Sohbetler – Aiberg hakkında – Kadın Erkek – Cifir – Paranormal

<> Selam ve Selam

<> slm ve slm

<> hoşgeldiniz hocam

Slm ve slm sevgideğer hanifcandaşlar. Yolları arşınladım, eczacı ve kimyager oldum. Ama kürkçünün dükkanına döndüm.

<> Bugünkü konumuz belli mi acaba?

<> Bugün Konu TARIK SURESİ

Evet Tarık suresi. Ancak geçen chat’ten bir şeyler kalmış ki e-maillere boğuldum. Özellikle bana şu kadın ve erkek psysche’lerini soran yüzü aşkın mektup geldi.

<> 100 kişi yoktu ki odada

Yüz kişi yok ama binlerce kişi şu anda yazılanları OKUYACAK ve yüz tanesi yazacak.

<> Chatler gruba yazı olarak asılıyor ve grup 249 kişi.

Yarısı zaten aktif değil. Grupta aktif olanları saydım: 86 cıvarında. Aslında grup 370 cıvarındaydı. Ama maksatlıları uzak tutuyoruz. Bu banleme değil, Mesela bir üye benim özel yaşantımı açık seçik soruyor. Bunun bilim yapma niyetinde olmadığını anlıyorum. Ben yokum, bendeki ben var, bununla ilgilenmeliler.

Önemli olan benim iyi bir Kur’an çevirmeni olmam ve bilimsel yaklaşmam. Benim bu tarafım önemli, diğeri boş. Zaten Kur’an dışı konuştuğumda hemen uyarıyorum: “Dikkat bu benim kişisel görüşümdür” diyorum. Gerekçelerimi söylüyorum.

Bir de şaka olsun diye “Reklam” geçiyorum. Gülelim diye. Ama ciddiye alıp beni züppelik ve kendimi beğenmişlikle suçluyorlar. Biraz espriden anlamak gerekir, beni ciddiye almasınlar böyle düşünen varsa… Birer mizah, latife, espri sadece.

Bir psikiyatr şöyle soruyor: “Tesbitleriniz son derece makul. Ama bunları bir matematik vefke dayadırmanız saçma” diyor. Oysa yaptığım saçma değildi. Her sayının bir kodeksi var. Ben bunları “İç-dış/yukarı-aşağı” diye tasnif ettim ki laf uzamasın diye… Ama çok merak ediliyorsa bunları cifir olarak da kodlarım. Bir deneyelim:

9 sayımız var. Bunların ortasına 5 düşüyor. (Cinsiyetsiz nötr) 5 aynı zamanda determinanttır. (Det. 360 anlamında -ki 360’ın türlü özelliğini biliyorsunuz, son derece evrensel bir rakam ve bir fazlasıyla (361) 19’un karesi.)

5 rakamı erkek ve dişi değildir. (Homo, neutral sex)

Beşten büyük rakamlar erkeğin; küçük rakamlar ise dişinin pysche’sini kodlamaktadır.

9 ve üstündeki toplamlar da her iki cinsteki ve her canlıdaki beslenme-savunma-üreme içgüdülerini temsil eder. (Ruhu hayvani de deniyor)

-devam edecek-

Hans von Aiberg, 06/02/2002 (056/01)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki CHAT’i (055) oku | 056 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

056-01-cifir-vefk-3x3-kadin-erkek

Yorumlar