Chat n° 048 - Tarih: 20 ocak 2002

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [ ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg'e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.

 

[] Kaptan aiberg nickiyle bağlandı

 

<> slm&slm

 

786 slm ve slm sevgideğer Hanifcanlar. Hoşbulduk birlikte.

 

<> slm ve slm

<> selam ve selam

<> Misafirimin Selamı var

 

Slm ve slm Dünya tatlıları. Herbirinizi ayrı ayrı tek tek sevdiğimi bu gün çok iyi anladım. Kıvanç duydum. Bende nefs otomatiğe bağlandığından bu kıvançın nefsimle ilgisi yok. Allah hepimizden razı. Onun ürpertisi... O hoşnutluğun hoşluğu.

Bugün bir şey daha farklıydı. Kur'an tevili/yorumu Allah'ın izniyle zigzag'a verildi. Ben Zigzag'ın İKİNCİ kaptanıyım. Ve sizlerin de Hans'ıyım aynı zamanda. Bu bir şereftir. Zigzag'ın Kur'an'da bildirilen grup olduğu apaçık bellidir. Ve biz haber grubumumuz da bunun tam göbeğindeyiz.

Bugün Aquarius Kova evresi. Güneş Kova burcunda. Ve Galaksi de Kova burcundaki son 309 yılına girdi. Bu yılın sonunda Majisyenler aramızda olacak. Mitrea, Messiah ve Mighty. 3M. 3 Majisyen.

Tüm kutsal kitapların hatta Hinduların, Budistlerin de bildiği, Mitra dininin de çok iyi bildiği, Mesih, Mehdi de dediğimiz o MMM Miladı başladı. Hz. İsa'ya sadece 309 yıl kaldığı kesinkes belirlendi.

Bunları biraz bugünkü yazımda vurgulamaya çalıştım. Beğendiniz mi ya da en azından okudunuz mu yazımı?

 

[] http://hanifislam.com/mail/aiberg02/aiberg02q.htm İlgili yazı

<> hanimefendinin felç olmasını ilginç buldum. valkrye'nin

 

Evet sembolik bir isim. HURİ demek. Ya da bir tür lakap. Valhalla da Cennet demek Valkyrie de Huri kızı, Vanen (wanen) ise uçan araç.

Bunlar germen efsaneleri mi? Yoksa germenlerin sagalarında Zülkarneyn mi vardı? Bu adları acaba Zülkarneyn mi koydu? Germenler ne zamandan beri "İki boynuzlu miğfer" giymeye başladılar dersiniz?

Nedeni mi sonuç izliyor Yoksa Hızır-Musa-Yuşa öyküsünde olduğu gibi, ZAMAN ZAMAN da SONUCU mu neden izliyor.

Taş atmadan CAM KIRILIYOR önce!!! Aaa! Keramet bu, olağanüstü bu! diyoruz. Sonra da taş atılıyor. Cam zaten kırık.

Germenler mi sadece? Hint efsanelerinde ÇİZİMLERİNE kadar Vimana'lar var. Tibet'de uçan tabaklar=Vaidorglar var. Wanen=Uçan deniz kabukları var. Bir de 1N var İngilizce okuyorsunuz: one-en. Wanen...

Geçmiş mi geleceği etkiliyor Yoksa gelecekten geçmişe bir GERİ TEPME mekanizması mı var?

Çok seyrek de olsa TARİH değişebiliyor. Yazılan bozulmuş oluyor.

Zalim bir hükümdar beşikte çocukken öldürülüyor. Zalim hükümdar gidiyor yerine B şıkkı yani  Y U Ş A  as. geliyor.

Yuşa'yı Musa öldürüyor daha ileride. Ama Hızır Yuşayı bebekken öldürdüğünden, Yuşa da Musa tarafından öldürülmüyor. Hızır öldürüyor onun yerine...

Ve bu kez Yuşa doğuyor. Ne Musa öldürmüş ne Hızır öldürmüş. O sadece kötü bir Yuşa'nın iyi olan GİZLİ DEĞİŞKENİ. Kimse kimseyi öldürmüyor. Ya da herkes birbirini öldürüyor.

Tarih böyle değişiyor. Ben anlattım Anlayana Selam ve selam.

Yuşa bir duanın sonucudur. Yuşa iki kişiyi katil etti. Maktul olmadığından Hızır ve Musa katil olmadılar. Yuşa da ölmedi.

 

<> peki şu an yaşadığımız gerçek tarih mi yoksa değişmiş mi nasıl anlayacağız.

 

Bunu KUR'AN'DAN anlamış olmalıyız. O Öyküyü ben evren tarihinde ilk kez bu kadar apaçık anlattım. İlk kez insanlık tarihinde Musa-Yuşa ve Hızır üçgeninin ne kadar ÖZEL olduğunu anlattım. Aslında ayrıntılar da verdim.

Kur'an'ın mantalitesi budur. Bilim Kurgu gibidir ama değildir.

Bugünkü yazıma bunu astım okudunuz mu? Kur'an'da normal hiç bir şey yoktur. Herşey paranormal/Normalüstü'dür. Normal ötesidir...

 

<> Yani geriye gidip peygamberimizin gelmesini engelleyebilirler mi, mesala musa bir katil de olabilirdi

 

Musa zaten BİRİNİ ÖLDÜRMEDİ Mİ? HIZIR BEŞİKTE BİR ÇOCUK ÖLDÜRMEDİ Mİ? O çocuk (Yuşa) BEN ÖLMEDİM diyor.

Dolayısıyla öldürenler öldürmemiş, Yuşa da ölmemiş oluyor.

Bir tek fark için... Kötü, şeytani bir Yuşa yerine Anne-baba, Musa ve Hızır'ın hayır duasını almış bir YUŞA, dünyanın en iyi gençlerinden biri ortaya çıkıyor.

Allah Yuşa'nın anne-babasının duasını kabul ediyor. Yuşa Musa'nın öldürdüğü o zalim şeytani adam değil. Tam tersine "Yol arkadaşı" Peygamber YAVERİ oluyor.

Hızır da bütün bunları biliyor. Ve Musa'ya kızıyor. "Senin kafan bunlara basmaz. Ben ne anlatsam karmakarışık algılayacaksın. Musa sus ve beni izle!" dercesine, Musa'yı azarlıyor. Musa alim değildi bilemezdi ama artık biz BİLİYORUZ. Musa'nın bilmediğini de biliyoruz.

 

<> yolcululuğa çıkmadan önce yuşa zaten iyi biriydi neden yolculuğa çıkıp kötü bebeği öldürüyorlar. o zaten ölmemiş mi?

 

Tam olarak chatleri okumamışsın. Balığın canlanmasıyla zaman geriye döndü. Yuşa ufaldı ufaldı. Musa gençleşti gençleşti. Yuşa yaşı kadar zamanda geriye gidip "DOĞMAMIŞ" oldu. Musa da doğmamış birini henüz ÖLDÜRMEMİŞ OLDU.

İsmet/Günahsız sıfatını Allah'ımız Musa'ya iade etti. Onu katil olduğu halde bağışladığı için değil! Çok başka bir biçimde TARİHİ değiştirerek Musa'yı GÜNAHSIZ yaptı.

Bu konuyu biraz daha inceleyebilirsiniz...

Burada anlatmak istediğim şu:

GELECEK geçmişi böyle etkileyebiliyor. Bunun tersi NORMAL, geçmiş geleceği biçimlendirir. Ama normal-üstü olan, Geleceğin geçmişi biçimlendirip ya da değiştirmesi yöntemi. Bu ana kadar bunları konuştuk.

Bunların tamamı Kur'an'da yazılı ve en ince ayrıntısına kadar yazılı. Kaptanınız yani ben sadece bu ayrıntıları anlattım.

[K] hoşgeldin.

 

<k> selam ves selam hoş bulduk efendim

 

Yazımı okudun mu?

 

<k> i did.

 

Tüylerin ürperdi mi? 313'lerin çekirdeğindesin.

 

<k> işittik ve itaat ettik inşaALLAH

 

Bu haber grubundan çıkacak, 313 tamamlanması. Maalesef 74 kişi aramızda değil. Olmayacaklar da?

 

<k> neden?

 

Zamanında Thule Qaanaaq cemiyeti de böyle bir sarsıntı geçirdi ve Thule siyonist/nazi güçlerin eline geçti. 73 kişi Zigzag'a geri dönmüyor. Ama BEDİR SAVAŞI devam edecek.

313 mürselleri duydunuz mu?

 

<k> ALLAH(CC) bize yeter

 

Allah Kâfii'dir.

 

<k> evet duydum

 

Mehdi RESUL. Mürsel de Resul ile aynı kökten. RSL.

Mehdi Resul, 313 de resul.

[A]???

 

<a> efendim

 

[A] 313 Mürsellerden söz ediyordum dostum.

 

<a> evet, Dr

 

Mürsel = Risale/Broşür/Kitap getiren. Bedir savaşında kimse kitap yazmadı. Okuma yazma bilen bile yoktu. Bu 313 mürseller kimlerdir acaba? Bir fikriniz var mı?

 

<> alimler

<> Mehdinin yardımcıları.

 

Benim risalelerimi okudunuz mu? Hani Arz'dan Arş'a diye.

 

<> evet

 

İşte bu mürseller, sadece Kur'an'ın DETAYLARINI çok iyi bilirler ve anlatırlar. Bir tek batıl, bidat sokmazlar o kitaplara. Hadislerden ve klasik öğretilerden yararlanmazlar.

313 mürsellerin biri benim.

 

<> 313 mürsel mehdi resule kadar gelecek alimler?

 

Risalelerimi okudunuz. Bunlar Nur risaleleri değil. Mürselin Mersale'si bunlar. Buram buram bilim kokuyor. Mehdi onu burcu burcu kokluyor. Gelecek şekilleniyor ve 313 mürsel arkasında neler var neler. Ali İmran 124'e bir bakın. 127'ye kadar lütfen yazınız.

 

<> 3-Ali İmran/124: O vakit sen inananlara: "Rabbinizin size indirilmekte olan üç bin melekler yardım etmesi size yetişmez mi?" diyordun.

<> 3-Ali İmran/125: Evet sizler sabreder ve itaatsizlikten sakınırsanız onlar da hemen üzerinize saldırırlarsa, Rabbiniz size beş bin nişanlı melekle yardım edecek.

<> 3-Ali İmran/126: Bunu Allah size yalnızca bir müjde olsun ve kalpleriniz bununla yatışsın diye yaptı. Zafer, yalnız güçlü, hikmet sahibi Allah'tandır.

<> 3-Ali İmran/127: Küfredenlerden bir kolu kessin veya perişan etsin de hayal kırıklığına uğramış olarak dönüp gitsinler diye.

 

Bu Bedir savaşıdır. Resulullah dahil 313 mürseldir orada muhatap olanlar. Allah onlara 3bin melekle yardım etti. Bizlere de 5 bin melekle yardım edeceğini söylüyor. Bir daha okuyunuz, anlamına şaşıracaksınız. 5000 melek Resulullah'a inmedi. Onun vaadini bizler tutuyoruz. O bizim REZERVİMİZ. Bizlerin.

Ve artık Risale üretenleriniz ortaya çıkıyor. [A] kitap yazacak olan mürseldir. [Z], [İ]. Bunlar redaktörlerden sadece üçüdür. Ve böylece 74 eksiğin yerini bu grup başı çekmek üzere SİZ HANİFLER yani MÜRSELLER tamamlayacaksınız.

Bu Allah'ın emridir. Haniflere görevdir. Onun için hayatımda ilk kez bugün KAPTAN (Captain=İmam, ama lider değil. Gemi sahibi liderdir, kaptan değildir.)

Armatör geminin sahibidir. Kaptan geminin sahibi değil emanetçisidir ve sadece o geminin imamıdır. (Namaz kıldıran anlamında değil, yol ve yel veren, yelken tutan, dümen dümleyen anlamında.) (Dümlemek=Kırmak)

O yüzden artık arkamızda 5000 işaretli meleği HİSSEDİNCE tevazu kurallarımın, doğal alçakgönüllülüğümün dışına çıkarak captain oldum izninizle hanifcanlar.

 

<> izin Allah'tan

 

Unutmayın ben armatör değilim, komodor (Lider) da değilim. Ben sadece kaptanım. Serdümen sizsiniz, Makinist sizsiniz.

 

<> ALLAH yanınzda ve yardımcınız olsun sayın Aiberg

 

Allah yardımcımızdır.

Çok işaret verdim bugün... Kur'an dedim, baştan aşağı tepeden tırnağa NORMALÜSTÜ'dür. Normal hiç birşey bulamazsınız. Onun için bana inanıp inanmamakta serbestsiniz.

Anlattıklarım da NORMALÜSTÜ, gayet doğal. Çünkü ben KUR'AN'ı yani asıl NORMALÜSTÜ olanı yazıyorum. Normal olan hiçbir şey bulamazsınız Kur'an'da.

Harut ve Marut iki melek Babil'e iner ve büyü denen ileri teknolojileri öğretirler insanlara... Bu normal mi şimdi?

Talut beraberinde Nükleer santral sandığı taşıyor. Musa kemikleri 6 metre olan bir dev öldürüyor. Davut'un öldürdüğü Calut da onlardan biri. Bunlar normal mi?

Karıncalar "Kaçın Süleyman'ın ordusu sizi ezmesin diyor". Süleyman bunu duyuyor. Gülümsüyor ve karınca kaptanı ile konuşuyor. Normal mi değil mi?

 

<> değil!

<> 27-Neml/18: Nihayet Karınca vadisine geldikleri zaman, bir karınca: Ey karıncalar! Yuvalarınıza girin; Süleyman ve ordusu farkına varmadan sizi ezmesin! dedi.

 

O yüzden HANİFCANLAR. Beni kınamayın, şaşırdı falan demeyin. Benim anlattıklarım da normalüstü. Bu Hans von Aiberg'in serüvenidir. Bu bir Mürseller misyonudur.

İçinizden 7 kişi kitap yazacak evvel Allah. Sonra Allah'ın sözü Kur'an ve onu eliyle teslim eden Resulullah'ın duası arkada 5000 melek 313 Mürsel ve gelecek güzel gelecek.

 

<> inş

 

5000 melek normal değildir.

 

<> yaşadığımız dünya da sıradan gelen ve bizim bir neden sebep ilişkisi içinde gördüğümüz şeyler bize normal gelenlerdir ama hiç bir şey normal değildir bence

 

Doğru söylüyor[sun]. Sizlerin Hanif olması da normal değildir. Herkes müslüman olur, Usame 1000 Ladin bile müslüman. Ama HANİF olmak ANORMALDİR.

 

<> o halde evren algılanandan farklı...

 

Evet Hawking'in dediğinden farklı. Cennette ağaçlar ters. Nehirler başyukarı.

Bana normal ne bulabilirsiniz Kur'an'da?

Kur'an=NORMAL OLMAYAN KİTAPTIR.

HANİF=NORMAL OLMAYAN MÜSLÜMANDIR.

Siz NORMALÜSTÜ, OLAĞANÜSTÜ olmaya soyunmuş HANİFLERSİNİZ.

Bedeli var: Hızır sizi bulacak. Onu görmek bile normal değildir. Bir salisede TAHT geliyor, Sebe'den Filistin'e, bu normal midir?

Hızır getiriyor.

İbrahim mutmain olsun diye 4 kuş öldürtüyor Rabbimiz. Ve 4 dağa koyuyor o ölü kuşları çağırınca geliyorlar. Bu normal midir?

Musa da öyle, kesilen bir sığırın etini bir ölüye çalıyor, ölü canlanıyor. Bunlar normal midir?

Alışalım artık Kaptanınız anormal bir kaçıktır.

 

<> :))

<> aiberg, pardon bunu nerden biliyorsun?

 

Bunların tamamı ayettir.

 

<> hocam, bu müjdeli haberlerin sebebi sadece kova evresine girilmesi mi? yoksa başka hayırlı gelişmeler mi olmuştur?

 

Messenger'in işbaşı yapması demek, MMM ile arada tam 300 yıl olması demek. İşte bu kesirsiz, küsursuz tastamam sabit zaman aralığı YAKALANDI bugün. Belirsizlik ortadan kalktı. Bunun sevinci...

Vücudun yarısının size itaat etmemesi, ısınmaması, soğuk ve hissiz durması, sizin peşinizden gitmemesi çok kötü bir duygudur. İğrenç duygudur diyeceğim ama, bu Allah yolunda bir felç atamasıdır. Onun için iğrenç demiyeceğim. Umarım "Hans kafayı 7 demezsiniz".

 

<> :))

<> Kimden bahsediyorsunuz?

 

Gruba astığım yazıyı okursan...

 

<> ALLAH(cc) bacı-dostumuza acil şifalar versin!...

 

Amin.

Onu bulamıyorduk, nerede olduğunu kimden tekrar doğduğunu mesleğini hiçbir şey bilmiyorduk. Fotomodelmiş. Sette yığılmış kalmış. "Gelecekten söz etmiş". İsmen Hawking'i vermiş. (Hiç tanımadığı ve hatta duymadığı halde) Beni istemiş. (Bugüne kadar bu çağda biz tanışmadık)

Bunlar normal mi? Maalesef değil.

Nerelerde aranmadı ki o? Meğer moda kataloglarına baksak bulabilir mişiz!

Mehdi'nin telefonu o. Bunlar normal mi?

Bugün hiçbir şey normal değil ki.

Hayatımda ilk kez kaptan oldum. Sizlerden bir çoğu yazar oldunuz ve Mürsel/risale vereceksiniz. Bunlar da size normal değil...

Bir ortaklık ve seri halde kitap çıkacak. Kur'an meali benim üzerime yıkıldı. O bazda dünyanın en iyi tanıdığı yazarlar aranızda. 313 kişi kitap yazacak.

 

<> sn Aiberg kimden bahsediyorsunuz?

 

Bir zaman yolcusu çıtı pıtı kızkardeşimizden...

Düne kadar bunu kendi de doğuran annesi de bilmiyordu. Çünkü ellerinde yetişti büyüdü. Ama dün itibariyle "Daha  Ö N C E " bir ilk anne-babadan doğduğunu anladı. Bunlar ikinci anne-babasıydı ve daha SONRAKİ anne-babasıydı şimdikiler... Daha önce 24. yy doğdu. Ve daha sonra (23 yaşında) şimdi anladı bunu. İkinci bir TAKIM anne-babadan doğduğunu.

 

<> nasıl??

 

Yuşa gibi. Zamanda geri gelince ufaldı ve ana rahmine düştü. Ve yeniden doğdu.

Artık Dhurakapalam Suresinin zamanı geldi mi?

 

<> Ana karnına nasıl girdikleri mi?

 

Hayır Tarık'ı söylüyorum. Zamanı geldi mi?

 

<> Bilemiyorum, siz bilirsiniz.

 

Açıklamaya girelim mi?

 

<> tam zamanı bence

<> lütfen efendim

 

1. Ve Semaya ve Tarık'a...

2. tarık nedir  b i l D İ N  mi?

Birinci ayete giriyorum:

Kur'an'ın her yerinde gökler (Semavat) hep çoğuldur. İngilizce sheep, deere gibi tekili/çoğulu birdir demekten ziyade TEKİLİ yoktur. Semavat da böyledir. 7 gök anlamında bir çoğuldur. Ama Kur'an'da çok ÖNEMLİ bir kaç yerde  T E K İ L  geçer.

Bunu bir anlamda olağan kabul edebilirdik ama "İDRAK ETTİN Mİ?" deyince hemen geriye dönmemiz ve detayını araştırmamız gerekiyor.

Allah'ımız "İdrak ettin mi?" dediği zaman hemen secde edin geri dönün ve araştırın.

"Rabbi zıdni ilmi... Rabbim ben neyi idrak etmeliyim?".

İşte İLİM ALLAH'TAN BÖYLE ALINIR.

Her teori de SORARAK başlar. İDRAK ettin mi artık teoridir.

Şimdi iki şeyi idrak etmemizi istiyor Allah:

1. Tekil bir Sema (Gök)

2. Ve Tarık

Biri ortamın öteki bir ARACIN adı...

Tarık da 7 anlamlı. Birini vermiştim: Adem-Havva'nın dünyadan toprağını getiren Kerrubi (Azrail'in aracı) ve Kovulan Adem-Havvayı dünyaya getiren araç idi. Bugün ikinci anlamına gireceğiz.

Evren var evrenler var. Paralel evrenler var ve sonsuz evren var. Bunların içinde kaybolduk mu dersiniz?

Her birinin uzay-zamanı var, dört boyutlu doğası var. Bitmez tükenmez genişliklerde kaybolduk mu dersiniz?

Hayır evren hem zor hem kolaydır. Katedilmez dediğiniz en uzak yerleri burnunuzun dibindeki bir karadelik ayağınıza getirir.

Ama bugün karadeliklerle ilgimiz yok. Bugün konu "Karanlık cisim fotonu".

Planck'ın bulduğu fotondan öteye gidelim. Işık hızına doğru çıkalım. Biz en iyisi birer foton olalım, her birimiz bir foton.

Işık hızına ulaştığımızda zaman öylesine yavaşlar ki DURUR artık. Tüm fotonlar aynı sabit hızda gittiklerinden GİDİYOR değil DURUYOR görünürler. Zaten herkes şu an sandalyesinde DURUYOR.

 

<> ışıkhızı evren yaratıldığından beri aynımı, yada zaman 1 milyar yıl öncede aynı hızda mı akıyordu?

 

(Konudan sonra yanıtlarım)

Işık hızına ulaştığınızda her şey durur. Durmuş görünür. (Oysa dünya delicesine dönüyor ve siz aslında durmuyorsunuz sandalyenizde...)

Foton güneşten çıkar ve ışık hızıyla çıktığı için kendi DURMUŞ oluyor. Hareket eden ise Kendinden uzaklaşan GÜNEŞ (Ki ışık hızıyla kendinden uzaklaşıyor ve kendine ışık hızıyla yaklaşıp çarpacak bir dünya önünde.)

Resulullah'ın miracı gibi. FOTON DURUYOR ama güneş-Dünya arası mesafe (Mescidül Haram ve Mescidül Aksa) UZAY YÜRÜYOR.

Bir foton olduğunuzda ne hissederdiniz? Onu inceleyelim.

Tüm fotonlar birbirinden habersizdir. Yanyana gitseler bile, aralarında milimetrenin milyarda biri olsa bile biri ötekini göremez. Çünkü görmesi için ötekinden IŞIK gelmesi gerekir. (Biz evrenle ışık aracılığıyla haberleşiriz.)

Işık olmazsa karanlık vardır ve o şey artık yoktur. Fotonlar yanyana gidebilir ama, bir fotonun ötekinden haberdar olması için ötekinden IŞIK gelmesi gerekir.

Işığın hızı sabittir asla ne artar ne azalır. O halde yanımdaki öteki foton'dan bana bu hıza EKLENECEK hiç bir ek hız olamaz. Yani elini uzatıp, benimle tokalaşmaya kalkması demek, kendi SON HIZINA bir de Elini uzatma hızı eklemesi demektir ki bu mümkün değil.

O halde çok ilginç bir durum her bir foton ötekini (Diğer ışıkları, fotonları ve varlıkları) göremiyorsa bunun şu sonucu vardır:

1. SADECE  K E N D İ   P A R L I Y O R 'dur.

Kalan herşey ALACA KARANLIKTIR. Ve kendisi KENDİNE parlıyordur. Kendi dışında HİÇBİR ŞEY PARLAMIYORDUR. Bir mezarda bir ana rahminde gibi TEK BAŞINA VE YAPAYALNIZDIR.

 

<> kendi parlayışını nasıl algılıyor

 

(Kendine elinle dokunman gibi algılıyor)

Foton ışığın en küçük zerre birimidir. Kendi pırıltılarının arka arkaya dizilmesine bir BEAM=Şua demet deniyor. Ya da huzme. Ama biz sayısız fotondan değil, bir tek fotondan yani Planck'ın KARA CİSMİ içinde bıraktığı ve ölçtüğü BİR TEK FOTONDAN söz ediyoruz.

Ölenin kabrinde yapayalnız kalması gibi olan bir tek fotondan söz ediyorum...

(Anlaşılmadıysa beni uyarın, bekliyorum)

 

<> ok

 

;)

 

<> :)

<> anlaşıldı

 

İşte o foton sizsiniz. Ve kabirdeki gibi yalnızsınız. Evrende siz kendinize parlıyorsunuz. Başka hiç bir şey yok.

Bunun benzeri ÜST uzayı "Gri hiçlik, Kurşuni hiçlik" denen bir bölümde kitaplarımda anlatmıştım. O konuya bir ara bakabilirsiniz. Ya da kitabı olmayanlar için o konu yazılır ve haber grubumuza asılır.

 

[] http://hanifislam.com/mih/mirac-3-referans-8-adiyat1500/ Arz'dan Arş'a Miraç 3 - REFERANS - 8 - ADİYAT/1500

[] Relativite güvencesinde, eğer ışık hızına yakın bir hızda gidip de öz-zamanı kısaltarak, gelecekteki çocuklarımızı, torunlarımızı SENKRONİZE olarak yakalayabilseydik, onların Kur'an'ın bu ileri anlamlarını çoktan aletli teknoloji ile başardıklarını görecektik.

[] Eğer onların (UFO diyebileceğimiz) aygıtına konuk olsaydık, görecektik ki, dört motor fonksiyonunun tam randımanlı yol verilmesi sonucu, uzay-zaman'ın bittiği, ışık hızıyla eşleşildiği Feinberg bölgesi ya da Kurşunî Hiçlik denen, sür vites (Uzay-üstü-uzay) bölgesine geçecektir...

[] Bu bölgede zaman durmakta, mekân ortadan kalkmaktadır ve TÜNELLER-ESİR-ZAR (membran) görünür olmaktadır. Ne siyah ne beyaz fakat tam gri olan bu bölgede, Nur-35. ayet gereği. "Dokunmasan da neredeyse tutuşacak" denen esir işlevi bulunmaktadır. Bu bölgenin konuğu yani madde bir nesne, o kurşunî hiçlik bölgesinde Dhurakhapalam ya da TARIK denen ve "Gece altın ya da metalik ışıltılar saçan" bir görüntüye sahip olur. Ama Kur'an'ımızda Tarık ismiyle verilmiştir. Tarık ve Nur ile Adiyat birbirinin Kur'an Cifirindeki DEVAMLARIDIR...

[] Tarık suresinin ilk ayetleri "And olsun o göğe (Gri hiçlik bölgesine) ve Tarık'a... Tarık nedir bildin mi? (Nur suresinin 35. ayetine gönderiyor ve soruyor bu soruyu elime, "şimdi anladın mı?" diyerek soruyor) O (Tarık) geceleyin (Gri hiçlik içinde) ışıklar (Dhurakhapalam ışıltıları) saçan bir tek yıldızdır. (Çünkü kurşuni hiçlik bölgesinde zaman ve mekan ortadan kalkınca, yıldızlar ve evren de ortadan kalktığı için, sadece uzay-üstü-uzaya çıkan ve tek yıldız gibi parlayan sizin aracınız dışında hiçbir ışık yoktur.)

[] Tarık suresi, daha sonra bu kitaba temizlerden (Arındırılmışlardan) başkasının el süremeyeceğini ve "Hiç bir nefis olmasın ki üzerinde gözetleyeni bulunmasın" diyenek surenin sonunu, bir az önce çağımız ve ileri çağlara yönelik tefsirini yaptığımız Adiyat suresinin başına "VE" ile bağlayarak gönderiyor.

<> herkes için de geçerli mi bu?

 

(Tüm fotonlar aynı kurala tabiidir, her foton için geçerlidir.)

 

<> "fotonun kendi parlayışını farketmesi" biz şimdilik kendimizi onun yerine koyduğumuz için mi böyle bir şey söylediniz

 

Hayır ışığın kaynağıdır foton, vücut ateşiniz gibi düşünün yani sizin sıcaklığınızı siz hissedirsiniz, benimkini değil.

Şimdi rica edeceğim, birinci ikinci ve üçüncü ayetleri (Tarık suresi) bir dostumuz yazsın.

 

<> 86-Tarık/1: Gökyüzüne ve tarıka (sabah yıldızına) yemin ederim.

<> 86-Tarık/2: Tarıkın ne olduğunu nereden bileceksin?

<> 86-Tarık/3: (O, karanlığı) delen yıldızdır.

 

Teşekkürler.

Şimdi bu ayetleri anlamak daha kolay oldu değil mi?

Işık hızına erdiğinizde tüm koordinatlar ortadan kalkar ve 7 gök, uzay-zaman dört boyutlusu yerine sadece GRİ HİÇLİK DENEN ve hiçbir galaksi, yıldız vb.nin hiçbir şeyin görünmediği SADECE SİZİN TEKBAŞINIZA PARLADIĞINIZ o özel durum ortaya çıkar.

 

<> şetahet kelimesi nasıl olur buraya Dr.?

 

Şetahet yakışır elbette. ;)

 

<> iyi de foton kendi ışığını nasıl algılar bir bilince mi sahip veya...

 

O fotonu bilinçli yapan biziz. Yani kendimizi bir foton yerine koyduk. Dolayısıyla bilinçli olan biziz.

 

<> Başta ben de öyle demiştim ama bir yanlış anlama oldu sanırım

 

Tamam düzeldiyse mesele yok :)

Foton vereceğim en sade örnek idi. Yani foton biziz. Foton yerine sen varsın, foton için sorun yok ama, Madde olan sen ışık hızıyla gittiğinde enerjiye dönüşme sınırında oluyorsun.

Enerjinin hızı=Işık hızıdır. Bu yüzden sen sadece seni görür, seni algılarsın ve yapayalnız olduğunu sanırsın.

 

<> Tamam foton yine bildiğimiz foton yani

 

(Karanlık cisim denen planck deneyi bu TARIK suresidir. Mutlak karanlık bir bowling topunda bir tek delik vardır. Oraya sadece bir tek foton girer ve o ölçülür. Böylece bir fotonun TEK bir fotonun ölçümlenmiş değeri ortaya konur ve de Ünlü kuantum teoremi başlamış olur. (Bilgi tekrarı için Planck'ın SİYAHCİSİM karacisim maddelerine bir göz atabilirsiniz.)

 

<> Konu ne?

