Haram ve helallerin kaynağı sadece Kur’an’dır – Kur’an’da Haram – İçki haram mıdır – Şeytan pisliği

Böylece FARZ’ın dosdoğrusunu ve sakıncalı olanını size iletmek için bu konuyu açmıştım. Bundaki amacım, bir kadının eli sıkılırsa/tokalaşılırsa haram mıdır? [sorusuna cevap vermekti.]

Haramları da Kur’an denen tek mercii belirler. Belirteç Allah’ın sözü ve değişmez hükmüdür. Kur’an’da haramlar bellidir. Tek kelimedir: Harame ve hurrema.

Mesele domuz eti haramdır.

<z> 6-En’am/150: Şunu da söyle: “Allah şunu haram etmiştir diye tanıklık edip duran şahitlerinizi getirin” Eğer tanıklık ederlerse sakın onlarla birlikte tanıklık etme! Ayetlerimizi yalanlayanlarla ahirete inanmayanların keyifleri ardınca gitme! Onlar, kendi Rab’lerine başkalarını denk tutuyorlar.

Ve [Z] da yazdığı gibi, Haram olmayanı haram etmek, EBEDİ CEHENNEMİ SATIN ALMAKTIR.

Domuz eti haramdır. Helal diyen dinden çıkar.

Bunun gibi İçki, kumar ve faloklarından UZAK DURULMALIDIR, Ama bu üçüne HARAM diyen Allah’ı hiçe sayarak bir şirk gibi “Bu da benim haramım” demiş olur ve dinden çıkar.

Örneğin içkiliyken ibadet edilir. (Oruca niyet edilir, namaz kılınabilir vb.) (Zekat verilir, kelimei şehadet getirilir vs.) Eğer müptelası olunmuş ise druglar’ı da kullanarak Hacc edebilir.

<> İyi de dr bu üçünden uzak durun deniyorsa bu helal kullanın yapın anlamı hiç taşımaz? İstenmediği çok açık ve net

Bunların dozajına bağlı olarak, şeytan pisliği olduğu da açıktır.

-devam edecek-

Hans von Aiberg, 08/03/2002 (066/05)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 066 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

065-05-hukum-kurandandir-icki-uyusturucu

Yorumlar