Chat n° 216 - Tarih: 18 ocak 2004

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [ ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg'e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.

 

[] Kaptan wow_10sce nickiyle bağlandı

<> selam ve selam kaptan hoşgeldiniz

 

ss hasretlik MİH, hoşbuluştuk gönüldaşlık mekanında. Yarım saat önce "İzmir"e inmiş bulunuyorum. "Hüüp" dahil eve yerleştim.

 

<> Kaptanım [HK] sizinle konuşmak istiyor

<hk> Hans abi. selam ve selam nasılsın.

 

S [HK], candaşlarım benim. Buyrun açıkça konuşabiliriz burada.

 

<hk> peki. Salim amcamlardayken yazılan kitabın çıktısı (hemen hemen tüm kitap) şu anda istanbuldaki evde. istenildiği taktirde ulaştırmak isterim.

 

O kitabı ben baştan yazdım [HK]'ım. HIZIR getirdi.

 

<hk> biz de araştırmıştık. bir süredir evde duruyordu. peki. içim biraz rahat etti.

 

O getirince geriye dönüş gereksiz.

 

<hk> benim yarın elektronik finalim var. (kaç zamandır da giremiyordum) çıkmak isterim izninizle

 

Başarılar diliyorum, herkese selam [HK]'ım.

 

<hk> selametle. sizleri seviyorum sohbetler ediyorum... ilim için çok teekkür ederim KAradanlar adına Kuranı okumayı aşıladığın için.

 

Kimseye kırgın değilim, tam tersine o kitabı Noel baba getirdiği için, özellikle de [HK]'ları çok seviyorum.

 

<hk> biz de seni. tahmin edilemiyeceğin kadar anılıyorsun. babama selamını elitiyorum. hoşçakalın. herkese sevdiler dostlar.

 

Tahmin ediyorum. Anılan ben değil, bendeki ben (İlim)dir mutlaka...

 

<hk> senin bize nasip olmanada şükrediryoruz.

 

"Bir SEN vardır SENDE senden içerü". Gelecek sizlerindir/bizlerindir...

 

***

 

[] Beyefendy adındaki kullanıcı hakkında konuşuluyor

 

Bir konuda aydınlanmak istiyorum. Ltf. yardımcı olur musunuz? Beyefendy ile ilgili bir sansür mü var? Ya da yanlış sordum. Beyefendy'nin aleyhimdeki bir mesajı asılmamış. "Aleyh" kelimesini önemsemiyorum. Fakat mesajı -ki benim haberim yok-.

 

<> ben bildiğimi aktarayım: sizin aleyhinizdeki yazıları; küçük yorum eklemeleri ile gruba taşımasına [K] dost izin vermedi onun üzerine kayıcası dosta ağır aşağılama içeren bir kaç yazı yazdı. Biz de grupta polemik istemediğimiz için sadece bir yazısını asmadık gruba onun üzerine iyice sinirlendi durum bundan ibaret

 

Tamam anlaşıldı. O yazıyı buraya şimdi asabilir misiniz? (Satır satır yapıştırabilirsiniz) Ltf.

 

<> son mesajını astık zaten gruba gruptaki tüm yazıları incelenir ise böyle polemikler ile dolu

 

"Asılmayan mesaj"dan söz ediyorum. Çünkü son mesaj benim için çok meçhul ve anlaşılmaz... Yani o koca mesajı okuyunca "HİÇBİRŞEY" anlamıyorum, çünkü evveliyatından haberim yok.

 

<> o tek yazı benim kayıtlarımda yok kaptanım, [K] dost'a danışmak lazım

<> (daha önceden jananın uriyle aynı kardede olduğu resmiyle ilgili polemikte başlatmıştı, yanlış hatırlamıyorsam)

 

Beyefendy o mesajı pek çok kişiye şahsen gönderdiğini ileri sürer. Mutlaka o mesajı okumalıyım. [K] burada değil henüz.

 

<> başka delete edilen yazısı olsa idi ben bilirdim kaptanım; ama yok; evet [K] dostun bilgisine baş vurmamız lazım daha sonra onun ile konuyu konuşunuz kaptanım

 

Mutlaka o yazıyı okuyanınız vardır.

 

<> ancak eğer kişisel yorumumu sorarsanız kaptanım.. az bir grup forumdaşımız süfyan ile iyi geçinmemizi istiyor, tüm mesele buradan kopuyor bahsettiği diğer mesajdan haberim yok

 

İçeriğinde, özet fikir olarak ne yazılıydı, meraktayım.

 

<> 10635 nolu yazı neden asılmadığını anlatıyor kaptanım, [K] dost tarafından asılmış

 

O yazıyı bilmek istiyorum başkanım, mutlaka fikriniz vardır.

 

<> From: [K] Date: Mon Jan 5, 2004 5:06 pm Subject: Re: NASİP DEĞİLMİŞ!----> o mesaji ben sildim!!!! Bahsettiginiz o mesaji ben sildim! Bu mail grup Hans Aiberg'in sevenlerinin, okurlarinin dostlarinin bulundugu mail gruptur. Bu mail grup sagda solda Hans Aiberg'e atilan iftiralarin toplanip yapistirilacagi yer degildir!!!! benim bildiğim kayıcasını teşekkür ederek aşağılayan ve polemik çıkaran bir basit yazısı Bu mail grup sinsi laflarla/oyunlarla ve maillerle Hans Aiberg alehinde diger uyeleri ayartmak isteyenlerin mesajlarinin asilacagi yer degildir. Hans Aiberg aleyhine yazmak cizmek isteyenler zaten kendileri ayri mail grup kurup yaziyorlar. Biz de ayrica onlara forum actik. Bu mail grupta anlamsiz polemik olsturmamasi icin 1 yili askin zamandir internet forumlarda yazan theorist\ibo\tolga cavdar nurcularin ve 19 rakamina tapanlarin yazisini aldigin maili ben sildim. Eger ille de israrliysan o mailini bir yerlere yazmaya asagiya alternatif forumdaki serbest forumun adresini dusuyorum. Oraya yazabilirsin:

 

Tşk, başkanım. Ama Beyefendy asılmayan yazıyı "Bazı kişilere" postaladığını söylüyormuş. Yani grubun o yazıdan haberi varmış. O yazıyı önemle rica ediyorum. Tabii Şuramıza ARZ ederek...

 

<> bir saat sonra kafe kapanıyo :( sorulara geçsek

 

Bu da sorulardan biri. Elli yıl sonraki bir Tic-Toc Jury'sinin sorusudur. (Beyefendy'nin kayıp yazısı bu sorunun ta kendisidir.)

[K]'nin yanlış yaptığına inanmıyorum. Ama yine de bilmek istiyorum. İstiyorum arz ederim.

Tic-Toc bizim sistemimizi "Rangering" diye tanımlıyor. "The Sheriff and rangers" diye kodlamış.

 

<> efendim [K] az önce cevap maili yollamış bilginize

<> kaptanım tüm yazılara açılmalı mı yahoo group?

 

Sadece bu yazıyı Tic-Toc Jurists ısrarla istiyor. Olay beni aşıyor. :(

 

<> yani provakatif ve alakasız yazılar da asılmalı mı diye sordum

 

Pekala, şunu söyleyebilir miyiz "Geleceğe"... "Bu yazı provakatiftir" diye not düşebilir miyiz? Yani Jury'nin bu konuda "Açık" fikrini söylemesi gerekir.

 

[] [K] bağlandı

<k> selam selam my people

<> tam zamanında geldi [K] :)

<k> iti an sopayı hazırla demişler, tam benim gibiler için söylenmiş söz :))

<> est.

 

s [K] s. senin bir yanlış yapmayacağını bilerek, join öncesindeki yazdıklarımı başkandan alır mısınız? "Befefendy" ile ilgili asılmayan yazıda ÖZETLE ne yazıyordu? ÖZETLE...

 

<k> theorist diye biri

 

Evet onu tanıyorum. Theorist 19 Org'un kurmayıdır.

 

<k> bizleri ayartmak icin mail adresimize senin chatlerden bolumler gonderiyordu; yalniz herkesin mail adresine Hz ibrahim soyu yahudilerin lanetli olmasi ayrica ayni yahudilerin ustun olduklari uzerine yazilarini ve araplarin asagilik oldugu uzeriune yazilarini iste beyefendi o theoristin yazisindan alinti yapip aklinca savunma yapiyor veya tarafsiz mis gibi laflar eden mailini sildim

 

Onlar sürekli beni karalarlar. Peygamberleri Edip Yüksel onlara emir verdi, yapmak zorundalar. Theorist anti-ayberg sitelerinden birini açan kişidir. Bir dostumuz kendini belli etmeyerek ona ulaştı. Theorist nick'ini ayrıca birkaç kez "Niels Bohr" da kullandı. (Ama asıl theoristi üzerine tıklayarak özgeçmişini okuyabilirsiniz)

Arapların kafirlik ve münafıklık şampiyonu olduğunu söyleyen BEN değilim, AYETLERDEKİ ALLAH'tır. Eğer tersine "EN İYİ KAVİMDİR" denseydi, ben o fikrin savunucusu olacaktım. Yani Kur'an'a kayıtsız şartsız sadakat... Asıl TARAFSIZ BENİM Kayicasi [K]'m!

 

<k> hans zaten sorun sana iftira atilan yaziyi bizim mail gruba getirmesi!!! daha once de yapiyordu bunu beyefendi

<> dr. şu an beyefendy burda değil arkasından konuşuyoruz, ama ben şahsen kendisine güvenemiyorum ve niyetinin iyi olduğunu zannetmiyorum, ne yapmak istiyor bilmiyorum ama narsist bir kişiliği var

 

"Geleceği" bağlıyor Beyefendy. Açıkça söylüyorum, soruyu soran JANA idi. Carla (Charlize) M. Allende olarak, "B4" yani ben ondan ÖNCEKİYİM.

 

<k> benzeri maili daha oncede asmisti beyefendi bulursam asarim

<k> hans eger jana sordu ise: 9339 ve 9367 nolu maillerimi okut ona lutfen!

 

O benden sonraki C (Ben Charlie, o Charlize.) Değerlendirme yapıyor Jana... "Filtration & Refuze" denen bir değerlendirme...

 

<> yeni çağ felsefesi adı altında iletilen medyumik bilğilere ne diyebilirsiniz? Teşkler; Kryon adını duydunuz mu; son zamanlarda medyumik kanaldan bilği adı ile gelen bilğileri soruyorum

 

"Yeniçağ, Altınçağ", bunu mu soruyorsunuz?

 

<> evet

 

1. Altınçağ HİND reenkarnasyon ve Nirvana Zirvalarına göre karanlık çağ (Demirçağ) döneminin bitişinde çıkacak olan Maitrea'nın gelişiyle başlayacak olan YUGA (Year'in sanskritçesi)dir. Kali=Yılan, Yuga=Çağ.

Buna inanan 1 milyar Hindu dışında Post Modern, Batı Yogi ve budistleri de inanır. Bunlar dünyada önemli bir sayıya ulaşmışlardır.

Türkiye'de bunları Metapsişik Dernekleri ve özellikle Bülent Hanım'ın "Mevlana" derneği inanmaktadır.

 

<> hayır sevgili hans; bülent hanım ufo felan zırvası içinde ben onu kastetmedim

 

Medyum bilgileri mi?

 

<> evet yeni çağ medyumları diye bir sürü kitap var ve bunları sordum

 

Medyum kelimesinin Kur'an'da iki karşılığı vardır:

1. Mecnun

2. Meczub

İlkinin kökeni >>>>> CİN kelimesinden meCNuN; ikincisinin kökeni de CaZiBe yani bedensiz varlıkların Cezbesine/cazibesine=Çekim alanına kapılmış ARACI insanlardır.

 

<> evet sanırım sorgulamak istediğim bölüm bu

 

Bunlar enerji boyutu canlılarıyla madde boyutu canlıları (İnsanlar) arasında kapıdır. Hanif grubumuz "Medyumların Cin suresinde anlatıldığı biçimde" insanları aldatan varlıkların uşağı olarak tanımlar. Mesela ayrıca, efendimiz için Allah, "Sen bir meCNuN değilsin" diye açık senet vermektedir. (Sen bir MEDYUM değilsin demektir.)

 

<> peygamberlerde bir nevi medyum değil midir; cebrailde o kanaldan bilği getirmedi mi

 

Medyum/Mecnun/Meczub ŞEYTANİ bilgileri getirir. Resuller ise RAHMANİ bilgileri...

Altınçağ/Yeniçağ'ı gerçek Maitrea'yı ise SADECE ve SADECE  K U R ' A N  belirler. Örneğin >>> "Andolsun ŞAFAK'A" gibi yeminlerle... Şafak=ALTINÇAĞ'dır. (İmsak vb. ağaran gün demektir ve farklıdır. Övülen ŞAFAKTIR.)