 

Konunun başı bu chat ile asılacaktır.

Tarık suresini irdeliyoruz.

 

<> o sureyi bilmiyorum, biri özelime paslarsa sevinirim

 

Kur'an'da var. Biz de buada yazıyoruz. İsterseniz arkadaşımız için bir daha üç ayeti yazalım.

 

<> 86-Tarık/1: Gökyüzüne ve tarıka (sabah yıldızına) yemin ederim.

<> 86-Tarık/2: Tarıkın ne olduğunu nereden bileceksin?

<> 86-Tarık/3: (O, karanlığı) delen yıldızdır.

 

1. ayette anlatılan SEMA (Tekil tekleşmiş, hepsinin yerini almış, bütün koordinatları kalktığı için fonksiyonsuz ve tümleşik olmuş SEMA)=GÖK'tür.

Tarık ise sabah yıldızı (Venüs) değildir. Bizim mealciler halen ortaçağı yaşıyorlar.

Yok abicim, bu işler hanssız olmuyor!

(Reklama bak reklama)

Hanssızlık şanssızlıktır.

 

<> Hanssızlık=şanssızlıktır! Reklamlar!

 

Evet ben sadece kendime ŞANS getirmeyen bir garip yolcuyum hayat yolunda.

 

<> hanssızlık=sessizliktir, siz gidince kanalın dili tutuluyor.

 

Vallahi bizim TV en iyi tv.

 

Abi çok reklam oldu, millet şaka olduğunu anlamaz, bana megalomanyak falan derler.

 

<> :)))

<> Allah korusun

 

Megaloya hayır, manyak yakışır bana... Manyak aynı zamanda Manisa'nın ismidir. (Magneta=Mıknatısın yaptığı işe Mania deniyor.) Manisa deyip geçmeyin! Bu yüzyıl çıkmadan İzmir ile birleşecek. Megapol, makropolis olacak.

 

<> Söke'de magnesia diye bir tarihi yer var

 

Evet oranın öteki adı Spit[z]=Sivri. Manisa'dakinin adı da Spil. O bir Spil berg. Spil dağı. Spielberg ve Spitzberg'in kulakları çınlasın.

Şu sankritçe NASIL KENDİNİ BELLİ EDİYOR değil mi? Evrensel olup heryerden çıkıyor.

 

<Spider> spielberg manisalı deyin de kurtulun bari

<> jew director?

 

Evet Steven Spielberg öyle ama ismi jewish değil Skandinav. Yani araklama isim. Yahudiler böyle saklanıyorlar.

Hacı Süleyman var. (Kudüs Hacısı Solomon) Sakalı falan da yerinde. Ama bir yerden yakalıyorsun. Cumartesi dükkanı kapıyor. Tabelada "Hacı Süleyman" yazılı oraya alışverişe koşuyorsun. Başında da beyaz namaz takkesi var. (Zaten o müslümanların değil, Hacı solomonlardan bize geçme.)

 

<Spider> sayın aiberg yahudi konusunu kapatsak

 

Provokasyon mu başlıyor?

 

<> spider iyi dinle lütfen

<Spider> sustum

 

Bu isimleri seçmelerinin nedeni "Asimile görünmek". Mesela İsmail Cem soyadını hiç kullanmıyor. (Cem onun orta adı.) İsmail Cem'in soyadı İpekçi. (İzmirli Yahudi ünlü bir aile) Akrabası Abdi (Apti) İpekçi.

Bunlar böyledir.

Allah'tan benim soyadımı alamadılar.

(Spielberg, Grünberg, Goldberg, Rosenberg... Yahudi ailelerinin sonradan aldıkları soyadlarıdır.)

Mesela soyadı Altındağdır, onu hangi ülkede yaşıyorsa o ülkenin diline çevirir ve kamufle olurlar.

 

<İ> Aczmend-solomon-yeni asya (yeruyşa) gibi

<Spider> Bunu yapmalarındaki sebep yani kamufle olma ihtiyacı katliam ve sürgün korkusu olmasın?

 

Katliamın nedeni ta kendileri olmasın sakın?

 

<Spider> neden katliam ve sürgün olan kavim suçlanıyor bunu yapanları temize çıkarmak için mi?

 

Hayır cinayet Allah'ın yasakladığı bir şeydir.

 

<> bütün dünya onların sürülmekten niye korksunlar spider? spider who r u?

 

O söyledi: "Benin annem ve annesi yahudidir" diye...

 

<> çocuklarımızın ve torunlarımızın genlerimizden dolayı hanifliği sürdürmeleri ile ilgili bir sorum var.

 

Sorabilirsin.

 

<> Yahudiler neden ataları HZ İbrahimin yolundan gitmediler o babalarıydı? Hz İbrahim bir Hanifti

 

Bir ayet var:

"İbrahim ne Yahudi ne hristiyandı. O bir HANİF idi" diye...

Ben Kur'an'ı olduğu gibi kabul ederim:

Kur'an Yahudiler için "DÜNYALARA ÜSTÜN KILDIĞIM IRK" diyor. Kur'an'a inanan herkes için bu geçerlidir.

 

<> 3-Ali İmran/67: İbrahim, ne yahudi, ne de hiristiyan idi; fakat o, Allah'ı bir tanıyan dosdoğru bir müslüman idi; müşriklerden de değildi.

<Spider> din konusunda tartışmak istemiyorum bu açıdan bi sonuca varamayız sadece geçen konuşmamızdaki üstün ırk yaklaşımı beni üzmüştü (üzme kelimesi kibarlık olsun die yazdım yoksa cinler tepeme çıkmıştı)

<> spider eğer provakasyon için burda değilsen lütfen bölme

<Spider> provake için burda deilim ibraniyim ve kavmim hakkında söylenenlere mütemadiyen muhatabım

 

O zaman ibraniysen sorun yok. Kur'an senden yana. Senin üstün bir ırk olduğunu yazıyor. Arapları da yerin dibine sokuyor. Kur'an bunları aynen yazıyor.

 

<Spider> genlerde üstünlük mü bu? ne açıdan üstün?

 

"DÜNYALARA ÜSTÜN KILDIK" diyor ve kavim/Gen olarak bildiriyor. Bence Kur'an tam senin kitabın.

 

<Spider> bilimsel bir ispat var mı bu üstünlükle ilgili?

 

Einstein, Marx, Freud, Yehudi Menuhin, Spielberg, ve Alois Hiedler, Frömm bunların tamamı yahudidir ve dünyada en iyileri. Her biri bir kitabın, bir ideolojinin kurucusudur bulucusudur. Einstein tüm çağların en iyi fizikçisidir. Darbe yapmıştır. (Quantum, Relativite ve hemen her konuda) Einstein harika violonsel çalardı. Sadece müzisylen olsaydı bile onu bu yönüyle alkışlayacaktık.

Kur'an yalan söylemez. Onun için bu saydıklarım DOSDOĞRUDUR. Sarkastik ve ironi yok.

 

<Spider> yani ben şimdi mütemadiyen kanalda bulunanlardan üstün müyüm? siz dahil

 

Evet Kur'an böyle söylüyor. Sayısız ayet var benim bildiğim 6 ayet var.

 

<> bu üstünlükleri onları megaloman yapmış

<Spider> Siz dahil?

 

Evet benden üstünsün. Germen ırkı skalda Turan ırkından da aşağıdır. Turan'dan üstün ise Semitic (Hebrew)dür.

Bunlar şaka değildir. Kur'an yazıyor. Ve inanmak kabul etmek zorundayız. Tevrat daha önce yazıyordu zaten. Tüm milletlerin İzrael emrine verilmiş köle ve goyim olduklarını. Kralların memelerinden süt içeceklerini. Cohenlerin Rabbilerin aynı zamanda birer Yehwa olduğunu. Ezra'nın babası Yahowa ile güreş tutup, babası olan Rabbimizi yendiğini yazıyor. Bunlar Tevrat'ta var mı yok mu?

 

<Spider> evet (ben sıkı bir dindar deilim) dini bilgiler üzerine detay vermek istemiyorum hata yaparım

 

Talmud'da daha çok şey var. O yasalar kitabını çok iyi ezberledim. Bunların tamamı torat'ta var.

Bende yalan yoktur. İşime gelen ayeti alır işime gelmeyeni almam diye bir yarım iman da yoktur. Kur'an öyle diyor: İsrail oğullarını dünyalara üstün kıldım! Artık buna kaç müslüman varsa inanmak zorunda. İnanmazsa dinden çıkar.

 

<> yuhanna11 bap10-33/38 (kanıt incilden bir örnek) her jew bir tanrıdır??

<> 2-Bakara/47: Ey İsrailoğulları! Size verdiğim nimetimi ve sizi cümle aleme üstün kıldığımı hatırlayın.

[] Bakara/122: Ey İsrailoğulları, sizlere ihsan ettiğim nimetimi ve sizi bir zamanlar alemlere üstün kılmış olduğumu hatırlayın.

[] Duhan/30-32: Andolsun ki biz İsrailoğullarını o aşağılayıcı azabdan kurtardık. - Firavun'dan da kurtardık çünkü o üstünlük taslayıp haddi aşan bir zorbaydı. - Andolsun ki biz onları bilerek o zamanki alemlere üstün kıldık.

[] Casiye/16: Andolsun ki, Biz vaktiyle İsrail oğullarına kitap, hüküm ve peygamberlik vermiştik. Kendilerini temiz rızıklardan rızıklandırmıştık ve alemlerin üstüne geçirmiştik.

[] Araf/140: Musa dedi ki: Allah sizi âlemlere üstün kılmışken ben size Allah'tan başka bir tanrı mı arayayım?

<Spider> öyleyse kanala soralım? Benim her birinizden üstün olduğuma inanmayan var mı?

 

Eğer sen İzrael isen evet sen hepimizden üstünsün. Ama melezlik varsa ben üstünüm.

 

<Spider> melez deilim tövbe

 

O zaman sen üstünsün.

 

<Spider> Shalom. -)

 

Selam=Şalom=Barış

Selam=Şalom=Barış.

 

<> doğru yolda olacak isen şalom & şalom sana ibrani

<Spider> üstün olanın yolu mu yanlış?

<> üstün olanın hataları da üstündür (mü acaba)

 

Kur'an buyurur, "Sen ehli kitaba (Yahudi ve hristiyanlara) GÜZELLİK İLE MUAMELE ET. Onlara de ki, "Ey Ehli kitab, sizin ile bizim Rabbimiz Allah o tek olan ve birlikte taptığımız Allah'tır."

Üstün olan HATA YAPARSA  L A N E T L İ D İ R .

Hata yaparsa 40 yıl çöllerde sürgün bırakır Allah! Hata yaparsa üç felaket geleceğini söylüyor Allah (Alohim, Rab, Ya Hüwe). Üstün ırk hata yaparsa kurtuluşu yok gibidir.

 

<Spider> ya şimdiki zaman İsraele bakışınız nedir o topraklardaki varlığı bir devlet kurabilmesi Kuranda yahudilerin asla devlet kuramayacakları yazılı deniyor?

 

Hayır, Arzı Mev'ud Kur'anda vardır ve var olduğu için 1948 İsrael kuruldu.

 

<> 2-Bakara/89: Yanlarındakini (Tevrat'ı) tasdik etmek üzere onlara Allah tarafından bir kitap (Kur'an) gelince; önceden inkar edenlere karşı yardım isteyip dururlarken o tanıdıkları kendilerine gelince tuttular onu inkar ettiler. Artık Allah'ın laneti kafirlerin boynuna olsun!

<> 4-Nisa/46: O yahudi olanlardan kimileri kelimelerin yerlerini değiştirip, dillerini eğip bükerek, dine dokunarak "Dinledik, isyan ettik.", "Dinle dinlenilmez olsaydın." ve "Bizi güt." diyorlar. Böyle diyeceklerine "Dinledik, itaat ettik.", "Dinle ve bizi gözet." deselerdi elbette haklarında daha hayırlı ve daha dürüst olurdu. Fakat inkarları yüzünden Allah kendilerini lanetlemiştir. Onun için pek azı dışında imana gelmezler.

 

Evet o pek azından birinin de Spider olmasını isterim hem de yürekten.

 

<Spider> ya İsrael'in geleceği Kuranda geleceği ile ilgili bir işaret ayet var mı?

 

Evet var, Siyonizm sayesinde dünya ekonomi imparatorluğu kuracaklarını tüm devletlerin parlamentolarını ve cumhur başkanlarını ellerine geçireceklerini tüm dünya ekonomisinin tamamını yöneteceklerini yazıyor Kur'an.

Olay bu işimize gelse de gelmese de "Ben İzraeli" en üstün ırktır. Hata yaptı mı da lanetlenir tam şeytan gibi... Hata yapmamalı.

 

<> Yahudiler dünyanın en uyanık milleti

<Spider> yahudiler uyanık millet <<< o kadar uyanığız ki son bin yıldır soyumuz her yüzyılda %50 katlediliyor ve gelen tehlikeyi göremiyoruz

 

Talmud şöyle yazar, "Kralların memelerinden emmek için, yahudi yahudiyi gözden çıkarabilir."

Alois Hiedler'in oğlu öyle yaptı: 4,5 milyon Karaim türkünü (Musevi Hazerler) fırınlarda yaktı. (Arthur Koestler=Yahudi tarihçisi)

 

<Spider> Adolf bir kasaptır ve yahudi filan da değildir, Avusturya'lı iki dönek tarihcinin satırlarını kabul etmiyorum

 

Beş milyona yakın Karaim türkü fırınlara gönderilirken, gerçek museviler ise trenle İsviçre'ye kaçırılıyordu. Hem de Naziler ücret karşılığında kaçırıyorlardı. (Koestler) Ve Alois Hiedler de bir Yahudiydi.

 

<Spider> yanan yahudilerin yerine Türkleri koymak gerçekten bir zeka ürünü bence evet yahudilerden başka yakılan başka kavimden insanlar vardır belki ama bunların sayısı milyonla ifade etmek Adolfe bile fazla olur

<> Onlar TÜRK YAHUDİLERDENDİ!!!

 

Arthur Koestler bir Yahudi tarihçisi ve safkan Yahudidir. Kitabında şöyle diyor:

"Bir Yahudi=Musevidir. Hiç bir başka ırk Musevi olamaz ve oldurulmamalıdır. Bunun için böyle musevi toplulukları yoketmek tevrat emridir. Alois Hiedler'in oğlu bunu yapmıştır." diyor ve onaylıyor.

Alois Hiedler de safkan Yahudidir. Oğlu Hitler'in bir kere olsun kiliseye gittiği görülmemiştir. Hristiyan bile değildi. Bugün bile Braunau am İnn kasabasına git, sadece Musevi mezarlığı vardır. Halkı hakkında sana mezarlık fikir verir. Üç-beş katolik ise, bahçelerde gömülü.

 

<> http://www.kirjasto.sci.fi/koestler.htm Arthur Koesler hakkında bilgi almak isteyenler bakablilirler.

<Spider> Adolf'u yahudi kahramanı yaptınız

 

Ben değil Yahudi tarihçileri onlar kahraman yaptı. Ben nasıl ki Kur'an sizi "En üstün ırk kabul ediyorsa", bu doğru bir kaynaksa Yahudi tarihçilerin de kendi itirafları benim için ayet kadar doğrudur.

Ben Hitler'i kahraman yapmadım ve babası Alois'i de ben Yahudi yapmadım. Kendisi safkan yahudi. Oğlu niye olmasın? Alois Hiedler ve oğlu Adel-Olaf Hiedler birer yahudidir.

Ama bir de karşılığında Alias Adler var ki, Onda yahudi kanının zerresi yoktur. Onun adı Mighty'dir. Fakat Mighty yine Yahudi bir peygamber'e tabidir. Messiah İsa'ya. Görevini ona devredecektir. Messiah işbaşına geçecek ve ilk işi LANETİ İLAHİ'YE uğramış Siyonizmi KANLI biçimde yok edecektir.

Yani bir Yahudi, yahudileri yok edecektir. Bu da üçüncü ve son katliam olacaktır. Kur'an siyonistlerin katledileceğini söylüyor.

 

<Spider> umarım bu yokoluş kısa bir zaman diliminde olmaz yaşamak istiyorum en azından bir 50 yıl daha

 

300 yıl daha yaşayabileceğini söylüyor Kur'an.

 

<Spider> bu katliamı filme çekip dünyaya satamayacak olmamız bir yahudi olarak daha üzücü tabiki :-)) (şakaydı)

<> sen siyonist misin spider?

 

Olmazsa hahamlarca aforoz edilir, yahudi soykütüğünden silinir. Haham Rab'dır ve Aforoz hakkı vardır.

 

<Spider> ben afaroz ederim kimse beni afaroz edemez

<> afaroz da olsan yine gel :)

 

Çağıran Kur'an...

Ve şu mantıkla "Allah'ımız birdir" diyor:

1. Tüm museviler, Adem'den son Yahudi peygambere kadar. (Kolay anlaşılsın diye mesela Musa diyelim) bu zincire inanır. Ve sonra gelen peygamberleri kabul etmez.

2. Ama üzerine bir kitap daha gelir: Yine Adem'den başlayarak bildiğimiz tüm peygamberleri (İshak, Eyyub, Yakub, İbrahim, İşmoil vb.) kabul eder. Ve İsa son peygamberdir der. Ama kendinden sonra geleni kabul etmemecesine...

3. Oysa son olarak Hz. Muhammed gelir. O da Adem'den başlayarak tüm elçileri kabul eder. Musa'yı da İsa'yı da... Fakat Musa ne İsa'yı ne Muhammedi kabul eder! İsa da Musa'yı kabul eder, Muhammedi etmez. Muhammed tümünü kabul eder.

4. Dört diye bir şey yok. Çünkü Kur'an üzerine bir kitap daha gelmedi. Bir din ve bir peygamber daha gelmedi. 1400 küsur yıldır gelmedi.

Açık senet veriyor Allah: "Kıyamete kadar da gelmeyecektir" diye. İşte bu mantığı işliyor Kur'an ve diyor ki, "Görmüyor musunuz, (anlattıklarımı)... ey ehli kitab halen benim Aynı Allah olduğumu kabul etmiyor musunuz?"

 

<Spider> aşağılanan arap içinden bir peygamberin gelmesi? bilemiyorum çelişki değil mi?

<> Üstün kılınan Yahudilerin Lanetlenmesinde ne kadar çelişki varsa, onda da öyle

 

Çelişki İslamda değil. Çelişki şu:

1. Musa sondur, arkası yoktur;

2. İyi ama İsa geldi üzerine, yeni kitap geldi. İsa da diyor: "Ben sonum arkası yoktur."

3. İyi ama aynı şeyleri yazan KUR'AN ve Muhammed geldi... İşte bu mantığa iyi bakmalıyız.

İslamiyet (Arapların dini olan islamiyet değil) en son ve en iyi dindir.

iSLaM yani Şalom'dan iŞLoM. Bu Musa'nın da diniydi, atamız İbrahim'in de diniydi. İsa'nın da diniydi.

"De ki, "Ey ehli kitab, sizin ve bizim Allah'ımız AYNI VE TEK OLAN RABB'dır".

Rab kelimesi bile aynen... Bilmem anlatabildim mi?

Daldan dala bir sohbet oldu. Ama Allah emri "De ki ey ehli kitab sizin ve bizim (Budistlerin, hinduların değil) RABBİMİZ O AYNI VE TEK ALLAH'TIR." bunu demek için ve "Güzellikle birbirinize muamele edin" ayeti gereği konuyu bu hatta taşıdık.

 

<Spider> Ben de bir tek yaratan olduğuna inanıyorum. Bir arkadaşımın dediği gibi "Allah büyük ama biz küçüğüz."

<> Şeytan da inanıyordu

 

Kinaye yapmadım, Arthur Koestler bir gerçektir. Karaim Türkleri bir gerçektir. Ukrayna, beyaz rusya ve Bilhassa Polonya'dan getirilen TÜRKÇE konuşan Yahudi Hazer Türkleri fırınlarda yok edilmiştir. Bu gerçektir.

Hitler'in babası Alois Hiedler sözünü ettiğim Musevi mezarlığında gömülüdür bu gerçektir. İpekçi ailesi de Musevi mezarlığında gömülüdür bu da gerçektir.

 

<Spider> o herifin hala bir mezar sahibi olabilmesi bile beni kızdırıyor (Alois'in)

 

Auscwitz kampındaki bir tutanak: "Polonya üzerinden gelen Yahudiler'in tamamı özdilleri ibranice'yi bilmiyor, Kıpçak Türkçesi konuşuyorlardı..." Bu da gerçektir.

"En iyi sabun Lodz Karaimleridir." Bu da gerçektir.

 

<Spider> Auscwitz :-((( bu isim bile içimi dağlıyor

 

Ve ben türkleri de çok sevdiğim için benim de içimi dağlıyor. İnancı ne olursa olsun kimse öldürülmemeli. 4,5 milyon türk katledilmiş bu çok ağır bir sayı. Sabun yapılmış.

 

<Spider> bu sayının abartılı olduğu kanaatindeyim

 

(Koestlerin rakamı) Tamamı 6 milyon muş, dörtte-üçü Karaim türküdür diyor.

Hitler de yahudidir. 500 bin Almanı da Berlin metrosunda suyla boğmuştur. Bunu duydun mu?

 

<> 1 tane insanın yakılmaası bile fazla değil midir spider ark?

<Spider> işte hatanız bu "1 kişi bile fazla değil mi" ne demek

 

Kimse ölmemeli demek.

 

<Spider> 100 kişi öldürülseydi bi anlamı yoktu kimse hatırlamazdı hatta 1000 kişi bir yüzyılda unutulurdu

<> bu sayının abartılı olduğu kanaatindeyim dediniz de... kimse ölmemeli

 

Barış sevgi varken ne oldu.

 

<> peki o yüz kişi içinde théodor (siyonizmin kurucusu) olsaydı...

<Spider> ama milyonlar sözkonusu olunca bu kullanılır propaganda olur ve unutulmaz (intikamı da alınır)

 

Tüm dünya, ekonomi imparatorluğunun kölesi olarak ödüyor zaten... Maaş bordrolarımızdaki yansımayan paralar nereye gidiyor sanıyorsun?

 

<Spider> belki de hata theodor'u hayatta bırakmaktı. -))

 

Herzl yenidir. Siyonizm 6000 yıllık.

Film şirketleri? Tüm Beyazkadın ticareti, kumarhaneler, tüm film endüstrileri ve tüm TV kanalları, tüm kamuoyu oluşturan gazeteler? Kimin sanıyorsun?

Mafia G-2, P2yi bilmiyor musun?

 

<Spider> Aiberg abartma ya beyaz kadın işinde yahudiler yoktur. Kadın işini uzak doğu ve ruslar çevirir, abd'de bile zayıf o konuda. Ama bi general motors vardır ki geçen yılki cirosu 300 milyar dolardı

 

Onlar ufak satıcılardır. Adult endüstrisi dahil tüm kadın ticaretinin tek adresi vardır. Benjamen Leviath. Sicilya TAŞERONDUR. Usame 1000 Ladin de taşerondur. Bastır parayı tut taşeronu istediğini yaptır ve arkaya saklan. Taşeron bile seni tanımaz.

Afganistan uyuşturucunun %90'ını Taliban eliyle ekip-biçip satıyor. Taliban işçidir. Patron kim acaba?

 

<> jewish

 

Arap petrol üretir ve hammadde olarak satar. Kime? Patrona. Hani şu BP, Texaco, Exxon, Aramco vb.

 

<Spider> konuşmamız çok güzel ve sabaha kadar sürebilir lakin özelden soruları olan arkadaşlar sizi tekelime aldığımı iddia ediyorlar ki haklılar müsadenizle ben susayım konunuza dönün

 

Arap ve yahudi KARDEŞ ÇOCUĞUDUR. Birisi Beni İsrail'den, ötekisi Beni İsmail'den. Biri Sarah'tan, ötekisi Hagar'dan.

 

<Spider> arap'la kardeş olmayı protesto ediyorum

 

Filistinlileri protesto etmelisin: Çünkü İsrail'in kayıp on kabilesinden biri olduğu ve kimliklerini unuttukları için müslüman olup araplaştıkları "Genetik testiyle" ortaya kondu.

 

<Spider> alp ırkıyla veya hatta germenlerle komşu olayım ama arapla kardeş olamam

<> mirc'te ircçilik haa:)))

 

mİRCelam'a söylersem, kokoreç yedirir sana.

 

<> :))

<Spider> ii ki kanalda şu an bi arap yok yanımda plastik mermi de yok aski gibi

<> Halbuki mircte miraç, chatta cihat olmalı dimi :)

<> :)

 

;))))))))))

 

<> 110-Nasr/1: Allah'ın yardımı ve fetih geldiğinde... <<< GM gibi saltanatlar sona erecek... =)) Adler ve İsa bizimle

 

Adler yok artık onun adı Mighty. (Almancası Mag, möglich, İngilizcedeki May ve onun past hali olan Might ile ilgili.) Past tensi Might'tir MAY'in bilirsiniz. İşte Mighty'nin anlamı da bu. GERÇEK BİR LAKAP ve İSİM.

 

<> O mighty God :)

 

GODieu >>>>> ALMİGHTY

Mehdi >>>>>>>>>> Mighty.

 

<> Might = Modern Islamic Great Khannifated TEAM

 

Evet. 2300 yılları kadar modern bundan 6000 yıl geriye KÖKLÜ olan Hanif kelimesi aynen Tevrat'da da vardır. (Khanif) Tevrat Avram Khaniva'dır diyor. Avram >> Abraham >> İbrahim.

 

<Spider> ben çıkmalıyım... Her yahudi gibi eğlence vakti şimdi

<k> Spider bir kere daha çok özür dilerim!...

<Spider> [K] özür dileme dost özürün beni eziyor özürü hak etmiyorum kanala gelip muhabbeti çorba eden benim

 

Bu sözünden dolayı [K] elini öpüyorum. Allah'ın BARIŞ'ı buydu işte. Önce insanız. Bizi ahırette ayıracak olan DİNLERİMİZ ama dünyada BARIŞ İLE BİRLİKTEYİZ. Barışmayan barışmasın.

 

<> kalan vakitte Şeytan öldürülüp Hanif düzen kurulduktan sonraki zamanlardan bahseder misiniz??

 

Evet. O benim de bilemeyeceğim zamanları kapsıyor. Çünkü bir DUMAN bir sis çıkacak ve tüm inananları alıp götürecek. (Çanakkale'deki kaybolan İngiliz alayını anımsa.) BİZ görmeyeceğiz insanların şeytanlaştığını... Hafif bir buluta binip Allah'a rücu edeceğiz. "Allah diyen" oldu mu kıyamet kopmaz.

 

<> hocam zaman gezmeni bayandan bahseder misiniz nasıl anladınız öyle olduğunu

 

O bizi hatırladı ve hastane polisine adlarımızı verdi.

 

<> ismi nedir hocam bu bayanın, The Dancing Queen Anamızla ilgisi var mı?

 

Mrs.cp aradı ve İsviçre'ye alındı Fjorda.

Hayır D-Queen Mighty'nin annesi. Tüm Valkyri (Amazingirlady'lerin) de dişi komutanı. Dünya kadın izci denetim (Weiblich Partei) başkanı. O İkinci bir Meryem'dir.

Kur'an'da adı örtülü geçer. (Hızır gibi isimsiz.) O "Eteklerini topladı ve su izlenimi veren cam üzerinde yürüdü, Süleyman'a dansetti".

 

<> Belkis

 

Tarih tekerrürdür. DQueen için de "Cyborg"dur dediler. Ama doğurdu Mighty'yi. Cyborg doğurur mu? Çocuklarımızı doğurtan ALLAH değil midir? Bu ayet değil midir? Anne ve babaların iftihar ettiği çocuklarını yaratan ebeveynler mi Allah mıdır?

 

<> o zaman ya cyborg değildir, ya da yarı insan/yarı robot yani humanoiddir

 

Hayır. İlk Danseden Kraliçe olan Sebe Melikesi Belkıs'ın TARİHİ TEKERRÜRÜDÜR. Belkıs'a da iftira atmadılar mı? Niçin eteklerini topladı ve ayaklarını gösterdi. Çünkü onun keçi ayaklı ve şeytanın kızı olduğunu iddia ettiler. Süleyman da buna inandı. Ama ayakları normaldi.

İsterseniz Neml suresindeki Belkıs ayetlerini şöyle bir copy/paste edelim.

 

<> Neml 27'de başlıyordu sanırım.

 

Yazalım. Görelim.

 

<> 27-Neml/27: Süleyman şöyle söyledi: "Doğru mu söylüyorsun, yoksa yalancılardan mısın, bakacağız."

<> 27-Neml/28: Şu mektubumu götür, onu kendilerine ver, sonra onlardan biraz çekil de, ne sonuca varacaklarına bak.

<> 27-Neml/29: (Sebe' melikesi,) "Beyler, ulular! Bana çok önemli bir mektup bırakıldı" dedi.

<> 27-Neml/30: "Mektup Süleyman'dandır, rahman ve rahim olan Allah'ın adıyla (başlamakta) dır."

<> 27-Neml/31: "Bana baş kaldırmayın, teslimiyet gösterip bana gelin, diye (yazmaktadır)".

<> 27-Neml/32: (Sonra Melike) dedi ki: Beyler, ulular! Bu işimde bana bir fikir verin. (Bilirsiniz) siz yanımda olmadan (size danışmadan) hiçbir işi kestirip atmam.

<> Neml-33: Onlar, şu cevabı verdiler: Biz güçlü kuvvetli kimseleriz, zorlu savaş erbabıyız; buyruk ise senindir; artık ne buyuracağını sen düşün.

<> 27-Neml/34: Melike: Hükümdarlar bir memlekete girdiler mi, orayı perişan ederler ve halkının ulularını alçaltırlar. (Herhalde) onlar da böyle yapacaklardır, dedi.

<> 27-Neml/35: Ben onlara bir hediye göndereyim de, bakayım elçiler ne (gibi bir sonuç) ile dönecekler.

<> 27-Neml/36: (Elçiler, hediyelerle) Süleyman'a gelince şöyle dedi: Siz bana mal ile yardım mı ediyorsunuz? Allah'ın bana verdiği, size verdiğinden daha iyidir. Hediyenizle (ben değil) siz sevinirsiniz.

