Futuroloji – Bilim ve Sanat – Sahte sanatçılar – Ahmet Kaya

[] Sohbet kanalında arasıra bağlantı kesilmeleri yaşanıyor

Düşenler bir geri gelsin bakalım. O arada bu konuyla ilgili soru var mı? Yoksa [candaş] sabır taşı olup çatlayacak şimdi…

<> est. hocam

;=) Ama bunlar da iyi konular yan endüstri gibi birbirini tamamlıyor, dilediğini seçer sitende yayınlarsın biliyorsun söylemiştim…

<> Evet hocam öncekileri yayınladım. Bu kader meselesi de iyi oldu.

Helal hoş olsun o Allah’ın insanlığa verdiği GERÇEK bir BİLİM’dir. [Candaşın] nefis bir sitesi var. DEHR ismi enfes en başta…

Bir de Gitarist’in nefis bir sitesi var. Her şey var yok yok… Yanlış anlamadımsa 17 yaşında ama o da bir “PLAYİNG KİNG” tıpkı Dancing Queen gibi, Yuşa gibi 17 yaşında ama bir deha…

Çok da romantik. (Bu bir rahmet-şefkat ölçüsüdür. Gerçek müzisyen veya sanatçı asla KÖTÜ olamaz, yufka yüreklidir çünkü, denize, ormana şiir yazar. (Doğacıdır çevre dostudur.)

İnsana “Sevgili” olarak bakar… Cinsiyetiyle değil, sevgilinin GÜZELLİĞİYLE ilgilidir. Zülüflere şiir yazar Besteler İcra eder… Sanatçı Allah’ın HAS kuludur dersem inanın. (Acılı takılanları ve Ahmet Kaya gibi Silahını Helada unutanlara gıcığımdır. Ahmet Kaya makul olamadı, sanata politikayı soktu ve bütün emekleri yokoldu gitti…)

Yani bir Alim ile bir sanatçıya asla Allah şöyle dememelidir: “Ve yine kahrolası nasıl da ölçtü biçti?” (Müddessir suresi.) Bunu dedirtmesin bir BİLGİN ve bir SANATÇI.

[] Müddessir/11-18: Tek olarak yarattığım o kimseyi bana bırak. – Hem ona bol servet verdim. – Hem göz önünde oğullar verdim. – Hem ona büyük imkânlar sağladım. – Sonra da şiddetle arzu eder ki daha da artırayım. – Hayır, çünkü o bizim âyetlerimize karşı bir inatçı kesildi. – Ben onu dimdik bir yokuşa sardıracağım. – Çünkü o bir düşündü, ölçtü, biçti.

[] Müddessir/19-20: Kahrolası nasıl da ölçtü, biçti. – Yine kahrolası, nasıl ölçtü biçti.

[] Müddessir/21-29: Sonra baktı. – Sonra kaşını çattı, surat astı. – Sonra arkasını döndü ve büyüklük tasladı. – “Bu, dedi, başka değil öğretilegelen bir sihirdir.” – “Bu, sadece bir insan sözüdür.” – Ben onu Sekar’a sokacağım. – Bilir misin sen, nedir o sekar? – Ne geriye bir şey kor, ne bırakır. – Durmadan derileri kavurur.

<> Evet maalesef… Ben Ahmet Kayanın sanatını beğeniyordum.

[Candaş] ben de beğeniyorum. Ben piyasanın ünlü bir orkestra elemanıyım. O adam sanatçı ama sanatı satılık. O samimi bir PKK’cı olsa saygı duyarım. (Ateiste, Komüniste ve hatta cinsel tercihlere saygı duyarım.) ama samimi değil… Ismarlama ve eyyamcı bir PKK’lı oldu… Takıyye yapıyor. Parasal menfaatleri var.

<> Yazık

Onu tanıyorum, ben de profesyonel bir piyasa müzisyeniyim. Bizim camiada onlar bizimle mutlaka çarpışırız. Sosyal demokrat idi, Kürt olmadığını ve kürtçülerden nefret ettiğini söylüyordu, o zaman samimiydi. Ama sonra işi başka türlü yapıverdi… Silahı unutuverdi helada. Başı belada…

Konu ise Kalu Bela’da…

<> 😉

-devam edecek-

Hans von Aiberg, 16/11/2001 (021/12)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 021 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

021-12-bilim-sanat-mugiyre

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar