Chat n° 253 - Tarih: 22 aralık 2004

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [ ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg'e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.

 

[] Kaptan msccp10SCE_ nickiyle bağlandı

<> selam selam kaptanım welcome

 

selam hoşbuluşturana hoşbuluşanlara selam. RZİ MİH. Biraz geç geldim.

 

<> selam ve selam [............] dostlardan da selam ve selam hoşgeldiniz

 

ss. Göründüğümüzden daha çoğuz o halde. Hoşbuluştuk candaşlar.

 

<s> EN BÜYÜK KAPTAN BİZİM KAPTAN...

<> Evett [s], bunun aksi söz konusu bile olamaz :)))

 

Eşimle [S] en farklı evlilik yönümüz nedir biliyor musunuz? Yani başkasında olmayan, alışılmadık, inanılmaz bir karşılıklı saygı ve sevgi, inanılmaz bir anlayış. 12 yıldır birlikteyiz ve yine inanılmaz biçimde İLK gün gibi hep taze heyecan. Kavga yok, hırçınlık yok.

"Allah'ın emaneti" diye değil. Öyle olsaydı mutlaka kendimi prangalamış olurdum, fakat bunu Allah emrettiği için, kendim+iz istediğimiz için yapıyoruz. Eğer tersi olsaydı bilinçaltımıza atacaktık "Allah emretti, bu emanet dedi, napiiym başa gelen çekilir" gibi olacaktı. Hiç böyle olmadı!

 

<s> Hadi hadi itiraf et, aslında öyle. :)

 

Öyle değil, itirafım bu! Ve inanılmazsın, benim gibi birinin kahrını nasıl çekiyorsun?

 

<s> est. büyük bir şeref

 

5'i birden dayanamadı. Eziyet veya kapris yok, bunu hiçbir eşime yapmadım. Ama beni aşırı benimsediklerindendir ki, nefes alamadım.

Neyse konuya girelim:

Bu aslında Allah'ın bir hususiyetidir. Hiç merak ettiniz mi? Allah zaten Adem-Havva atalarımıza ceza vermişti, yani dünyaya sürgünden daha büyük bir ceza olabilir mi?

Düşünün ki sadece PK (esp+oobe) gücüyle en rahat yerde birlikteydiler. CENNET bu, bundan daha güzel bir yer olabilir miydi?

Bu dediğimi anlayabilmek için, bir an herşey bitmiş hesap görülmüş ve siz CENNET'e alınmışsınız gibi bir kıyamet ardını düşünün. Sonra size diyorlar ki: "Haydi bakalım, al karını, dünyaya sürgün edildin."

Bu başınıza gelse ne yapardınız? (Gelmeyecek ama, Adem atamızın başına geldi.)

Ölmüşüz, kıyamet kopmuş herkes dirilmiş hesap görülmüş ve siz cennete girmişsiniz, ama sizi "Buradan defol" diye çıkarıyorlar! Ne yapardınız.

 

<> Uzun bir süre moral bozukluğunu üzerimizden atamazdık

 

Bu yüzden, Adem ve Havva zaten yeterince en büyük cezayı almışlardı. Bunun üzerine daha büyük bir ceza olabilir mi? O da oldu! İkisi ayrı ayrı yerlere inip, birbirlerini 5 asır görmediler, 500 yıl. Daha sonra buluştular, birleştiler.

Onun için, [S], sesini çıkarma otur lütfen. :)

 

<s> :)

 

Kimse şikayet etmesin. :)

 

<s> asla

 

Adem ve Havva iki ezeli sevgili iki ebedi sevgili 500 yıl beklediler buluşmak için.

Bu bizim de doğamıza kondu. Örneğin gencin biri karşıt cinsini görüyor... Yıldırım aşkı diyelim. Onlar hiçbir şekilde "Aynı akşam düğün yapıp" birlikte olmuyorlar. İlla ki bekleyecekler. Belki okul belki askerlik falan, belki uzun aralıklı söz, nişan, nikah... ama dikkat ediniz ki BEKLİYORLAR.

Şimdi bu bekleme NEDEN VAR?

Bildiğiniz nedenden dolayı, 500 yıl yerine mesela 5 yıl bekliyorlar.

Beklemenin diğer adı ise  S A B I R  . Bu SABUR biçiminde olunca Allah'ımızın mübarek adı.

VEL ASR

Bu sure artık bize "AB" bayrağı gibi mal edildi. ASR ile millenium vurgulandı. Hanif millenium'a uymayanların tamamı (çünkü insan deniyor ayette) husr yani hayal-kırıklığı ile cezalandırılıyor artık...

Bu cezayı şuradan anlıyorum ki, şimdiye kadar hiç görülmemiş biçimde "Ebi Leheb" gibi isimler kullanıyor "Yukarı plan".

Yani ne Asr suresi ne Tebbet ikisi de Arkeolojik kalıntı değil artık. Yenilendi ve millenium ile birlikte bize verildi.

 

<> Asr: Vel asr, İnnel insane le fi husr, İllellezıne amenu ve amilus salihati ve tevasav bil hakkı ve tevasav bis sabr

 

O halde bu bizim suremiz. Birbirimize sulhçü ve salih eylemlerle illa ki HAKK olan gerçeği ve SABRI tavsiye etmekteyiz.

21 Aralık büyük bir "üst plan buluşmasıydı", dün bu saatlerde ASR suresi "Haniflik ile ilgili ayetler gibi" buzdolabından çıkarılıp adeta YENİDEN verildi.

"İNSAN HÜSRANDADIR"

Bu iki kelime içine maalesef Hanif olmayan olmayacak direnecek vb. TÜM İSLAM alemi diyebileceğim bir çoğunluk, ezici bir çoğunluk giriyor!

Bunların Hüsranının ne olduğunu sorduğumda "EBİ LEHEB veya onun milleti" dendi. Ben iliklerime kadar buz kesildim.

Hep daima inanmışımdır ki Allah milyar müslümanı bir biçimde affedecektir, hep böyle ummuştum. Ve onun affının ne büyük olduğunu tartışmasız biliriz.

Bu sefer öyle değildi candaşlar, ültimatomdu bu: "İNSAN HUSRANDA".

Ağır geldi bu bana...

 

<> 5-Maide/68: De ki: "Ey Ehlikitap! Siz, Tevrat'ı, İncil'i ve Rabbinizden size indirileni tam uygulamadıkça hiçbir şey değilsiniz." Rabbinden sana indirilen, onlardan birçoğunun küfür ve azgınlığını elbette artıracaktır. Küfre batan topluluk için tasalanma artık.

 

[Candaş] bir şey daha yazmanı arz edeceğim: Ankebut 43 ltf, bir de arapçası.

 

<> 29-Ankebut/43: Biz bu misalleri insanlara veriyoruz, onları ancak alimler anlayabilir.

<> 29-Ankebut/43: Ve tilkel emsalü nadribüha lin nas* ve ma ya'kılüha illel alimun

 

Şimdi "İnsan husrandadır"ın Arapça'sı.

 

<> Asr/1: Vel asr - 2: İnnel insane le fi husr - 3: İllellezıne amenu ve amilus salihati ve tevasav bil hakkı ve tevasav bis sabr

 

"İnnel insane le fi husr" ile "Ve tilkel emsalü nadribüha lin nas" içindeki lin NAS aynı. Aradaki tek fark şu: Bilimi bilenler bilir, ama HANİFLİĞİ  b i l m e k  uygulamak, eskiye ilişkin her şeylerini TERK etmek zorundalar, geçmişe ilişkin her inançlarını terk etmek zorundalar.

İlmi akıl edemeyebilirler, ama HANİFLİĞİ kendilerinden 7 bin yıl önce akıl eden ataları İbrahim gibi AKLETMELİYDİLER.

21 Aralık (dün) Dede Korkut: "Bana verilen 7200 yıllık süre doldu" dedi.

Yani biz müslüman alemi de 1430 yıldır hercai gibi HANİFLİĞİ hiç keşfedemeden hovarda gibi harcamışız zamanı.... Ve birdenbire dün İŞİN EN EN EN sonuna geldiğimiz açıklandı!

 

[] Kaptan klavye sorunu yaşıyor, harfler düzgün düşmüyor

 

Klavyeyi sanırım bendeki metallerin yapışması bozuyor, manyetik bir problem sanırım. Çaykaşığı yanağımda asılı duruyor. ;)

Bir şey daha farkettim, sigara ambalaj kağıdı var ya, hani şu statik denen saydam dış kaplama, o da benden kaçıyor. Elimi uzattığımda resmen ters mıknatıs gibi paket yürüyor, artık ilk iş o kağıdı çıkarıyorum. Milletin eline yapışır o tersine benim elimden uzağa kaçıyor, rüzgar yemiş gibi... Güzel bir oyun gibi. ;)

(Gelecektekilere yazdım, siz aldırmayın devam.)

Şu anda türbilans geçti... Elimde olmadan chat'e sekte vuruyorDU.

 

<> Stephen W. Hawking iyi mi?

 

O bana tabi olmadığı için son 25 gündür hakkında hiçbir şey bilmiyorum.

Ben özellikle karanlık madde (gölge madde) teorilerinin ipuçlarını veriyorum, ZigZag'ı delicesine bir hızla buna yönlendiriyorum, Allah'ımızın Kur'an'da "Gölge" üzerine yazdığı tüm ayetlerin tam açınsamasını yapıp, gölge maddenin (karanlık maddenin) bütün ileri ve bilinmeyen sırlarını, adeta KMA Heiberg'in Jessup'a gönderdiği düzeyde, hatta daha da ötede gölge maddeye kitledim tüm Zig-Zag'ı.

