Namazda amin denir mi – Namazı bozan Süfyanilik

<> Peki dosdoğru kılmak… Bir yanlış yapmayalım.

İki rekat x 3 vakit. ZAMANINDA kılmak (Yani zamanı geçirip kazaya bırakmamak, KAZA YOK.) İşine gelen en kolayı fakat KUR’AN’DAN olanı okumak.

(Amin bile dememek. Amin kur’an’da hiç bir yerde geçmez. Namaz sonrası Resulullah Amin demiştir ve dedirtmiştir. Hem de NAMAZ dışındaki fatihalarda topluca Amin demiştir ve dedirtmiştir. Namaz dışında Amin’i ilk kullanan da Hz. İbrahim atamızdır.

Fakat namaz içindeki fatiha’ya amin demek (ayet olsaydı bozmazdı) namazı bozar.

Diyelim birinci rekatta bozulmadı. Ama ikinci rekatta ikinci kez amin dediğinde NAMAZ iade ediliyor sahibine… Yani iki kez hata yapılmıyor. Hele ki, topluca namazda “Amiiiin” diye bağırıyoruz. Eyvah!

<> Ama peki bunun farkında olmayanlar? Yardım edemez miyiz onlara?

Burada  Y A R D I M  için varız. Biz onları çok seviyoruz. Biliyorsun ki çoooook seviyoruz. (Ümitsiz aşktır bu onlar bizi sevmiyorlar.)

<> Ama çoğu müslüman başta namaza yeni başladığını öğrendiğim babam sonra anneannem. Hepsi 5 vakit kılıyor ve de sure sonunda amin diyor

Onu söylüyorum zaten. Çooooook seviyoruz dediğim “Anneanneler” elbette.

Bu ata dini. Hindular da budistler de öyle. Mesela budistler ellerinde bir çan gezerler. (Bu da onların AMİN’i)

Gerçekten AMİN demek (Om mani padme hum derler) Yani bizim de amin dememiz bir tür ÇAN/çıngırak çalmak değil mi?

Amin’i kullanın, 24 saat kullanın fakat 6 rekat namaz içinde kullanmayın. 6 rekat içinde Amin yok.  Amin diye bir ayet yok.

Rabbena Atina, Rabbenağfirli, Ettehiyyatü, Kunut duaları, Allahümme Salli… En başta Sübhaneke denen afet yoktur. Semiallahü limen Hamideh, Rabbena Lekel Hamd. Bunlar AYET DEĞİL ilahi, şiir vb.

Ben tamamını NAMAZ DIŞINDA okuyorum.

Allahümme Salli’yi namaz bitince okuyorum. Çünkü ilahidir, şiirdir AYET değildir. Zaten ayet olmayanı oraya koyduğunda ikinci bir hata daha var: “Allahümme salli ala …….. Muhammed” dediğinde. Bu ayet olmadığından Resulullah’ı Allah’ın NAMAZI içine monte ederiz ve ŞİRK koşmuş oluruz.

NAMAZ SADECE ALLAH’a matuftur. Tek mercii Allah’tır. Resullullah’a ait kasideleri, naat ve şiirleri korsak, bu kuralı çiğnemiş oluruz.

O zaman biri çıkar ve Süleyman Çelebi’nin mevlidinden “Şefaat Ya Rasulullah… Amine hatun…” vb. ekler…

Resulullah’ın ANNE ve BABASI MÜSLÜMAN DEĞİLLERDİ. Bunu unutmayınız.

Resullullah doğmadan önce vefat eden babası nasıl müslüman olur. 40 yaşına gelmeden önce ölen annesi Amina hatun nasıl MÜSLÜMAN olur ve nasıl MELEKLER SAF SAF GÖKTEN İNERLER? Kabeyi tavaf ederler? Ve Amina hanım’a “Ol nurdanesi… dürdanesi” Resulullah’ı anlatırlar?

<> Peki müslümanlıktan önce yaşamış insanların ebedi alemdeki yerleri nedir?

(Eğer kitap verilmemiş, uyarılmamışlarsa cennetliklerdir.)

-devam edecek-

Hans von Aiberg, 25/01/2002 (051/17)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 051 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

051-17-namazda-neler-okunmaz

Yorumlar