Ali İmran suresi – Maun müslümanlar/Süfyaniler- Hanifler –  Namaz

“onlar ise,  B Ü T Ü N   K İ T A B A  inandığınız halde sizi sevmezler”

Onlar bizi SEVMEZ. Biz onları seviyoruz…

Onlar kim?

Cuma namazındaki bildiğimiz ve sevdiğimiz cemaat. Bayram namazında bayramlaştığımız cemaat. Şu bizim semt caminin tatlı imamı. Ve arkadaşımız müezzin, o genç adam…

<> Sahte müslümanlar-Aykırı müminler-Münafıklar

Şu ağır ağır camiye giden bastonuna yaslanmış, beş vakit namazını hiç kaçırmayan ve yine şu FP’nin ilçe başkan yardımcısı. Aynı zamanda nakşibendidir kendisi…

Ve İmam hatip öğrencisi genç… Orada ilim-irfan CENNET satın alıyor… Arapça Kur’an okumayı öğreniyor. Bundan büyük bir sevab daha var mı? Hayırlı baba oğlunu böyle okullara gönderir ve orada Sünnet mezhebininin tüm cennet güzellikleri öğretilir.

Pamuk annem… O aksaçlı annem… Onu çok seviyorum… Mevlit okuttuğunda bana kızdı: “Sen Resullullah düşmanı mısın? Ben seni böyle mi terbiye ettim?” Pamuk annem devam etti: “Beş vakit namaz kılmazsan sütümü helal etmem.”

Ben bu saydıklarımın hepsini GERÇEKTEN seviyorum. Biliyorum ki o içimizdeki insanları siz de GERÇEKTEN seviyorsunuz… Ama onlar bizi GERÇEKTEN seviyorlar mı?

Hanif’im dedim… İl müftüsü şöyle diyor: “Profesör, Haniflik taaa İbrahim dönemindeki eski ve tedavülden kalkmış din…” (Herhalde sabiilik ile karştırıyordu) Değil dedim,  G E L E C E Ğ İ N  dini dedim.

Beni SEVMEDİĞİNİ anladım gidip dedikodu etti: “Bu dönme Hans, mezhebimizi bozmaya gelmiş”

Herkes umacı gibi kaçtı benden.

Bir şey itiraf ediyorum: Ayete rağmen ben ONLARI ÇOK SEVİYORUM. Onlar içimizden birileri… Hatta pamuk annem… Nasıl sevmem ki?

Müftüyü de seviyorum. Ama beni sevmiyorlar. Yemin ederim beni ve ben gibi düşünenleri sevmiyorlar.

Dün gece söylemesi ayıp 40 rekat VİTİR kıldım. Antalya’da… Ama oradaki mü’min bir abimiz dedi ki:

– “Gündüz Sünnet kılmadın, senin namazın kabul edilmez“,

– “Ama, ben yolcuyum”,

– “Farz kısaltılır ama Sünnet’te asla kısaltma ve terk olmaz. Sünneti terk edersen Resulullah da seni terk edecektir.

<> :))

<> Fetva vermeye bayılırlar

<> Sorsan Kur’an’dan bir tek surenin anlamını tam olarak bilmez

Bu konuşma dün oldu… FALEZ otelde. O kişi de Ahmed Hulusi (Akten)in elverdiği HALİFESİ idi. Onların meskeni de Antalya. Kendisi ise ünlü bir kuyumcu…

Ben ONLARI seviyorum… Ama biliyorum ki onlar beni sevmiyor… Onlarla başa çıkılamaz… Ehliyetsiz Sarhoş ve Çalıntı arabayla Bulgaristan’a Adam kaçırıyorlar…

Namaz KILINACAK, Allah’ın emridir. Ama SEVAB beklemeyin. Sevab rızası için namaz kılan bizden değil. Biliniz ki namazınız “Borcunuzu silmektedir”. Bunun için bir SEVAB beklemeyin diyorum. (Ne tuhaftır ki SEVAB olan namaz, gece kalkıp kıldığınız namaz.)

Sizin FARZ namazlarınızın SEVABI SIFIR. Çünkü: Onun karşılığı en baştan verilmiş  C E N N E T

Daha sevab mı bekliyorsunuz? Bekliyorsanız çooooook ayıp ediyorsunuz…

Namaz sevab ve Cennet rızası için de kılınmaz. Namaz  A L L A H  Rızası için kılınır. Hanifcanlarım… Hanifcananlarım…

-devam edecek-

Hans von Aiberg, 02/01/2002 (040/07)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 040 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

040-07-aliimran116-119-onlari-sevsek-de-bizi-sevmezler

Yorumlar