Tek asi, tek karşı çıkan Hawking oldu. Hep bunu yapıyor :((( bunu daima yapıyor.

Gölge madde asla idrak edemeyeceğimiz kadar bu dönem ÇOOOOK ÖNEMLİ.

Salatı vusta içinde bile gölge madde şifresi var. Meşhut namaz dahi tam bir gölge madde şifresi, yani sabah namazı...

Akşam da öyle elbette >>> Gölgeyi uzatıp yayıyor... mealinde ayetler nasıl ki Allah -mesela Adiyat ve Fil surelerinde- atçılık hamaseti yapmıyorsa, Kur'andaki GÖLGE ile ilgili tüm ayetler de göründüğü gibi değil, Karanlık maddeyi ele veriyor.

 

<> 16-Nahl/48: ALLAH'ın yarattığı şeylere bakmıyorlar mı ki, gölgeleri ALLAH'a secde ederek sağdan ve soldan sürünerek gidip gelir

<> 16-Nahl/48: E ve lem yerav ila ma halekallahü min şey'in yetefeyyeü zılalühu anil yemıni veş şemaili süccedel lillahi ve hüm dahyrun

 

Tşk...

Konu 11 boyutlu superstringlerden bile önemli ve 25 gündür verdiğim tüm ÇOK İLERİ BİLGİLERE rağmen Hawking "Karanlık madde teoreminin tümden olmadığını" söyleyerek beni zora sokuyor. Merak ettiğin için yazdım candaş.

 

<> tşklr

 

Aslında bugece bir şeyi tartışmaya açmak istiyorum. Şu magnetik etkiye yakalanmadan önce size dün itibariyle verilen ve BİTEN bir krediden söz ettim.

Bizden önceki kitaplar gibi şimdi de müslümanlığın KREDİTESİ bitti, beni anlıyorsunuz değil mi?

 

<> evet

<> kıyamete çok yaklaştık demek ki

 

Bu bir felaket gibi... Birden bire bu kredi nasıl bitti? Meğer dün saatlere sıkışmışız. Efendimizin İkra ayetinden bu yana TÜM KREDİ BİTTİ, bu ilk kez oluyor.

21 Aralık 2004 saat 19:45 cıvarında kredinin bittiği artık insanların EBİ LEHEB hüsranına uğrayacakları manifestosunu aldım.

 

<> çok çok çok üzülüyorum. :(

<> Zaten islam da, tüm bölücü mezhepleri ile ehli kitap olmış... Kurandan ışık hızı ile uzaklamış...

 

Salih amel >>> Barışçıl her eylem.

Buna bu saatten sonra lütfen sahiplenin, içbarışı koruyun. Artık barış husranlılara değil, kendimize. Bunu lütfen iyi kavrayalım. Biz İÇBARIŞI oluşturmak zorundayız. Ötekiler babamınoğlu olsa bile kiniyle gebersin.

Zaten içime sinmiyordu, ben onları GERÇEKTEN seviyordum ve gerçek şu ki onlar beni hiç sevmiyorlardı.

Sonuçta üç adet şiddetli uyarı geldi.

İlki bana kurşun sıkanların EBİ LEHEB sayılmasıydı. Meğer o biten kredinin habercisiymiş.

İkincisi gelecekteki büyük islam iç-savaşının melun

(metallerle kavga ediyorum biraz izin)

mel'un Süfyanisinin ezici çoğunluğunun NURCU olması.

Bu inanılmaz bir şey, yani 3 asır içinde öyle bir güçlenecekler ki...

Dünyada bu kadar islami akım dururken neden NURCULUK?

Bunu hiç kafam basmıyor. 3 değil; 30 değil, 300 küsur sene sonra geniş bir taraftar bulmuş ve Süfyaninin ordusu olarak nasıl yayıldıkları bir sır?

Şurada bir cep telefonu alıyorsun, iki ay sonra ESKİ teknik oluyor. Bilgisayarlar da öyle sistemler de, bir yıl geçmeden eski model sayılıyorlar.

Peki bu NURCULUK (tamamen fethullahçılık olduğu bildirildi) nasıl oluyor da 300 yıl daha yaşıyor? Üstüne üstlük EZİCİ vurucu gücün en büyüğü oluyor?

Şeytanın parmağı var bu işlerde... gerçekten şeytan...

Çünkü Amerikalı mültimilyonerlerden büyük bir serveti var. Dünyanın heryerinde okulları dışında örgütü var. Bu nasıl iştir ki, Amerikalı müslümanların ve özellikle Muhammed Ali (cassius) Clay gibilerin, sonradan müslüman olanların gittiği ilk yer 200 bin üyeli "The Light" vakfı?

 

<> Sanırız orta vadede Kudüs'te siyonistlerin kuracağı 3 kutsal din birlikteliğinden oluşan konsensüsde Papa + Hahambaşı + Halife bir araya getirildiğinde, dünya halifesini Nur cemaatinden seçecekler... Durum bunu gösteriyor

 

[Candaş] güzel bir tesbit yaptın, teşekkür. Papaların tek muhatabı (islam papası anlamında) Fethullah Gülen'dir.

 

<> Nasıl bir pozisyon almalıyız hanifler olarak?

 

Alamayız ki [candaş], bunlar 300 yıl sonra EBU SÜFYAN ordusunun en büyük gücü olacaklarsa -ki olmuşlar- buna nasıl bir önlem alabiliriz ki? Bunun önlemi 3 asır sonra büyük bir içsavaş sonrası ve KAN ile alınacak, hiçbir önlem alamayız.

Herbir nurcunun cebinde inanılmaz para var, yani en işsizi böyle...

[Eşimi] takip ediyorlar. Farkındayız ki, para hiç sorun değil. Hele şu mankenlerinden biliyorum, her biri deste dolarla geziyordu.

 

<> Aralarına katılanları ihya ediyorlar maalesef.

 

Evet... işte bu bir ekonomik güçtür, ne yapabiliriz ki? Balıkesir emniyet teşkilatının yarısı nurcu, yarısı da diğer tarikatlerden.

 

<> Fonun kaynağı siyonistler mi?

 

Elbette... Tıpkı Öcalan gibi... Garibim Aponun nesi vardı? Bu kadar silah 15 bin militana erzak nasıl bulundu? Apo köyünden tarla mı sattı? Şu anda bile bizim korumalarımızın katili yine Apo'dur, Arap, şii falan değil A P O .

5000 militanı var Musul yöresinde. Yani ABD kontrolünde. İlk işleri Kerkük ve Musul'daki Türkmen tapu kayıtlarını yakmak oldu. Bunu da APO yaptı. Talabani falan değil.

Apo hiçbir şeydi birden bire HERŞEY oldu. Bizim Ege ordusu kadar (uçak tank hariç) silahı oldu. 15 bin insan her gün makarna yese, bulgur yese, milyonlarca dolar olur bu...

Sizce bu orduyu APO tekbaşına aidatlarla mı kurdu? Yoksa kaçakçılık ve uyuşturucu ticaretini üçkol mafyası onlara tahsis ederek bu orduyu kurdu?

Pekiyi Fethullah efendi????  Bir emekli vaiz maaşıyla bu işi nasıl yaptı. Şu anda (faiz işliyor) 4 buçuk katrilyon lira ÖZEL hesabı var. Başkaları adına açılanları ise kimse tahmin edemez. Yahu Türkiye'nin bütçesi nedir ki?

Demek ki Arz-ı mev'ut düğmesine basıldı. Kürdistan illa ki kurulacak. (Kuruldu bile kimsenin haberi yok.)

Demek ki Nev Asya ve Kürdistan Goyimlerinin startı verilmiş... Durum bu...

Bir çay alıp geliyorum...

Pardon çok özür, şunları yazmak zorundayım, bununla ilgilenmeyin ltf. Bir de soru var yanıtını vereceğim yine işe döneceğiz.

 

V=Check işareti

VEKEM

V________Check out işareti

E________________ENTRY

K>>>Kriypto KEY

E____END

M>>>>>>>>>>>>>>>>>i'M

VEKEM solution OK.

UP ve AB için yanıt.

Hu daima YUKARISI için gösterilmiştir

örneğin HOP

(hoplamak--yukarı  hoch ve high)

HUB sevinçten ve sevgiden uçmak

(muHaBbet gibi)

Sanskritçe HUP

ingilizce up

Fransızca Haut

(High anlamında)

ve AB

(özellikle Almancadaki biçimiyle AB öneki)

Sanskritçe HUP ve TUP

ikisi de yukarı anlamında

ingilizceleri UP ve TOP (Turanca Tepu/tepe)

yanıt sonu.....

 

Gelelim kendimize, yani yeniden başbaşayız.

Soru vardı ama, daha önce şu magnetik olumsuzluklara rağmen ASR suresinin  e l i m i z e  ruhsat gibi rozet gibi verilmesini konuşmak üzere değerli candaşlarımızın yorumlarını istiyorum arz ederim.

Aslında bu kırmızı bir alarm, "KREDİ BİTTİ" deniyor.

Gerçi benim Türkiye'de kimsem yok, ama mesela eşimin annesi var, onun KREDİSİ BİTTİ. Bu biraz şok yapıyor bende. Belki de sevgi dolu samimi gönlümün affetmeye hazır eski adeti. Bayramda seyranda bir araya gelindiğinde kredisi bitmiş biri ile görüşmenin ne anlamı olacak selin [S]?

 

<s> Kaptanım hala ağlıyorum. Çok üzgünüz. Sevdiklerim için :((((((

 

Hiç görüşmemek ona da iyilik yapmak olurdu. Üstelik bana bildirildi ki o benden ve senden nefret ediyor, ama bunu söylemiyor tam tersine sevecen sevgi dolu görünüyor.

Kredi bitmesini önce KENDİMİZDE test etmek istedim, onun için yazdım, yoksa ilan etmek için değil. Bu bizim annemiz, ya sizinkiler, sizin babanız????

 

<> aynısı kaptanım :(((

 

Bu kredi bitmesi tam bir Dabbeceydi. Yani ilk kez kendimi gaddar ve mağdur edici bir alamet olarak gördüm, ilk kez Dabb ettiğimi anladım, ilk kez şahsımda dün krediler bitirildi ve bu BANA söylendi. Why me?

Ama yanıtını biliyorum: Benden başka hiç bir im iz işaret alamet yok ki! Fethullah'a mı söylenecekti?

 

<> Hanifliği BİZden duymamış olanlar da ARTIK KENDİLERİ bulmak zorunda mı demek bu?

 

[Candaş] bize düşen bir görev, bir kitap yazarız, basın üzerimize çullanır, tarikat falan diye yazar. (Basın dediğin de sadece Ebi Leheb tayfası)

Bu kitabı yazmamız yerinde olur, fakat kollektif bir isimle veya Halikarnas Balıkçısı gibi bir mahlas ile. Çünkü EBİ LEHEB olgusu bildirilmesi demek, aynı zamanda onların EBİ LEHEB taarruzu yapacakları anlamına gelir.

Bu kitabı yazdıklarımızdan derleyelim yazalım basalım. Kimin yazdığı önemsiz olsun. (Yazdıklarım dediğim sadece chatler)

Bunu bir manifesto gibi sunalım ama ültimatom vermeyelim. Ola ki nasiplenen olur. (50 yıl sonra 40 milyon falan olacağımız söyleniyor.)

Allah bile "Ben Kur'an'ı yazdım" demiyor (biz) İNDİRDİK diyor. Yazdık demiyor, Kur'an'ı LEVHİ MAHFUZDAN indirdik diyor. Levhi Mahfuz için de NUN (emrettim) KALEM (yazdı demiyor) ve YAZDIKLARINA. Burada ilahi kompüter programı var.

Belki bizim de bu grup adına (mesela Zip-Zap) böyle bir kitabı çıkarmamız daha doğrusu yazmışız konuşmuşuz yıllar olmuş... Bunları sadece doğru biçimde güzel bir imla ile toplayıp vermek gerekiyor.

Alışmaları zor buna. Nasıl dersin ki "Asker, şiddetli yağmurda kendi sağlığını korumak ve daha uzun savaşmak zorunda... Bunun için kötü hava şartlarında SAVAŞILMAYACAK".

Bunu nasıl söylersiniz,  "Vatan millet sakarya susurluk" edebiyatıyla beyni yıkanmışlara. Onlara göre bu milletin yarısı şehit olmalı.

Bunlara nasıl yazarsınız, Allah'ın emirlerini? Hele ki bunlar barıştan sevgiden, hoşgörüden ne anlarlar... Ver eline bombayı gidip intihar etsin bir ilkokulu havaya uçursun şehit (!) olsun.

Kredisi bitenlerin dini bu!

Bulunduğum yerde iktidar partisinin bazen istemeden toplantılarına katılıyordum ısrarla çağırıyorlardı. AB'ye girmenin eşiğinde Avrupalı olmanın eşiğinde genelde şunu konuşuyorlardı bu okumuş zevat: "Irak'ta iyi ediyorlar öldürüyorlar Amerikalı ingiliz ve Türk şoförleri..." Aynı anda bu kişiler, AB'nin en modern üyesi olmuşlar şimdiden.

Bu melezlikten nasıl kurtuluruz biz? Kıbrıs'ı tanır fakat türk şoförü ABD uşağı diye görür ve öldürülmesini GENEL kanı olarak destekler "Gitmesinler" der...

Bu iktidarın gizli gündemlerinden biri.

Elbette başbakanımız öte yandan Alman (adı lazım değil yüksek mason) nişanını alıyor. Geçen aylarda onu da taktı, Şövalyeliği berdevam.

AB'nin o yarı rezalet bildirisi neydi öyle? Ucu açık 2014'de BELKİ, o da o gün referenduma götürülürse, bu arada yunan ve rum tarafı da üyeliği boykot etmezse, 2018 gibi AVRUPALI olacağız.

Ammaaaa elbette ki Serbest dolaşım ASLA olmayacak, kota koyacaklar yılda 100 bin kişi gezebilir -o da dönmek şartıyla-. Yani yılda 3 milyon Alman Antalya'ya gelebilir, ama tüm Avrupa'ya 100 bin Türk gidebilir. HACC sırası mı bu??? Bunun kotası olur mu?

Ben AB'yi istedim -kerhen- neden? Aksi halde cuntanın kuklası oluyorduk. İşkenceler devam edecekti ve biz halen o ilkel polis devleti kalacaktık. Avukat tutamayacaktın. Karakol merdiveninden düşüp beyin kanamasından ölebilirdin.

Kenan Evren'in DÜNYASIYDI burası, bizi yıllarca içeri tıktı, çıkamazsınız dedi yıllarca evlerinizden. Selimiye kışlasında sırf Cumhuriyet gazetesi okuyor diye gençlerin ve gençkızların ırzına geçildi.

Eğer biz AB'ye girmeseydik şimdi sayısız Deniz Gezmiş'i asmış olacaktık.

Kenan Evren'in dünyası burası!

Ben ne demiştim hatırlıyor musunuz, iki ve üç yıl önce. 2015'den önce giremeyiz. AYNEN böyle dedim. Bunu niye istiyorum, nedenini de söylemiştim. Girsek de girmesek de Türkiye'ye gerçek hukuk müktesebatı gelecektir. Avukat ve haklar okunacaktır. Belki de Jüri kurulacaktır.

Bunları yazmıştım. Yoksa AB'nin meraklısı değilim.

Zaten benim doğum vatanım, yani özyurdum Amerika kıtasında Grönland diye bir yer. Benim için Avrupa ve AB kocaman bir sıfır... Sadece sizlerin ve çocuklarınızın gitmesi için onlar için istiyorum AB'yi.

Bir de şu Kenan Evren ve Fethullah türkiyesinden kurtulmak için.

İleri mi gittim?

 

<> hayır kaptanım kesinlikle haklısınız

<> Önceki muhtırada da "Ziverbey yalısında" Hiram, Eymür ve F.Doğu benzeri işler yapmış.

 

Evet, o olayın adeta içindeydim, iğrenç bir şeydi Ziverbey yalısı.

 

<> İşkencelerle çok gülünç ifadeleri imzalatmışlar

 

Hakan diye bir arkadaşımı yanlışlıkla almışlardı o yıl. Tamamen futbolcu (siyaset ile ilgisi sıfırın altında), itirafına göre bizim Hakan TKP yani komünist olduğunu imzalamış. Yaşı 17 ve kaldığı süre 40 gün. Heryer lağım (dizinize kadar). Uyumanız uzanmanız mümkün değil. Kışın da bu su adeta BUZ tutuyor. Su değil oradakilerin idrarı gaitası.

Kenan Evren Türkiye'sinde işte bu kadar değerliyiz.

Candaşlar AB'ye sarılmazsak 180 derece döneceğiz. Hükümet ilk hükümet olduğunda ne yapmıştı? Suriye ve İran'a (Avrupadan önce) ittifak-pakt kurmak için ziyarete gitmişlerdi, rezil olmuşlardı.

Erbakan'ın ilk ziyareti de Kaddafi olmuştu, bir güzel kovulmuştu.

Libya kim, suriye kim, iran kim, ırak kim? Ne işimiz var bunlarla? Ne ittifakı? İttifak için önce sizinle DOST olmaları gerekir. Humeyni iranı benim dostum HA? Beka vadisini Apo'ya bağışlayan Suriye benim dostum HA?

İşte bunun için AB'ye evet.

Gerçi o da Siyonizmin ta kendisi. Fakat hiç değilse gerçek demokratik ve refahçı olarak insanlarının konforundan öte lüksünü bile düşünüyor.

AB'ye girdiğimizde rütbesiz türk askeri bir polis maaşı almak zorunda, mahrumiyet zammıyla birlikte şimdiki parayla birbuçuk milyar. (Bunun için türkiye bize pahalıya mal olacak diyorlar. Orduyu biz vereceğiz onlar besleyecek.)

Yani bizim Kenan Evren'in mehmetçikleri "Paralı asker" olarak Avrupa Ordusunu tek başlarına üstlenecekler. (Yazdıklarım tamamen ciddidir, şaka yok.)

Avrupa karargahından çıkan bir emirle mesela Arnavutluk'a veya belki de Gürcistan'a girmemizi isteyecekler.

Bu milli irade değil AB iradesi olacağı için, tüm Kenan Evrenler tıpış tıpış bu emre uyacaklar. Bu da şaka değil.

Avrupa bayrağında yıldız sayısı 25 olmalıydı, ama 12 yahudi kabile düzenini temsilen 12 yıldız koydular.

Buna rağmen AB içinde kişi başına GSH 20 bin Euro bile olabilir.

Çünkü Avrupa bitti, büyüme hızı yok, enflasyon da yok, ihracat yok. Hepsi turist olup 30 bin Euro'ya kadar yılda -mesela Türkiye'de- yiyorlar. İhracat olmayınca Japon ve Çin malı ithal edersiniz. Japon kaliteli, Çin ise sudan ucuz.

Su, bir euro. Bir tek Euro'ya çakmak, dolmakalem, üzerinize gömlek, kolunuza kol saati alabiliyorsunuz. Hepsi çin malı ve bir buçuk milyon lira HEPSİ! Su da birbuçuk milyon lira (küçük pet şişe). Bunun için sudan ucuz dedim...

Allahaşkına Maydonoz kaç para bileniniz var mı? (Manav fiyatı, pazar değil)

 

<> 1 YTL

 

Yani bir ÇİN malı polarize güneş gözlüğü parası.... Hem de muazzam taklit (Versace) ve bir demet maydonoz parasına.

Gerizekalı bu çinliler nasıl başardı bunu? Nedenini söyleyeyim: İngilizler 99 yıllığına bir kenti kiraladılar (o zaman boştu bile), sonra orası Asya kaplanı oldu.

HONG KONG!

O yoldan Kore, Malezya, Taiwan ve koca Çin, TAKLİT ile hepsi birer ASYA kaplanı oldular.

Keramet İNGİLİZ'DE! Şu AB içindeki İNGİLİZ'de.

Onun için AB'ye girelim dostlar, beni kınamayın.

Meraklısı değilim ama Kenan Evren, Ecevit vb. Türkiyesinden kurtulalım diye... Avukatım gelmeli ben tutuklanırsam, bana haklarım okunmalı. Yüksek mahkeme (temyiz) MGK değil, AB mahkemesi olmalı. Avukatım dayak yememeli.

Hıyaroğlu polis bana kabadayı gibi "Lan, man diye konuşmamalı". Bu aynı polis, kanıtları kendisi bulmalı ve mahkemeye sunmalı. O zaman tutuklanır veya tutuklanmaz zanlı...

Ama bizimkiler götürüyorlar bir güzel dayak (üç gün), üç günü geçti mi de "Kayıp" numarasına yatıyorlar. "Karakoldan kaçtı" numarası da çok geçerli... Böyle yaparak 15 gün bile gözaltına alıyorlar. (Tabii üç gün diyorlar ötesini bilmemezlikten geliyorlar.)

Şimdi tam 24 saat. Eğer 25 saat olursa, usul yönünden DAVA düşecek -katil bile olsa-.

Bütün bunlar için AB gerekli. Hele sıfır çeken Lise sınavlarımız Üniversite sınavlarımıza bakınca eğitim bir fecaat. Atlas olmadığı için Grönland'ı gösteremedim, yerini şifahen anlatamadım hiç duymamıştı lise üç öğrencisi. Grönland'dan haberi yoktu. (Dünyanın en büyük adasıdır)

Biliyorum ki sizin döneminizde bunlar zorla morla ezberletilirdi. (Coğrafya kitaplarında) Şimdi ise Coğrafya bile TEST. Grönland yerine şöyle bir soru: Aşağılardakilerden hangisi gölet DEĞİLDİR. Sonra şıkları sayıyor. Bir de şaşırtmacası var: DEĞİLDİR diyor.

Bu testlere şartlanırsanız, Dünyanın en büyük adasının hangisi olduğunu nasıl bileceksiniz? Bir de adını bileceksiniz, bir de hangi ülkeye ait olduğunu, bir de başkentini bileceksiniz. Bunları çıkarmışlar kitaplardan, yerine gölet mölet koymuşlar.

Dersanelere verdiğiniz şu paralar var ya, şu öğretmenlerin ve hastane dışında muayene eden doktorların yatacak yeri yok.

Okulda öğretmiyor ders saatleri dışında paralı KURS veriyor, ya da milyar lira ödenen DERSANELERDE öğretiyor. Öğretmenimizi böyle yarı aç hale getiren zihniyet utansın.

Bir de 600 bin kişilik ordumuzdaki 450 bin mehmetçiğe birbuçuk yıl boyunca para vermeyen ailesine yük eden ailesinden aldıran Kenan Evren zihniyetine lanet olsun.

AB gelince nereden baksanız en kötü, en acemi 1000 ila 1500 Euro aylık, ayrıca lojman ve insanca möble vb. alacak. Analar babalar dişlerinden artırıp da çocuklarına 18 ay para göndermeyecekler.

Madem paran yok, neden genç çalışanları, ev geçindiren delikanlıları ASKERE alıyorsun? Neden Kenan Evren? Ordu milletiz diye mi? (!)

Enflasyon düştü diye seviniyor insanlar. Bir kere BORÇlar erteleniyor, günü gelince mahvolacağız. Nereden bulup ödeyeceğiz, o meçhul!

İkincisi, enflasyonu zaten düşüreceklerdi. Kim? Dışgüçler. 30 bin kişinin öldüğü yüz trilyonlarca askeri harcama (ayda) yapıldığı bu kadar yıl içinde batmışız, milli serveti Güney Doğu Anadolu'ya gömmüşüz. Kurşun yapmışız, yakmışız.

Birden APO'yu bize teslim ediyorlar. Ateşkes yapılıyor. BELLİ DEĞİL ? GDAnadolu'ya gömülen o deli para yanımıza kar kalacak. Belli ki ENFLASYON %10'lara düşecek. Artık APO yok ki? Oraya da para gitmiyor artık. Belli değil miydi enflasyonun düşeceği? Enflasyonun %45'ini askeri harcamalar götürüyordu.

Kafadan bir kere %45 enflasyon azaldı. Apo'nun yakalattırıldığı gün BELLİYDİ ki şu kamburumuz hyper enflasyon, belli ki bu 1960 ile gelen bu çile bitiyordu. Bitti bile.

İşte Ecevit'e Apo'yu yakalattılar ve oyları %1 bile değil.

Mala geldi RTE oturdu, birdenbire enlasyon aşağı indi! Bak şu işe, gördün mü 5 vakit namaz kılarsan işler böyle düzelir!

 

<> APO'yu yakalamak için eski CIA ajanlarını görevlendirdi İsrail. 67 milyon $'a USA ile anlaştılar. $40 milyon peşin, gerisi teslimde. Türkiye ödedi.

 

Daha beterini söyleyeyim mi? Koskoca İmralı adası, koskoca bir ada bu, dev bir ada... Burası ASKERİ üstür, donanma komutanlığının. Oradaki lojistik de önemlidir. Orayı APO'ya devredip gittiler. Nereye? İZMİR yöresine. İzmir'deki en pahalı yerde askeri tesis kuruldu. Pekiyi KİRASI kaç para? Eminim ki 67 milyonu çoktaaaan geçmiştir.

 

[] Not: Yukarıda yazılanlar o günün şartlarına göre yazılmıştır. Aradan geçen zaman içinde zaman savaşı satrancından değişiklikler olmuş, karşı hamleler getirilmiş, yeni planlar yürürlüğe geçirilmiştir.

 

Candaşlar, yarın chat var. 20.30'da ısrar ettiğiniz için bugün magnetik bir manyak gibiyim. Dün de zaten şoklardaydım. (Halen aklım o HÜSRAN işinde.) Dün gerçekten şokeydim.

 

<> Yalnızca üçüncü uyarıyı da yazalım mı?

 

Bir gün yazarız [candaş]. Nasıl olsa yarın, cuma ve pazar yine chat var.

 

<> Tmm

<> Kaptan sizi istirahate alalım ltf.. dinleniniz....

 

Konu istirahat değil, inan ki klavye bile etkileniyor. (Eldiven ile yazıyorum) Kayıp dikiş iğneleri falan yerden gelip ayağıma yapışıyor. Çayı tahta kaşık ile karıştırıyorum. Bu sanırım yarın geçecek, şu anda sadece sigara jelatin kağıdı benden deli gibi kaçıyor. Kaşık ısrar etmiyor. Belli ki geçecek bu magnetik alan.

(Zaten Türkiye'de böyle birileri daha var. TV'ye çıkmışlar galiba)

 

<> Negatif bir magnetik alan mı?

 

Hayır negatif değil. Mesela statik jelatin senin eline yapışıyor ama tersine benden kaçıyor. Bu da can sıkıcı tabii. Cep'ten konuşamıyorum, deli gibi ıslık çalıyor, ama kablolu telefon ile konuşabiliyorum.

 

<> Spil'de nötrlenseniz?

 

Güneydeyim. Yarın umarım eldivensiz yazarım. Allah'tan [eşim] bunları yadırgamıyor, bir de DELİ falan deseydi ne yapardım? [Eşim] benim durup dururken 6 ay falan yok olmama alıştı...

 

<s> :)

 

Yeşile yapıştığımda, zamka tutulduğumda, zamanda senkronize olamadığımız artık çok iyi biliyor ve ben lanet magnetik alan yüzünden bilgisayarı bozmamak için kapatmayı düşünüyorum.

RZİ MİH. Geronimo gider hoş-bye.

 

<> slm slm

<> RZİ