YY huri cinsi – Hurilerin özellikleri – Eyyub’un huri eşi – Yusufun zindanda unutulması – Burçlar

Yusuf da hapiste iki yol unutuldu. İki yıl… Neden dersiniz? Bunun için hem Süleyman’ın hem de Yusuf’un UNUTULMALARINA AYETLERDEN göz atılması gerekiyor.

İsterseniz, bu bir ÖDEV olsun. O ayetler gruba asılsın ve Pazar gecesi ise o hazır ayetlerden devam edebiliriz.

<> oldu

<> yusuf as ile unutan insanların zamanı aynı mıydı

Kur’an aynı zamanda olduğunu bildiriyor.

Böyle ayet ısmarlamak size zor geliyor olabilir. Ama o sözkonusu ayetleri yazabilmeliyiz. O halde Yusuf konusunu standby yapıp Diğer Yusuf’lara geçelim: Eyyub’un ÖVÜLMEYEN hanımı dünyanın en fedakarlarından… İmran Ailesi. (Ali İmran)

<> hocam 2 saniyelik iş Allah aşkına

<> 12-Yusuf/45: Zındandaki iki adamdan kurtulanı, uzun bir zamandan sonra eskiyi hatırladı da şöyle dedi: “Onun yorumunu size ben haber veririm. Siz beni zındana gönderin.”

Ayet çok iyi ama sonrasını ve bir öncesini de yazalım ki konu bütünlüğü olsun. 44 ve 46. ayetleri de…

<> 12-Yusuf/42: Yusuf o iki kişiden, kurtulacağını düşündüğüne şöyle dedi: “Rab edindiğin kişi yanında beni an.” Ama şeytan o adama, rab edindiği kişiye hatırlatmayı unutturdu. Böylece Yusuf yıllarca zındanda kaldı.

<> 12-Yusuf/43: Kral dedi ki: “Düşümde yedi semiz inek görüyorum. Bunları yedi cılız inek yiyor. Ayrıca yedi yeşil başak, yedi de kuru başak görüyorum. Ey bendelerim! Eğer rüya tabir ediyorsanız, bu rüyam hakkında bana bir fetva verin.”

<> 12-Yusuf/44: Dediler ki: “Bunlar, demet demet hayallerden ibarettir. Biz, hayal ve kuruntuların yorumunu bilenler değiliz.”

<> 12-Yusuf/45: Zındandaki iki adamdan kurtulanı, uzun bir zamandan sonra eskiyi hatırladı da şöyle dedi: “Onun yorumunu size ben haber veririm. Siz beni zındana gönderin.”

<> 12-Yusuf/46: “Yusuf, ey özü-sözü doğru insan! Şu rüyayı yorumla bize. Yedi semiz inek var, yedi cılız inek bunları yiyor; yedi yeşil başak, bir yedi tane de kuru başak. Umarım buradan insanların yanına giderim, onlar da öğrenirler.”

“Ama şeytan o adama, rab edindiği kişiye hatırlatmayı unutturdu. Böylece Yusuf yıllarca zındanda kaldı”

Şeytan unutturdu… Bu size neyi hatırlatıyor?

Ayetlerde on satırda 18 misal SÖZCÜK var… Bunu bugün işleyemeyiz. Misal üzerine Misal ile dolu. 7 inek bile bir saati aşar. Hele başak (Sümbüle=Virgo, İnek=Taurus. BAŞAK ve BOĞA burcu. Bizim CİFİR HOLOGRAMLARINDAN O HATTI görebilirsiniz. Boğa-Başak hattını…)

O yüzden bu ileri konuları doğrudan yazı olarak asalım isterseniz. Yoksa laçka olursunuz.

-devam edecek-

Hans von Aiberg, 11/01/2002 (044/12)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 044 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

044-12-yusuf-ayetler-misal-burc

Yorumlar