Chat n° 052 - Tarih: 30 ocak 2002

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [ ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg'e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.

 

[] Kaptan aiberg_ nickiyle bağlandı

 

<> Selam ve Selam

 

Slm ve slm hanifcandaşlar.

 

<> Özlettiniz

 

Sağol. "Aradığınız yönde tüm hatlar dolu" diye bir ses ile uğraşıyordum son yarım saattir. Geçen chat'e katılabilirdim, fakat bir aksilik oldu, şehre 35km kala otobüs "45 dakika yemek molası verdi". E, bu da hesapta yoktu. Sağlam olsun diye chat'i iptal ettirdim. Özür diliyorum. Yolculuktan nefret ediyorum. Beni bıraksalar da evimden kıpırdamasam...

 

<> Ben de gripten Nefret ediyorum.

 

Nefretler de olmasa, sevdiklerimizi bilemeyeceğiz. Geçmiş olsun tüm griplilere.

 

<> Malesef Sağlığımızın kıymetini bilmiyoruz...

 

Ve ben de garip oldum. (Gariplik de bir hastalık galiba.) Garip/gurub/ğarb=Batı'dan geliyor.

 

<> Hanif olarak GARİP olmak zorundayız gibime geliyor...

 

Bağdadi, bizim (zz/313) için "Benim gariplerim" diyormuş. Hem gureba hem de batılı anlamında.

Rivayete göre Hızır ona demiş ki, "Güneşin batıdan batması, nefsin öldürülmesidir.". Ben bundan bir mantık çıkaramadım. Çünkü aydınlık olan DOĞU (Şark) ve sıcak olan Cenub (Güney) olumlu sayılmış.

 

<> Hocam

 

Pardon? Ben hazırım.

 

<> Hocam beni sizin kitabınızla tanıştıran arkadaşın babasına kanser teşhisi kondu, bu konuda ne yapabiliriz? hastalık birden ortaya çıktı ve ileri düzeyde sanırım.

 

Evet. Primeri? (Hastalığın başlangıcı?) ilk nereden başlamış?

 

<> Hastalık birden ortaya çıktı ve ileri düzeyde sanırım.

 

Akciğer mi? (Kömür tozu mu?) Biraz bilgi verebilir misin?

 

<> Arkadaş doktorla görüşüp geniş bilgi alacak, size o zaman ayrıntılı bir mail yazalım. Yarın olabilir inş.

 

Tamam sorun yok! Allah'ın izniyle baban/dostum yaşayacaktır.

 

<> inşallah

 

Edoferon en ileri düzeyde bile iyi geliyor. Merak etme! Elimde hammaddesi var. Önce bunu imal ederim. Kalanı da hemen getirtiriz ve ilk ilaç bitmeden ikincisini hazırlarım.

Desenize bir Edirne turu daha göründü. ;)

 

<> Allah razı olsun

 

Seyahatten nefret ederim ama dostlarımı çoooook severim. Üzülme. Allah'ımız yardımını getirecektir. Seninle e-mailleşiriz ve messenger ile (msn) görüşürüz. Pazar günü Edirne'de olurum İnşallah. (Aslında ilaç var ama az... Bu da yeter.)

 

<> Anlıyorum

<> Hocam edirneye mi geleceksiniz yoksa?

 

Evet, Edirne'ye geleceğim. Orada mısın?

 

<> Evet ben edirnede okuyorum da.

 

Hangi fakültede?

 

<> M.Y.O hocam yaa fakülte demeyin :(

 

Meslek yüksek okulu da bir enstitü=Fakültedir. Merak etme. Ben Tıb fakültesine geliyorum. Orada misafirhane var.

 

<> Haklısınız da insanlarımız bunun farkında değiller.

 

Kervan'ın müdürü de çok iyi arkadaşım.

 

<> Hocam siz Edirne'yi çok iyi biliyorsunuz galiba.

 

Şahane bir yapı, Mimar Sinan'ın.

 

<> evet kesinlikle.

 

Orada TTV'de 150 saat program yaptım. Müdürü Hayrettin Uyar'dır.

 

<> Birisi bilgisayarıma saldırıyor:((

 

Bilgisayara mı saldırıyorlar. Ben şu anda rahatım.

 

<> Afedersiniz evet efendim. Bir sürü program kendiliğinden açılmaya başladı. Win-zip açıldı görüntü kaydı bağlantım kilitlendi müdahale edemedim. Tıpkı KARABASAN gibi mübarek :)

 

Yaklaşık son 6 chattir bana bombardıman yapılıyordu. İçim-dışım Pamela Anderson, Britney Spears olmuştu. Peş peşe bin pencere patlıyordu. Bir yandan da sizinle yazışıyordum.

Sağol [candaş], şu anda çifte firewall ile aslanlar gibi kendimi savunuyorum.

 

<> Hocam sizi misafir edelim diyordum, ne diyorsunuz?:)

 

Sağol. Misafir olamam ama görüşürüz. Çünkü ilacın başında durmalıyım. (Santrifüj, Etüv ve elektroliz gibi ince işleri var) Yani bir laboratuar teknisyeni gibi çalışmak zorundayım. Çok pahalı olduğundan fire verdiremeyiz ilaca... Çok naziksin, yine de görüşeceğim.

 

<> Allah başımızdan eksik etmesin sizi

 

Allah bizleri bizlersiz bırakmasın. Unutmayın İMECE'deyiz. Kimse kimsenin amiri-memuru falan değil. Ben=Her biriniz. Tam bir eşitlik.

 

<> Bizden istediğiniz bir şey var mı hocam

 

Hayır. Belki ihtiyaç olursa söylerim.

(Türkiye'de şu aralar bir şeyler şaştı. Kısaca özetleyeyim: Eczacılar direnişe geçtiler ve artık ilaç satmıyorlar sanki. Pasif direnişteler. Geçende ecza deposunda bile aradığım bir peroksiti bulamadım. Böyle bir durum olursa, Belçika'ya bir yazı atabilirim.

Türkiye çok karışık. İlaçları pahalılaştıran (KDV) devlet, kendi indirim yapmıyor, zavallı eczanelere baskı yapıyor. Durmuş denen dr. babakn'dan da bu beklenir.

 

<> Biliyorum hocam. IMF borçları yüzünden.

 

Evet IMF ve memuru da bizim bakanımız.

 

<Z> Son günlerde chatlerin verimliliğinde düşüş gözlüyorum. Daha önceleri net 10 sayfa yazı çıkarken son 3-4 chattir 5 sayfaya inmiş durumda...

 

Son dönem chatlerde beni özeller mahvetti.

Ve gelelim Konuya. Konu ne, Tarık devam mı?

 

<> İyi nedir ve nerededir.

 

Bu felsefi bir konu:

İyi şudur: Allah'ın AHLAKIYLA ahlaklanmak. Allah yalan söylemez, vaadinden dönmez, sabırlıdır, hakkaniyetlidir. Selam'lıdır, Latiftir, son derece merhametlidir. Bunların tümü  İ Y İ 'dir.

İyi şudur: İçgüdülerine DÜZ gelenler iyi; ters gelenler (Günah ve çirkindir).

Çalışmak iyidir, çalmak kötüdür. Savunmak iyidir, saldırmak kötüdür. Evlilik/sadakat iyidir. Bunun tersi kötüdür. Çünkü: Sen çalışıyorsun. Ama öteki geliyor ve ÇAL'ıyor. Senin emeğini çalıyor. Senin maaşını çalıyor. Savunmak iyidir. Ama ötekisi saldırıyor. Savunan saldırmaz ki... Nikah ve Zina farkı da böyle.

Bunlar üç içgüdümüzdür. (Beslenme, Savunma, Üreme)

Azbuçuk "İyi" kavramını anlatmaya çalıştım.

İyi nerededir? İyi=Cennet'tir. "Orada İYİ HUYLU KİŞİLER vardır." örneğindeki Cennet... Yani iyilik ütopyadır, dünyamız için... Dünyada iyi-kötü atbaşı vardır. Başabaş giderler. Hatta benim bile saatim saatimi tutmuyorsa ben bir iyi bir kötüyüm demektir.

Hesap defteri de ne kadar iyi ve kötü olduğumuzun bilançosudur. Yani konu biraz felsefi...

Bu kadar basit bir açıklama yeter sanırım: Allah'ın ADLARI ahlakıdır ve o ahlak ile ahlaklanmalıyız. Allah Ahlakını almalıyız. Alim gibi, Rahim gibi.

 

<> Hayır somut, yediğimiz ekmekten daha somut.

 

????? somundan somut olarak iyiliği mi anlatmalıyım?

 

<> Konu felsefi değil, somut

 

Soruyu kanalize edemedim. Mesela bir giriş yapsan.

 

<> İyi felsefi değildir somuttur, nesneldir, herşeyden daha nesneldir, kötüde öyle.

 

İYİ somut?

 

<> İyi sevindirir, kötü üzer, bu felsefe değildir

 

Soruyu ya da nosyonları "Tanımla'malısın. Bir şey üzerine oturtmamız gerekli. O şey nedir? (Örneğin, bilim, din, sevda vb.)

Muğlak şeyler bitmez tükenmez, o yüzden Kur'an'daki yöntem olan AYRINTI üzerinde bir tanım yapalım. Somut bir olayı açalım mesela. Ama bunu sen belirle.

Bana UFO motorunu sor, en ince ayrıntısına kadar yazayım, ama felsefi kavramları nasıl anlatayım? İyi, güzel gibi.

 

<> UFO motorunda yakıt olarak ne kullanılıyor? Magnetik şişe neyi neye çeviriyor?

 

Yakıtı magnetik şişe. (Madde-antimadde annihilationundan ortaya çıkan bir çift foton, ışık hızıyla hareket ediyorlar ve araca tepkime veriyorlar.) Bu da tamam mı?

 

<> Kader konusunu anlatır mısınız?

<> Bu gece bilim konuşsak

<> Zaten bu kanalda bilimden başka bir şey konuşulmaz

 

Birbuçuk saat oldu belirgin bir konu yok. [Z] kızarsa yanarsınız.

 

<Z> ;-)

 

Yani konularda birlik yapın. Bana bir BÜTÜN olarak sorun, anında yanıt. (Reklama giriyor ama doğru.)

 

<> İyi'den daha belirgin bir konu düşünemiyorum

<> Beyin kader ilişkisi

<> Zamanda yolculuk gerçekse, neden herşey islam aleminin aleyhine?

<> Hocam geçmişe yönelik detaylı ve net bilgilerinizin kaynağı nedir?

<> Arkadaşlar, herkes böyle sorarsa, hiç bir şey konuşulamaz, bir konuyu Dr. Aiberg anlatır, sonra da o konu ile ilgili ya da ilgisiz sorular sorarız, yoksa boş yere buradayız.

<> İnsan ya HaLiFe ya MuHaLiF olsun diye yaratıldı, ya diğer canlılar niye?

 

Diğer canlılar "Masum". İnsan (madde) ve Enerji (Cinler) masum değil. Allah kötülere mühlet vermiş de ondan.

 

<> Işık hızını atlaması gerekiyor ufo, bunu nasıl yapıyor? Magnetik şise neyi neye çeviriyor? Ufo'nun kendi maddesi döküm, magnetik şise de mi döküm maden, bu altın olabilir mi? yoksa bu şise kristal türü birşey mi?

 

Magnetik şişe bir deyimdir. (Belki Web'de vardır) Burada mesela bir proton ile antiproton oluşturuluyor. Bunlar birbirlerini bulup yok ediyorlar ve bir çift fotona dönüşüyorlar. Bu da foton basıncı adıyla YAKIT yerine bir itme yapıyor.

İtmenin hızı ise tam ışık hızı. Üst uzaya çıkıyor ve blok evreni/kurşuni hiçliği yakalıyorsunuz. Orada tüm gelecek ve geçmiş zamanlar hazırdır. Hız fazınızı ayarlayarak istediğiniz zamana giriyorsunuz.

 

<> Madde durmaz mı o zaman...

 

Işık hızında maddenin "sonsuz" olacağı formülü yanlış bir önerme. Madde ışık hızında gidemeyeceği içindir ki "Enerjiye" dönüşür. Yani "Madde sonsuz kütleli olur" diye olmayana ergi metodu kullanmak, en baştan beri bir yanlıştır.

Genel Relativite'nin ölçeği ve kapsamı yakın galaksilere göre geçerlidir. Atomaltı dünyada bu kriterler çok başkadır. Relativite evreni kapsar ama quantum teoremini kapsamaz. Makro kozmosda geçerli olan relativite mikrokozmosdaki katı relativistik bölgede geçersizdir.

Bir örnek; Alfa ışımasını bilirsiniz: Tamamı kurşun kabdan çıkamazlar. (Alfa taneciği demek bir Helyum çekirdeği demek.) Yani dörtlüden oluşmuş bu çekirdek bir MADDEDİR ve kurşun bir kabdan (Kalınlığı ne olursa olsun) çıkmaması gerekirken alfa parçacıklarının birkaçı "Duvardan geçen hayalet gibi" bir nötrino gibi Kurşundan dışarı çıkmaktadır.

Bunun anlamı şu: Radyoaktivite'de maddenin yarı ömrü var: Bir kilo RA madde yarı ömrü sonucunda "Yarım kiloya" iniyor. Çünkü "Radyasyon vererek" maddesini buharlaştırıyor.

Bunun bir tek açıklaması var: Kurşun kabdan dışarı kaçan Alfa tanecikleri ışık hızını aşmışlardır. Ve negatif uzayda zamanda geriye gitmektedirler. Dolayısıyla karşılarında bir KURŞUN KAB SEDDİ yoktur. Yani serbesttirler.

Blok evrende tüm zamanlar aynı anda ve eşit olarak vardır.

İşte manyetik şişe de bunu yapıyor. Uzay-zaman seddinden dışarıya (Kurşun şişeden dışarıya) çıkan bir UFOnaut Blok evrende (Kurşuni hiçlik'de) bekliyor. Özel durumunu kullanabilirse ışık hızını aşmış gibi (V-c)  [√(-c), karekök eksi c] zamanda GERİYE yolculuk yapıyor.

Ve bir filmin tersine oynatılması gibi araç ve içindekiler HİÇ YARATILMAMIŞ gibi mümkün olan son noktaya küçülüyorlar.

(Cenin oluyor ya da araç imal edildiği maden ocağına dönüyor vb.)

 

<> Bu filmlerdeki gibi değilmiş...

 

Blok zamanı anlatmış mıydım?

 

<> Ben hatırlamıyorum anlattığınızı...

<> Tüm zamanlar anın içinde ise, an neyin içinde?

 

Tüm zamanlar ışıkhızında TEK AN olurlar. (Bir gün=Bin yıl gibi)

AN ebediyettir. Bir başka deyişle, AN denen süre klasik saatin Tik-Tak'ının arasındaki süredir.

Eğer tik-tak ediyorsa mesele yok, bir andan ötekine geçmişizdir.

Ama Tik deyip duruyorsa, o zaman AN EBEDİ oluyor. Herşey donuyor. Tüm evren bir BLOK oluyor. Hiçbirşeyi diğerinden koparamıyorsunuz. Herkes herşey hatta uçan kuş öylece kalıyor. (Buna kuantum durum teoremi deniyor.)

 

<> Arkadaşlar konuyu değiştirmeden hocamın açıklamasını tamamlamasına izin verin

<> Borges'in bir öyküsünde vardı bu...

<> Ya kıyamet? bir anda kıyamette olmamız gerekmez mi o zaman?

 

Kıyamet şudur: Evrende uzay-zamanın ve dolayısıyla zamanın çıkış ucu vardır: Bigbang. Bu zamanın başlangıcıdır. Zaman boyutu açılmış olarak evreni genişleten etmenlerden biridir. Kıyamet bu çıkış ucunun bitimidir ve uzun çok uzun bir yoldur.

Ama gerçekte kıyamet, Bigbang'in ilk patlama anından BİR ÖNCEKİ adımın adıdır.

Neden-sonuç yer değiştirebilir. Bu durumda kıyamet yaratılıştan önce gerçekleşmiştir. (Kalu bela budur)

Çünkü zamanın çıkış ucu demek başlangıcın sonu ve/veya sonun başlangıcı demektir.

Kıyamet ve yaratılış OL ve ÖL aynı ANDA aynı yerdedir.

NEDEN ve SONUÇ aynı yerdedir.

NEDEN VE SONUÇ arasında öncelik ve sonralık sıralaması yoktur artık. AYNI ANDALIK vardır. (Senkronizasyon) AYNI ANDA doğduk ve aynı anda öldük.

Kalu Bela'daydık secde ettik, başımızı kaldırdığımızda Mahşerde yanyana  İ D İ K  ama o İDİK'e henüz ölmediğimizden varamıyoruz ve kendimizi dirile C E K  sanıyoruz. Herşey çoktaaaaaan bitti bile.

Biz halen Kalubelada=Mahşerdeyiz.

Şu an mı? Bir RÜYA. Adı ömür. Hayat değil! Ömür, rüya kadar kısa...

Bir gün=Bin yıl olunca şu ömrümüz iki saliselik bir süre oluyor. Ve biz bu iki saliselik (100 yıllık yaşam diyelim) minik bir sürede Devasa bir yüz yıl yaşadığımızı sanıyoruz.

Allah bize soracaktır: "Dünyada ne kadar kaldınız?" Biz şu cevabı vereceğiz: "Bir saat ya da daha az". Üstelik de melekleri şahit göstereceğiz: "İnanmazsan, şu sayanlara sor!" diye...

 

[] Müminun/112-114: (Allah inkârcılara) "Yeryüzünde kaç yıl kaldınız?" diye sorar. - "Bir gün veya günün bir kısmı kadar kaldık. İşte bilenlere sor." derler. - (Allah) buyurur ki: Sadece az bir süre kaldınız; keşke siz (bunu) bilmiş olsaydınız!

 

Bu konuları bir topladığınızda Kalubela=Mahşer aynı şey oluyor.

Kalu Belada "Elbise=Beden" giymemiştik. Mahşerde bir de BEDENİ giymiş olarak dirileceğiz. (Dirilmeyeceğiz çünkü hiç ölmedik ki.) Ve hiç ölmeyeceğiz. (Cehennemde ve cennette sonsuza dek ölmeyeceğiz.)

Peki ya ölüm? Çok basit: Beden ve ruhun ayrılması. Ölen falan yok! Ruh ölmez ki? Beden çürür (Demir tozları dağılır) sonra yeniden ruh (Mıknatıs) bedenini (Demirtozlarını) toplar ve yeniden bedenlenir.

Ceset zaten cesettir, adı üstünde cansızdır. Onu canlı tutan Soyut bedenimizdir. (Bilinç=Ruh=Can)

Nefs Madde (Tardyon) ile soyut madde (Ruh=Takyon) arasında bir GİRİŞİMDİR yani interferens olayıdır.

NEFS=LUXON'dur. Işıkhızıyla sınırlıdır. Enerji bedendir. Resmi çekilebilmektedir. Parmak ucundan bile fotoğraflanabilmektedir. (Kirlian photography maddesini Web Search edebilirsiniz.) Nefsin durumu bu. Takyon ve maddenin GİRİŞİM saçaklarına  N E F S  deniyor.

Beden x,y,z koordinatları içinde ARTI olandır. (Sıfırdan büyüktür, ışıktan yavaştır.) Ruh ise SOYUT bedendir. x,y,z EKSİ'dir, sıfırdan küçüktür ve ışıktan hızlıdır.

İkisi bir araya gelince otomatikman BİLEŞKE olarak NEFS ortaya çıkar.

Yani yeniden dirilmek demek

 

<> Nefs berzahda diyebilir miyiz?