 

<> altın çağda gelecek bilği nedir o zaman

 

Şafak aynı zamanda "Allah Nurunu tamamlayacaktır" ayetinin BAŞLANGICIDIR. Verdiğim ayetler (Mecnun'dan başlayarak, Şafak, Nur vb) Allah'tan başka HİÇBİR KUVVETİN bunları başlatmaya yetkisi olmadığını bildirmektedir.

 

<> 52/29: Artık hatırlat, öğüt ver. Rabbinin nimetine yemin olsun ki, sen ne kahinsin ne de cin çarpmış.

<> önemli olan sevgili hansın dediği gibi bir kapı varmı yok mu sonrası tartışmaya açık olmalı tam olarak nedir

 

O Kapı CİN SURESİNDE var: Cinler kendileri itiraf ediyor: "İnsanları ALDATMAKTAYDIK, onlardan bazıları (Medyumlar) CİNLERE sığınmakta ve cinlerin azgınlığını artırmaktaydı" diye bu bedensiz varlıklar kendilerini ve medyumları tanımlamaktaydı.

 

<> 72-Cin/6: Gerçek şu ki, insanlardan bazı erkekler, cinlerden bazı erkeklere sığınırlardı da onların şımarıklık ve azgınlığını artırırlardı

 

Yani ortalık gerçek cinci çemişlerle veya medyatik adıyla medyum memişlerle dolu.

 

<> burası kesin ancak sevgili hans sana nasıl söylediklerini bilimsel olarak tam anlamasam da kalben inanıyorsam bu kanaldan gelen bazı bilğilerde o kadar yakın. kryon kitaplarını okur musun

 

Kur'an sadece TELEPATLARI desteklemektedir. Kimine RÂSUL bile demektedir. Telepatlar cinci değildir.

 

<> akasa yayınlarından çıkıyor

 

(Akaşa/Akasya bir Hindu-budist inanışıdır.) Budha ve Brahma, bir Akasya ağacının altında bağdaş kurmuştur. Bu ağaç Buddha (Vedd) ve Brahmaputra'nın ilahi gücünü kendinde toplamaktadır. İlk insan çifti bu ağaçtan akasya çiçeği yiyerek tanrısallaşmışlardır. (Onların ilk insan çifti)

Aynı ağacı (Akaşa) yine Yahudiler (Bakınız Accasia) de kendilerine ŞİAR edinmiş ve kutsamışlardır. Dolayısıyla "Akaşacılıkta" Siyonist + Hindu veriler vardır.

Oysa Siyerdeki bir çok veride Akasya ağacının lanetli olduğu bildirilmiştir. (Yahudileri Hz. İsa'dan saklayan ağaç diye Hadisler de vardır.)

Akaşa yayınları, enternasyonal bir klübün türkiye dalıdır. Yasemin Boran isimli bir MEDYUM tarafından üstlenilmiştir. Madam Boran diye yazıları da bulunan bu kadıncağız, Gufran Erkılıç'ın (Ki çok iyi niyetli bir astrologdur) boşadığı eşidir. Eşiyle (Gufran) rekabet uğruna MEDYUM olmuştur.

Sosyetedeki bir tek seansı (Üç yıl önce 500 milyon TL. idi) Milyarları bulmaktadır ve 30 kişiden aşağı grup oluşturmadan Madam Boran o toplantıya gitmeye tenezzül bile etmez.

Yasemin Boran bir medyum mudur? EVET! Ama kaynağı YALANCI cinlerdir. O cinlerin doğruyu söylediğine inanmaktadır.

Maitrea ise gerçekte vardır. Ama Hintliler bunu dejenere etmişlerdir. Eğer Hint resimlerine bakarsanız, Maitrea'nın MASMAVİ GÖZLÜ olduğunu göreceksiniz. Yani Milyarlık Hint toplumunda olmayan RENK!

Maitrea HIZIR efsanesinin (7200 yıllık) bir çıkarımıdır. Maitrea'nın anlamı Mitra dininde HIZIR'ın kendisidir. Yani Hızır kavramı saptırılmıştır. Mitraizm bu sapmadan türemiştir ve hatta, hristiyanlık öncesinde Roma'nın dini (isthar ile birlikte) olmuştur.

Gerçek mitra ise MİSAK TAŞIYAN anlamına gelmektedir. Tra=taşımak, Traffic'de buradan gelmektedir. Almancası Tragen=Taşımak gibi.

Maitrea'nın aslı şudur: Ma(sk)+Tre+A.

A ise bu kelimeyi İKİ TANE yapmaktadır.

Hanif inanışta >>>> Misak elçileri Hızır+Yahya olmak üzere bir ÇİFTTİR. Birisi ötekinin ŞAHİDİDİR. Misak doğrudan HIZIR'dan alınmıştır. Şahit ise YAHYA'dır.

İkincisinin diğer adı >>> MAİTREA'dır ve MASMAVİ GÖZLÜDÜR! Hintliler bunu nereden biliyordu? (Veya hiç beyaz görmeyen sakalsız kızılderililer, sakallı ve masmavi gözlü Quetzalcoatl'ı beyazlar orayı keşfetmeden önce resmetmişlerdi.)

Mitosların dayanağını merak ediyorsanız, hepsi Nuh suresindeki BEŞ PUT isminde biter. Bunların tamamına Kerrubi denmekteyse de, Her biri aslında peygamberdiler, ama insanlar onları putlaştırdılar ve lanetlendiler.

VİDD/VEDD >>>> Vedacılığı, Budacılığı

Şuva/Şivacılığı

Yeuk, Yeuke

Yağus vb.

bunların beşi birden ESKİ DİNLERİ temsil eder.

 

<> Nuh/23: "Sakın ilahlarınızı bırakmayın; ne Vedd'i ne Suva'ı, ne yağus'u, ne Yeuk'u ve ne de Nesr'i" dediler.

 

Veda=Budha aynı zamanda Brahma kelimesinin kendisidir. İki din birbirinden türemiştir. İlk haline Vidd'çilik/Vedacılık dendi. Sonraki Budhacılık/Brahmanlık diye iki türev DİNE bölündü. Yani her Budist ve/veya Hindu aynı zamanda DİĞERİ'dir.

Hinduizmde kadın unsuru da vardır. (Shiva) Ama Budizm salt erkek tanrılara sahiptir. (Şiva dışında tüm diğer putlar vardır.)

Şimdi akla şöyle bir soru gelebilir: Bunlar TUFAN öncesinde vardı. Pekiyi Tufan gemisine seçilen 83 kişi SEÇİLMİŞ olduğuna göre, bu tufanın NEDENİ olan 5 put/din Tufandan sonra nasıl YENİDEN ortaya çıktı?

