Nur-35in mealleri – Lazer teknolojisi – Misal

E=hV normal ışıktır. Bu ışığı bir zümrüt, Yakut kristali veya kuartz Ruby taşıyla E=2hv yaptığınızda onun adı ayetteki gibi: Nur üstüne nurdur. Yani iki kez hV’dir…. Yani Laser’dir. Yani Hologram’ın anahtarıdır.

Nur-35’deki düzeneğe bakarsanız, bir LASER donanımını görürsünüz hem de Laser (Faser ve Taser topları dahil) bir Cam tüp içinde üretilmekte ve ışığı yönlendirilmektedir.

“O’nun nuru, içinde ışık bulunan bir kandil yuvasına benzer. O ışık bir cam içindedir, cam ise, sanki inci gibi parlayan bir yıldızdır.”

Normal ışık konisi her yöne parlarken LASER haline getirilip tek dalga boyunda tutulduğunda kohorent olduğundan bir tek NOKTA atışı yapar.

Laser pointerleri, şu kırmızı ışıklı Laser maskotlarını mutlaka görmüşsünüzdür. Kilometrelerce ileri gider ve dağılmaz. Ve bir tek NOKTAYI işaretler. Sadece orası IŞIK OLARAK parlar.

Hele Laserin bu ışığı bir an gözünüze tutulsa İNCİ GİBİ gözünüzün içinin parladığını hissedersiniz. (Bunu denerken dikkat! Laserin göz retinasının hücrelerini öldürücü etkisi vardır.)

“Allah insanlara misaller verir. O, her şeyi bilir.”

Burada ayrıca Laser de anlatılmaktadır. Mısır bile anlatılmaktadır. Zorlayarak benzetmiyoruz. O ÖYLEDİR. O ayetler bunun için gönderilmiştir.

<> FM telsiz radyo yayını da aynı mıdır?

 

FM telsiz radyo yayını bir tür LASER sayılabilir. Ama KURYE (Carrier) dalgası LASER olursa o zaman tek bir hedefe optik olarak gidebilir ve istasyonlar da bir frekansın ondalığının noktasal olarak binlere bölünebilir.

Çünkü “Onun nurunun  M İ S A L İ …………”

Burada bir kez MİSAL diyor.

“Allah insanlara misaller verir. O, her şeyi bilir.”

Aynı ayette İKİNCİ kez de MİSAL’den söz ediyor. Böylece 7 x 7 = 49 anlamı var demektir…

-devam edecek-

Hans von Aiberg, 26/12/2001 (037/13)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 037 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

037-13-nur35-e=hv-e=2hv-laser-light-difference

Yorumlar