Peygamberimiz hanif miydi – Makamı Mahmud nerede – Vakıa suresindeki üçüncü sınıf

<> Peygamberimiz Hanif olarak mı can verdi?

Resulullah’ın “HANİF” olarak can verdiğine ilişkin hiçbir ayet yok. Daha doğrusu vereceğine dair… Ama Allah’ımız şiddetle ve önemle Resulullah efendimize “Sen de  A T A N  İBRAHİM gibi  H A N İ F  ol!” diye emrediyor. Ya da “Yüzünü Hanif dine çevir” buyurUYOR.

<> Peki Cennet Mekanı neden farklı?

Müslüman olmak başka Hanif müslüman olmak bambaşka…

Bir sorunun yanıtını bitirmeden ikinciyi soruyorsun… Yani Hanif olarak can verip vermediğini anlatırken, cennet mekanı neden farklı geliyor…

<> Evet, özür 🙂

İki soru da sana ait ona göre. ;=) Bu bir şaka, sakın küsmeye kalkma…

<> Hayatta küsmem :).

Çok iyi… Şimdi nereden başlayalım? Ya da nereden alıp devam ettirelim?

<> Hanif olarak can verip vermediği hakkında.

Resulullah’ın Hanif olarak can verip vermediğini ya da can vereceğini bilmiyoruz. Ayet şöyle diyor: “Umulur ki sana Rabbin Mahmudiye makamını verir.”

UMULUR Kİ… diyor

GARANTİSİ YOK yani…

Aslında Aşerei Mübaşere de yalan bir Hadis oyunudur. Resulullah’ın garantisi yokken ON KİŞİ NASIL CENNETLE MÜJDELENDİ?

Cennetle müjdeleyenler zaten Hristiyan alemindeki PAPAZLAR değil mi? Bizdeki Muhaddis Papazlar da Cennet ile müjdeliyorlar.

Haşhaşinlerin tamamı yani İslami Kamikazeciler ya da intihar komandoları…

<> cennet emlakçıları

<> ruhbanlar

<> Resulullah müslüman olarak mı can veriyor?

Müslüman olarak CAN VERECEĞİ ayet ile bildirilmiştir. Hanifliği ise bilinmemektedir. Ama şu ipuçlarını değerlendirebilirsiniz.

Üç sınıf olunacak:

Cehennemlikler, Cennetlikler ve Cennet üstündekiler olmak üzere… (Vakıa suresi)

Cennetliklerin yeri Firdevs’ten başlıyor Aden’e kadar gidiyor. O zirvedeki bölgenin adı ADEN’dir. Aden’in (ADN) zirvesindeki en üst bölgeye de “Makamı Mahmud” deniyor.

Makamı Mahmud Cennetin en üst zirvesidir. Buraya SİDRE deniyor ki, aynı zamanda Cibril’in makamıdır. Yani “Sidretül Münteha” denen varılacak Cennet orasıdır.

“Muhammed ül Emin” ile “Cibril ül Emin” “KARDEŞ”tirler ve BİR SEVİYEDE başbaşa yerleşeceklerdir. Sidre ile Mahmudiye Köşkü AYNI HİZADADIR.

-devam edecek-

Hans von Aiberg, 04/11/2001 (016/05)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 016 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

016-05-mahmud-makam

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar