Şiir – Marya

<parya> Bunlar kehanet mi?

Ha/vet Parya. Ben zaten kahinim biliyorsun.

<parya> Bilmem öyle misin.

Sustu another life gazinosu Sustu şarkılar. Paletimde renk sustu. Fırçamda şekil. Ve bu gece palamos’un mazgallarından şehre pancur pancur dökülen arya…

Böyle devam ediyor bu şiir ve bir yerinde şöyle söylüyor: “Yalan söylüyor o Hintli kadin. Yalan kehanet O parya”. Hintli kadının adı Parya imiş.

<parya> Adı üstünde değildir umarım.

Ben sadece şiiri okudum. Böyle bir şiir var. Adı da Marya. (Böyle yazılıyor) Bu şiiri bilen ya da duyan var mı dostlar?

<> MARYA / Bekir Sıtkı Erdoğan

<> Sustu another life gazinosu Sustu şarkılar Paletimde renk sustu fırçamda şekil Ve bu gece ilk defa  şimal körfezinde Sustu paramos’un mazgallarından Şehre pancur pancur dökülen arya

<> Artık ne tayfalar mevcut, ne komondoslar, Ne o kor tenli,  kızıl saçlı kanarya.

<> Bu medar ikliminin tenha gecesinde sardı bambu kamışlarını pişman bir sukut Sardı bu sizi Hani birdenbire bazen etrafımızı Sapsarı bir süphe sarar ya Işte öylesine / berbat bir hal var

<> Hiçbir şey düşünmek istemiyorum, hiçbir şey Ama dördüncü tarassut kulesinde bir şüpheli sinyal var

<> Hayır, hayır yalan bütün bunlar Artık ne kadere inanıyorum ne fala Yalan söylüyor o falcı kadın O hintli parya Biz ki çoktan beri kaybolmuşuz Nasıl, ağlıyor musun marya Sil gözlerini, sil yavrum Bizim yokluğumuzdan ne çıkar, Aşkımız var ya.

Sağol. Bu çok içli bir şiir. Ve bunu “I know what is to be young” fon müziğiyle okursan, coşarsın taşarsın.

<> Yazarını da söylememi ister misiniz efendim?

Evet yazarını da.

<> Bekir Sıtkı Erdoğan

Karagözlüm efkarlanma gül gayrı. İbibikler öter ötmez ordayım. (Kışlada Bahar) Bu şiiri biliyor musun? (9/8’lik RAST şarkı aynı zamanda)

<> Mektubunda diyorsun ki gel gayrı, sütler kaymak tutar tutmaz ordayım ibibikler öter ötmez oradayım. Rahmetli babam bunu çok severdi efendim

Evet.

Bekir Sıtkı Erdoğan Muhteşem bir şair.

Allah rahmet etsin. Sen yetim değilsin. Amcan dışında ben de varım.

<> Çok duygulandım şu anda

Ben de öyle. Nereden nereye geldik. Hintli falcı kadın parya’nın nick’ini taşıyan bir forumdaşımız bana kehanetçi derken, Kehanetçi kendisi çıktı. Hoşgeldin Parya.

-devam edecek-

Hans von Aiberg, 25/01/2002 (051/20)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 051 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

051-20-siir-marya

Yorumlar