Chat n° 215 - Tarih: 16 ocak 2004

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [ ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg'e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.

 

[] Kaptan wow_10sce nickiyle bağlandı

 

selam selam.

 

<> slm slm hoşgeldiniz profesör

 

Hoşbuluştuk.

Yahoo'nun photos bölümüne Remil anagramını astım şimdi...

 

[] http://hanifislam.com/mih/wp-content/uploads/2016/07/anagram.jpg

 

Çok soruluyordu bana, sizin belgeleriniz arasında buldum, gözden kaçmış.

Anagrama baktınız mı?

 

<> bakıyoruz profesör

 

Bana çok soruluyordu:

"Neden klonlar 64 ile sınırlı?" diye.

Veya "Kur'andaki sekiz kerrat (çift)=64 ne demek?"

"Niçin 8 çift (kerrat çarpı demektir) büyükbüş, küçükbaş hayvanlar yaratılmış?"

Ve "Remil neden 64 ile sınırlı?"

Bunların yanıtını etüd ederseniz göreceksiniz.

Çizgiler 1, tireler=0 biçiminde yazılıyor.

Bunu ilk akıl edenlerin (Danyal ss dışında) Uygurlar olduğunu biliyor muydunuz?

 

<> hayır

 

Sol kolon ve üstteki sıra sayıları; diğerleri de KERRAT'ı gösteriyor.

Kazım Mirşanoğlu Ankara'da evinde orijinallerinin fotokopisini göstermişti. Hani ilk kompüter gibi bir şey!

Bunlar 8 temelde toplanıyor. Sonra da Kore bayrağının çevresindeki gibi 4 bazda yazılabiliyor.

 

[] http://hanifislam.com/mih/wp-content/uploads/2016/07/kore-8-dal.jpg

 

Remil hep DÖRTLEMELERDİR. Danyal ss, der ki, "iri kum karıncalarını ince kumun üzerinde izliyordum, öyle düzenli bir trafikleri vardı ki, onlar çekilince yerdeki izlere baktım. Mucize gibiydi. Kopya ettim ve düşündüm".

Biliyorsunuz REML=KUM demek, NEML=Karınca demek! Karıncaların adını alan bu surede, Süleyman ss.ın tüm paranormallerini okurken halen hayret ederim.

Tabii Hanif olarak hayret ederim. Hadis olarak hayret edenlere de hayretler içindeyim.

Sahihi Buhari der ki, "SAV hazretleri, kaya üzerinde ayak izini bırakırdı, kar üzerinde bırakmazdı".

Destekli atsaydı bari, Arabistan'a bugüne kadar kar yağdığı görülmemiştir. Hiç değilse "Kum" deseydi bari... Buhara'da KAR yağıyor, aklı kaymış zavallının.

Neymiş "Ravi kıbleye karşı tükürdü diye onun hadislerini almadım." "İki yıl yanında kaldığım......ravi filancanın (hadis uyduran) sonunda YALANINI yakaladım: Çocuğuna elma toplayacağına söz verdi ve gün boyu elma getirmedi."

Ben tükürmeyi sevmem. Ama tükürsem bile "Kıbleyi" ölçüp biçemem ki?

Günde on yalanım var. Demek ki İbrahim atamızın üç yalanını yakalasaydı, onu "yalancı diye" terk edecekti...

 

<> bir diğerinde de eşeği havuçla aldatarak tarla sürdüren adamdan hayvana yalan söylüyor diye ondaki hadisi de almamış :)

 

Altınlarıyla birlikte cehennemde buharlaşır o Buhari!

Ayet diyor ki, "Yüzününüzü nereye çevirirseniz kıbledir". (Buna yukarı ve aşağı da dahil.) "Yeryüzünü sizin için secdegah yaptık" buyuruyor Allah'ımız. Kıble ve Mescid mi arayacağız? Yani bulamazsak namaz kılmayacak mıyız?

Üstelik HANİF'lerin mescid kullanma, Cuma namazına gitme gibi bir SERBESTLİĞİ de yok! Can atıyorum, ama gidemiyorum. İlla ki bir ukala çıkıyor: "Hemşerim namazı iki rekat kıldın, şaşırdın herhalde". Eşim başı açık namaz kılıyor: Kaç kere camiye sokmadılar! :(((((

 

<> bir gün hep birlikte cumamızı kılarız inşALLAH hocam

 

Elbette kılarız, YIKILMAYACAK bir camiide elbette...

Hanifliğin bedeli çok ağır: En sevdikleriniz, babanız, anneniz, akrabalarınız, imam, büyükleriniz hep mikroskop altında böcek inceler gibi ibadetinizi izliyorlar.

