Ay’ın bölünmesi mi, Ay’a yerleşilme mi – Futuroloji – Uzay kolonizasyonu basamakları

<hg> benim bir sorum var…

İlk soru [HG]’un. 🙂 [HG]?????? Bugün soru-yanıt yapıyoruz, değil mi?

<hg> 54-Kamer/1: Kıyamet saati yaklaşır, ay yarılır; – 2: onlar bir delil görünce hala yüz çevirirler ve: “Süregelen bir sihir” derler. – 3: Yalanlarlar da kendi heveslerine uyarlar. Ama her işin karar kılacağı bir sonucu vardır. – 4: And olsun ki, onları bu hallerinden vazgeçirecek nice haberler gelmiştir. – 5: Bu haberlerin herbirinde üstün hikmet vardır; ama uyarmalar fayda vermiyor.

<hg> Soru: AY gerçekten bölündü mü? NEDEN BÖLÜNDÜ? AY’IN GÖRÜNMEYEN YÜZÜ HAKKINDA NASIL BİLGİ ALINIR?

Tam tercümesi şöyle:

“Saat ilerler. Ay’a yerleşilir.”

(Yerleşilince orada yaşama alışılır, kanıksanır, benimsenir.) (Oysa Ay’a tabakadan tabakaya gidiş bir süreçti ve insanlığın ütopyasıydı. Alışılınca herşey sıradan görünüyor.)

AY=Tüm gezegenlerin tüm uyduları (Ayları), sadece dünya Ay’ı değil. O İLK basamak, tabakadan tabakaya geçişin İLKİ, Atlama taşı.

-devam edecek-

Hans von Aiberg, 13/03/2002 (068/02)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 068 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

068-02-uzay-kolonizasyon-aya-yerlesmek

Yorumlar