 

Hayır. Nefs LOKAL'dir. SENİN LİMİTLERİNİN TA KENDİSİDİR. Resmini çektiğinde görürsün ki, parmağından omzundan saçından DIŞARI kaçamamakta.

 

<> Dr. nefs ölüm anında sadece fonksiyonunu mu yitiriyor, ya da nereye gidiyor?

<> O zaman nefs aynı isteklerinde devam edecek diyebilir miyiz?

 

İstekleri isteyen NEFS değil Bilincin ta kendisi.

 

<> Bilinç=ruh?

 

Çünkü ölümden sonra dirilişe kadar NEFSSİZ olarak beklemekteyiz. Ancak bilincimiz şimdiki bilinciniz neyse o. NEFS ile ilgisi yok. Çünkü ölümden sonra Beslenme-Savunma-Üreme yok. Bunlar yoksa NEFS de yok.

 

[] Sohbet kanalında bağlantılar kesildi

<> Ne oldu yaw

<> Koptuk, gene server arızası falan herhalde

[] Kaptan bir süre bağlanmakta zorlandıktan sonra nihayet bağlanabildi

 

Slm dikkatinize. Msn ve Yahoo'ları kapıyorum. Çünkü yazamıyorum, kimse alınmasın. Yaklaşık iki düzine pencere açık.

 

<> ok

<> Arkadaşlar lütfen. Sorular buradan lütfen

 

Yahoo ve icq, onlar da alınmasın. Özür dileyerek özelleri ve messengerları kapatıyorum. Alınmaca yapmayın.

 

<> okey

[] Sohbet serveri ikiye bölündü

 

Öteki taraflarda bizden daha çok insan var, gelemiyorlar mı?

Evet şimdi KONU ne? Nerede kalmıştık? Neler yazdık?

 

<> Ben koptuğumda nefis konusunda idik

<> "NEFS ile ilgisi yok. Çünkü ölümden sonra Beslenme-Savunma-Üreme yok. Bunlar yoksa NEFS de yok."

 

Nefs'i anlattımdı. Bende ve bilincin bir bileşkesi. Ara beden. (interface gibi)

Kur'an'da zaten ölüm kelimesi geçmiyor. Onu biz meallere ekliyoruz. Örneğin ruhlar mahşerde şöyle diyorlar: "Bizi iki defa dirilttin iki kere öldürdün bundan kurtulmaya bir yol var mı?"

Bu da 7 anlamlı ayetlerden biridir. Çooook ağır bir ayet.

 

<> Bunu hep merak etmiştim dr açar mısınız biraz

 

7 anlamlı.

1. Allah vardı kimse yoktu.

a) Yoktan var edildik. (Birinci doğum)

b) Dünyaya gönderildik. (İkinci doğum)

Dünyada öldük (öleceğiz). Mahşerde yine ebediyen dirileceğiz.

Kalu bela ve Mahşer birer doğum, kendi ölümümüz ve kıyamet birer ÖLÜM.

En yüzeysel olarak böyle düşünebiliriz...

Voltaj gitti gidecek.

 

<> Tel bağlantısından sonra bir de elektrik mi?

 

Ne aksi bir gün oldu. Resmen lamba sarardı. Ama mirc çalışıyor.

 

<> bir de hack durumları...

 

Evet şu anda da Britney Spears kusmaktayım affedersin.

 

<> Hocam arzu ederseniz sonraki sohbette de devam edebliriz

 

Evet, bugün bu sohbet olmadı. Yarın deneyelim. Yarın biraz daha erken 20.30 yapalım.

 

<> Aksilikler üstüste geldi

<> Afwiedersin

 

Nefret ediyorum şu resimlerden.

 

<Z> 5 sayfayı beğenmiyordum bir de :))

 

Tamam mutabıkız. Yarın bu açığı kapatalım.

 

<> inşaAllah

 

Ve konu Tarık olsun. Çünkü o konu başlandı ve hiç bitmedi.

 

<> ok

<> Ok. çok iyi olur

 

Hoşçakalın. Yarın telafi etmeye çalışırım.

 

<> hoşçakalın

<> i.g

<> İyi geceler

 

İg.