"Eksik, yanlış, tuh sana, hakkım haram olsun!"

"Sen Sünneti Muhammed düşmanı mısın?"

"Seni böyle mi eğittik?"

"Eski köye yeni adet mi getiriyorsun?"

"Atalarımız bunu bin yıldır yapıyorlar! Sen kimsin dünkü çocuk?"

Sözler MANTIKLI geliyor insana, ama  A K I L L I  değil!

 

<> üç dostla bu gün cuma'da ayrı durduk tüm gözler bizdeydi.

 

Evet, "Siz onları SEVİYORSUNUZ" ama onların sevgisi EŞİT değil! Yani onlar sizi DAHA     A    Z     seviyorlar.

Biz onları SEVDİĞİMİZ için Mehdi'nin gelişi 300 sene onlara tahammül etmekteyiz. Ama o gün gelince, "Kininizle geberin" denmemiz istenecektir. Sevgiye 300 yıl daha SABREDECEĞİZ! En büyük sabır Haniflerde!

Jana'nın gelecekten mesajları da bu doğrultuda... "Bizleri, ailemize ve klasik büyüklerimize olan sevgi köstekliyor!" diyordu geçende...

Yani 50 yıl sonra ancak "Hanifler Cuma namazı kılmak için Mescit" oluşturacaklar. O Mescide de sizin çocuklarınızdan başkası GİTMEYECEK! Çocuklarınızı "Onların Mescidi İblis mescidi" diyerek aforoz edecekler!

50 yıl sonra yine Fatih'deki bir cenaze namazında KIYAFET ve SHOW  a y n ı  kalacak! Şeyh Efendi'nin kolluklu değil; silahlı korucuları eşliğinde "Humeynimsi" demonstrationlar yapılacak! (Nümayiş) 50 yıl sonra, "Cuma tatil olsun!" diyecekler!

50 yıl sonra bir bardak suyu, kıbleye çömelip, ellerini başlarına koyarak üç yudumda içecekler. Sakalları aynı olacak -o kuşağın-. ATA DİNİ yarım asır bile terk edilmeyecek!

Jana'yı ödeştirmek için geçmişten geleceğe kaydırdığımız Cantor da aynı şeyi söyledi: "İslam yıldırım hızıyla bozuluyor", 'Eskiden daha iyiydi" dedi sonunda...

 

<> ara soru; Aceh'in bağımsızlığı onaylandı mı? yani resmen tanındı mı?

 

OverWrite öyle bir şeydir ki, DÜN kütüphanede okuduğunuz bir bilgiyi ertesi gün bulamazsınız. Web de karışır, karıştırır bu bilgileri!

"Toprak suyu emsin" ACEH'in bağımsızlığı gerçekleşecektir. Önümüzdeki 50 yıl içinde, Kıbrıs, Kerkük, Türkiye'nin doğusu tamamen kopartılacaktır. Tunceli'ne kadar Kürdistan'ı dayatacaklar!

Şimdi benim overrite sorunum şu: Alevi yurttaşları, KÜRDİSTAN'a destek vermekten korumak gerekiyor. "Orada rahat ederiz" düşüncesi oluşacaktır. Oysa 16 milyon kürt içinde bir milyon bile yok Alevi... Irak'ta kürtler sünni, Araplar Alevi! Türkmenler ve bir kısım azınlık Arap sünni sadece!

Alevilik üzerine OverRİTE etmem gerekiyor. Yoksa, Tokat, Sıvas, hep isteyecekler! AB yaptırımları ile biz de vereceğiz!

Aleviliğe sahip çıkmamız gerekiyor.

Çünkü Yezidilik canavardır: 37 aydını Sivas'ta diri diri yaktılar. Allah bile kullarını günahsız yere CEHENNEMDE  y a k m ı y o r ! Bunlar zalim!

 

<> ama Alevilerin büyük choğunluğu sosyalist-komünist ayağına bunlara göz yumuyorlar

 

Evet, çünkü "YEZİDİ" devlet düzenimiz sürüyor. Bu düzenin mümtaz(!) kurucusu Edebali'dir. Koskoca Azerbaycan ile TARİH BOYUNCA birleşemedik! Nedeni, YEZİDİLİĞİN aleviliğe kesin sert tavrı!

Mezheb faktörünü kaldırsaydık, bugün, Viyana'dan çekilen değil; Azerbaycan üzerinden Türkmenistan, Kazakistan'a kadar ENTEGRE bir devlet oluşturmuştuk.

