Gerçek Tasavvuf – Aiberg hakkında – Bilim ve Sanat – Derviş olmak

<s> Enfüs ve afak aynı şeydir. Enfüste ne varsa afaktada o var. ikisininde aslı hayal. alemlerin aslı hayal.

Ve [S] muhteşemsin.

Şimdi de tek tek TASAVVUF felsefesi yerine oturmaya başladı. Yani artık spirtualist sapık bir felsefe değil Yesevi’nin ve öğrencilerinin bize lanse ettiği GERÇEK tasavvuf felsefesinin sınırlarını belirlemeye başladık.

<> yani biz şuan sadece bir hayal dünyasında yaşıyoruz

<> Doğu Batı birleşiyor artık

(Bu arada benim de bir AŞIK olduğum ortaya çıktı. Ben bir dervişim!)

Fakat BİLİMİ ihmal ettikleri için aşk ve sanat tarafımı körelttim size hissettirmedim. Ama bugün tüm gizliliklerin ortaya çıktığı bir gündür. O zaman itiraf ediyorum: Ben bir dervişim! Bin dervişlik bana vızıltı… Ben ALİM olmayı murad edinmişim.

Aramızdaki AŞK ve ilahi sanat ehline de hitap ediyorum ve itiraf ediyorum. [S] ben bir Dervişim. [HG] ben bir Dervişim. Böyle yazılsın, böyle belgelensin.

<hg> evet ya huu…

İlim öyle ihmal edildi ki, yerine yalan-sapık tasavvuflar kondu ki DERVİŞ olduğumu saklamak ve BİLİMİ önplana çıkarmak zorunda kaldım!!!

<> Yunus gibi…

<hg> Yesevi gibi…

Yunus Bektaş Rumi benim adım

Yesevi’den alındı benim tadım.

<G> Onlar ruhumuzu doyuruyor ama sen aklımızı, kalbimizi, ruhumuzu doyuruyorsun…

Sağol [G]. Bilim ve Sanat ikisi atbaşı var aslında başabaş olmalı… Evrende bilimi yaratan Allah Cennet’te o inanılmaz güzellikleri yaratan SANATÇI ve Musavvir olan AYNI ALLAH’ımız değil mi?

-devam edecek-

Hans von Aiberg, 17/02/2002 (061/10)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 061 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

061-10-bilim-sanat-dervis

Yorumlar