Kolay dini zorlaştıran Süfyanilik – İbadetler cennette haram

Aslında İslam çok ileri derecede KOLAYLIK dini. Haddinden fazla kolaylık ki ben bile zor tatmin oluyordum.

Yağmur nedeniyle savaşmamak ya da seferdeyken BİR TEK rekat namaz kılmak vb.

Tüm ibadetler CENNET’te HARAM. Malum, Oruç tutamazsın, çünkü orası Nimetler deryası, yemezsen “Döverler” seni. Üstelik gece-gündüz yok. Yani iftar-sahur ve namaz vakitlerini nereden bileceksin?

Zaten namaz da HARAM. Cennet’te namaz yoktur, (Eziyet yoktur) Allah namazı bile eziyet sayıyor ve kuluna “Dünyada benim için yoruldun, kıldın, artık burada ebediyen bunlar sana yasak, burada ye-iç eğlen…” diyor…

Cennette “Kime zekat vereceksin?” Herkes mülti-zengin.

Cennet’te Mekke nerede? Nereye Hacca gideceksin? Hatta Cennet’te “La ilahe illallah” Sadece ana-kapı girişinde yazılı…

“Kulum” diyor Allah’ımız, “Sen beni görmeden (Paradigmatik) İNANDIN, “La İlahe İllallah” dedin. Öldüğün gün hatırladın bu ahdini… Hatırladın ve Cennetimdesin… Eşhedü… Dünya içindi, imtihan içindi. Cennet’te sen benim “Tek olduğumu biliyorsun, bildiğin için buradasın”” diyecek… “Sen kendini yorma, Kelimei Tevhid’i bile söyleme….” diyecek RAHMAN ve RAHİM.

Şu merhametin güzelliğine bakın dostlar…

Allah bize alabildiğince ve olabildiğince “KOLAYLIK” sağlıyor… Ve biz “Acaba nasıl bir zorluk çıkarabiliriz?” diye İnsandan şeytanlar oluyoruz.

Kahrolsun o fıkıh! Kur’an’da olmayanlarla yaratılmış İKRAH ettirici o fıkıh kahrolsun! Yaşasın HAKK (Hukullah), kahrolsun fıkıh… Fıkıh kelimesinden ikrah ettim.

Kur’an’da geçiyor bu kelimeler. Hizbullah gibi, Şer’ia gibi. Ama sizin karşınıza dikiyorlar eli bıçaklı Hizbullah katillerini, bir de “ŞERİAT İSTERÜK” diye bir laf. Haksız mıyım?

<> değilsiniz

Allah’ın mübarek kavram ve nosyonlarını alıyorlar eli kanlı terör örgütlerine isim yapıyorlar… Hizbullah “mış” diyeceğim ama AYET bu!…

Allah’tan ayetin devamı da var: “Siz Allah’ın hizbinden olun, Şeytanınkinden değil….” diye.

Resulullah’a da demiyor mu yaratanımız? “Sen Atan İbrahim’in dininden ol!”

Namazı, Orucu, Hacc’ı, Zekatı ve TEVHİD=HANİF parolasını Hz. İbrahim İSTEDİ, ALLAH KABUL etti… Allah bu ibadetleri “CENNETTE” istemiyor bu yüzden, anlaştık mı?

<> evet

Bunları DÜNYADA yapacağız.

-devam edecek-

Hans von Aiberg, 05/12/2001 (029/02)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 029 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

029-02-ibadetler-cennette-haram

Yorumlar