Azerilerin Alevi olması üzerine "BATIYA" yöneldi Edebali'nin torunları... Sanki Macaristan'ı sonsuza kadar elimizde tutacaktık! Sırpları veya...

Ama DOĞU'ya ağırlık verilseydi, bugün belki TÜRK İMPARATORLUĞU sınırları Çin Seddi'nde biterdi.

Çünkü moğollar BİTMİŞTİ, artık oranın tek hakimi Osmanlı olabilirdi. Üstelik, o zaman kırgız, özbek vs. diye ayırım da yoktu. Hanlıklar vardı (Hıyve hanlığı gibi). Hanlar, buna gönüllüydüler!

Çünkü KIRIM hanlığı Osmanlı ile birleşik devlet olmuştu. (Biz Kırım'ı fethetmedik, BİRLEŞİK DEVLET OLDUK.) Bunu gören diğer hanlıklar da "Birleşelim" dediler.

Rus çarlığı döneminde ateş bacayı sarmıştı: Başta Altınordu Bulgar hanlığı yıkıldı. Sırayla Türkistan hanlıklarına inildi. Hanlar Osmanlıya yalvardılar "Birleşelim" diye. Sanki gidip de Fas ile ya da Endülüs ile birleşecekmişiz gibi AYKIRI YÖNDE bir sürü şehid verdirildi.

İşte kitaplarda yazılmayan tarih bu! :(((

Tam bir EBAYEZİD'i ailece başımıza kılavuz edindik.

Whoop molası veriyorum, siz ltf. sorularımızı hazırlayınız.

 

<> Soru 1: Aleviliğin gelecektiki durumu ne olacak?

 

Alevilere geçmişte, şimdi ve gelecekte çok şey borçluyuz -aslında-. Geçmişte EHLİBEYTİN soykırımına ADALETLE direnen topluluktu. Onlar >>>>>> Ali İmran 110 içinde yer aldılar. Bunda anlaştık mı? İtiraz var mı?

 

<> anlaştık ve itiraz yok

 

Yani Aleviliğin "Enbaşına" İbn el hakem olayına dayandırdım işi. O bir oldu bitti değildi! Ebu Süfyan ve oğlu ile onun oğlunun "Yeniden Mekke Reisi olma" planları üzerine oynanmıştı.

Çünkü, efendimizin oğlu yoktu, kızından gelecekler HALİFE olursa, Ebu Süfyan ve zürriyeti halifeliğe soyunamayacaklardı. Entrikalarla bu işi çevirdiler.

Halifeliği aldıklarında ise, karşıt-halife olabilecek herkesi beşiktekine kadar kılıçtan geçirdiler. Efendimizin torunlarından büyüğüne suikast, küçüğüne de bir hafta boyunca su verilmeyerek katlettirdi...

 

<> :((

 

1965 yılından beri Türkiye'ye gelip ve tüm cemaatlerin içinde gezindim durdum. Yüzlerce şeyh, mürşidi kamil vb. tanıdım. Hepsi ama hepsi, "Alevi öldürmek şeriattandır" dediler. Öldürmeye karşı olanlar da "Onlar zaten kafir, ebediyen cehennemde yanacaklar" dediler!..

Birşey söyleyebilir miyim? Alevilik konusu BİTMEZ! Bunu ÖZEL bir gün özel bir chat yaparak telafi edelim. Derim ki, ikinci soruyu sıraya alalım. Ben sorayım:

Jana şunlardan hangisinde yaşadı?

a) Gelecek zamanda

b) 2000'lerin başında

c) 2054'den itibaren

d) Hepsi?

 

<> d) hepsi!

<> Cantor misali...

 

(Zaten Cantor ile Jana  ö d e ş t i r d i l e r )

Şu anda Jana'ya bir e-mail atabilir misiniz?

E V E T !

a) e-mailinizi gelecekte -yola çıkmadan önce- OKUDU!

b) Jana gelecekten 2000 yılına accordance olarak gönderildi. Jana sizlere/bana/ZigZag'a yazdı, çizdi, sesli chat yaptı, görüntülü chat yaptı, Jana ile görüşenler (Hawking vb.) oldu.

AMA ŞU AN  j a n a  yok!

Siz/Ben o chatleri YAŞADIK MI?

Mantık yürütelim: Mesela bir bilim adamı şöyle diyecektir: "Mantıklı olun, ölmüş (gitmiş diyoruz) bir insandan söz ediyorsunuz!"

Mesela dostlar biz Cantor'u, Borges'i, Gurdjieff'i, Kozyrev'i vb. görebilir miyiz?

Ya da Einstein'ı mesela! Einstein'ın dönüş tarihi 1955 (Ya da ölüm tarihi)?

 

<> Ama aynı Einstein, 80'lerde İst.'da görüldü..

 

Evet bunu SEN biliyorsun. :) Merak edenler var mı?

 

<> evet

 

Yer >>>> İstanbul Kamiloba!

 

<> evet, bundan bahsetmiş ve şahitlerim var tokalaştım demiştiniz.

 

Evet, şahitlerimin listesini vereyim. Bu gruba yazanlardan biri >>> Şafak Tavkul. (Klip yönetmeni ve gazeteci ressam. Alanson'un Amerika klibini çizen kişi.) Alp Savaşan >>> Radyocu ve gazeteci. Ragıp Derin (Ressam ve gazeteci). Güneş Gürsel (Bn) Turizmci.

Ve daha birkaç kişi... (Öylesine geldiler. "Ne ufo mu inecekmiş, ben de isterim" niyetine gelenler.)

Bulunduğumuz yer, hiçbir yol olmayan TARLALAR! Hiçbir yol olmayan yerden 1955 model bir Mercedes gelir -yayla gibi araba-. Yolun sonuna kadar gitmiş olan bizlere ulaşınca DURUR ve camdan bakar!

Ben bir kişi hariç diğer hepsinden "Einstein"ı göreceğimizi saklamıştım. Buna rağmen HERKES, "Aaa, bu Einstein'a ne kadar benziyor?" derler.

O zaman o bir kişi "Hans bana Einstein'ı göreceğimizi söylemişti -önceden-" der.

Şaşırmamız gerekenler:

1. YOL falan yok, araba orada ne arıyor, nereden geldi?

2. Tamam Einstein'ı tanıdınız, o sürücünün yanında oturuyordu. SÜRÜCÜ kimdi? Sigmund Freud!

İkisi >>>> Kamiloba'dalar! Çağlarını aşmışlar! Ama üzerlerindeki herşey sadece 1955 model!

Freud ne zaman gitti? Pardon öldüğü ne zamandı? Haydi WEB'e bir bakın?

 

<> Sigmund FREUD (1856-1939)

 

Evet! Einstein ne zaman öldü/gitti?

 

<> 1879-1955; 24 Nisan 1955

 

Ve TANIKLARIMA rahatça sorabilirsiniz, O gün de günlerden 25 Nisan idi.

"Randevuyu ben ayarlamıştım". RASTGELE gitmedik (Evrende random yok), ZeroN geçişi vardı. Sırayla yolcularını topluyordu.

(Toplama işi Missouri Geller ile sonlanacak.) Yani bir gün size bir kez daha Einstein gösterebilirim: Ama otomobilde bu kez ÜÇ kişi olacak! ;)

 

<> eski model mersedesle mi topluyor...

 

(Birazdan anlatırım. Geller'in otosu kesinlikle 2012 model olacak. Ama içinde yine Einstein ve Freud olacak -ayrıca-. Freud, henüz 55 model Mercedes GÖRMEMİŞTİ. O gün gördü! Einstein da 2012 model bir markası yeni bir otomobil görmemişti. Ama o gün görecek.)

 

<> demek ki ilk araç 1939 model

 

Otomobil bile yoktu, ama Marx vardı. Karl Marx, Velikowski, Herzl. Bunların "Son model otomobilleri" olamazdı/belki fayton falan. ;)

 

<> URİ yolcu anlaşılan 8 yıl sonra

 

Evet.

 

<> (0-n crash olmamış mıydı, peki hangi araçla geleceklerine döndüler/üyorlar?)

 

MIB aracıyla. MIB, bunu Area/silo'dan almak için Eisenhower'den özel izin istedi! Bir de Eisenhower ve UFO crash'ı araştırın ltf. Dwight D. Eisenhower, UFO'yu gördü, içine girdi, gezdi.

 

<> http://www.crystalinks.com/roswell.html

 

MİB tamir ederken başkanlığı bırakıp bu işe kendini adadı. Bir başkanın (president) izni olmadan ASLA Zero-N YENİDEN yola çıkamazdı.

 

<> http://www.presidentialufo.com/dwight-d-eisenhower

 

Onun için dönemin Başkanı Eisenhower ÖNEMLİ oldu, yoksa başka bir yönden değil! Başkanın izni gerekiyordu. Başkan da oydu. Yani bir UFO'yu silodan çıkartmaya ondan başka kimsenin YETKİSİ yoktu. O başkan SEN de olabilirdin. Kasıt aramayın.

 

Şimdi: Cantor'un doğum-ölüm tarihini bir kez daha yazınız ltf.

 

<> Georg CANTOR (1845 - 1918).

 

Ve Bağdadi'nin doğum-ölümünü ltf.

 

<> 1749-1832 mi

 

Heiberg GİZLİLERDEN, ama belki doğum tarihi yer almıştır aile bilgilerinde... Axel Heiberg'in biyografisinden doğum-gitme tarihlerini bulabilirsiniz -sanırım-.

 

<> Born: 1875 Died: 1952

<> Father:Axel Wulfsberg Heiberg; Mother:Emma Sejersted

 

Evet, verdiğin isimler benim "Bu piramitteki" büyük atalarım aynı zamanda... Ben Eivind'in soyundan geliyorum. (Almanca Edwin. İsimler Far Öer=Forrow adası lehçesidir.) Faröerce Eivind. Ben Eivind Heiberg'in soyundan geliyorum. (Tudorlarla evliliğinden) Yani Edwin Heiberg.

 

<> Heiberg'in 1848-1932 yılları arasında yaşadığı,

[] http://web.archive.org/web/20031215205016/http://genealogy.munthe.net/database/g0001718.html (1867 - 1932) Bu son linkte şema var (ortalarda)

[] http://web.archive.org/web/20040114081027/http://genealogy.munthe.net/database/g0002441.html Axel HEIBERG (1875 - 1952)

<> http://www.hanifislam.com/zigzag/bol03/bol03f.htm Kayıtlarda ölüm tarihi belirtilmeyen Eivind Heiberg'in, sadece 1870 yılında Oslo'da doğduğu ve 1895 yılında, 1872 doğumlu "Gudrun Moller" ile evlendiği yazılıdır.

<> http://www.hanifislam.com/zigzag/bol03/bol03d.htm "Her üçünün de doğum yeri Oslo olan bu üç kardeşten, 1908 doğumlu Axel Heiberg, bizim kanınıza göre, daha sonra "Hansel Heiberg" adını alarak Zig-Zag Öğretisi'nde önemli işler başaran ve "KMA"lık mertebesine kadar yükselen kişidir."

<> Father: HEIBERG, Axel; Mother: EVENSEN, Anna; 6 Aug 1896 - 27 Apr 1936

 

Bunlar "Mecburi piramit", yani ikinci atalar. Heiberg adını Faröerce dilinde (H okunmuyor, ei=Ai yazılıyor). Anlamı High demek iken daha sonra Ei/Ai=Kambur, kubbe dağ soyadını tercih ettik. Bu ailede (yüzü buluyor) dört kişi müslümandır. (Biri de benim)

Ailenin bir dalı Spitzberg. (Sivri dağ=Norveç'in böyle bir adası var). Öteki dal ise "Kambur, yarım yumurta, kubbe dağlılar anlamında benim soyum oluyor.

Bunların hepsi  H A V A !

Çünkü

gerçekte

hiçbiri

benim

ailem

değil!

"Tüp aile".

Sadece Eivind ve Hansel'i tanıyorum. (Edwin ve Jens) (Hans=Jens)

Çünkü bizim dillerde (İsveççe, Norveççe, Danca, İzlandaca ve Faröer-Grönlandça) Hans demek >>>> İngilizce "his" demek (Dişisi Her) "onun" demek! Sürekli günlük hayatta Onun kitabı, onun defteri vb. derken isminiz çağrılmaktadır sanki... Bu yüzden JENS dendiğinde karıştırma olmuyor.

Hans Boeg >>>>> His book (Böğ okunuyor). Yani Danimarka'da HANS olmak büyük sorun. Herkes her an sizin adınızı söylüyormuş gibi.... Sorunu çözmüşler ve (Hans Christian Andersen'den itibaren) Hans=Jens (yenz okunur) olmuş.

Ailemizin İSVEÇLİ dalı ise bana Edström diyorlar. (Fredica'nın kuzeniyim) Frederica HALA (aunt/tante).

Ben sadece ve sadece Faröer'i seviyorum. Diğerleri umurumda değil. Nüfusları 5 ila 7 milyon kişi olduğundan zaten ROYAL oluyorsunuz. ZigZag bana EDSTRÖM diyor. Umurumda değil Royality, çünkü hepsi "ZORUNLU piramit" atalarım! Afrikada da doğabilirdim.

 

Ve 19.00 >>> ZigZag chat saati! Bağlantının ucunda bekliyorlar. Geronimo'yum yine...

RZİ, bye.

 

<> Tşk ederiz her şey için hocam

<> hayırlı geceler

<> hayırlı yolculuklar