Hanifler – Tarihin yeniden yazılması – Duanın gücü – Allah’tan istemek – Hamd ve Zikr kelimeleri – İnsanoğlu nankördür – Kıble

Allah’ı anın, Hamdedin, zikredin gibi ayetlerin amacı DUA ettirmektir. DUA ise Allah ile rabıtadır. Allah bu rabıtayı niye ister biliyor musunuz? SAMED’dir  V E R M E D E N   d u r a m a z

İşte bu benim RABBİM. O bizlerin Allah’ımız. O hep verir. Vermek için bahane, vesile yaratır. Amacı vermektir, bizi kendisine KÖLE etmek değil.

V E R M E S İ  için ALLAH’IMIZI ÇOKÇA ANIN. Mesela “Rabbi Zıdni İlmi!” deyin.

Sabıkun’u ısrarla isteyin. Israra dayanamaz benim Rabbim. Hz. İbrahim’in ISRARCILIĞI YÜZÜNDEN Onu hesapta yokken peygamber yaptı, DOST edindi, Arş konukevindeki yerini hazırladı. ISRAR ETTİ çünkü.

Biz İbrahim Milleti Hanifler değil miyiz? Niye ısrar etmiyorsunuz? Allah’ım çok acıyandır. Israra dayanamaz diyorum.

Şaka etmiyorum. Allah ve Kur’an ile şaka olmaz. Çok ciddiyim.

Israr edip, İBRAHİM olun

Israr edip ŞEHİD olun

Israr edip rahatsız edin Rabbimizi.

O bunu çok seviyor. (Adına HAMD diyor, ZİKREDİN diyor.)

Bu iki kelimeyi anladık mı Hanifcandaşlar? HAMD etmek ve ZİKRETMEK. Anladık mı???

<> evet efendim

 

ISRAR ETMEK. İşte bunlar!

Sizden şu anda bir şey rica ediyorum: Bir kere ALLAH deyin. Buyrun ve deyin.

<> Allah

Bunu niçin söyledik biliyor musunuz?

1 gün=50 bin yıl. 50 bin tane yıl. Bir Allah demek bir saniye ise Siz bir kere ALLAH dediniz. Allah sizi ismen (Mesela Hans diye) Söyle Hans kulum, söyle hans kulum, söyle hans kulum, Dile Hans kulum, iste Hans kulum… diye sayısız kez andı.

DİKKAT DİKKAT

Siz değil, ALLAH SİZİ İSMEN VE 50 BİN YILLARCA ANDI.

Siz mi Allah’ı çok andınız, yoksa o mu sizi çok andı?

Şimdi anladık mı Allah’ımızın bizler için değil ama “Doğrusu insan çok  N A N K Ö R ‘dür” dediğini…

<> Çok güzel bir örnekti

Bu ayetin anlamını anladık mı? Nankörlüğümüz neredeymiş. Biz Allah’ı anmıyoruz aslında, Allah bizi anıyor. Aklınızda bulunsun, arada bir Allah deyiniz 😉 KENDİNİZİ ANDIRINIZ.

<> Allahın bizi anması için bizim anmamız isteniyor demek ki…

Bugün aramızda 4 bayan, bir de vali var. Ama bizler bir SAF tuttuk. Herkes eşit. Önce insanız sonra erkek-dişi ve meslek erbabı. Önce İNSANIZ.

<> Kıblemiz monitör 🙂

Yüzünü NEREYE çevirirsen ORASI KIBLENDİR diyor ayet! Hatırladınız mı? Ve yeryüzünü size MESCİD yaptık. Bu da ayet.

<> 2-Bakara/142: İnsanlardan bir kısım beyinsizler: Yönelmekte oldukları kıblelerinden onları çeviren nedir? diyecekler. De ki: Doğu da batı da Allah’ındır. O dilediğini doğru yola iletir.

<> 2-Bakara/148: Herkesin yöneldiği bir kıblesi vardır. (Ey müminler!) Siz hayır işlerinde yarışın. Nerede olursanız olun sonunda Allah hepinizi bir araya getirir. Şüphesiz Allah her şeye kadirdir.

-devam edecek-

Hans von Aiberg, 25/01/2002 (051/15)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 051 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

051-15-dua-haniflik-ibrahim-allahi-anmak

Yorumlar