Bunun yanıtı şudur: Ne yaparsak yapalım, ATALARIN MİRASI OLAN BELLEĞİN GİZLİ DEVAMLILIĞI VAR". Bunun sonucunda,

1. İlla ki HABİL varsa KABİL de peydah oluyor ırksal kalıtımda...

2. İnsan hem HALİFE (iktidar) hem de MUHALİF (Muhalefet olmak üzere) yaratılmıştır. İkisini de belleğinin gizli devamlılığında taşır.

3. Şeytan insana MUSALLAT kılınmış ve yetkili kılınmıştır.

Şeytan 83 kişinin MASUM olduğu o dönemin ardından UNUTMADIĞI bu PUT dinlerini yeniden gündeme getirmiş, muhalif Kabillerin de ırksal hafızanın gizli devamlılığından yararlanarak yeniden BUDHACILIK vb. gibi dinleri ihdas etmiştir.

Hatta, Lat, Uzza ve Menat da tıpkı Nuh'un 5 putu gibi, "İyi insanların tanrılaştırılmasından başka bir şey değildir".

İlk firavun da bir ELÇİYDİ (Akheneton). Monoteist idi. Ama onun adına angh-aten dini kuruldu. Elçiydi tanrılaştırıldı. Bu da firavunların lanetlenmesine neden oldu.

Sözünü ettiğim kişi, Musa'nın Tevratından tam bin yıl önce gelmiş olan -belki de İDRİS-dir. (İdris Tufan öncesi resuldür. Onun için BELKİ diyorum.) İdris'e kitap indirilmiştir. Ama bu kitap Tufan öncesinde gerçekti.

Tufandan sonraki ENOUCH/Enok vb. belki de bu İdris kitabının tahrifçisi olan başka biriydi. Çünkü muharref Tevrat'ta İdris kitabında yazılı tüm İLK büyük tahrifatların tamamı var:

Tanrıların çocukları, insanların kızlarıyla evlenirler ve Nefilim denen dev ırk oluşur. Tanrının kızları (Melekler) de bu Nefilimlerle evlenirler ve ortaya Azazil ve 200 kişilik bir grup çıkar.

Bu 200 kişinin diğerlerinden farkı, bunların MELEK olmasıdır. Ama Azazil (Azazeel) daha sonra DÜŞEN MELEK olur. (Şeytan'ın melek iken ismi Azazil idi, Cennetten kovulunca İBLİS adını aldı.)

İşte UZZA bu düşen meleğin adıdır. Yani Azazil'in adıdır ve mUaZZam ile AZİZ (Allah'ın adıdır, asla kimseye verilemez) kökünden gelmektedir. UZZA bu putun adıdır.

Şeytan kovulmadan önce MELEKLERDEN'dir (Gerçekten melekleştirilmiş=Ge-engelt) idi. Ama meleklerden farkı  N E F S İ  vardı ve hiç de rahat durmadı.

O kovulana kadar Azazil=UZZA idi. Daha sonra adı İBLİS oldu. Burada terslik, şeytanın adının bir puta verilmesi >>> UZZA'ya tapılmasıdır.

Şeytan ÖNCELİKLE kendi kendini ayartıp saptırdığından dolayı (Salak kendisini bile ayartıyor ;) ) Şeytan SAPTIĞINDAN dolayı, onun Azazil/Uzza sıfatı da bitmiştir. O halde UZZA kelimesi lanetlidir.

Lat da puttur ve bir elçidir. Ama maalesef SAPTIRILDIKTAN sonra o da (İSMEN lanetli, cismen değil) dışarlanmıştır.

Menat da öyle! Tevrat doktrinini Mekke'ye taşıyan bir Kurayza ilerigelenidir. 361 put içinde TEK TANRI'yı temsil eden yegane puttur. Kelime kökü >>>> ÖVÜLMÜŞ demektir Menat'ın. Menat (İbranice Manhaton)

İbrahim ve oğlu İsmail'in elleriyle inşaa ettiği Kabe'yi, onun İsrail dalı olarak TEK KUTSAYAN KİŞİ Menhutton/Menat idi. (Diğer israiloğulları Kabeden NEFRET EDERLER.)

Bu yüzden MENAT önceki Lat ve Uzza ile aynı kategoriye konulmamak için, ayette "ÜÇÜNCÜLERİ olan MENAT" diye ayırt edilmiştir. O ayeti bir daha yazar mısınız?

(Hüüp alıp geleceğim.)

(Hüüüp! Ohh)

 

<> Necm/19: Siz de gördünüz değil mi Lat ve uzza'yı? - 20: Ve ötekini, üçüncüsü olan Menat'ı.

<> Menhutton/ Manhaton/Manhattan = Jew York'un pardon New York'un en bilinen semti

 

Evet.

 

<> manhatton kızılderililerin verdiği addır [candaş]; önceden orda kızılderililer yaşıyordu daha sonra beyaz adama $20 sattılar! yani o isim indian\kızılderili adı

 

Candaş, oranın eski adı Nieuw Amsterdam idi. Oradaki kızılderililere adını veren Hollandalı kaşiflerdi. Oraya dünyada ilk ayak basanlar Hollandalı denizcilerdi. Yerlilerin adı da Hollanda diliyle yazılışıyla >>> Man Hebt aan. (Hebt=To Have, Almanca Habe(n) fiilinin üçüncü şahıs çekim hali.)

 

[] http://web.archive.org/web/20040206022328/http://www.innsmart.com/newyork/eastern/html/manhattan_history.html

<> ben manhatton adasindan bahsettim hans

 

Dediğin gibi (TAKSİTLE 45 Florin/Ğulden=) 20 Dollar'a satın alındı. (Gulden=Golden/Altın Florin. Üzerinde çiçek deseni olan Altın sikke.)

Nieuuw Amsterdam adını da New York(shire) olarak değiştirdiler. Hollandalılara buna karşılık, Hollanda guyanı denen bir toprağı verdiler. O günden sonra da NEW YORK(shire) efsanesi aldı yürüdü. (Eski York=İngilteredeki Yorkshire)

 

Şimdi dönelim konuya

"Siz de gördünüz değil mi Lat ve uzza'yı?"

Neden GÖRDÜNÜZ MÜ? diyor????? Çünkü o ŞEYTAN ile ilintiliydi, insan gözüyle o öyküyü gören bir kişi yoktu. Cinler insanlardan öncedir.

Ama MENAT insanların gördüğü bir ileri gelendi.

Menat, atası İbrahim'in kutsal anıtına sahip çıkmıştı. Yani tüm Yahudi tradisyonunu tepmişti.

Mekkeye yerleştiler, Medine'ye taştılar. Onlara Kurayza dendi. Onların Araplarla olan evliliğine de Kureyşin dendi.

(Kurayzalarda anne Arap; baba yahudi ve Kureyşlilerde Baba Arap, Anne yahudi idi.)

Ana SAF yahudi kabile ise ABDİ MENAT adını almaktaydı. (Apti Menat diye de telaffuz edilebiliyor.)

Kureyşi ve Kurayza bu kabilenin "MELEZ/Metizlerinin" adıdır. Daha önce işlemiştik.

Ana kabile Apti Menat, taaaa Sebe, Main ve Himyeri devletlerinin kuruluş yıllarıyla aynı tarihe rastlar.

(Kur'an'ın 7 anlamı var diye bunları değişik zamanlarda değişik anlamlandırıyorum. Artık bu tarzımı biliyor olmalısınız. Yani 7 anlamı verirken, bunları sakın birbiriyle ÇELİŞKİ diye görmeyiniz.)

 

[] http://web.archive.org/web/20040109140046/http://www.aysebulut.com/ozet/islam.html

 

Kurayza ve Kureyşi ikisi de Aria dilinde "Teşekkür, şükran" demektir. Bu kelime Latince'de de yaşamaktadır halen.

Şimdi chat'in en başına dönelim ve ilk soruyu alalım ltf.

 

<> Süleyman ss'ye ait yüzüğün bilimsel özelliği neydi? Gelecekte Fırat(İfrit?) nehrinde bulunacağı doğru mu?

 

O yüzüğün (Mührün) sahibi Süleyman ss.a babası Davuttan kaldı. Davut peygamberliği "Babadan oğula" taşıyanlardandır. (İbrahim, İsmail, İshak gibi) Davut'un öz ve üvey (Süleyman'ın karınkardeşi olmayan) çocukları vardı.

Davut'un peygamberlik mührü (ki yüzük diyorsunuz) sadece Süleyman'a intikal etti ve o da babası gibi peygamber oldu.

 

<> Davut'un Ölümü (1ta.29:26-28) 1kr.2:10 Davut ölüp atalarına kavuşunca, kendi adıyla bilinen kentte gömüldü. 1kr.2:11 2sa.5:4-5; 1ta.3:4 Yedi yıl Hevron'da, otuz üç yıl Yeruşalim'de olmak üzeretoplam kırk yıl İsrail'de krallık yaptı. 1kr.2:12 1ta.29:23 Babası Davut'un tahtına geçen Süleyman'ın krallığı çok sağlam temellere oturmuştu.

 

(Diğer kardeşlere söylenen binlerce yıllık bir ata sözü var: Bu vecizenin sahibi Aftan'dır. "(Peygamberlik) mühürü kimdeyse, Süleyman/Peygamber ODUR!"

Aftan'ın diğer adı onun VEZİRİ???????? Hani, Hızır ile karıştırılan, Melikenin tahtını GETİRDİĞİ ileri sürülen Vezir. ;)

 

<> Ben cahil karıştırmıştım :)

 

Est. Seninle ilgisi yok, tüm Yahudi tarihi karıştırıyor. Hızır Allah'tan başka kimseye VEZİRLİK yapmadı. Hiçbir kula uşak olmadı. Allah saltanatından başka hiçbir kimseye boyun eğmedi, kimseye ödün vermedi.

Levhi Mahfuz'da yazılandan asla  Ö D Ü N  verilmez. Allah emretmişse >>> GİT ÇOCUĞU ÖLDÜR, öldürür. Ama o çocuğu AZRAİL öldürmedi. Öldürseydi YUŞA  a s l a  geri dönmezdi. (Babam, dedem gibi) Yani öteki alemden gelmeyenleri AZRAİL öldürür. Ama dönenleri (Mesela İdris, Yahya, Lokman, Üzeyr vb.) AZRAİL öldürmez.

Azrail defteri dürdü mü sadece BİR TEK gün için "Geri dönüş izni" vardır. O da Allah'ın emriyledir. (Uri ve İsa'nın dirilttiği kişi gibi.)

Azrail'in elk ve magnetik alanlarını ayırdığı hiçbir kişi, kıyametten önce dirilmez, dirilEmez!

Sözünü ettiğim VEZİR Asaf'tır. (Afthan) Asaf, Süleyman'ın cinleri yönettiğine TEK tanık olan kişidir.

Şimdi bir soru: Pekiyi CİN gören cinnetli/mecnun nasıl PEYGAMBER olur? Öyle ya? Efendimiz bile GÖRMEDEN cinlere Kur'an okudu ve görmediği cinlerin peygamberi oldu. Böyle olduğu halde, Süleyman CİNLİ/MECNUN olmalıdır değil mi?

Şimdi cinlerin KAFİR oluşuyla ilgili o Süleyman ayetini yazabilir misiniz? ltf.

("Süleyman kafir olmadı ama cinler kafir oldu"... biçiminde olan ayeti.)

 

<> 2-Bakara/102: Tuttular Süleyman'ın mülküne dair şeytanların uydurup izledikleri şeylerin ardına düştüler. Oysa, Süleyman kafir olmadı, ama o şeytanlar kafir oldular; İnsanlara büyücülük ve Babil'de Harut, Marut adında iki meleğe indirilen şeyleri öğretiyorlardı. Halbuki o ikisi: «Biz ancak bir imtihan için gönderildik, sakın sihir yapıp kafir olma!» demedikçe bir kimseye büyü öğretmezlerdi. İşte bunlardan karı-koca arasını ayıran şeyler öğreniyorlardı. Fakat Allah'ın izni olmadıkça bununla kimseye zarar veremezlerdi. Kendilerine zarar verecek ve faydası olmayacak bir şey öğreniyorlardı. Andolsun ki, onu her kim satın alırsa, onun ahirette bir nasibi olmadığını da çok iyi biliyorlardı. Keşke kendilerini ne kötü şey karşılığında sattıklarını bilselerdi!

 

Sır alan ayet/anahtar şu:

"Oysa, Süleyman kafir olmadı, ama o şeytanlar kafir oldular"

"Oysa, Süleyman kafir olmadı, ama o şeytanlar kafir oldular"

"Oysa, Süleyman kafir olmadı, ama o şeytanlar kafir oldular"

Kafir olmak ile MECNUN olmak peygamberlerde olmayan iki haslet/özelliktir. İki kelimeyi bir arada düşünün/eşdeğer anlam veriniz. İnsandan MECNUN, Şeytandan KAFİR???? Oysa, Süleyman MECNUN olmadı, ama o şeytanlar kafir oldular.

