Dabbet – Kuran – Düşmanlar – Mutmain olmak

Ve Melike Belkıs’ın ayaklarını anlattığım o chat (candaş verdi sağolsun) ve de Tuva vadisi gibi 49 anlamlılar var. Bunların illa ki birini anlatmıyorum.

(Zaten tekrarı hiç sevmem, mecbur kalırsam kullanıyorum.)

Benim ilkem şu: Daima yeni ve ilk olanları vermek, yazılmamışı yazmak. Sanırım bunu başarıyorum, hem de anında görüntü ile. (Kur’an sağolsun)

Bazı eleştirenlerim “Bir yerde Ğussa’yı petrol diye anlatıyor, başka bir chat’te başka bir şey diye anlatıyor, başka bir chat’de de yine başka bir şey yazıyor, bu adamın sözüne güvenilir mi?” Böyle eleştirenler var. (Niels böyle diyor)

Halbuki 7, 14 ve 49’ları birer birer açıyorum. Bunun sözüme güvenilip güvenilmemesiyle veya çeliştiğimin sanılmasıyla ne ilgisi var.

<> Anlama özürlüler

<> Biz ne yapalım hem topla hem de kör iseler

<> 15-Hicr/87: Andolsun ki biz sana ikişerlerden/ikililerden/iç içe kıvrımlar halindeki çift manalılardan yedi taneyi ve şu büyük Kur’an’ı verdik.

Ben bu küçük adamların yerinde olsam, vallahi bu chatleri nefesimi tutup bir solukta hayretle okurdum ve imanım artardı, bilgim de…

Allah bir nimet olarak ayetlerini açıklayıcı, İbrahim dinini yeniden canlandırıcı bir ALAMET gönderdi.

Vurun şunu yerden yere!

<> iyi ki varsınız

Sağol. Hani bir özdeyiş vardı. KÜÇÜK insanlar, ORTA insanlar ve Büyük insanlar. Bunların uğraşlarına göre büyüklükleri ortaya çıkıyor.

<> Evet. Küçük beyinler insanları, orta beyinler olayları, büyük beyinler fikirleri tartışır.

Büyük beyinler FİKİRLERİ tartışır. Hep biz geçmişimizde küçük beyinlerin uğraş konusu olduk, AMGüven gibi… Neyi tartışıyor, BENİ. Çünkü küçük beyin/balık kadar sinek kadar bir beyni var, sığası bu, doğası bu!

<> insan bilmediğinden korkar ve korktuğu için onu yoketmeye çalışır. Onların da yaptıkları bu

<> beyin bulandırmaktan başka yaptıkları da zaten yok

Bizler Orta beyni de aşmışız. (Aktüaliteyi magazini keyf olsun diye yapıyoruz, bu bizde bir tutku veya kapasite sorunu değil)

Biz fikirleri tartışıyoruz. Bu fikirler neyin nesi? ALLAH‘ın fikirleri >>> Çünkü KUR’AN!

Ne kendi aramızda ne Allah ile tartışmıyoruz.

Biz şunu yapıyoruz: MUTMAİN kılıyoruz insanı, mutmain olana kadar SORUYORUZ, ta ki “Tamam tatmin oldum” desin!

O halde biz en büyük beyiniz! İbrahim atamızın o BEYNİ gibi Tatminliği arıyoruz. İşte HANİF her zaman BÜYÜK BEYİNDİR.

Allah’ını seven söylesin, TATMİN etmeden sizi bir kenarda hiç bıraktım mı? Sordunuz anında yanıt aldınız. “Yarın yazayım, durun araştırayım veya saçmalama yaptım mı?

<> asla

Anında görüntü ve illa ki AYETLERLE hemen orada var olmadım mı?

<> evet

Ve sizlere “Mutmain oldunuz mu?” diye sordum. “Olmadım” diyenler pek çoktu. Ama sonuna kadar mutmainlik yaptığım ve hemen herkes en müşkülpesent ve skeptik olanlarınız bile “Evet vallahi tatmin oldum” demeden bırakmadım, doğru mu?

<> evet

<> Sen hak olanı söyledin ve yazdın.

Evet candaş. Ben Kur’an eriyim ve işim İbrahim atamızdan daha zor. Çünkü onu mutmain eden BİZZAT ALLAH idi. O Anlattı, oldurdu ve İbrahim atamız mutmain oldu! İyi de ben bunu ALLAH olmadan yapmaya çalışıyorum. Yani Allah’ımız bana gökten bir şeyler vermiyor veya “şu dört kuşu kes, karıştır dört tepeye koy çağır gelecek” demiyor.

Allah bize bir tek şekilde GÖRÜNÜYOR >>> Onun kelamı olan KUR’AN!

Evet Kur’an ile bunun için MUTMAİN oluyoruz. Yani Allah beni “Allah’ın ayetlerine yeterince inanmayanlara” ALEM+et olarak gönderiyor.

-devam edecek-

Hans von Aiberg, 31/08/2004 (249/05)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 249 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

249-05-beyinler-hanifler

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar