Zigzag – 313 mürseller – İşaretli Melek yardımı – Aiberg

<> 313 mürsel mehdi resule kadar gelecek alimler?

Risalelerimi okudunuz. Bunlar Nur risaleleri değil. Mürselin Mersale’si bunlar. Buram buram bilim kokuyor. Mehdi onu burcu burcu kokluyor. Gelecek şekilleniyor ve 313 mürsel arkasında neler var neler. Ali İmran 124’e bir bakın. 127’ye kadar lütfen yazınız.

<> 3-Ali İmran/124: O vakit sen inananlara: “Rabbinizin size indirilmekte olan üç bin melekler yardım etmesi size yetişmez mi?” diyordun.

<> 3-Ali İmran/125: Evet sizler sabreder ve itaatsizlikten sakınırsanız onlar da hemen üzerinize saldırırlarsa, Rabbiniz size beş bin nişanlı melekle yardım edecek.

<> 3-Ali İmran/126: Bunu Allah size yalnızca bir müjde olsun ve kalpleriniz bununla yatışsın diye yaptı. Zafer, yalnız güçlü, hikmet sahibi Allah’tandır.

<> 3-Ali İmran/127: Küfredenlerden bir kolu kessin veya perişan etsin de hayal kırıklığına uğramış olarak dönüp gitsinler diye.

Bu Bedir savaşıdır. Resulullah dahil 313 mürseldir orada muhatap olanlar. Allah onlara 3bin melekle yardım etti. Bizlere de 5 bin melekle yardım edeceğini söylüyor. Bir daha okuyunuz, anlamına şaşıracaksınız. 5000 melek Resulullah’a inmedi. Onun vaadini bizler tutuyoruz. O bizim REZERVİMİZ. Bizlerin.

Ve artık Risale üretenleriniz ortaya çıkıyor. [A] kitap yazacak olan mürseldir. [Z], [İ]. Bunlar redaktörlerden sadece üçüdür. Ve böylece 74 eksiğin yerini bu grup başı çekmek üzere SİZ HANİFLER yani MÜRSELLER tamamlayacaksınız.

Bu Allah’ın emridir. Haniflere görevdir. Onun için hayatımda ilk kez bugün KAPTAN (Captain=İmam, ama lider değil. Gemi sahibi liderdir, kaptan değildir.)

Armatör geminin sahibidir. Kaptan geminin sahibi değil emanetçisidir ve sadece o geminin imamıdır. (Namaz kıldıran anlamında değil, yol ve yel veren, yelken tutan, dümen dümleyen anlamında.) (Dümlemek=Kırmak)

O yüzden artık arkamızda 5000 işaretli meleği HİSSEDİNCE tevazu kurallarımın, doğal alçakgönüllülüğümün dışına çıkarak captain oldum izninizle hanifcanlar.

<> izin Allah’tan

Unutmayın ben armatör değilim, komodor (Lider) da değilim. Ben sadece kaptanım. Serdümen sizsiniz, Makinist sizsiniz.

-devam edecek-

Hans von Aiberg, 20/01/2002 (048/05)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 048 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

048-05-3000-5000-isaretli-melek-313-murseller

Yorumlar