Cin kendini CİNLENDİREMEZ! (Cin kendine cin musallat edip mecnun olamaz.) Cin ancak KAFİR olur. Ama mecnun olamaz! İnsan mecnun olur.

Ama peygamberlerin  H İ Ç   B İ R İ   m e c n u n  olamaz.

Mecnun kelimesinde EDİLGENLİK vardır. (Captured by a gin) ETKEN olan ise (Active voice) muSaHhaR kılmaktır.

 

<> Bilinci-amacı olan Süleyman ss, cinleri kullandı, ama cinlenmedi gibi

 

Evet.

 

<> 34/12: Süleyman için de sabah gidişi bir ay, akşam dönüşü bir ay olan rüzgarı görevlendirdik. Onun için erimiş katran/bakır kaynağını sel gibi akıttık. Cinlerden öylesi vardı ki, Rabbinin izniyle onun önünde iş yapardı. Onlardan hangisi buyruğumuzdan yan çizse, alevli ateş azabını kendisine tattırırdık.

 

SHR kökü nedir?

 

<> sihir mi?

 

Musahhar'ın >>>> SİHİRİ evet.

Cinler insanları SİHİRLEDİĞİ için insanlar mecnun olmaktaydılar. Bu kez  T E R S İ  İnsan (Süleyman) onları SİHİRLİYOR!

Cinlerin o güne kadar görmediği bir şey! Hani zaman okunun tersine dönmesi kadar görülmemiş bir fenomen! Bir insanın gök çekimine girmesi (antigravitation=Levitation) kadar paranormal.

Şimdi Fırat (ifrit mecrası) ve YÜZÜK ile ilgili toparlama yapalım. Davut'un mührü üzerinde hangi alamet vardı.?? David's star ne demektir?

 

<> yahudi yıldızı

<> altı köşeli

<> İsrail'in bayrağı

 

Evet ama Yahudiler Davut'a kadar bu yıldızı bilmiyorlardı. (6 kollu +1 şamdan kullanıyorlardı)

 

<> Eski ledünni kitaplara göre Allah'ın en azametli isimlerinden müteşekkil VEKF

 

Evet, bu bir vefktir. Üstten alta üç sırayla yazarsak:

4   9   2

3   5   7

8   1   6

olan kare matrissin içinde (Kitaplarıma bakınız) David yıldızı ve musa Asa'sı var.

1-7-4 kutularını birleştiriniz, sonra buna ters gelen 2-3-6 kutularını ve son olarak asa'yı temsilen 4-5-6.

David yıldızı ASA'nın kudretini/teSHiR gücünü temsil ediyordu. Yani muSaHHaR kelimesinde saklı olan sihri, teshir=Sihirlemek.

Musahharı bölelim: MUSA+HAR (Hahar). Musa açıkça belli. Musa içinde ASA da belli (Mesih=İsa gibi Musa=Asa.)

Şimdi mUSA içinde Asa kelimesi var. (Daha da ileri gidelim: ASİYE içinde Asa ve Musa kelimesi var. Asiye kimdir?)

 

<> MUSA nın annesi

<> firavnun karısı

 

Evet. Firavunun karısı. Firavunun karısı, MÜSLÜMAN olabilir mi?

(Kesinlikle olamaz. Nedeni var: Asiye, Musa henüz peygamber olmadan önce VEFAT etti. Hanifcanlar ve hanifecananlar NEDENLERİ iyi düşünüp, tuzağa düşmeyenlerdir.)

Yani Musa "Analığına etki edip de onu MÜSLÜMAN yapmış olabilir mi?" Daha kendisi müslüman=Peygamber değil!

Hani efendimizin babasının adı Abdullah; annesi ise zaten DOĞUŞTAN ÖNCE müslüman palavrası kadar büyük tuzaklara ancak Hanif olmayanlar düşer.

Efendimizin annesi süt anne'den sonra EBEDİYEN efendimizi görmedi, bilmedi! Gidiş o gidiş ayrıldılar.

(Ben de annemi 20 yaşında bir kaç dakikalığına tanıdım.)

Şimdi kim der ki, Hans ANNESİNİ de müslüman etti! Diyen olursa şiddetle kınarım! Çünkü NEDENİ var! ANNEM dört yıl önce öldü ve müslüman değildi. Avusturya'da hristiyan mezarlığında gömülü!

Beni gelecekte "Hazreti Hans" yapacak olan üşütükler, benim annemi de MÜSLÜMAN+HANİF yaptığımı iddia edeceklerdir. Sakın bu tuzaklara düşmeyiniz. Haniflik sıdk+ilm dinidir.

 

<> yalnız hans fravunun karısı hakkında ayetler var!

 

O ayetleri yazabilir miyiz -ltf-.

Bir whoop'luk ayrıldım geliyorum.

 

<> Tahrim-9: Ey Peygamber, kafirlere ve münafıklara karşı cihad et ve onlara karşı 'sert ve caydırıcı' davran. Onların barınma yeri cehennemdir. Ne kötü bir dönüş yeridir o.

<> Tahrim-10: Allah, inkar edenlere, Nuh'un eşini ve Lut'un eşini örnek verdi. İkisi de, kullarımızdan salih olan iki kulumuzun nikahları altındaydı; ancak onlara ihanet ettiler. Bundan dolayı, (kocaları) kendilerine Allah'tan gelen hiç bir şeyle yarar sağlamadılar. İkisine de: "Ateşe diğer girenlerle birlikte girin" denildi.

<> Tahrim-11: Allah, iman edenlere de Firavun'un karısını örnek verdi. Hani demişti ki: "Rabbim bana kendi katında, cennette bir ev yap; beni Firavun'dan ve onun yaptıklarından kurtar ve beni o zalimler topluluğundan da kurtar."

<> Tahrim-12: İmran'ın kızı Meryem'i de. Ki o kendi ırzını korumuştu. Böylece Biz ona ruhumuzdan üfledik. O da Rabbinin kelimelerini ve kitaplarını tasdik etti. O, (Rabbine) gönülden bağlı olanlardandı.

<> ayetlere göre nuh'un ve lut'un karısı cehennemlik örnek kadınlar; meryem ve firavun'un karısı da örnek "iyi kadınlar"

 

Bakınız:

1. Lut'un karısı gazapta -yarı kurtarıldı/şans verildi- bu imtihanda SAKIN ARKANA bakma dendi. Dikkat ediniz KISMEN kurtarıldı. Ama arkasına bakarak öteki kısmen olarak öldürüldü.

