Kozyrev – Bir zaman yolcusunu kim öldürebilir – Musa Hızırı neden arıyordu – Peygamberlerin ismet sıfatı

slm&slm.

<> selam dr

<> Hocam hoşgeldiniz

Hoşbuluştuk dostlar.

Konumuz geçen haftanın devamı mı? Yeni mi? Konu belirledik mi?

<> Dabbetül Arz’ı işleyelim?

Çok uzun ve karışık bir konu.

<> Sizi yormak istemem

Ben yorulmam ama bugün vakit yarıma kadar ve kısıtlı. İnternet cafedeyim yarımda kapatacaklar. Bu saatten sonra gelen olmaz zaten. 12 kişi yeter de artar bile.

Dabbet’ten geçen hafta azbuçuk bahsettim. 7 anlamından birini anlattım.

<> Hocam bir şey sorabilir miyim? Kozyrev’i Kuruşçev öldürdü diye yazmıştınız kitabınızda ama 1983’de ölmüş?

 

Kozyrev’i Stalin hapsetti. Kruşçev dahil sovyetlerin çarları onu öldürmek istediler. Rasputin gibi öldüremeyeceklerini anladılar. Dr. Scherk ve Kozyrev birlikte “ÖLDÜ(!)ler“. Scherk gerçekten Mib tarafından öldürüldü. Ama Kozi- HA-VET tipi öldü. (Yaşıyor yani.)

<> Anladım ama 1983’de bu dünyadan ayrılmış… Kruşçev ile zamanı tutmuyor

Kozirev 1984 “Dönüşlü”dür. 1983 değil. Kruşçev’in öldürmek istediğini yazmıştım.

<> 27 Şubat 1983’de ölen Kozyrev’in mezarı “Pulkovo Astronomlar Mezarlığı”ndadır.

Çünkü Borges ile aralarında yaş farkı (çarpı) 14 var. Yani 1985 sonu ötekinin gitmesi gerekiyordu. Aralarında 35 ay var. Bunu 14’e bölemedim henüz.

<> Bir zaman yolcusu neden öldürülemez?

Bir çok nedeni var. Karmaşık bir konu.

<> Mib nasıl beceriyor o zaman?

Doğmamış öldürülemez gibi bir ilke bu. Şimdi bu göreceliği irdeleyebiliriz. Bir melek ile bir insan ele alalım.

1. İlk kombinezona göre melek ile melek bir köşe başında çarpışabilir ve birbirlerine pardon derler.

2. Aynı biçimde insan ile insan da köşebaşında kazara çarpışır ve birbirlerinden özür dileyebilirler.

3. Bir melek ile bir insan (Yani artı ve eksi kütleli iki varlık) çarpışacaklarını sanırlar. Ama çarpışmayıp birbirinin içinden geçerek şaşırırlar.

a) İnsana göre çarpışamadığı varlık “Hayalettir”.

b) Meleğe göre çarpışamadığı varlık “Hayalettir”.

Bu kombinezondaki anomali denen paranormal sayıları giderirsek, Yerine de “Gelecekteki” ve “Geçmişteki” insanları korsak, Doğmamış öldürülemez. Doğmamışı yine bir doğmamış (Men in Black) öldürebilir. Doğmamış da zaten “Ölü” olanın atasını öldüremez. O zaten ölüdür. Kaderi “Katlederek” değiştirmez. Kaderi “Yer değiştirerek” Yani bir tür ROK yaparak satrançtaki gibi “Tarihin akışını” değiştirir ama, cinayet işleyemez.

Ancak bir “Gelecek” kaçkını, “Geçmiş”te yaşayan birine “Ölümü” azmettirebilir. Etkileyebilir.

Hz. Hızır her çağın insanıdır. O (Allah’ın emrinden hiç çıkmamaca) öldürebilir. Dileseydi, o çocuğu Musa’ya da öldürtmeyi azmettirebilirdi. Ama kendisi öldürdü. Böylece daha önce katil olan Hz. Musa’yı, “İsmet sıfatı gereği” günahsız kıldı. Biliyorsunuz ki, Hz. Musa cinayet işlemişti, bir katildi.

O zaman geliniz, Kehf suresi 83’e kadar olan Hz. Musa öyküsünü tek tek yazalım: Sanırım 65’li bir ayetten başlıyordu. “Hani Musa yol arkadaşı gence…” diye başlayan ayet… Oradan tek tek yazalım ve hızla ben MİSALLERİ çevireyim.

Yazacak var mı?

<> Ok ama kaçıncı sure?

“Hani Musa bir gün yol arkadaşı (Yuşa)na…”

Vallahi o kadarını siz bulacaksınız. Ayetin bağlangıcını verdim, 65 civarında olduğunu söyledim. Belki de 60’tır bilmiyorum. Biraz bana yardımcı olmanız gerekecek.

<> 18-Kehf/60: Musa genç arkadaşına (Yuşa’ya): “İki denizin birleştiği yere ulaşmaya, ya da yıllarca yürümeye kararlıyım” demişti.

<> 18-Kehf/61: İkisi de denizin birleştiği yere ulaştıklarında, balıklarını unutmuşlardı. Balık bir delikten kayıp denize ulaşıp yüzdü.

<> 18-Kehf/62: Oradan uzaklaştıklarında, Musa yanındaki gence: “Yemeğimizi çıkar, andolsun bu yolculuğumuzda yorgun düştük” dedi.

Tamam sırayla gidelim.

60: Musa genç arkadaşına (Yuşa’ya): “İki denizin birleştiği yere ulaşmaya, ya da yıllarca yürümeye kararlıyım” demişti.

Konu “Musa’nın katilliğinin aklanması”. Evet Musa bir çok nedenden dolayı “O birini” bulmak zorundaydı:

İlki “Katildi ve aklanması gerekiyordu”. Yani zaman üzerinde oynayarak, bir insan “Hiç öldürmemiş” de olabilir.

İkincisi Hz. Musa, “Gelecekte” kavmi olan israil oğullarını hassa bir ölçümle “DENİZİN” neresinin yarılacağını bulmak için “Hızır”ı arıyordu. Üçüncü olarak, Musa çok cahildi ve “İlim” ile bu tarafını telafi etmek durumundaydı. Cahil ağır kaçtı. Ümmi diyelim.

Musa, yanına “Referans, gösterge ve yardımcısı olarak YUŞA’yı SEÇti“. Yuşa seçilmiştir. Çünkü Ahit sandığına/Tabutüssekine’ye dokunma (Topraklama) yetkisi olan Levililer kabilesindendi. 17 Yaşında olmasına rağmen Ahit sandığını taşıyabiliyordu. Dokunabiliyordu.

Tabutüssekine bir ara devrilir gibi olmuştu. Ne var ki, işgüzarlık yaparak onu tutmaya çalışan “Başka kabile insanları” tuz sütunu gibi bir anda kristalize olarak bedelini ödediler.

Bunlar sizlerin araştırma konuları olacağı için, ben asıl konuya geçeceğim.

Musa ve Yuşa bu bilinçle birlikte yola çıktılar: Kesinlikle İKİSİ DE ÖLMEYECEKTİ. Öldürülmeyeceklerdi. İkisinin de bir güvencesi vardı: DEHR yani zamanın kullanılması sigortası… O yüzden iki kişi yola çıktılar.

Musa biliyordu ki, bu olayın ardından, ümmetiyle birlikte “Denizi” geçeceklerdi.

<> Yani olay gelecekte başlıyor geçmişe bir zaman yolculuğu mu?

Deniz belli: Sina üçgeninin Süveyş ve Akabe körfezleri var. Musa ve İsrailoğulları, bu olaydan az bir zaman sonra “DENİZ“in yarılacağını biliyorlardı. Ama nerede? Hangi koordinatlarda?

<> Balığın bulunduğu kayalıkta

-devam edecek-

Hans von Aiberg, 19/10/2001 (011/01)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki CHAT’i (010) oku | 011 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

011-01-aqaba-guf-map

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar