Cifir – Kehf ve Rakim

<> Hocam bize cifir bilimini öğretecek misiniz?

Cifir çok uzun ve zor bir konu. Sonsuzötesi matematiğe dayanıyor. Ve matematiğin 5. dereceden denklemlerine… Kaybolan yüzüğü bulamazsın yoksa…

<> Önce kuranı çok iyi bilmek lazım sonra bu bilime geçmeliyiz. beşinci işlem=cifir sanırım

 

Beşinci işlem daha zor. Çünkü mesela doğu-batı yönünde cebirin artı ve eksi sayıları cetveli var. Kuzey güney yönünde ise Cebirin eksi ve artı İMAJİNER sayıları cetveli var.

Cifirde: bu + biçiminde ve sıfır ile ortalanmış iki cetvele yine sıfır noktasından kağıttan gözüne doğru bir YEPYENİ cebir skalası var. Yani üç boyutlu bir cebir (Hologram) çıkıyor.

Kur’an’da bunun adı  K E H F (geometri)’dir. Ashabı Kehf ve Rakim (Matematik, Rakam) diyor ayet. Önce CİFİRİ sonra CEBİRİ veriyor. Kehf daha önce geçiyor, Rakim ise daha sonra. Bu da araştırma konun olabilir…

Ve saat geldi.

Geronimooo

ooooo

ooooo

oooo

ooo

<> ig 🙁

İg. Bye. Pazar Allah İnşa ederse.

<> sağolun

<> Hayırlı geceler

Hg.

<> h.g

-sohbetin sonu-

Hans von Aiberg, 25/01/2002 (051/24)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 051 anasayfasına dön | sonraki CHAT’i (052) oku

051-24-cifir-kehf

Yorumlar