(Yarım bardak çay ve/veya iki nokta üstüste=Altalta gibi.) (Çay dolu mu boş mu? Optimist olarak sevineyim mi nihilist olarak üzüleyim mi?)

Kısmen kurtarıldı/yarım bardak çay bulmuştu sevineceğine=Şükredeceğine, "bu çay yarım, ben bunu ne yapayım, al başına çal" dedi. Allah ona YARIM izin verdi...

2. Nuh'un karısına Allah izin verdi >>>> GEMİYE BİNDİRİLDİ kurtarıldı.

Tıpkı efendimizin eşleri Hafsa ve Ayşe analarımıza olan TOLERANS gibi!

Daha iyi bir örnekle, "Eslemna" diyen Ebu Süfyan -ki görmeyen Maktum'u aşağılayan hergele-. Gelecekteki EN BÜYÜK SÜFYANİLERİN atası (Bunun tersi MİH atası) AFFEDİLDİ. Ama "İmanın kalbine inmedi" diyerek aşağılandı. (Bana bu söz söylense, yer yarılsa da içine girseydim derdim.)

Buraya kadar anlaşıldı mı?

 

<> evet

 

Şimdi şuna dikkat!

a) Lut'un karısı ÖLDÜRÜLDÜ -az bir süre verilerek-.

b) Nuh'un karısı öldürülmedi/kristalize edilmedi. ( Ama oğlu Yamm suda boğuldu, fakat annesi yaşatıldı)

Bu farkı farkettikten sonra, gelelim MERYEM ve ASİYE'ye.

Meryem'in durumu -iyi anlamda- Nuh'un karısı gibi :))

Asiye'nin durumu iyi anlamda Lut'un karısı gibi! :((

Burada ben NE DEMEK İSTİYORUM (veya ayet).

 

<> son nefes

 

Son nefes başa beladır zaten. Şeytan ÖNCELİKLE gelir, mesela der ki,

Ama en sevdiğin kişi biçiminde gelir ve der ki: "Bre zındık, 5 vakit namazı üçe mi indirdin? Bu son nefestir, çabuk tevbe et ve süfyaniyim/yezidiyim de veya Ehli sünnettenim/Hanefiyim de -aynı anlamdır ikisi de-"

"Dabbet yoktur, şarlatandır, ajandır, seni kafir etmek için gönderilmiştir vb."

Bunun benzerini bilirsiniz.

 

<> 4/18: Yoksa kötülükleri yapıp yapıp da içlerinden birine ölüm gelip çatınca "Ben şimdi tevbe ettim" diyenler ile kafir olarak ölenler için (kabul edilecek) tevbe yoktur. Onlar için acı bir azap hazırlamışızdır.

 

***

 

[] Sohbet durdu

 

Jana için durdum, ara verebilir miyim?

 

<> tabiki

 

Sorusu şu: ŞU ANDAKİ JURY  k a r a r  versin pls. "[BK] yararlı mı zararlı mı?" diye AP-AÇIK soruyor. (Benim fikrimi sormuyor/ben zaten tek bir OY'a sahibim.)

 

<> hemen şimdi oylamamı isteniyor?

 

(Zaman zelzelesi var. Yanıt ŞİMDİ ve ÖNEMLİ) Yeşilleniyorum.

Ben şimdi YEŞİL alandayım. Buradan çıkıp, yazıp, hemen döneceğim -inş-.

 

<> Kaptan çıkış yaptı. Bir süre sonra tekrar bağlandı. Bu arada oylama yapıldı.

 

S yeniden s. Olması gerekendi, birkaç saniye gidip döndüm. Ne kadar geçti bilemem -relativistik-.

 

<> slm slm

<> burda 28 dk oldu

 

Benim oy/rey'im ÇEKİNSER.

 

<> şura oylamasını yapmıştır: 14 kişi zararlı, 1+1 kişi çekimser oyu kullanmıştır. Çıkan sonuç: ZARARLI dır, bilgilerinize sunarım. Saygılarımızla (Şura adına).

 

Gereken yapılsın. Arz ederim

 

<> Tamam efendim, başüstüne

 

"Dördüncü yol" hep bize (KMA) zararlı çıkmıştır. Üç yol, (Örneğin, Axel Heiberg, Kozyrev, Gurdjieff) toplamaya çalışırken, Dördüncü yol (Örn. Ouspensky) zarar vermektedir.

[M]'in durumu da oylanabilir mi? (Jana'nın isteğidir.)

 

<> Tamam efendim

 

Oylama sürerken, ben bir kaç açıklama yapabilirim:

Buradaki bir tek "kelime" bile geleceğin "Açılımında" partiler düzeyinde BÖLÜNMELERE neden olmaktadır. Aramızdaki bir tek kelime-cümle bile DİKKATLE izlenmektedir. Bu cümlenin LEHİNDE ve ALEYHİNDE kişiler TOPLULUĞU oluşmaktadır.

(Adem ve Havva'nın iki kişi iken 131 milyarı bulması gibi) kaçınılmaz bir BÖLÜMNE (iktidar-Muhalefet) olmaktadır.

Örneğin, Thule ile ilgili gafımızı (Cosmic Error/Mistake) nedeni ve başlatanı Ouspensky'dir. Jana  A Y N I  hatalardan kaçınmaktadır. Ouspensky tıpkı Oğuz Mitrea gibi "Sokulup" masonik bir yol izlemiştir. Bu tür teşebbüslere İKİNCİ kez tahammülümüz olmadığını söylemiştir.

Ouspensky mason değildir, ama ÜÇ YOLUN dördüncü bir yol ile ENTEGRE edileceğine inanmıştır -her inanç doğru mudur?-.

Sizler siyonist olarak, içlerine girip de onları "SİYONİZMLERİNDEN vazgeçireceğinizi düşünecek kadar SAFDİLLİ olabilir misiniz?

A. Türkeş de bunu denedi >>> SONUÇ >>>>> Rusya yıkılmasına rağmen, bir tek saniyede gerçekleştirilecek olan  T U R A N  birliği 2099'a kadar erteledi! Bir saniye nasıl YÜZ TANE YIL OLDU? Türkeş'e verdiğim OY HARAM olsun! Onu hep Yahudilerin 500. yıl vakfının bayrağı önünde "ORTAASYA'yı/TURAN'ı satmış olarak" görüyorum.

Bahçeli'ye verdiğim oy/reye de haram olsun! Nazif Okumuş ve Yaşar Okuyan'a da dostluğum, ağabeyliğim helal olmasın! NASIL SATTINIZ TURAN'ı?

Turan benim için sadece bir ülkü değildi. Mightist düzenin temel  İ L K E S İ  idi.

