Süreyya’yı Taşlarmıydınız?

süreyya

>> Recm'den bahsedermisiniz?

Şu Keçinin yediği ayet mi? Kur'an'a baktım BULAMADIM. Kahrolası keçiler ayetlerimizi süpürmüşler. Allah der: "Kur'an ITMAM = TASTAMAM"dır. BİZ SÜNNİLER ise >>> "Hayır EKSİKTİR" deriz. SÜNNİLER ALLAH'A KARŞI elbette. Allah da Sünnilere karşı! (Sünni >>> Süfyani anlamında). RECM (taşlama, had cezası) her zamanki gibi TEVRAT icadıdır. Muharref tevrattan söz ediyorum. HAHAMLAR hariç (onlar diledikleri ile birlikte olabilirler. Çünkü Haham = Yahve'nin kendisi).

Recm cezası doğrudan Hahamların uydurmasıdır. Allah'ın elçisi Davud bile kumandanının karısı Betşeba'ya göz koyup, kocasını bilerek ölüme göndermedi mi? BİZİM hahamlar da BUNU YAPTILAR. Yani gözkoydukları kızların yavuklularını ZİNA diye taşlatıp öldürdüler.

Eğer o gözkoydukları kızlar da o erkekte ısrar ediyorsa, bu kez kızları da yarı bellerine kadar kuma gömüp, taşlayıp linç etme keyfiyetini getirdiler. Tabii bu adet Kurayza aracılığıyla Kureyş'e de geldi. Hatta öyle abarttılar ki, kızlar büyüyünce bu işi yapar diye bir iki yaşında bebekken diri diri gömmeye başladılar. Ömer bile iki yaşındaki kızını gömerek öldürdü.

Allah affetsin ama, ben buna çok kırgınım. Yani Ömer derken resmen ürperiyorum. Aişe anamıza da kırgınım. Aklı başında hiç bir insan bunu yapmamalıydı. Çünkü düşün bir kere: Kız çocukları / bebekleri gömersen NÜFUS nasıl artacak. Sadece erkek bebeklerin yaşadığı bir dünyada nüfus nasıl artabilir. Temelden mantıksız ve vahşi bir adet. Bunu kınıyorum yani…''

4 Eylül 2002 HvÂiberg

Eğer ''Müslümanım'' diyorsanız, Adaletin, Düşünce özgürlüğünün, Yaşam hakkına saygının, Hoşgörünün olmadığı dünyanın en karanlık bölgelerinde, 'Recm' denen insanlığın gördüğü en vahşi uygulamanın Müslümanlık'ta/İslam'da yer aldığını kabul etmeniz gereklidir.. Kabul etmiyorsanız, Din'den çıkarsınız ve Müslümanlığın nazarında kafirsiniz ve öldürülmeyi hak ediyorsunuz demektir.

Eğer Laik olarak inancınızı yaşıyor, kimseye zulmetmiyor, gösteriş yapmıyor ve Kur'an'daki gerçekleri, mercedes'li mealcilerden değil de, kendiniz araştırarak ve anlamak için okuyorsanız, Kur'an'da Recm denen vahşi ve insan haklarına hukuka aykırı geleneği reddediyorsunuz demektir.

Recm uygulamasını sürdürenler, Hadis okuyup uygulamakta ve Kur'an'da yer almamasını ''keçi yemiş'' yalanının arkasına sığınarak, nerdeyse Allah'a dinlerini öğretenlerdir.

Müslümanlıkta, Kur'an dışı sayısız uygulama vardır.En vahşi olan örneklerden birisiyle 'Recm' uydurma hadisleri sürdürenlerde, aynı şeriat kanunlarını temel alan dini yaşadığınızın farkında mısınız?
Size İslam adına yarı beline kadar kadar gömülen bir kadını gösterseler,elinize bir taş tutuştursalar, bunu yapar mıydınız? Yapmam diyorsanız, ''Kur'an'da vardı, birkeçi onu gelip yedi.'' diyerek yazılan hadisi reddeceksiniz. Yaparım diyorsanız da Kur'an'ı!

Ağlamanız ve Düşünmeniz için, 'Süreyya'yı Taşlamak' (The Stoning Of Soraya M.) Filmini izlemenizi öneriyoruz.

Müslümanlardan Allahımıza sığınıyoruz!

7-Araf/51: Onlar kendi dinlerini eğlence ve oyun haline getirdiler, iğreti hayat onları aldattı. Onlar bugüne kavuşacaklarını unutmuşlardı. Ayetlerimize karşı direniyorlardı. Bugün de biz onları unutuyoruz.

Yorumlar