Kur’an hangi dilde – Kur’an’ın çağrısı – Allah’ın sesi Kur’an

<> 14/1. Elif. Lam. Ra. (Bu Kur’an), Rablerinin izniyle insanları karanlıklardan aydınlığa, yani her şeye galip (ve) övgüye layık olan Allah’ın yoluna çıkarman için sana indirdiğimiz bir kitaptır.

Evet.

Kuşkusuz Resulullah’ı çok seviyorum, O’na kurban olurum. O bir insan. Fakat Kur’an ALLAH KELAMI. ALLAH‘ın bir diyaloğu, yani İNSAN değil. Yani Allah’tan bir NİMET dolayısıyla Resulullah kusura bakmasın. Resulullah’a kurban olurum ama Kur’an’ı Resulullah’tan daha çok sevmek durumundayım. Çünkü ALLAH KONUŞMASI’dır Kur’an. ALLAH KONUŞUYOR. Beni lütfen anlayın, ALLAH  K O N U Ş U Y O R . Onun adı Zalikel Kitab…

Kur’an hepimizin NURU olsun ve Dostu olsun. Dünyamızdaki TEK REHBER. (Allah konuşuyor. Başka bir hadis’e mi inanacağım? Bu bir ayettir.)

<> Kur’an Arapça değil Rabçadır, değil mi?

Kur’an ARAPÇA grameriyle yazılmış Aria kitabıdır. Ve bir anlamda RABB’çadır. (Rububiyeti vardır. Öğretmendir.

<> Aria?

Sankritçe gibi eski diller vardır. Budistlerin kullandığı, Hinduların kullandığı sayısız kelime var Kur’an’da, onlar da “Yahu bu bizim Budizm’deki KELİME DEĞİL Mİ?” desinler diye.

Yin-Yang Çince’dir. Khunos-Cunos, Chaos-Cosmos, Artık anlamalı Hindu bunu…. Rum da anlamalı. Arap da anlamalı. Hunnes-Künnes var orada. Brahmam rum ve Arap ANLAMALI

Kur’an her dilden KONUŞUYOR, tüm eski inançlara “Gelin” diyor, “Bana gelin” diyor.

Chaos bendim, Cosmos bendim, Khunos da bendim, Künnes de bendim Cosmos da Kunoz da… “Ben Kur’an’ım. Size indirilen tüm kitaplar ve tüm diller var bende” diyor Kur’an. Çünkü Kur’an = ALLAH KONUŞUYOR. O kağıt parçası ve mürekkep baskısı değil başka bir şey! O ALLAH’IN SESİ.

-devam edecek-

Hans von Aiberg, 18/01/2002 (047/06)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 047 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

047-06-kuran

Yorumlar