 

<> Akıl sahibi her stratejist Türk ulusunun kurtuluşunun TURAN birliğinde olduğunu zaten rahatlıkla analiz edebilir

 

Yine Jana, izin lütfen.

[P]'e: Sürekli hareket/yolculuk halindeydim. Cumartesi günü tam 17 saat ders verdim. Yazamadım özür dilerim. Bu gece de yazamayacağım. D'ye selamlar.)

Jana [P]'e çook özel bir önem veriyor. "O benim de prensim" dedi, az önce.

(Aslında bu sanal bir deyiş, teybe falan alınamıyor)

Bir örnek vereyim: Peygamber diyor ki: "Sanki YUSUF'umun (yy cennet) kokusunu duyuyorum."

 

<> 12/94: Kervan oradan ayrılınca, öte yandan babaları şöyle seslendi: "Yemin olsun, ben Yusuf'un kokusunu duyuyorum. Umarım bana bunaklık isnat etmezsiniz."

 

Eğer orası iki boyutlu dünya yüzeyi olsaydı, Yusuf'un "Babacığım buradayım" diyen sanal sesini duyacaktı. Ancak Yusuf ÜÇÜNCÜ BOYUT=KUYU dikmesindeydi. Sesi, Z doğrultusunda Ayyuka (gök) çıkıyordu. Fakat,  k o k u s u  bu boyuttan bağımsız olarak bir obsesyon alanında baba(lığı)nın burnuna gidiyordu.

Ben ise o kuyunun dibinde (Dabbe) olarak, Ayyuka (Sema/Tarık) şartı gerekmeden, Jana'yı kuyunun DİBİNDEN (deep) direkt duyuyorum.

Yarın öbürgün bana "Evliya" diyecek olanları yalanlamanız için bunları yazıyorum. Keramet/Mucizelerimi ballandıra ballandıra anlatacak o iğrenç fanatikler için yazıyorum. Bunlar DÖRDÜNCÜ yolculardır.

Oysa bilselerdi ki, Mucize/Keramet yoktur. Bunlar ALLAH KATINDANDIR!

"Senden Mucize istiyorlar, de ki, size mucize olarak KUR'AN YETMEZ Mİ?"

Ben Kur'an'ı anlatıyorum, Mucize Kur'an'da BENDE değil!

Ben hazret mazret evliya falan değilim. Bunlar üfürükten tayyare!

Ben sadece "Allah'ın ayetlerini hakkıyla anlamaları için" gönderilmiş bir görevliyim. Kim benim için dördüncü yol uygularsa, Allah ona LANET etsin.

 

<> Ankebut/50: Dediler ki: "Ona Rabbinden mucizeler indirilseydi ya!" De ki: "Mucizeler Allah katındadır. Bana gelince, ben açıkça uyaran biriyim. Hepsi bu."

 

Ben içinizden biriyim, KULLARDAN bir KULUM! Benim size, sizin bana hiçbir üstünlüğünüz yoktur! HEP EŞİDİZ! Allah tüm bebekleri doğuştan EŞİT yaratır! Tüm bebekler eşittir! Ve ben henüz doğmamış bir BEBEĞİM! Sizlerle kesinkes EŞİTİM!

Üstün veya aşağı değilim! Bunu deklare ediyorum -şahit olarak Allah yeter-.

Aman Yarabbi, benim için daha 50 yıl sonra bile ne evliyalıklar uydurmuşlar! 300 yılda katlanmış katlanmış Lat, Uzza ve Menat oldurulmuşum!

STOP İT!

Efendimiz "Benden bir HADİS yapana LANET olsun" demiş, hadislere boğmuşlar efendimizi...

Ben en başta  b e n  evliyalığa karşıyım, ve beni 50 yıl içinde EVLİYA yapacaklar -4. yol böyle yıpratacak- diyecekler ki, "Evliyalığı yeriyordu, kendi tek başına evliya oldu".

Şimdiden hakkımı böyle düşünen GELECEKTEKİLERE haram ediyorum.

İsa ne kadar Allah'ın oğlu ise, ben de o kadar Evliya'yım!

Bir şey daha: BEN MEHDİ değilim! (Nerede o şans) Mehdi 3 asır sonra gelecek olan ADLER'dir! Ben Adler değilim! Ben alt tarafı Hans'ım. OK.

 

<> Neden bir kişinin arkasından o topluluk onu evliya yapıyor kaptanım. Yoksa yetersiz bilgili olduklarından mı yüceleştiriyorlar ve o kişilerin arkasına saklanıyorlar

 

Şimdi biri YARARLIDIR, mesela odun kıran güçlü kuvvetli biri! Onun yanında oduncudan oduncu olanlar türer. Bunlara HINK!çıbaşı denir! Oduncu değil, HINKÇIBAŞI "Hınk" der.

Bir süre sonra, yanına bir AYDIN takılır ve işportasında "Kitap satmaya başlar". Kitabın adı: "Nasıl HINK edilir? Kullanma kılavuzu". Kitapçı kitap bastırmıştır. Öyle ya, bir matbaa ile YAN endüstrilerle temasa geçmiştir.

Bak adam odun kırarkan, kaç kişi onun yanında DOYUYOR? Buna oduncu -garibim- bile şaşıyor? "Ben bir odun kırıyorum, bu kadar kişiye ne oluyor?" diye...

Pekiyi bu kadar kişi ne düşünüyor?

Sen çok yaşa Oduncubaşı! Eğer sen olmasaydın, biz AÇ KALACAKTIK! En büyük oduncu! Başka büyük yok! Sen ne büyüksün Oduncu! Sen ermişsin-evliyasın!

Diyanet işleri başkanı da bundan PRİM yapacak ya, "Yunus bile Taptuk Emre'nin dergahında 40 yıl odun kırdı." (Aslında bu uydurmadır.)

Diyanetten de "Fetva aldık ya", artık tüm camilerde bu CUMA, "Oduncunun büyüklüğü" hutbe verilecektir.

Ama oduncu soruyor kendisine? "Yahu ben ne yaptım da bu kadar kişi benden sebepleniyor?"

Birini evliya yaparsan, veya mezheb imamı veya şu-bu oduncu. O herif öldükten sonra, tüm ENDÜSTRİ artık senin eline geçmiştir.

Kralım çok yaşa!

 

Bu chat bitmez. Jana ötede bekliyor. Chat Çarşamba gece devam edecek inş. Geronimo izin istiyor. (Jana'ya tam 03.00 sana döneceğim demiştim.) Ben gittim. RZİ, bye.

 

<> teşekkürler kaptan

<> selam selam

<> bye