an'da, onlar da "Yahu bu bizim Budizm'deki KELİME DEĞİL Mİ?" desinler diye.

Yin-Yang Çince'dir. Khunos-Cunos, Chaos-Cosmos, Artık anlamalı Hindu bunu.... Rum da anlamalı. Arap da anlamalı. Hunnes-Künnes var orada. Brahmam rum ve Arap ANLAMALI...

Kur'an her dilden KONUŞUYOR, tüm eski inançlara "Gelin" diyor, "Bana gelin" diyor.

Chaos bendim, Cosmos bendim, Khunos da bendim, Künnes de bendim Cosmos da Kunoz da... "Ben Kur'an'ım. Size indirilen tüm kitaplar ve tüm diller var bende" diyor Kur'an. Çünkü Kur'an = ALLAH KONUŞUYOR. O kağıt parçası ve mürekkep baskısı değil başka bir şey! O ALLAH'IN SESİ.

 

[] Kanalda Aiberg'e saldırı yapılıyor

<^Big> aiberg_ is abcdefg@......... * zipzapp, on +#aiberg, using [server] Sohbet Odalari. has been idle 4 secs, signed on Fri Jan 18 20:43:29

 

Böyle ismini göstere göstere HACKERTEAM diye yazanlara abonelik veriyorlar.

Reklam gibi olacak ama ben dahiyim. Adult ayarlarını, yasak site küfür vb. ayarlarımı maksimum yaptım ve adult saldırı bıçak gibi kesildi. Şimdi çıplaksız bir ekran ile konuya dönelim. Dünya varmış yahu.

 

<> geçmiş olsun sayın aiberg

 

Teşekkürler.

 

<> üzülmekten başka birşey gelmiyor elimizden, keşke gelse...

 

Zaten saldırı sadece benim bilgisayarıma. Size (Exe hariç) bir şey olmaz.

 

<> Bizler demektir bu.

 

Biliyorum.

 

<> üzüntüm bu anlamda

<> Sevgideğer dost, özür dilerim. Konu ciddi galiba...

 

Rica ederim. Bana saldırılıyordu.

Çarşamba provakasyon yaptılar. Şimdi de teknik saldırıdalar. Konu epeydir durdu.

 

<> Evet

<> Fakat, reklamlarınızdan memnun olduğumuzu bilmelisiniz...

 

Belki [server] 12.de bizi düşürebilir. O zaman aiberg kanalına geçelim (Eğer düşersek)

 

<> Bugün için bir uyarı yok [serverde].

 

Uyarı koymasa da 25 kişi birden HEP AYNI SAATTE düşüyoruz. İki haftadır bu aynen böyle oluyor.

Yeni konuya geçelim. Eskiden iyice koptum çünkü.

Yeni konu?

 

<> Nahl suresi 2. ayet olabilir mi?

<> Piramitler???

<> Evrenin genişlemesi?

 

Piramitlere epeyce değinmiştik. Evrenin genişlemesiyle ilgili ne sorulabilir ki?

Nahl 2 ve Bakara 155'i soruyorlar. İki ayeti de yazalım.

 

<> 16-Nahl/2: Kullarından dilediğine melekleri, emrinden olan ruh ile şöyle diyerek indirir: "Gerçek şu: Benden başka ilah yok, o halde benden sakının!

<> 2-Bakara/155: Yemin olsun ki sizi korku, açlık; mallardan-canlardan-meyvelerden eksiltme türünden bir şeyle mutlaka imtihan edeceğiz. Sabredenlere müjdele.

 

Bu benim başıma şu sıralarda gelenler oldu. Hanif olmanın bedeli. Sürekli değil ama arada böyle oluyorum.

Hanifcanlar 155'i ezberleyip namazda okuyunuz. TAM TERSİNE bir şifa geliyor.

Nahl-2, "Sana Ruh'tan soruyorlar, De ki, o Rabbimin emrindendir. Size çok az (Soyut) ilim verilmiştir."

"Melekler ve Ruh o gece iner de inerler".

"Rabbin emri gök ve yer arasında gidip geliyor görmüyorlar mı?"

"Ruh Rabbin emridir"

"Melekler ve Ruh bir günü 50 bin yıl olan bir günde O'na çıkarlar".

Ve daha pek çok ayet var. Bunlar aklıma gelenler sadece...

Numaralarını siz bulursunuz. (Yerlerini adreslerini) Çok sayıda var.

Topluca şu: RUH Allah'ın bir emridir. Ruh ve melekler "Birlikte" hareket ediyorlar. Özel gecelerde bize iniyor ve özel günlerde Arş'a çıkıyorlar.

Başka bir ayette, "KUR'AN=RUH"tur deniyor. Adem'e üflenen RUH var. Ayrıca İsa'ya üflenen Ruh, Ruhül kuddüs. Cebrail'in de adı Kur'an gibi RUH olabiliyor.

Bunları yazı olarak asarım. Çünkü bir hayli teknik konu içeriyor. (Ağır matematik analizi var. Soyut sayılarla ilgili.)

 

[] Nick sorunu yaşanıyor.

[] saldırı var, kaptanın bağlantısı kesildi

 

Ne iştir bu? Düşmeden düştüm. Hem görünüyorum hem mesaj yazamıyorum.

Deprem yaşıyorum. Bilgisayarıma ne biçim saldırı var.

 

 

<> PCnize win2000 kurun sorun yaşamayın

 

O var zaten. XP'nin türkçesi çıksın onu kuracağım. (Eşim Türkçe bilgisayar kullanıyor ve öğretiyor. Üniversitede Bilgisayarlı Muhasebe okutuyor.)

 

<> Bendekine isteyerek saldırttım hissetmedi bile

 

Anladım.

Ve [server] kesmedi bizi, o halde konu belirleyip devam edelim.

 

<> bu akşam bi konu var mıydı? Yeni geldim de

 

Yok gibiydi. Öyle derinlemesine bir konu yoktu. Kur'an arkadaşlığı, Kur'an ile SOMUT dostluk. Sur borusuna kadar olan Tünelleri anlattık. (Horn Hole=Sur borusu dedik) Sanırım bunlardı.

Şu anda konu seçimini size bırakıyorum.

 

<> hocam telekinezi'yi herkes yapabilir mi, özel bir yetenek mi gerekiyor

 

Telekinezi pazar Chat'inin konusu olsun. Çünkü o bir TAKYON MOTORU ve ESİR'in matrix (Kalıplanması) teknolojisi.

 

<> geçen gün bir arkadaşımı daha kitaplarınızla tanıştırdım...

 

O kitaplar'da bildiklerimin milyonda birini yazmadım. İnsanlar korkuyorlardı. "Acaba dinden mi çıkarız" diye.

 

<> ??? işte buna hayretle bakıyorum

 

17 yıl önce "Bırakın Hanefiliği Hanif olun!" dedim.

 

<> Siz ki Allahın insanlara verdiği Bİlgi Sınırına kadar gelmiş bir insan. Sizi hep böyle tanıtıyorum.

 

Sağol.

 

<> Sizden ne kadar şey öğrensem o kadar iyi. Bence bir insana verilebilecek en büyük ceza onu bilgisiz bırakmaktır. Oysa sizin henüz 5. kitabınızdayım.

 

Evet öyle dedim. "Tövbe de" dediler, "Bırak İbrahim'i filan sen Ebu Hanife'ye bak, ondan şefaat dile..."

O baskıdan Hanif kelimesini kaldırdık. Bir daha da koymadılar. İmamı azamı İbrahim atamızdan çok üstün tuttular.

Diyanet işleri ve vakfı kitaplarımı yasakladı. Devlet içinde devlet gibi. Yani RTÜK gibi. RTÜK bile böyle yapmazdı.

Bugün küçük bir etimolojiden söz edeceğim.

Allah'ımız SONSUZ sayıda ses yarattı. Ama bunların 7+5'i hariç tamamının adı GÜRÜLTÜ'dür. Cısırtı, şangırtı gibi... Yedi göğe yedi gün, 7 Renk ve 7 Ses yarattı.

Bunlar "Cennette'ki milyonlarca müzik sesinden" 7 örnekti.

Tıpkı 7 rengin, sonsuz renk olan Cennet'ten buraya kısıtlı olarak indirilmesi gibi Allah dediğimizde (ki dalgaların sahile vurması gibi bir ses) Özel osiloskopta karar frekansı 435. Rengi Yeşil.

Bir şey bizden uzaklaşıyorsa (Mesela yeşil bir şey) rengi pesleşir (Kırmızıya kayar), Yaklaşıyorsa yeşil bir bitkiyi mor olarak görürüz. Yeşil bu işin GERÇEK RENGİDİR.

456 da öyle... Bu ses şudur: Telefonunuzu (Ev telefonu) kaldırdığınızdaki çevir sesi o ses insanların en rahat ettiği sestir.

 

<> gitar daki LA Sesi gibi..!? Gitarımı akort ederken kullanırım bazen

 

Ta kendisi.

 

<> o ses 1 kHz değil mi?

 

Diapozomdaki titreşimini biliyor musun?

 

<> Diapozom?

 

Saniyede Çatal biçiminde ses veren madeni bir akustik aracı. Vurduğunda titrer ve bir nota verir. Saniyede kaç titreşim geçerse o sesin (Notanın) adı olur.

 

<> Tamam hatırladım

 

Ben 435'i verdim size. (Saniyedeki titreşim sayısı)

Kur'an'da bir musiki vardır. Bu sesli Kur'an okuma anlamı dışında çok başka bir şey.

Bir örnek:

Kitab (KTB)

Hitab (HTB)

Kitab, yazılmış hitab

Hitab da yazılmamış kitap.

Biri söz (Yazılmamış), ötekisi yazı (Söz değil)

Şu üç harf var ya çok önemli.

KTB dediğinde Majördür (2 tam bir yarım üç tam bir yarım)

HTB dediğinde minördür. (Birbuçuk tamlı sesler)

Daha iyi anlamak için şöyle diyoruz:

TB (ikisinde ortak olan T B tab etmek, basmak anlamında)

T=Mi, B=Do.

Kitab dediğinizde K=SOL

H=La sesidir.

Kitab majörünün ilgili sesi Hitab minörüdür.

Çünkü İKİ SES (T ve B) MÜŞTEREKTİR. KTB Do majör akoru, HTB ile Laminör akoru. Do ve mi sesleri müşterek çünkü.

Bunları ayrıca vuruşla gösteriyorsunuz.

La ilahe illallah dediğinizde Bineer (Digital ikili sistemde)

LA=0 (Veya nokta) İL=1 ya da / çizgi.

La(0) il(1) la(0) He(es) il(1) la(0) Al(1) La(0) He(Es/sus)

Kur'an'dan akorun 1-3-5 seslerini kurabiliyorsun. Sonra onu bir mezüre koyabiliyorsun. Ve 1 (Pena vuruşu yukarıdan) 0 (Aşağıdan) buna tempo verebiliyorsun.

Burada yadırganacak tek şey şu: Arapça üç harf (KTB gibi) üzerine kurulduğundan...

 

<> yani şimdi La(0) il(1) la(0) He(es) il(1) la(0) Al(1) La(0) He(Es/sus) gitarımla çalabilir miyim?

 

(Tabii çalabilirsin. Kur'an'da arapların bağırmasına gerek kalmadan bir MELODİ VAR. Hafızların nara atmasına gerek kalmadan.)

Mesela tüm islam alemi "Tekbir"i kabul etti. Bestekarı Dede Efendi. (Hani Kurban bayramı namazlarında okunan Allahüekber+La ilahe illallah-+hu Allahu ekber...

 

<> Itri, Bayram (Teşrik)Tekbiri?

 

Evet o. Itri Mustafa dede efendi LA İLAHE İLLALLAH'ın müziğini yakalamıştı. Tüm dünyanın malı oldu. Rast Makamında üç akor var (Do ile başlarsan fa ve sol üç majör) Ya da La-re-mi üç majör.

Bunlarla rockn roll de çalınıyor ama Tekbir'in sırrı İLAHİ MÜZİĞİN YAKALANMASI.

 

<> metal??

 

Herşey ama GÜRÜLTÜ ve MÜZİĞİ ayırmak şartıyla Metallica da çalabilirsin.

Mevlana ise Majör'ünü yakalamıştı.

 

<> gürültü hangi frekanslar arası Dr.?

 

Gürültü 7 nota, 5 ara nota (12 kabile) dışında kalan yüz trilyonlarca sesin adı. Milyonlarca şarkı ise sadece şu 7 nota ile yapılıyor.

 

<> kalbin ritmine uymazsa müzik değil mi?

 

Zaten "La ilahe illallah" kalbin ritmi. Kalb darbe (impuls) olarak bir şeyle eşitlenmek ister.

Beyindeki görsel merkez ise hologramik olarak bu 7 notayı (7 rengi de) algılamaktadır. Bu merkezler üçgen gibi durmaktadır.

Yani 1-12 arası bir gamı (peryodik gamı) beyin sevmiyor. Beyinin sevdiği şu: 7 sesten birincisini, üçüncüsünü ve beşincisini. (Sekizinci=yine birinci)

 

<> hocam beynin de bir ritmi var değil mi?

 

Evet beyin dalgaları SES olarak (Delta dalgaları) 1+3+5. sesleri seviyor, 2+4+6 da diyebilirsin. Birinci (Örneğin Do majör ise) ikincisi Re=2 olduğundan) Reminördür. Öyle değil mi?

 

<> evet hocam

 

Böyle bir başarı yakalayabilirsin: Raven'in Bolero'su domajör ve Reminörden ibarettir. Onun için çok etkilidir.

(Bu misalleri Kur'an için veriyorum.) Nas suresi (Kul euzü birabbinnasi melikinnasi vb.)

 

<> Hocam Elinize Elektro Gitarı ilk kez aldığınızda hiç bilmeden ondan düzenli bir ses çıkardığınız doğru mu? (Sizi tanıdığını söyleyen eski bir kitap satıcısından...)

 

Evet ben Kur'an'ın tüm vurgularını çıkartabilirim. Yeter ki Kur'andan olsun. Rodrigo neden bu kadar etkileyici (Gitar Konçertosu)

 

<> hocam 10hz'lik bir ses insanı uyutuyormuş ve bir arkadaşım bunu denedi. 10hz'le arkadaşımın çalıştığı şirkette duyan herkes uyumuş.

<> 12hz sleep induction demişler brain wave generator diye bir program var

<> 10hz mi 10khz mi?

<> 10hz, 10khz yüksek gelir ve tiz bir sestir, uyandırır

 

Bu frekanslarda barsaklar bile titriyor.

 

<> concierto de aranjuez

 

Evet o.

Bu konçerto'nun etkinliğinin ve hüzünle dinlenilmesinin nedeni şu:

(Ayetleri yazacaktım ama çok uzun sıkılmayasınız diye onu erteliyorum)

Bu ayetlerdeki vurguların 1 ve 0'ların bir dizgesi. 7 notadan sonsuz beste yapılmış ama o BAZILARI neden farklı.

Barış bile yakaladı Kur'an'ı bilerek ya da bilmeyerek. Dağlar Dağlar! Allah rahmet eylesin. Bach da Çello parçalarında yakaladı. Kur'an'ın GİZLİ MÜZİĞİNİ YAKALADILAR.

Kalem ve kelam dediğimde aynı şeyler var. Şaşılacak olan şu: Arapça 3 Harf olduğundan Kur'an en sade VALS'e yönelik duruyor. 3/4'ü izleyerek, 5/8'lik bir aksağı, 7/8'liği 9/8'liği ve 11/8'liği yani biraz oryantal olan aksak ve tek ritimleri.

Öyle ayetler var ki, 5/8'lik olduğundan Bayon ve bigin ritmine uyuyor. Şaşırıyorsunuz, yahu bu Batı müziği diyorsunuz kendinize Ama buram buram Kur'an koktuğu için "Hayır bu bizimki" diyorsunuz. Biguin ve Bayon'u biliyorsun değil mi?

 

<> Bir düşünüyüm

 

bir-iki/ bir-iki-üç biçiminde (Son üçlü vals gibi)

Bir ki-bir ki üç, hatırladın mı?

 

<> Üzgünüm

 

Bu ayetel kürsinin temposu. Bayon ve Biguin diye sonra araştırırsın.

 

<> Marie-Blanche Bayon

 

O isim. Benimki tempo.

(Tango, mambo, çaça, samba, bayon, foxtrot, biguin gibi Jazz, Reggea Bolero, rumba vb.)

Ve beni ve beyinleri dinlendiren Blues. İşte blues içinde aşırı derecede Kur'an var. Kur'an bir tür Oriental Blues. Ve keşke görsel olarak, bunları burada size çalabilseydim.

 

<> aslında gurubumuzda seslichat yapabileceğimiz bir yer var yahoogroupsda neden orayı kullanmıyoruz?

 

Sesli Chat ötesinde bir şey bu... Yani burada olmalısınız ya da ben orada.

Size Kur'an'ı "OKU"tmak istiyorum. (Nota okumak anlamında)

 

<> hocam emin olun sesinizi duymayı ne kadar isterdim...

 

Birgün inşallah

 

<> Hayatım boyu beklediğim mucize adamın dünyadaki sesi. "İnş Size Kur'an'ı OKUtmak istiyorum. (Nota okumak anlamında)" Bunu Bende Çok İsterim. özelliklede gitar çalan biri olarak ve de ufak besteler yapan

 

Evren öyle bir bütündür ki, Sesiyle, matematiğiyle, digital sistemiyle kokusuyla herşeyiyle bir bütündür.

Kur'an kainat kitabıdır ve Kainatın bütünlüğü yine kur'an'da vardır.

HTB ve KTB gibi iki kelimeyi alıp (Hitab ve Kitab) Birinciyi minör, ikinciyi majör yapıyorsun, temposu ise TB. Yani iki (Dörtlük). Biraz Country gibi Biraz da polkamsı. Ama KTB dediğinde Vals oluyor iki dörtlük olamıyor. Bu müziği sana anlatamam yaşaman gerekiyor.

Kur'an aynı zamanda digital bir SANAT KİTABI. Yemin ederim sayısız beste var içinde. Cennet seslerine İŞARET olsun diye konmuş sanki.

 

<> cennet sesleri

 

Evet. 7 değil 77777777777777777777777777777777777777777777777  ses. Gürültü hiç yok, tüm titreşimler birer NOTA, daha önce duymadığın sesler.

 

<> Evet onları duymamız için Sonsuz ihtimale 1 ihtimal daha eklememiz lazım. O da bu alemde mümkün değil. Şimdi çok daha iyi anlıyorum.

 

7 ses ile neler yapıyoruz, neler besteliyoruz.

Cennet sesleri sınırsız bestedir.

Dört tad var: Tuzlu, acı, ekşi ve tatlı.

Cennet tadları 4444444444444444444444444444444444444444444444444444444444 tad var.

Dünyada çok kısıtlıyız. Dört tad ile yiyoruz. 4 tad düşün!

 

<> ne kadar kısıtlı ve aciziz... evet...

 

Evet. Bütün kozlar o güzel Cennetlerde. Allah'ımız oraya saklamış 7 taneyi de buraya atıvermiş 7777777777777777777777777777777777777777777777777777777777777777lerden biri olarak. Asıl her şey ötede ve yukarıda (Cennet'te).

İnsan dünyanın yerlisi değildir. İnsan Cennet'ten İTHAL'dir. Oraya geri dönmek üzere buraya sürgüne gönderilmiştir.

İçgüdüsünde bunu görürsün insanın... Hep yıldızlara bakar Yıldızlara gitmek ister Geldiği yere, dönmek ister. Yıldızlar onun tüm özlemidir.

 

<> kesinlikle İnsan amacı = mutluluk yaşama büyüme beslenme amaç hedef hepsi mutluluk içindir mutluluk insanın içinde doğasında

 

Evet.

 

<> hocam milattan önce 10500 yılının ne özelliği var yıldızlar acısından?

 

Evet var. Tufandan sonra dünyanın ekseni 23 derece yattı, o yıldızlar "Eski dünya konumu"dur.

 

<> Renklerle ve özellikle Seslerle ilgili verdiğiniz bilgilerden dolayı Sonsuz Teşekkürlerimi sunarım

 

Ben de sonsuz bir şey değil derim...

Evren çok komplike bir bütün. Herşey herşeye dönüşebiliyor. La İlahe illalah gibi Aruz vezni /.// gibi. Yeşil=La E=mc²... Hepsi evrensel/kozmik oluşumun birer parçası.

Herşey birbirine dönüşür Enerjinin maddeye dönüştüğü gibi

Cennette Yeşili gördüğünde aynı zamanda LA sesi verir ama 7777777777777777777777 777777777777777777777777 nota var bir o kadar da renk La=Yeşil oluverir, Renk=Ses olur.

 

<> ölmek güzel şey...!

 

Vakti gelince Allah Hanif kullarının canını kolay alır ÜZMEK istemez. Bir Hanif şöyle der, ölümün hemen ilk arkasında "Korktuğum ölüm bu muydu?" (Ayettir)

Ölmek kader, çünkü ÖLÜMSÜZLÜĞE doğmak için tek çare.

 

<> Şu çok ilginç: öldükten sonra karadeliğe yakalanma anı ve dünyanın enerjisini bir anda tüketmek önce geleceğini sonra geçmişini

 

Evet ve Kulluk ve Allah'ı heryerde görmek.

Notalar yazdık İŞTE BUYDU buydu buydu  T E S B İ H .

Bu tesbih idi... Hele ki sesli duysaydın.

 

<> ihtizazat-ı zerrat mı tesbih?

 

Evet herşey ALLAH'ı tesbih eder.

Cennet sesleridir tesbih. Biz o seslere sağırızdır ama, TESBİH ile o seslere randevu veriyoruz. Bir gün onları duyacağımızı ümit ederek.

Melekler öyle tesbihler çekerler ki Hepsi Kur'an'da müzik olmuştur.

Şu Kur'an inanılmaz bir kitap. Müzik var, Evreni çalıştıran 1 ve 0 digitalizasyonu var.

 

<> Hocam bunları keşfetmeniz kaç yılınızı aldı? özel bir soru ama...

 

300 yıl diye bir şaka yapsam.

 

<> :))

 

Ben de güldürmek için yaptım.

 

<> hocam bilmediğimiz birşey mi var yoksa :))

 

Ha-vet, ben çok şeyi bilmem. Zaten geç oldu Hep birlikte çıkalım. İg.

 

<> ig