Yusuf kimin oğlu – Kur’an’da Oedipus kompeksi – Zeyd – Hadislerin peygamberimiz hakkında iftiraları

<> Hz. Yusuf konusunda kalmış durumdayız. Benden rica edildi

Pekala sular duruldu. Barış tesis edildi.

Yusuf için bir önemli soru:

Sizce o ÖZOĞLU MUYDU?

Unutmayınız ki İbrahim’in torunudur Yusuf.

<> neden oğlum diyor yakub a. s

Bir ayet var: “Öz olmayan çocuklarınız/evlatlıklarınız sizin gerçekte çocuklarınız değildir” diyor. Bu ayeti hatırlayan var mı?

<> Zeyd hakkında

Evet… Zeyd hakkında… Doğru… Ama evlatlık üvey babasına “BABA” diyecek…

<> 33-Ahzab/4: Allah, bir adamın göğüs boşluğunda iki kalp yaratmamıştır. Zıhar yaptığınız eşlerinizi sizin anneniz yapmamıştır, evlatlıklarınızı da sizin oğullarınız kılmamıştır. Bu konularda söylediğiniz sözler, ağızlarınızın bir lakırdısıdır. Allah, hakkı söyler ve O, gerçek yola kılavuzlar.

(Zıhar=Oidipus kompleksi)

<> 33-Ahzab/5: Evlatlıkları babalarına nisbet edin, bu Allah katında en doğru olandır. Eğer babalarının kim olduğunu bilmiyorsanız, bu takdirde onları din kardeşi ve dostlarınız olarak kabul edin. İçinizden kasdederek yaptıklarınız bir yana, yanılmalarınızda size bir sorumluluk yoktur. Allah, bağışlar ve merhamet eder.

Eşinizi annenize benzeterek almak, onun elbiselerini giydirmeye zorlamak vb. Zıhar’dır. Anneye benzeterek alınan eş (Özellikle akraba) tam bir felakettir ve Anne’ye olan sevginin cinselliğe yönelmesi afetidir. Eğer anne ile analoji varsa zıhardır. Yani tutup da annemle denk diye evlilik olmaz…

Resulullah Annesiz ve babasız büyüdü. Halime hanım elinde iki yıl kaldı. Sonra öksüzdü. Hatice Annemiz ise Resulullah efendimden 15 yaş büyüktü. (18 de deniyor) Hatta Menopoz gördüğü söylendi.

(Şu hadislerden illallah yahu! Söylemediklerini bırakmamışlar!)

Ebu hureyre yumurtluyor: “Hatice anamızı Allah Resulü ekremine Ana olarak bağışladı.” Şu mantıksız Hadis’e bir bakın. Hem peygamber eşi bizim anamız, hem de peygamber eşi peygamberin ANASI oluyor.

İbni Abbas da diyor ki, “Duydum ki, amcamınoğlu Resulullah, Hatice Yengem ile zifafsız evlilik yapmıştır.”

Yahu bu kadar yalan nasıl uyduruluyor?

Abilerim, ablalarım, siz mübarek Kur’an’ı bu yüzden çok sevin ve yapışın. Ondan başka doğru ve gerçek yok… O tüm gerçeklerin HAK olanıdır…

<> Zaten o kedi babasının büyük yalancılardan olduğu söyleniyor

<drM> Onu da Hz. Ayşe’nin elinden zor kurtarmışız gibi değil mi sayın Hocam?

Evet dr. ;))

<> Zifaf ne bu arada?

Zifaf=gerdek. Yani kardeş kardeş oturmuşlar demeye getiriyor.

<> İyi de Hatice’den resulallahın çocuğu yok muydu?

Vardı fakat ikibuçuk yaşında vefat etti…

<H> sahabeler hakkında dedikoduya varan sözler söylemesek iyi olur arkadaşlar eğer dediğimiz şeylerden birinde bile yanılıyorsak çok büyük vebal altında kalırız dedikleriniz doğru ise problem yok, ya yanlış ise!!!!

[H], ben MUHADDİSİM. Yani yalanın adresini en iyi bilenim… İçin rahat olsun…

<H> Hocam size demedim zaten

-devam edecek-

Hans von Aiberg, 11/01/2002 (044/10)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 044 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

044-10-zihar-hadislerin-peygambere-iftiralari

Yorumlar