Paranormal – Aiberg hakkında – Hidayet – Allah’ın yardımı – İçki ve namaz

Bunları ben kendimden yapmadım, sizlerdeki fethi Allah’ın yardımı yaptı. Kalem oldu kitabımdan seslendi. Klavye oldu elektronik alemden bu satırları yazdırdı. Yazana bakın.

Şu an herkesin üzerinde ALLAH’IN YARDIMI/NASRULLAHİ var.

Ben görüyorum, siz görmüyor musunuz? Allah orada. Yanı başınızda, ekranın önünde ve arkasında, şahdamarınızdan da yakın. SİZE YARDIM ediyor.

<> şükürler olsun

Sizler benim karagözüme karakaşıma aşık değilsiniz. SİZ ALLAH’a yönelmişsiniz. Ben bir BAHANEYİM. ŞAHANE olan İza Cae Nasrullahi. Hepsi bu.

Şimdi birkaç kişinin daha müslüman+Hanif olacağını bilsem Yemin ederim alkol komasına sokarım kendimi (İçkiden nefret ediyorum, lanet olsun içkiye) Nefret ettiğimi yaparım.

Bunları niçin yazdım? “Utan, içki içip, yalancılık yapıyorsun” diyen [kişi] bu satırları okuyup tevbe etsin diye. Umarım okur ve içki ben de içtim derken ne demek istediğimi anlar, umuyorum…

İçki şeytan pisliğidir. (İçki derken tüm uyuşturucular) ama Sarhoş olmadığınız sürece namaz kılmaya ENGEL DEĞİLDİR. ENGEL DEĞİLDİR İÇKİ NAMAZ KILMAYA… Sarhoşluk engeldir, çık şimdi işin içinden.

<> Ayette içkiliyken namaza yaklaşmayın değil, sarhoşken yazıyor.

[Evet] Sekar=Sarhoş demek. Sakir hal=Sarhoşluk demek.

Cumayı tatil yapanlar, İçki içmeyi ise HARAM yaptılar. Yahu akıl fikir var. Allah, HARAM ETSE, “Bir gramı bile haram” derdi. Öyle demiyor, içkiyi içiyorsunuz ve namaza engel yok, Sarhoş oluyorsunuz namaza engel var. Ama yine haram değil.

“Uzak durun” diyor ayet. Haram ve Cunah demiyor.

Fakat birileri çıkıyor diyor ki: İçki haramdır.

(Ayet: “Allah’ın haram etmediğini haram edemezsiniz.”)

Haram olsa “İÇKİLİYKEN NAMAZA DURMA” der. Tam tersine “Sarhoşken namaza durma” diyor.

“Domuz eti Haram” diyor Allah. Fakat Hamr (uyuşturucular, beyni örten her şey) için Haram demiyor, uzak durun ve sarhoşken namaza kalkışmayın diyor…

Ben içkiyi mi savunuyorum? Kocaman bir hayır. Nefret ediyorum o iğrenç şeyden.

Bana söyler misiniz? Ben ne demek istiyorum acaba?

?????????

<> Ayetin söylediğini diyorsunuz Dr.

<> Ö. N. Bilmen de yazmış ilmihalinde, meraklısına bilgi: s;86, sarhoş olmayacak kadar içki abdesti bozmaz diye, ayetler açık zaten de illa fıkıh kitabından görmek isteyenlere…

Evet, tüm TARAFSIZ yazdıkların için teşekkürler.

-devam edecek-

Hans von Aiberg, 22/01/2002 (050/10)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 050 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

050-10-icki-sarhos-namaz

Yorumlar