Hans von Aiberg – Arzdan Arşa kitaplarındaki tahribatlar-2

Hemen alttaki son paragrafta ise benim 7 dil (aslında 11 dil) bildiğimi yazmışlar.

Niçin dedim?

11 çok geldi de ondan… demezler mi?

İki kızım olduğunu yazmışlar aynı paragrafa. Benim o zaman 4 kızım vardı. (Şimdi 6)

Niçin iki diye yazdınız dedim?

Onlar yetişkin müslüman olmayabilirler. Biz sabi olan küçükleri yazmayı uygun gördük.

Yanıtları böyle…

[Gruptaki] 1497 sayılı mesajın da bundan farkı yok.

[] Sözkonusu 1497 nolu mesaj:

[] From: <aztechs@y…> Date: Wed Nov 21, 2001 8:26am Subject: Hadisler ve Aiberg. Selam ve Sevgiler, Bir süredir bir hadis tartışması yaşanıyor. Bu konuda tartışmaya faydalı olacağını düşündüğümden, Sn. Aiberg’in Arz’dan Arş’a Mi’rac serisi, 2. band 1.cildi 37-38. sayfalarda yer alan görüşlerini aktarmayı uygun gördüm.

[] “Ayetler bir yana, Resulallah’ın (en sıradan gibi görülen) mübarek sözleri bile inanılmaz ledünni kehanetlerin habercisidir. Hadislerde olay yoksa söylendiği çağın malı olmaktan çıkar, her çağın süzgecinden geçirilebilir. Bu tespitlerimi yazmaya kalksam,herhalde başlı başına bir kütüphane doldururdum. Sadece bir örnek verip geçiştirmek istiyorum.

[] Resulallah saçımıza zeytinyağı sürmemizi tavsiye etmiştir. Hatta bu tavsiye, bir kısım müminler de <<Vıcık vıcık yağı saçıma sürüp bitlendirmenin anlamı ne?>> itirazı uyandırdığından, kendince anlamsız gördüğü bir hadis’e <<sahih olmayabilir>> diyebiliyor. Oysa hem hadis tamamen sahihtir hem de söylenen doğrudur.

[] Hadis’in söylendiği dönem, bilindiği gibi sabunun keşfinden öncedir. Sabunun ana maddesi olan zeytinyağı, bekletildiği kaplarda, uygun koşullarda yavaş organik çözünme sonucu (Adı üzerinde) ARAP SABUNU haline gelince insanlığa kazandırıldı. Eğer bu sıvı sabunu fırınlarsanız (suyunu alırsanız) kalıp sabun olur. Eğer bu sıvı sabun alkol ve katkı maddeleri ile konsantre edilirse adı << Şampuan>> olur. Bu şampuana ayrıca zeytinyağı desteği yapılırsa, saç toniği elde etmiş olursunuz. Gözümüze çekmemize izin verilen sürme ile rimel gözlük, lens gibi türlü bağlantılar kurabilirsiniz.

[] Hadisleri baştan keşfetmeli, Resulallah’ın neyi, niçin, nasıl haber verdiğini kavramaya çalışmalıyız. Çünkü, özellikle <<AHIR ZAMAN MÜSLÜMANI>> diye bize seslenmektedir, Resulallah Sallallahu Aleyhi ve Sellem!

[] Hadislerde bile başlı başına bilimsel sırlar varken,artık ayetlerin <<HER ÇAĞA HİTAP EDİCİ ÖZELLİĞİNİ>> (Çağların eskidiğini, <<Kur’an’ın yenilendiğini>>) çağlara göre adaptasyonunun <<Alimlerin anlayabileceği>> biçimde işaretlendiğini anlayabiliriz.”

Bunlar Halvetiydi… Şeyh benim kitaplarımı denetliyormuş meğer… Göze sürme çekmek SÜNNET imiş erkeklere… Sünnet diye GİZLİCE gözlerine sürme çekiyorlar yalnız kaldıklarında… Kimse görmeden… (Kimsenin görmediği bir sünnet?????????????????????? ne demek acaba)

Bizim Yayınevi mensupları da Halveti, onlar da aynı şeyi yapıyorlar.

Hadis’i aldım ve inceledim. Kılı kırk yardım ve gördüm ki orada AYNE (ayna, cam, mercek, gözlük, lens hatta iris tabakası falan) var. Saçmalamayın dedim.

İkinci olarak da başlarına iğrenç olarak zeytinyağını çiğ ve vıcık vıcık sürmek de “Sünneti Muhammediden…”

Hadisi aldım, yine inceledim ve orada “Zeytinyağlı şampuan” ve “Arap sabunu” yani MAMUL madde gördüm, HAMMADDE değil…

İşte durum bu Hanifdaşlar…

[Mesajı yazan arkadaş] aramızda mı bilmem ama, [kendisine] bildirelim ki, çelişki bende değil, çelişki dini çeliştirenlerde.

Onu da kendileri yazmışlar. O cümle de bana ait değil!

<> Zaten ben okumayanlar için diğer kitaplardan açık düşüncenizi yazdım:

[] Sozkonusu yazılar: Selam_Selam, Kafalarda herhangi bir soru işareti kalmaması açısından, Hans von Aiberg’in “Arz’dan Arş’a Evren” kitabının 2. cildinden Appendix 25 ve bir sonraki yazıda Appendix 26’yı sizlere aktarıyorum. Aiberg, daha önceki sohbetlerinde belirttiğine göre, kitaplarında bazı konuları, düşüncelerini, tam olarak yansıtamamış, “hafifletmek” zorunda kalmış veya yazdıkları yayınevi tarafından değiştirilmiştir.  Aşağıda ve sonraki yazıda okuyabileceğiniz bu alıntılar, “hafifletilmiş” olsa bile, Hans von Aiberg’in hadisler karşısındaki tavrını “açıkça” ortaya koymaktadır. Apendix 25: https://hanifislam.com/mih/aaess2-apendix-25-ayet-hadis-duellosu/

[] Sozkonusu yazılar: https://hanifislam.com/mih/aaess2-apendix-26-allah-ve-elcisi-duello-eder-mi/

Çok iyi etmişsin. Diyorum ya bana bir şey olsa, AKIL (yolu birdir) olarak AYNI MANTALİTEyi paylaşıyorum seninle. Güzel yazmışsın.

Hani Hz. Hızır diyor ya: “Sana sabredemediğin şeylerin içyüzünü anlatayım…” diye.

İşte ben de size bazı şeylerin içyüzünü anlattım ki, 1985 yılında vuku bulmuştur ve bu ayniyle vakidir.

Üstelik yeni baskılarda vb. düzeltme yapmadılar. Rakam hataları bile devam ediyor halen…

-devam edecek-

Hans von Aiberg, 21/11/2001 (023/05)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 023 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

023-05-arzdan-arsa-tahribat-2

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar