Sohbetler – Reklam – Mizah – Dabbet

[] Kaptan bir süre yazmadı

<> Düştük mü?

<> Dr gelecek dostlar

Affedersiniz. Ve geldim. Ben bağışlayın arada bir kaçınılmaz olarak özelleşmek zorundayım.

<> Koptuk yine

Kimi arkadaşlarımızın yakın ve tanıdıklarında dertler oluşuyor. Elbette benim KOMŞUM (Sanal komşum) dertliyse UYUYAMAM… HARAMDIR bana.

Çok önemli iki dakika izin.

<> Hocam bu işler için arkadaşlar size mail ya da ircten memo atsalar daha uygun olacak diye düşünüyorum.

Geldim.

Chatlerimiz yüzlerce değil, binlerce kişi tarafından okunuyor. Onun için daha özençli olmalıyım. Bir program yapmamız şart.

1. Tefsir günleri

2. Sohbet günleri

3. Önerilecek vs. günler

Ya da yarı yarıya olarak belli bir saatte konferans gibi sonra da birebir türlü sorular gibi.

<> Hocam yeri gelmişken bir öneri de benden. Ayda bir örneğin aylık bir panorama yapsak.

Yapalım elbette. Ayda ya da 15 günde fark etmez.

<> Kurallar olmalı diye düşünüyorum

Olay şu, Chatler aramızda kalmıyor. Abartmadan söylüyorum, bu satırları binlerce kişi okuyor. (Numeratörüm var.) O zaman daha çeki düzen vermeliyiz kendimize.

<> Böylece katılan arkadaşların haklarını da gasp etmemiş oluruz dr

En beğenilenlerden biri de benim “Reklam” yapmammış. Bayılıyormuş millet.

En eleştirel bakılan da yine bir espri: “Hansbank”. Bunu çirkin buluyorlarmış. Oysa Hansbank içinde “BİR TEK BEN BİR KURUŞ ALAMAM“. O tüm ortaklarımızın. Ama benim değil. Benim ücretim Allah’tan olmak zorunda. Buna misak verdim.

<D> Konu konuyu açıyor inanın uzun bir aradan sonra  eve döndüğümde bir hayli konu tartışıldığını farkettim. Ancak sorularda bir plan olmadığı için (şimdilik) hiçbir konunun tam bitmediğini görüyorum. Bu tabi daha çok bizlerden kaynaklanıyor.

Evet, [D] doğru söylüyor.

<> Hatta az bile söyledi 🙂

Ben herkese anında yetmek ve mutmain etmek zorundayım. Benim misyonum bu: Hangi konuda hangi soru olursa olsun LİVE olarak anında yanıt bulmak ve DOĞRU konusunda mutmain etmek üzere ikna etmek zorunluluğum var.

Hızır alimdir azarlar. İyi de ben Hızır değilim! Geleni gideni azarlayamam. (Azarlamayı hiç beceremedim.) Ben kimim de azarlayacağım? Bir kere bu bizim İMECE/eşitlik ilkemize aykırı.

<> Dr [D] gruba yazı assın. Buna bizler dikkat edelim

Olur. Ben bir katılımcıyım. İkinci kaptanlığım sadece şu: “78 Hanif açığımız var.” Ben sadece o adayların kaptanının yardımcısıyım.

<D> Siz insanları kıramıyorsunuz bunun için bizlerin anlayışlı davranıp sizleri özel mesajlara boğmamamız gerekli bence

Ah [D] neler çektim özel mesajlardan, neler neler. Canım çıktı.

<> [D] haklı dr. bunu bizlerin düşünmesi gerekli

Mirc özel, icq, yahoo ve hotmail MSN messengerların TÜMÜ açıktı bir ara. Herkes dost, herkes arkadaş. Herkese EŞİT davranmalıyım. Ben neler çektim de size hiç hissettirmedim.

<D> Hocam kanalla ilgili sizin fikrinizi almak istediğim nice durum oldu ki sırf size yük olmasın diye mesaj bile göndermedim. (İtiraf: Bu özel mesajlara çok bozuluyorum)

-devam edecek-

Hans von Aiberg, 31/01/2002 (053/02)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 053 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

053-02-dabbet-bilmek-mutmain-etmek

Yorumlar