Futuroloji – Zamanda yolculuk – Tarihin değiştirilmesi – Paralel ihtimaller/evrenler – Musa-Yuşa-Hızır yolculukları

<> hanimefendinin felç olmasını ilginç buldum. valkrye’nin

Evet sembolik bir isim. HURİ demek. Ya da bir tür lakap. Valhalla da Cennet demek Valkyrie de Huri kızı, Vanen (wanen) ise uçan araç.

Bunlar germen efsaneleri mi? Yoksa germenlerin sagalarında Zülkarneyn mi vardı? Bu adları acaba Zülkarneyn mi koydu? Germenler ne zamandan beri “İki boynuzlu miğfer” giymeye başladılar dersiniz?

Nedeni mi sonuç izliyor Yoksa Hızır-Musa-Yuşa öyküsünde olduğu gibi, ZAMAN ZAMAN da SONUCU mu neden izliyor.

Taş atmadan CAM KIRILIYOR önce!!! Aaa! Keramet bu, olağanüstü bu! diyoruz. Sonra da taş atılıyor. Cam zaten kırık.

Germenler mi sadece? Hint efsanelerinde ÇİZİMLERİNE kadar Vimana’lar var. Tibet’de uçan tabaklar=Vaidorglar var. Wanen=Uçan deniz kabukları var. Bir de 1N var İngilizce okuyorsunuz: one-en. Wanen…

Geçmiş mi geleceği etkiliyor Yoksa gelecekten geçmişe bir GERİ TEPME mekanizması mı var?

Çok seyrek de olsa TARİH değişebiliyor. Yazılan bozulmuş oluyor.

Zalim bir hükümdar beşikte çocukken öldürülüyor. Zalim hükümdar gidiyor yerine B şıkkı yani  Y U Ş A  as. geliyor.

Yuşa’yı Musa öldürüyor daha ileride. Ama Hızır Yuşayı bebekken öldürdüğünden, Yuşa da Musa tarafından öldürülmüyor. Hızır öldürüyor onun yerine…

Ve bu kez Yuşa doğuyor. Ne Musa öldürmüş ne Hızır öldürmüş. O sadece kötü bir Yuşa’nın iyi olan GİZLİ DEĞİŞKENİ. Kimse kimseyi öldürmüyor. Ya da herkes birbirini öldürüyor.

Tarih böyle değişiyor. Ben anlattım Anlayana Selam ve selam.

Yuşa bir duanın sonucudur. Yuşa iki kişiyi katil etti. Maktul olmadığından Hızır ve Musa katil olmadılar. Yuşa da ölmedi.

-devam edecek-

Hans von Aiberg, 20/01/2002 (048/02)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 048 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

048-02-tarih-mitoloji-domino

Yorumlar