Tarık suresi – Zülkifl ve Kerrubiler – Melekler – Chatler – Havadan sudan

Hezekiel ve Qerruby search edebilir misiniz?

<> Birşey bulamadı

QUERUBY de olabilir?

<> Mukarrebun mu Qeruby mi acaba?

Evet bizdeki adı Mukarrebun, Tevrat ve İncil’de Kerrubi.

<> Hezekiel = Ezechiel

<> gökten gelen melek

<> Allah’a en yakın melekler diye biliyorum.

Bir ARAÇ aslında. Bir de Türkçe yazalım bakalım KERRUBİ diye search pls. Bir link bulalım, melekten bir ARAÇ ilginç gelecektir size, ya da bir araca MELEKLİK üflenmiş.

[] http://web.archive.org/web/20010618090443/http://abone.turk.net/ince/hezekiel.htm

[] http://web.archive.org/web/20120114125714/http://jan-kliemann.suite101.de/die-christliche-botschaft-hinter-pulp-fiction-a126957

<> “Der Pfad der Gerechten ist zu beiden Seiten gesäumt mit den Freveleien der Selbstsüchtigen und der Tyrannei böser Männer. Gesegnet sei der, der im Namen der Barmherzigkeit und des guten Willens, die Schwachen durch das Tal der Dunkelheit geleitet. Denn er ist der wahre Hüter seines Bruders und der Retter der verlorenen Kinder. Und ich will große Rachetaten an denen vollführen, die da versuchen meine Brüder zu vergiften und zu vernichten, und mit Grimm werde ich sie strafen, auf dass sie erfahren sollen: Ich sei der Herr, wenn ich meine Rache an ihnen vollbracht habe.” Hezekiel 25, 17

Evet biraz bu, ama daha çok şey bulabilirsiniz. Tekerlek içinde tekerlekler gibi. Hatta Daeniken’in kitabında çizmeye kadar vardırmışlardı işi…

<> Ve otuzuncu yılda, dördüncü ayda, ayın beşinci gününde ben, Kebar ırmağı yanında sürgünler arasında iken, vaki oldu ki, gökler açıldı ve Allah’ın rüyetlerini gördüm. Ayın beşinci günü ve -kral Yehoyaki’nin sürgünlüğünün beşinci yılı idi- Kildaniler diyarında, Kebar ırmağı yanında, Buzi’nin oğlu kahin Hezekiel’e RABBİN sözü açıkça geldi. Ve orada Rabbin eli onun üzerinde idi.

<> Ve baktım, ve işte, şimalden buran yeli, durmadan ateş saçan büyük bir bulut geliyordu, çevresinde parıltı, ve ortasında, sanki ateş ortasında ışıldayan maden. Ve onun ortasında dört canlı mahluk benzeri çıktı. Ve görünüşü şöyle idi: Onlarda insan benzeyişi vardı; ve her birinin dört yüzü vardı, ve onlardan her birinin dört kanadı vardı. Ve ayakları doğru ayaklardı. Ve ayaklarının tabanı buzağı ayağının tabanı gibi idi, ve tunç gibi parıldamakta idiler.

<> Burası ilginç:

<> Ben canlı mahluklara bakarken, işte, canlı mahlukların yanında, onların her dört yüzü için, yerde bir tekerlek vardı. Tekerleklerin ve yapılarının görünüşü gök zümrüt gibi idi; ve dördünün benzeyişi birdi. Ve görünüşleri ve yapıları sanki tekerlek içinde tekerlek. Yürüdükleri zaman dört yanlarına da gidiyorlardı. Dönmeyerek yürüyorlardı. Tekerlek çemberleri ise, yüksekti, ve korkunçtu. Ve dördünün çemberleri çepeçevre gözlerle dolu idi. Ve canlı mahluklar yürüdükçe…

<> Ve canlı mahlukların başları üzerinde gök kubbesi benzeyişi, korkunç billur gibi, yukarıdan başları üzerine yayılmıştı. Ve kubbe altında kanatları birbirine doğru dümdüzdü. Ve herbirinin bedenlerini bu yandan örten ve iki kanadı, ve obir yandan örten iki kanadı vardı, ve yürüdükleri zaman kanatlarının gürültüsünü işittim.

[] http://ekladata.com/Om0mWWfgI3Amw37DtFsS0kPnyGQ@350×433.jpg

[] http://www.bibleetnombres.online.fr/images5/ezechvis.jpg

[] http://www.anakinovni.org/images/moyenage/Ezechiel1.jpg

[] http://resume.bible.free.fr/ezechielcherubins.jpeg

[] http://web.archive.org/web/20061119075553/http://hdelboy.club.fr/ezechiel.jpg

[] http://i61.servimg.com/u/f61/15/51/54/21/d_2310.jpg

[] http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/af/Ezekiel’s_vision_Zurich_Bible.jpg

[] http://www.modia.org/tora/chemote/mishkan-kerouvim.jpg

[] http://www.antoranz.net/CURIOSA/ZBIOR3/C0309/04_QZC07041_QAB00517p160b-Blumrich.jpg

[] http://thriceholy.net/JPGs/cherub.jpg

[] http://www.sacred-texts.com/eso/sta/img/12500.jpg

[] http://68.media.tumblr.com/tumblr_m42i8w2EZD1rw8m2ho1_500.jpg

[] http://www.ldolphin.org/ezekiel/gloryleaves.jpg

[] http://3.bp.blogspot.com/_MryQii-dvu8/SIckA_HeFQI/AAAAAAAADT4/DYYranAxiGs/s400/ezekiel.gif

[] http://megavselena.bg/wp-content/uploads/2016/02/ezekiels-wheel-ufo1-e1455908111571.jpg

[] http://www.bibleorigins.net/ClovenFeetBullmanWinged.jpg

Ne diyorsunuz bütün bunlara? Yukarıda melekler ile temsil ediliyor. Bu meleklerin dört yüzü var. Biri insan, diğeri boğa, diğeri aslan, ötekisi kartal (Akrep burcu). İnsan=Kova burcu simgesi.

Bir bakayım bu sembol var mı, bir dk. izim.

O dosyada 4 meleğin yüzü var. Daha iyisini bulamadım. Onlara sfenks (sphynx) deniyor.

[] http://www.michaelsheiser.com/PaleoBabble/zodiacMT.jpg

[] http://www.michaelsheiser.com/PaleoBabble/Ezek1NSEW.jpg

Kur’an’da da Hamalei Arş melekleri = Arş taşıyan melekler deniyor.

Resmi gönderdim ki, diğer arkadaşlara da gönderebilmen için.

Bu arada resimleri alan arkadaşlar var mı? Siz de sırayla gönderirseniz herkes birbirine gönderir ve Kerrubi melekleri görmüş oluruz.

Tevrattaki şeklini bulamadığım için İncil’deki biçimde olanını yolladım.

<> Bu arada devam etsek, vakit geç oluyor

İsterseniz, çarşambaya tehir edelim. Çünkü Tarık’ın daha SEMA bölümündeyiz. Yani şimdiye kadar VE’yi anlattık. Geçtik Sema bölümüne karşımıza Sidre, Kerrubi neler neler çıktı. Şimdi bunlara girersem 17 ayeti nereye sığdıracağız. O iki bağ sahibi var ya, oradaki her bir misali açsaydım, chat iki gün sürerdi.

<> Nasıl isterseniz hocam, sizi de fazla yormak istemiyoruz.

Bana yorulmak HARAM kılınmıştır. Yorulsam bile yorulduğumu asla belli edemem.

Hans von Aiberg, 30/09/2001 (003/06)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 003 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

003-06-ezekiel-vision-zodiac

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar