Zigzag – Millenium – Zaman – Ali İmran – Haniflik – Futuroloji – Biz din için değil, Din bizim için var

Bu bir manifesto, ültimatom beylik bir bildiri değildir. Ben ideolog, ya da politikacı hele hele önder-lider değilim. İçinizden biriyim, aynı safta divana durmuşuz ikamei salat ediyoruz.

Yani ben kimseye beylik nutuk atmıyorum. Sadece Protestant İslamiyetin (Haniflik budur!) MİLADI-MİLLENİUM’unun başladığını söylüyorum.

Hamdolsun ki, 2050 demeden (Kim öle kim kala) Milat Ağustos sonunda başladı. Haniflik izlencesini Rabbimiz bize BİRAN ÖNCE bahşetti.

Hanif islamiyet Hafif ve Hadis olan muarızlarından ayrıldı. Bu bir elektroliz olayıdır. İLKE ŞU:

1. Onları seveceğiz ama asla sevilmediğimizi bileceğiz ve nefsi müdafa sözkonusu olduğunda onlara “Kininizle geberin!”den başka bir şey demeyeceğiz.

2. Gelecekte (Ve şimdiden) Tüm Hristiyanlar HANİF MÜSLÜMAN OLACAKLARDIR, Bu Allah vaadidir. O halde Hristiyanlara ve ehli kitaba İYİLİKLE muamele edeceğiz ve artık Haçlı seferine karşı Hilalli seferine kalkışmayacağız.

Onlar potansiyel HANİF MÜSLÜMANLARDIR! Şimdi değil ama sonra… Yani torunları BİZDENDİR. Onları da sevin.

Nasıl ki bir kediyi köpeği, güvercini, akvaryumdaki süs balığını seviyorsanız ve onlar bir şekilde size sevgiyle yanaşıyorlarsa SEVGİ biyosferin TEMEL BAĞIDIR.

Kültürlerimiz, geleneklerimiz çatışmamalı!

Ben örneğin, inanılmaz derecede Türkçüyüm, Turancıyım.

<> Hocam bu MEHDİ’nin gelişiyle mi olacak?

Evet.

Yemeklerden elişlerine kadar, mevlitte dağıtılan sakız şekerine, nane şekerine kadar milli değerlere folklorik olgulara hayranım ama bu hayranlığımı kültür çatışması haline getirmem.

Bizler

1. Önce insanız!

Hepimiz Adem-Havva’nın çocukları… KARDEŞİZ.

İçimizde Kabil gibi kalleşler de var. AMA YİNE DE HABİL VE KABİL KARDEŞTİR! Baba-anneleri birdir!

Din İNSANA inmiştir, din bizim için vardır. İLKEMİZ ŞU: Biz din için yokuz.

Dini Allah’ımız bize İNSAN olduğumuz için gönderdi. Dini bize gönderdi Bizi dine göndermedi! Amaç ile aracı ayırtetmeliyiz. Ben din için var değilim dedik! DİN benim için var!

O halde HANİF DİN ANLAYIŞI, bir DARBEDİR, inkılab/devrimdir.

Bir Hanif şunu rahatlıkla söyleyebilir: “Din bana kurban olsun, Ben Dini Allah’a HAS/HALİS kılan Haniflerdenim. Ben dine değil ALLAH’a Kurban olurum. Din gününün sahibine. Dinin sahibine”…

Ok?

<K> Yes sir

<> evet

İşte DİN BUDUR!

Artık DİNDAR gibi laflar da yok! Ne demek Dindar? Defterdar, Haznedar, Kasadar, Kafadar, Kindar der gibi…

Biz dindar değiliz. Hatta bunun milyon üstündeki MÜMİN de değiliz. Biz MÜMİN (Müslüman) iken, “Ey mü’minler bir daha iman (Hanif) edin!” Erbabıyız. BİZLER İKİ KEZ MÜMİNİZ.

Dindar olmak havasını alır. Dindarlığın içinden kindarlık çıkıyor! OK?

<K> Sir yes sir

<> evet

İkinci kaptanınız konuşmuş bulunuyor. Gelecekteki SİZ kaptanlara duyurulur.

<> bu kadar kaptana da bir de tayfa lazım 🙂

😉 Allah’ın kulu zaten taife’dir.

-devam edecek-

Hans von Aiberg, 25/01/2002 (051/05)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 051 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

051-05-dinler-haniflik

Yorumlar