Zilzal suresi konuşuyor – Zaman enerjisi

Bugün chat’te neler oldu? Araya çoooook uzun bir zaman girdi. Sakallarım yeniden uzamıştı -gerçekten-.

<> Jana’nın sorularına yanıtları bitirmiş miydin?

Onları okudun mu [candaş]?

<> Evet, gruba asılmış

Çok ÖNEMLİ yanıtlar vermiştim. Ama ne kadarı çıktı bilmiyorum. 40 dakika chat’ten ve daha sonra da 21.30’a kadar günden kayboldu.

Güpegündüz güneş gitti, yerine gece gelmişti. Bir anda… Bir anda sakallarım çıktı. Başkaları buna şaşırmasın diye hemen traş oluyorum -yoksa hayretler içinde kalırlar-.

Allah’ımızın katından herşey hoş ve amenna (Ölüm dahil). Ama içimi bilen Rabbim biliyor ki, ZİLZAL denen şu zaman enerjisinden HOŞNUT değilim. MEKAN (Arz) titriyor, bu normal ama; Zaman boyutunun gel-git yapması biz üç kişiyi çok hırpalıyor.

Zaman bir yaratık -mesela insan- olsaydı, onu eşek sudan gelinceye kadar döverdim -bunu en barışçı olan ben söylüyorum-.

GERİ DÖNÜŞ biletinde tutarsızlık var: MEKAN  a y n ı  … (Arz) ama zaman  a y r ı  bu acımasız bir çelişki. Aynı mekanda ayrı zamanda olmak demek; Arz’ın enerjisinin AYNI; fakat ZAMAN paradoksunu yaşayan SİZİN enerjinizin AYRI olduğu bir isyan konusu…

Bir pilim vardı: İleriye giderken yarı yarıya boşalıyordu. Sonunda bitecekti -normal olan da bu-. Ama bu pil ŞEHİD oldu; biteceğine, yeniden doldu. (Zamanda geriye biten pili sonsuz özenerji DOLDURUYOR.) Dünya bunun farkında değil -çünkü mekân- ama ZAMAN olarak bu bir ölümcül bela…

Eğer birimizden biri o ZAMAN enerjisini (enerji birbirine çevrilebilen bir niceliktir) MEKAN enerjisine çevirseydi, NE OLURDU? (Yanıtı Zilzal suresinde)

Zaman gezmeni bunu ÇEVİREBİLİRDİ ama, KENDİSİNDEN ENERJİYİ uzaklaştırsa bile… Bu enerjiyi toprağa (arz’a uzay boyutlarına) dönüştürse bile kurtulamazdı. Çünkü bu kez onu MEKAN ZİLZALI vuracaktır. Yani yıkıntı altında kalacaktır.

<> Zilzal-1: Arz şiddetli bir sarsıntı ile sarsıldığında;

<> Zilzal-2: Ve arz içindeki gizli ağırlığı dışarı çıkardığında;

Bir kesilme olup olmadığını anlamam için arada bir hiç değilse nokta koyunuz. Ayet mi yarım kaldı? Yoksa bende mi tuhaflık?

<> [Hayır], ilk iki ayet yazıldı sadece

 

Tşk.

<> Zilzal-3: Ve insan “buna ne oluyor” dediğinde;

<> Zilzal-4: Arz bütün haberlerini açıklar,

<> Zilzal-5: Rabbinden vahiy alarak!…

<> Zilzal-6: O anda insanlar gruplar halinde fiillerini görmek üzere çıkarlar.

<> Zilzal-7: Kim zerre ağırlığında bile hayır işlediyse onun sonucunu görecek…

<> Zilzal-8: Kim de zerre ağırlığında bile kötülük yaptıysa onun sonucunu görecektir.

 

ARZ‘ın sansıntısı “Uzay=Mekan”ın sarsıntısı… BU enerji ise aslında ZAMAN ENERJİSİNDEN (Kozyrev) geliyor.

Zaman enerjisi normalde AZALIR.

Ama biri-birileri onu (Boş pili) DOLU olarak o Arz’a getirmişse, yani uzay ve zaman boyutları birbirine DÖNÜŞEBİLİR enerji taşıdıklarından; ARZ şu ayet uyarınca, “2: Ve arz içindeki gizli ağırlığı dışarı çıkardığında” Zaman enerjisini (H.A.A.R.P) bırakabiliyor.

3: Ve insan “buna ne oluyor” dediğindeVE İŞTE BEN BU SORUYU SORUYORUM! Deprem ARZ‘da değil; ZAMANDA. :((((((((((((((((((((((

3: Ve insan “buna ne oluyor” dediğinde

3: Ve insan “buna ne oluyor” dediğinde

3: Ve insan “buna ne oluyor” dediğinde

Hep bu soruyu soruyorum.

“4: Arz bütün haberlerini açıklar” (GELECEKTEN DÖNÜŞ BİLETLERİ GİBİ) Arz der ki: “Benim sistemim dengedeydi. Bu bir kaç kişi yüzünden enerji deşarjına mecbur kalıyorum”.

Arz saçmalamasın! Zaman diye bir İKİZ KARDEŞİ VAR. Bencil olmasın ARZ (uzay, mekan boyutları) Zaman boyutları da onun öz kardeşi… 4 boyutlu bir çift kardeş!

Ama GERİDE 7 BOYUT saklı >>>>> ALLAH’ın şahdamarı >>> VAHY oradandır. 11 boyutlu HABLİLVERİD‘in içi… Dışı sağır ama; içi ALLAH ile rabıta halinde VAHY alıyor. (VAHY sadece alınır.)

İkinci olarak “Allah’ın şahdamarı” yanlış bir kelime (Allah bundan da bize yakındır, 7 boyutun içinde BİZİMLEDİR)

Kişisel VAHY alınır (insan bunu 7 boyutta bilmez; bildiğimiz tek VAHY, dışarıdaki, dış uzaydaki “dört boyutluda” olandır. (Kur’an gibi) Kitaplar böyle indi. 4 boyutludan indi. Ona VAHY tebşiri deniyor, nezirlik deniyor.

Ama bizim GÖRÜNMEZ VAHYİMİZİN adı nedir biliyor musunuz? Şahdamarımızın içinden gelen o vahyin adı şu: “HİDAYET!” Allah El Hadii’dir >>> Hidayete/dosdoğru yola yönelticidir. İşte insanın VAHYİ de budur. Onun için namazda ZİLZAL‘ı okurum arada bir.

4: Arz bütün haberlerini açıklar, – 5: Rabbinden vahiy alarak!…ARZ+DABBET dersem bu daha kolay anlaşılır mı?

<> Evet

<> Neml/82: O söz başlarına geldiği zaman, onlara yerden bir Dabbet çıkarırız; o da, insanların bizim ayetlerimize kesin bir bilgiyle inanmadıklarını onlara söyler.

Hans von Aiberg, 24/08/2003 (177/03)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 177 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

177-03-zilzal-hi

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar