Teknoloji – Biyoritm ve Türkler – Siyonizm – Büyük Ortadoğu Projesi

<> selam 🙂

<> yeehaaa dr. geldi

Ttnet su koyverdi. Bağlantım çok zayıf, arada bir düzeliyor, ama sonra donuyor. Soruyorum orada mısınız? diye yanıt veen yok. Oysa ismim devam ettiği için koptuğunu hissetmiyorum.

Geçen hafta ne yaptımsa bağlanamadım. Bağlandım ama kendi kendime yazdım. Oysa herkesin ismi orada duruyordu.

Bugün düzenli bir konu olmayabilir. Bugünü de havadan sudan konularla geçirebiliriz.

Ya da alfabetik nicklerden sırayla gidelim, herkes bir soru sorsun. Evet, zor bir soru bekliyorum. Sorular çok zor olsun.

<> size zor soru sorabilmek zorların en zoru

Allah’ın ilmi zordur, Allah’a da o yakışır. O yüzden zor soru istedim.

<> Saldırılar hakkında alınacak dersler nedir?

Hacker’ler hakkında mı?

<> Evet

Çok yakında bir sisteme geçiliyor. Her doğana bir dünya yurttaşlık numarası. Asla devredilemiyor, satılamıyor, atılamıyor. Bizdeki vergi numarası gibi. O numara, herkesin bir cep telefonu gibi internet numarası olacaktır.

Yani saklı-gizli kalmayacaktır. Herkes olduğu gibi görünecek göründüğü gibi olacaktır. Bu sistem oluşturulma aşamasında, bir kuşak (20 yıl) içinde internet’in iyice yaygınlaşması ve iskambil kağıdı kalınlığındaki kişisel tlf’a indirgenmesi, bu magnetik kartların kimlik, vergi, lisans, diploma vb. yerine geçmesi öngörülüyor.

Bu gelecek çok yakın gelecek. Bir kuşak daha öngörülüyor.

Katlanabilir LCD ekran ve dokunmatik yazılabilen katlanır klavye, bunları insanlar bir kitap taşır gibi yanlarında bulundurabileceklerdir.

<> New York merkezli mi? San Francisco merkezli mi?

Merkez olarak ‘Birleşmiş milletler informasyon/şeffaflık department’i düşünülüyor.

<> Yani San Francisco

<> ALAQ suresi verilerine göre 2098 senesinde sistemin tam oluşturulacağı sözkonusu doğru mu??

2099 ise zaten darbeler çağı. Türk birliğinin müjdesi diyebilirsiniz.

Türklerde biyoritm 400 yıllık. Kayıtlara göre 499 yılından başlıyor, 899 (Göktürkler vb.) 1299 Osmanlı kuruluyor, 1699 çökmeye başlıyor, 2099 yeniden yükseliyor. Hep 400 yıl arayla.

<> 2099’a kadar çökecek miyiz iyice? Yani daha mı kötü olacağız? Bundan kötüsü?

Türkiye kurban ülkelerden biridir. Balkan-Kafkas-Ortadoğu şeytan üçgeninin tam ortasında. Böyle bir ORTA sadece bize özgü. Kürt kartı devreye alınacaktır. Ermeni kartı da.

<> Zaten bu Beni İsrail planının bir parçası.

Evet bu protokol zaten yapılmıştı.

<> Doğu Anadolu’yu böl parçala işgal et!

Gibi :-((

<> Öncelikle küçük şehir devletleri öngörüyorlar orta doğuda sonra da hepsini yutmayı planlıyorlar. İlk basamak üç parça Suriye, Irak üç parça

Bayraklarındaki iki mavi şeritten üstteki Dicle-Fırat, alttaki de Nil nehri. Bunları almazlarsa planları plan olamaz, bu olmazsa olmaz kurallarına göre.

İsrail planına göre, İsrailoğullarının ana vatanı Mezopotamya idi. Oradan göç ettiler ve Mısır’da köle oldular.

Oradan Musa eşliğinde exodus (Çıkış) yaparak, yarılan deniz ile birlikte Sina’ya ve Filistilerin Kenan denen ülkesine Allah’ın emriyle girmeleri istendi.

Ne var ki korktular ve 40 yıl çöllerde cezalı kaldılar. Sonunda krallar döneminde Yahuda krallığını kurdular. İlk İbraniler ile birleşilince 1948 yılında İsrail devleti kurulana kadar daha çok diafora yaşadılar.

<> İlk Asuriler canlarına okudu.

Evet ama önce Sümerlerden dayağı yediler. Şimdi bitmez tükenmez bir intikamın parçası olarak

<> Yani ben o yahudi krallığının yıkılışını kast ettim

Anladım.

<> Tevrat’ta Yeremha bölümü bunu anlatıyor.

İlk yurtları Mezopotamya idi. Dicle (Kaplan) ve Fırat (Ephrates=İfritler) arasındaki bataklık bölgedeydiler. Mısır’a köle olarak götürüldüler ve son olarak Filistin onlara vaadedilmiş toprak olarak verildi. Şimdi de oradalar.

İşin tuhafı, bu Allah vaadiydi. Ve aldılar. Ama lanetliler.

O merkezden tüm dünyanın ekonomisini yönetiyorlar. Şu an dünya patronlar devletidir. Yani bayrağı vb. yoktur, tüm dünyada paranın gücünden oluşmuş bir “Akrabalık bağı var”.

Gelelim konuya: Bu göç yollarını kendilerinin toprağı kabullendiler. 6 ülke var:

Toroslar’ın güney yayı.

Gap bölgesi. Bu Türkiye’yi ilgilendiriyor. Ama onlar bize türk demiyor goyim kirmanya (Kürdistan) diyorlar ve kürtleri “Hayvan” olarak teba ediniyorlar.

<> Hocam, Babil’e olan intikamlarının bir ölçekte körfez savaşında almış oldular, işin tuhafı da Saddam kendinin savaştan önce “Nebuchadnezzar” olduğunu iddia ediyordu, Tevrat’ta onun uğradığı yenilgiyi yaşadı.

Evet Nabu Kednezar ve Nineva savaşı. (Rumca Nabo Kodonosor)

-devam edecek-

Hans von Aiberg, 05/10/2001 (005/01)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki CHAT’i (004) oku | 005 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

005-01-arzi-mevud-israil

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar