Allah’a Bilimle gidilir – Müfessirlerin bilimsizliği

Ne diyordum: Bakın bunları bulan hem bizden, ama pek çoğu da hristiyan vb. bilim adamları. Bir hevesin peşinde halen araştırıp gidiyorlar. Bir Heva içindeler. Onların her bulduğuna biz bir karşılık buluyoruz.

Karadelik=Babüs sema. Bu neyin kapısı? Worm Hole (kurtçuk/solucan) deliği/tüneli. Biz ne diyoruz? “MİNİ MİNNACIK SUR BORUCUKLARI (Corn Hole)”.

Bunlar nereye gidiyor? Her babüs sema, Yani sema kapısı, buradan geçtin mi arkaya çıkarsın/daha doğrusu sonsuz kişi sonsuz evrene çıkar. Oraya Super Space diyor Wheeler ve bilim adamları. BİZ de aynı bağlamda AŞAĞI MİSAL ALEMİ diyoruz.

Sonra bu GEON evreninin Statik katı var ki oraya da Hyper space diye buldular. Biz de ona YUKARI misal alemi diyoruz.

Bundan yukarıdaki alem için HORN HOLE (corn Hole değil Horn Hole) diyorlar. Biz ne diyoruz? “NEFHİ SUR/Sur borusu/Berzah alemi” diyoruz.

Onun için bendeki amaç acaba bir quark daha keşfedebilir miyim? değil! ALLAH’a nasıl giderim/gideriz! Biz bunun için BİLİM yapıyoruz.

Kozmolojiyi de kozmogoniyi de kaolojiyi de kaogeniyi de BİZDEN (Grubumuzdan söz ediyorum) daha iyi bilen/bilecek [yok]; hatta asırlarca bunun üzerine çıkamayacak nice bilim adamları gelip geçecek. Ama biz HEPSİNİ daha yüzyıl önce ŞİMDİDEN aştık!

Keşke Kur’an müfessirleri bunu yapabilseydi. Sur borusu deyip kaldılar. Misal alemi deyip kaldılar. Ve onlara şimdi bu yazdıklarımızı anlatsak bile/anlasalar bile, yine yerli yerine oturtamazlar. Yine tefsir edemezler.

Tutturdular bir MANA alemi… Kardeşim, TAKYON/ESİR evreni diye herkesten önce bulup da yerine koysalardı, MANACILIK (Spirtualizm vb.) yaparak bu kadar genci ve insanı tarikatlerde Süfyanist yapmazlardı.

ZUHURAT/uyanık rüya” gördüm” der şıh efendi! Zuhurat dediğin, yani ZAHİR‘e çıkan şey nedir? “TAKYON eksi koordinatlarının oluşturduğu sanal/kompleks kütle” değil mi?

Esiri biçimlendirerek, RÜYA görüyoruz. “Ben bu anı yaşadım” der gibi Dejavu’larımızın tamamı bir gezici duru-görü (clair voyance) değil mi?

Bedensiz astronomi ne? Alırsın göbek bağını/kordonunu, düşersin magnetik alan dikmesine (z boyutu), yani GÖĞE düşersin.

Onun için ben ve dolayısıyla tüm Kur’an izdaşları BİLİME HEVA heves diye bakmayacağız. Gideceğimiz son nokta, ki elif kez elif+1’in ĞAYB alemine dayanmaktan ibaret.

ALLAH’a böyle gidilir. Müttekilik (Allah’a yönelim korkusu) işte budur!

Hans von Aiberg, 12/09/2003 (187/12)

Not: Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 187 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

187-12-astral

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar