Paranormal Kur’an – Aslına geri dönmek – Haniflik/Protestantlık –  Hanifler, Lanetli Yahudiler ve Aşağılık Araplar

Bunlar birer update, ama biz EN ESKİ DİNE döndük. EN GÜZEL DİNE.

Çünkü Allah’ın Sünneti içinde hiçbir DEĞİŞME BULAMAZSIN ayeti var. O yüzden bir değişme olmadı ki. O yüzden EN ESKİ DİNE döndük. En yeniye değil.

Bu yoksa down Grade mi oldu?

Ne olursa olsun, bu harekatın adı Hanifliktir ve tarihi bir çıkıştır.

Çünkü İslam dininde katoliklik ve orthodoksluk vardı. Ama şu bizimki PROTESTANTLIK daha çıkmamıştı. Sayenizde/sayemizde onu da İDRAK ettik. Martin Luther gibi Haniflik=Protestlik ortaya çıktı. Burada Martin Luther kim biliyor musunuz?

<> evet, protestanlığın kurucusu

Ne ben ne Mehdi Resul bu HZ.  İ B R A H İ M ‘dir=Martin Luther.

Yani, Hanifligin martin lutheri, bizler değiliz. İbrahim babamızın ta kendisidir.

Babası Azer’in dinini Nemrud’un dinini KİM PROTESTO ETTİ

İbrahim babamız.

Kim bu protesto ettiği dine HANİFLİK dedi

İbrahim atamız.

İbrahim milleti, Yahudi ırkından da ÜSTÜNDÜR.

Aslında bunu dün tam yazıyordum ki kendimi tuttum.

İbrahim’in iki oğlundan türeyen LANETLİ ÜSTÜN IRK İBRANİLER ile AŞAĞILIK LANETSİZ IRK ARAPLAR İbrahim’i hoşnud etmedi. Evlatlarını bıraktı, BİZİ istedi, Bizi evlatlık aldı. Bize Milleti İbrahim dedi. Adımıza da Hanif dedi.

Biz protestant müslümanlarız. Ötekilere (Şii-sünni vb.) yani ortodoks ve katolik müslümanlara karşıyız. Onlar sonradan çıkan mezhebler. Ama bizimki en eski din, en güzel din idi. Onu İbrahim kurdu!

Allah’a ısmarladı, sipariş verdi. Şu namaz olsun, şu oruç, şurası Hacc olsun, şu (İsmail, adak=Zekat olsun) Bu dine giren de La ilahe illallah desin.

İşte Allah’a sanki bunları dikte ettirmişti.

Allah’ımız İbrahim’e “Pekiyi yegane dostum. Hatırın kırılmasın diye, tanımladığın namazı, Orucu, şu inşa ettiğin kabeyi vb. ibadet sayıyorum, kabul ediyorum.”

ALLAH İBRAHİM’İ DOST EDİNMİŞTİR.

Ve oğullarının soyundan gelenleri dost edinmemiştir. İbrahim’in ÜVEY OĞLU olan BİZ HANİF İBRAHİM MİLLETİNİ Allah Kutsamıştır.

Kutlu olsun Hanifcanlar. Siz Beni İsrail ve Beni İsmail’den de üstünsünüz.

-devam edecek-

Hans von Aiberg, 21/01/2002 (049/04)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 049 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

049-04-hanif-ibrahim-protestantlik

Yorumlar