<> 27-Neml/37: (Ey elçi!) Onlara dön; iyi bilsinler ki, kendilerine asla karşı koyamıyacakları ordularla gelir, onları muhakkak surette hor ve hakir halde oradan çıkarırız!

<> 27-Neml/38: (Sonra Süleyman müşavirlerine) dedi ki: Ey ulular! Onlar teslimiyet gösterip bana gelmeden önce, hanginiz o melikenin tahtını bana getirebilir?

<> Neml-39: Cinlerden bir ifrit: Sen makamından kalkmadan ben onu sana getiririm. Gerçekten bu işe gücüm yeter ve bana güvenebilirsiniz, dedi.

<> 27-Neml/40: Kitaptan (Allah tarafından verilmiş) bir ilmi olan kimse ise: Gözünü açıp kapamadan ben onu sana getiririm, dedi. (Süleyman) onu (melikenin tahtını) yanıbaşına yerleşmiş olarak görünce: Bu, dedi, şükür mü edeceğim, yoksa nankörlük mü edeceğim diye beni sınamak üzere Rabbimin (gösterdiği) lütfundandır. Şükreden ancak kendisi için şükretmiş olur, nankörlük edene gelince, o bilsin ki, Rabbimin hiçbir şeye ihtiyacı yoktur, çok kerem sahibidir.

<> 27-Neml-41: (Süleyman devamla) dedi ki: Onun tahtını bilemeyeceği bir hale getirin; bakalım tanıyacak mı, yoksa tanıyamayanlar arasında mı olacak.

<> 27-Neml/42: Melike gelince: Senin tahtın da böyle mi? dendi. O şöyle cevap verdi: Tıpkı o! (Süleyman şöyle dedi): Bize daha önce (Allah'tan) bilgi verilmiş ve biz müslüman olmuştuk.

<> 27-Neml/43: Onu, Allah'tan başka taptığı şeyler (o zamana kadar tevhid dinine girmekten) alıkoymuştu. Çünkü kendisi inkarcı bir kavimdendi.

<> 27-Neml/44: Ona: Köşke gir! dendi. Melike onu görünce derin bir su sandı ve eteğini yukarı çekti. Süleyman: Bu, billurdan yapılmış, şeffaf bir zemindir, dedi. Melike de di ki: Rabbim! Ben gerçekten kendime yazık etmişim. Süleymanla beraber alemlerin Rabbi olan Allah'a teslim oldum.

 

Yorumlamayacağım. Anlayan anladı.

Dancing Queen de cyborg değildi. Hiç bir Humonoid doğum yapamaz. DQueen'in ayrıcalığı şuydu: rahimden doğurmadı mideden doğurdu. Yukarıdaki ayetlerin tamamı 7 anlamdan biri olarak Dancing Queen'i de anlatmaktadır. Onun için yorumdan kaçtım.

 

<> Meryem gibi mi

 

Bazı yerlerde ayaklar çok önemlidir. Ayakkabılar çıkarılmalıydı. Kutsal Tuva vadisi gibi... (Ayettir) Bulabilir misiniz?

T U V A

 

<> 79-Naziat/16-17: Tuva'da, kutsal bir vadide, Rabbi ona şöyle hitap etmişti: Firavun'a git; doğrusu o azmıştır

<> 20-Taha/12: Muhakkak ki ben, senin Rabbinim! Hemen pabuçlarını çıkar! Çünkü sen kutsal vadi Tuva'dasın!

 

İşte Kur'an.

HERŞEY PARANOMAL, normal hiçbir şey yok.

Ben bile anormalim. Benim gibi anormal Kur'an gibi paranormali anlar ve arkadaş olurlar.

Dur bir dakika arkadaşım Kur'an! Bende bencillik yok! BİZLER VAR GERİDE. Tüm PARANORMALLERİ ONLARA DA AKTARACAĞIM. Levhi Mahfuz'un bildirdiğini Hanifdaşlarımla paylaşacağım.

 

<> bu bayanın beyni müthiş diyorsunuz, peki telepatiye meyilli olanlara formasyon/ders var mı?

 

Hayır bu Allah vergisi. Teletense messengerleri birer majisyendir. Wolf Messing'den daha güçlüdür. Mehdi ile Ali İmran birleşik ligi arasında DİREKT TELEFONDUR. 6 ay kadar sonra felcini atlattığında bu telefon açılacaktır.

 

<> Allah inşa

 

Yeryüzünndeki iki stratejist ve analist geleceğin ihtiyacı olan bilgileri verecektir. Telefon hattı açılmıştır. Kanıta gerek yok. Messenger bizi anımsamıştır, ismen vermiştir. Çünkü hatırlamıştır.

Ama iki gün önce varlığımızdan bile haberi yoktu. O bizim aradığımız scheriffin'dir. Scheriffin=Bayan Şerif/Şerife. Kendisi ile Mehdi arasında tam 300 yıl ve İsa ile arasında tam 309 yıl fark vardır. Bu da bir başka milat olmuştur.

Kova burcu girdi ama çok şasalı girdi... Hepatit-C'nin çaresi bulunacaktır. Bana gücünüzle yardım edin Aşıyı hemen bulayım. O aşı arş'ın direği olan ÇİZİMİMİZDE saklı. Şifa Kur'an'dadır. Kur'an şifadır. Şifa Hanif olanın TATLI KADERİDİR!

Her anormalliğin olduğu yerde bir tek Siroz'a mı çare bulamayacağız? Buluruz Evvel Allah inşa... Çünkü SİROZ normaldir, Anormalden o korksun! Siroz ile aramıza bir sedd yapacağım bana gücünüzle yardım edin. Bana yardım edin çünkü ben yardım ediyorum. Yardım etmeme yardım edin!

Mesajlar yerine ulaştı mı?????????????????????????????????????

 

<> evet

<> inşallah

<> İşittik ve İtaat ettik

 

Ümitsizlik yok. Allah Hanifcanımı benim CİĞERİMİ yaşatacaktır. Bilen bilir EDOFERON denen bir ilaç bulduğumu Kanseri iyileştirdiğimi. Mirac 3. ciltteydi. Müzeyyen Sema diye bir başlık altında ve dipnotta yazılıydı.

 

<> Dostlar Aiberg'in bahsettiği (Edip Büyükkoca) konu Miraç 3 sayfa 218-219 sayfalarda.

[] http://hanifislam.com/mih/aa-mirac-3-ileri-bilgiler-71-muzeyyen-sema/

[] Fakat kitaplarım vesilesiyle tanıştığımız çok değerli Müslüman-Türk bilim adamı Prof. Dr. Edip BÜYÜKKOCA'nın bulgusu olan Helis uzay transformasyonları (Holo-uzay dönüşümleri) aradığımı bir anda buldurmuştu. Bu öyle bir buluştu ki, bizim ivmeli, lineer ya da Hiperbol olarak düşlediğimiz "Soyut uzay" modeli eğrilerine son veriyor, evrensel SARMAL = Helis biçimini bulduruyordu.(*)

[] (*) Genetik bilimdeki DNA sarmallarını okurlar hatırlayacaklardır, işte bu helislerin doğal mekanizması olan HOLO-UZAY TRANSFORMASYONUNU kullanmayı akıl eden Edip BÜYÜKKOCA'nın teorik, teknik, askerî ve hattâ sosyal boyutlara da kullanılabilen TEK EVRENSEL uzay transformasyonu, 13 yıldır bir türlü başaramadığım için beklettiğim "Laser Hologramına" dayalı ÜÇ BOYUTLU TV"yi yapmamı belki sağlayacaktı. Hattâ genetik kusurların, kalıtsal hastalıkların giderlimesinde de yeni ufuklar açılacaktı. (Kusurlu gen taşıyan erkek ya da kadının kalıtım materyalini içeren kromozomların kusurlar; genetik mühendislerince giderilebilir.)

[] Hattâ uzaktan kumandasız, pilot gerektirmeyen uçak yapılabilir diye düşünebilirdik: Holo-transformasyon programıyla bu uçak kendi kendini yönetebilir ve içinde bir pilot varmış gibi kendisi üç boyutlu hedeflerde karar verebilirdi. Kanser hücrelerinin rasgele urlar biçiminde yığılmasını önleyebilirdik. (Onları helis biçiminde bir tümör yapmaya yönlendirerek kontrol edebiliriz.) Bütün bunları bir çırpıda Edip BÜYÜKKOCA'nın birkaç sayfa ile anlattığı uzay transformasyonlarına borçlu olduğumuzu "GELECEK KUŞAKLAR" çok iyi anlayacaktır.--------

[] Bu müthiş buluşu, bu yıl galaktik ye sideral kozmolojiye uyguladım. 11 boyutlu ve varlığın biçimini hafızasından saklayan bir uzay dışındaki (Elif noktası benzeri) P noktasının, evrendeki yüzeye izdüşümü vurduğunda, bu tek noktanın her şeyin karşılığı olarak temsil edilebileceğini biçimlendirmeyi sağlayabileceğini sezebildim.

<> Karabulut, AK, Ulger, H; Duman, S; Pratten, MK; The effects of Edoferon Kappa A (EP 90.313.796, BP 89.28160L) on embryonic development, Teratology, 52, 25A, ISSN 00403709

<> E.Buyukkoca et al. Application of the non specific immunomodulator "Edoferon" in the treatment of Hodgkin's disease.

[] https://patents.google.com/patent/EP0433067A2/en A non-specific immunomodulating agent and a process for its production

 

Uzuuuun yıllar önce Edip Büyükkoca (Şehit edildi) ile birlikte. O ilaç için öldürüldü. Eğer TV'ye çıkan ben olsaydım ben öldürülürdüm.

Ve hiçbir zaman sevmedim şu TV'leri. Mutlaka bir şey oluyor. Koruma sistemleri sıfır. Edip Büyükkoca Şehidim de öyle öldürüldü. Keşke ben ölseydim. Üç küçük yetim bıraktı.

Şimdi sıra Hepatit-C'ye geldi. Zaten fazla kaldı yeryüzünde artık gitmesi gerekli. Ve Cifirde KAYISI, işte hammadde bu. DE değeri 60 cıvarında olan Glikoz Kayısıdan ekstre edilecek.

Kur'an'da HİÇ BİR ŞEY EKSİK BIRAKILMAMIŞ VE DETAYLANDIRILMIŞTIR.

Hepatit-C ile ilgilenenler beni Türkiye saati ile Yarın (bugün) 10.da BU MİRC'de bulsunlar. Saat 10.00 TSİ.

 

<> ok

 

Çünkü Hammadde Japonya'dan getirilecek (Mikro teknoloji) ve acil getirilecek. Ortaklarıma kârıyla birlikte HİBE edilecek. (Ben alamıyorum. Bana yasak.) O sizedir.

Hansbank kâr peşinde değildir. Dünyaları önüme serin havadır; Siz gelin Cennettir. Hansbank kazandırır Hanif ortaklarına. Karşılığında bir tek şey ister: 313'den 74 eksiğimiz var. Çabucak MÜRSEL olacak yetenekte HANİF ile ZipZap misyonu tamamlanacak Allah inşa.

Zick-Zack maalesef bizden ayrılmak üzere.

 

<> ouaww niyekine?

 

(ZigZag biziz, Zick-zack ayrılıyor.) Kaptanlara isyan ettiler. Bağdadi sevgisi ağır bastı. Oriyentalize oldular. Cat Stevens gibi maskara giyinip kuşanmak istiyorlar.

 

[] Kaptan bir süre yazmadı

<> Hocamdan ses gelmiyor

 

Pardon özellerde biraz dolaştım. Bu chat özel görüşmek için sadece. Şu ilaç meselesi. Çok istiyorsanız yarın (Bugün de chat yaparız geceleyin.)

 

<> evet peki akşam olamaz mı hocam?

<> Saat kaçta?

 

Tamam Akşam da TSİ yine 21.00 chat kuralım. (Mirc'de TARIK SURESİ DEVAM EDECEK demektir. Duyurulur.)

 

<k> sadece yarım saat kalabilirim

 

O bana yeter. Ya da e-mail atarın. Seninkini yeni gördüm. (Günde 120-400 arası e-mail geliyor)

 

<> Çok zor olmalı Hans Aiberg olmak

 

Madem bugece de chatleşeceğiz, o zaman TARIK'a devam edebiliriz yarın. Bugün dinlenin, çünkü Pazartesi sendromu başladı millette. (Manic Monday deniyor.)

 

<> Burada saat 01.39

 

Erkenmiş. Burada 2.39

 

<> Sizde oldukca geç olmuş...

 

Ben alışkınım. Dün Danimarka-Norveç ve Yeni Zelanda ile Chat 06'da bitti. Allahtan pazar uyudum da dinlendim. Bana tam 5 saat uyku şahane yetiyor. Evimde kalan chat arkadaşlarım bilirler. BİR TEK ÖĞÜN YEMEK yiyorum. Sana tanıklık edeceklerdir, günlerce kalanlar da var. Bana inanıyorsanız. Şunu garanti ediyorum.

 

<> Hans: ben sana "Ali İmran 79" gereği ben çok güveniyorum!...

 

Teşekkür. Allah Hans kulu olarak beni bakara-155 ile imtihan ediyor. 255 ile Arş'ına kürsisine çıkarıyor. Sadece 55 ile beni yıldırım yapıp üzerinize gönderiyor.

 

<> 2-Bakara/55: Bir zamanlar: Ey Musa! Biz Allah'ı açıkça görmedikçe asla sana inanmayız, demiştiniz de bakıp durur olduğunuz halde hemen sizi yıldırım çarpmıştı

<> 2-Bakara/155: Andolsun ki sizi biraz korku ve açlık; mallardan, canlardan ve ürünlerden biraz azaltma (fakirlik) ile deneriz. Sabredenleri müjdele!

<> 2-Bakara/255: Allah, O'ndan başka tanrı yoktur; O, hayydir, kayyumdur. Kendisine ne uyku gelir ne de uyuklama. Göklerde ve yerdekilerin hepsi O'nundur. İzni olmadan O'nun katında kim şefaat edebilir? O, kullarının yaptıklarını ve yapacaklarını bilir. O'nun bildirdiklerinin dışında insanlar O'nun ilminden hiçbir şeyi tam olarak bilemezler. O'nun kürsüsü gökleri ve yeri içine alır, onları koruyup gözetmek kendisine zor gelmez. O, yücedir

 

Bu üç ayet Ateşten bir gömlektir Hans için. 7 mahalle ötedeki biri DOYMADIYSA ben fakirimdir.

Yıldırım çarpması NORMAL Mİ? Kur'an'da NORMAL NEDEN YOK? Ve Alim olarak ölebilmenin şartı da NORMAL OLMAMAKTAN GEÇER. Hiçbir bilim kurgu böyle yazılamaz. Kimse akıl edemez. Kur'an çok muhteşem bir arkadaşımız.

Saat 03 ve gitmek isteyen yok. Aman tanrım! Bu Allah'ın bizi bir arada tutmasıdır. Bu da ANORMAL. Keyf, gazino vb. bile bu kadar insanı burada tutmaz.

 

<> Normal İnsanlar olduğumuzu zannetmiyorum.

 

Hah şunu bileydiniz. Nasıl ki ilk millenium'da "HAVET" le girdim şimdi de bu ikincisinde "PARA-NORMAL" parolasıyla girdim. Artık biz normal değiliz ve normal düşünenlere örnek verebilirim: Taliban, Molla, Vahhabi, Kaddafi, Petrol şeyhleri bunlar NORMAL Gayet normal.

Ben ise fena halde "ANORMAL ile geliyorum" çünkü ben O'nun sesiyim. O da Anormal Kur'an. Hiç böyle düşünmüş müydünüz İslamiyeti?

 

<> hayır

 

Belkıs'ın ayakları??????????????????

 

<> sonuçta Kur'an MUCİZE, MUCİZE=MECAZİ=MAJİK=PARANORMAL+ANORMAL...

 

Evet. Mucize=Az görülen=ANORMAL olan. Kelime kökü ACZ. Yani az, az görülen demek.

 

<> maje ile bir alakası var mı

 

Magician kelimesi zaten ARAPÇA. Avrupa'ya geçti. Almanca "Ich Mag" var, bir fiil çekimi. İngilizcesi "May". Flamanca İsveççe Danca "Mag".

Çocukların ilaç saati geldi. Uyandırıp vereyim de eşim uyusun, yarın finaller var. Onlar eşimi çok yoruyorlar. Evet bugün ben anne olayım.

 

<> Çıkalım hep beraber, olmaz mı?

 

Siz bilirsiniz.

 

<> Ok iyi geceler slm slm

<> Hayırlı geceler Dr, we selamen selamen

 

Selamen selamen.

 

<> hocam tesettür konusunu 7 anlamıyla yazı olarak rica edebilir miyiz acaba?

 

Sizlere sözüm var. Evlilik ile herşeyi konuşacağımız bir Chat günü oluştururuz. O gün de konu bu olur.

 

<> Allah inşa

 

Çünkü İslam dini çok ayrıntılı ve anormaldir.

Yalnız peşin söyleyeyim, Başörtü örtün diye bir şey yok. Yine kandırıldınız. Kadınların saçını örten ALLAH erkeğin de saçını örterdi. İkisine birden EŞARP TAKIN derdi. İşe buradan bak bir de...

Ve SAÇINDAN KİM UTANSIN? NİYE UTANSIN? Saç örtülse ne olur örtülmese ne olur. Bir de böyle düşün. Zaten sorman bile gerekmez. Ayrıntıları sizlere uzun uzun yazacağım.

Sadece folklorik olarak yani bir gelenek olarak örten örter. Setri avrete girmez. Çünkü Hhumurihinne=Başörtüleri demek değil, Hımar=SAÇ demek. Kadınlar saçlarnı omuzlarından aşağı uzatsınlar. (Erkekler kısa saçlıları sevmez, saçını Uzat ama istersen topla topuz yap) anlamında.

Allah'ın dediğini dedim sadece...

 

<> Peki hocam tesettürlü olanlar mesela caddede sokakta ve genel anlamda toplumda daha güvenceliyse (meselaa avrupada başı kapalıları pek agrese etmezler) nasıl yapılmalı?

 

Fransa sokakları Rahibelerle dolu görmüşsündür.

 

<> Çok ender hocam

 

Demek ki o yörede manastır yok.

 

<> Var ancak pek yoğun değil

 

Bir şehir iznine çıkıyorlar. (Mesela Zahringer manastırında/Freiburg) ortalık karaçarşaf doluyor. Zaten Alsace-Lorraine katolik bölgesi değil.

 

<> Evet protestan çoğunluk var

 

Mühlhausen, Colmar hatta Metz protestant ağırlıklıdır. Onlarda da Rahibe yoktur. (Ahali daha çok Alman)

 

<> Ach jawohl!

 

Yes sir.

 

<> Susch guuth!

 

Evet diyalektleri iyi bilirim.

 

<> Peki hocam başörtüsü hariç diğer şekilde nasıl olmalı tesettür

 

Nur-31. ayette "utanmayacağın-utandırmayacağın" diye geçiyor. Ölçü müslime'den gelmeli, giyen ölçüsünü koysun diye ayet "Mümin hanımlara da de ki..." diye başlıyor. Yani önce hanım mü'min olup, utanmayacağına kendi İMAN ettiği, inandığı, emin olduğu kadar karar vermesi gerekli.

Tüm kadınlara değil; "İnanan kadınlara de ki" diyor ayet. İnanan şartı var yani. İnanmayan istediğini yapıyor.

 

<> Hımm, oui c'est normal :)

 

Evet böylesi normal.

 

<> İyi geceler

 

İg. İlaç saati geldi. Benim minikleri uyandırayım. Biri 6 ötekisi üç yaşında.

 

<> Ok hocam sağolun. O diğer günü belirleyelim biz diğer arkadaşlarla

 

Oldu günü siz belirleyiniz. Bu gece Chat var unutmayınız.

Allah'tan bu gün saldırı olmadı. Ekranımı bile kilitlemeye kalktılar bir öncekinde. Bir de ehli kitab arkadaşımız oluverdi.

 

<> Hocam sizi fazla bekletmeyelim, miniklere sevgiler, geçmiş olsun.

 

Teşekkürler. Geronimo

 

<> geronimoooo