Kararsızlık – Ansiklopedi hırpalanmaz ki! – 2

Bu yöntemi sizler belirleyene kadar ben boykot statüsünde kararınızı bekliyorum. Susuyorum ve sıra sizde. YÖNTEMİ belirleyiniz, konu zaten bu yöntemden ÇIKARILIR. OPS‘lar sorulan soruları SIRA hakkaniyetiyle belirlerler ve bana BİR KONUNUN bitmesi ardından İLETEBİLİRLER.

Ansiklopedi bu kadar hırpalanmaz ki!

Sonradan girenler de buna saygı duyar ve ops’a sorularını bir soru dahilinde yazdırırlar, ben de yanıtlarım. Bilmeyeceğim soru yok ki? (Herşey Kur’an’da var >>> BEN KUR’ANIM)

BENİM SON KEZ ÖLECEĞİM VE BİR DAHA BU SORULARA BİZ+LER BAZINDA yanıt verilemeyeceği. Bir tek bundan korkuyorum (Ölümden korkmam), ben tek bundan korkuyorum.

Veya bu chat’i bitirelim. Başka zaman devam edelim. Ne dersiniz?

Oylamanız o gün için HAZIR olur, ben de ne yapacağımı bilirim. Hazırlıklı değilsiniz gibi… Cin suresine başlamadık ki bitirelim. Araya girdik. (Cinlerin neden sayı saymayı bilmediğine ilişkin örnek idi.)

<> konu önceden belli idi İHLAS

Soru yığılıyor. Arada verdiğim yanıtlar, HERKESE terbiyesizlik ve adaletsizlik anlamına geliyor. Neden ŞAR, HIMAR diye yazdım ki? Provakasyon için mi? Araya girip maksatlı sorusunu SORDU Fetoşun Fatoşları.

Ansiklopedi bu kadar hırpalanmaz ki!

O zaman Chat (salı 14.oo buluşmak üzere geronimoo. SALI‘yı 5 saat ekledim >>> BU SİZE HAYIRLI. Aksi halde ben iki saat sonra ayrılıp, Çarşamba gecesi gelecektim. Ama şimdi SALI gündüz ve çarşamba gece olmak üzere yanınızda olacağım. ŞURA‘nın kararsızlığı beni hırpalıyor.

Bunları çözmüş olarak ltf. salı gündüz buluşalım. Chat ortasında ANKET yapılmaz ki! Konuyu önceden bilmek ve belirlemek bu kadar zor mu? Ansiklopedi bu kadar hırpalanmaz ki! Bana yazık değil mi?

<> Nefsin BEN DE VARIM BURDAYIM inadının sonuçlarını çekiyoruz.

Ve de SABIR kelimesinin hiç de bize göre olmadığını… Sıraya bile giremiyoruz. Gerçek JURY kurulamıyor bu yüzden. Hiç kimse -aranızda- benden daha sabırlı ve BARIŞÇI olamaz. Kızmadan sadece minicik sitemle yazıyorum. Barışı bir saniye elden bırakmıyorum. Ve sabrı da… Sitem dediklerim, daha DOĞRU bir ŞURA oluşturulması için YAPICI kritikler… Yıkıcı, küsücü, savaşçı, hiddetli, öfkeli değilim. Yemin ederim değilim. Sizlere ÖRNEK olmak için kendi nefsimle boğuşuyorum. Sayenizde ıslah oluyorum.

Ama bazı noktalar vardır ki, orada duruyor ve kalıyorsunuz. Bu da acemilik mi diyelim, yöntemsizlik mi diyelim (bilmiyorum), beni kilitliyor/kitliyor. Birinizi onarırken, diğerini kırdığımı sanıyorum -vicdan oluyorum-. Ve bu beni hırpalıyor. Kendi kendime eziyet ediyorum. SİTEMlerimi hoşgörün lütfen. Çünkü benim üzerimde kalacak bir KUL hakkı beni mahveder.

<> Neml-82: O söz tepelerine indiğinde, onlar için bir arzdan dabbe çıkarırız; ve o onlara, insanların ayetlerimize GEREĞİNCE inanmadıklarını söyler.

<> Necm-2-3: ARKADAŞINIZ ne saptı ne de azdı. O, HEVASINDAN konuşmuyor!

<> Sebe-46: De ki: “Size, bir tek şey öğütleyeceğim: Allah için ikişer ikişer, teker teker kalkın, sonra da iyice düşünün!” ARKADAŞINIZDA cinnetten eser yok! O, şiddetli bir azap öncesinde sizi uyaran bir kişiden başkası değil.

Sağol, benim KUR’AN OLDUĞUMU anlattın. Çünkü Resulullah da KUR’AN (vahy) idi. VE HEVESİNDEN konuşmuyordu. Bunu tescil ettirdin. Ben Resulullah olamam ama; efendimiz BEN GİBİ KUR’AN OLUR“, bu da ortak paydamız OLUR.

<> Hud-44: Ve denildi: “Ey arz (HANS)! ma’yı yut, ve ey sema (JANA)! sen de tut.” Ve ma çekildi. İş bitirilmişti. Cudi’ye istiva etti. Ve haykırıldı: “O zalimler topluluğu (KARŞI BAĞ) geri gelmez olsun!”

😉 JANA nerede biliyor musun? Kur’an’daki yerlerinden biri: “Sanki YUSUF’umun (YYy) kokusunu duyuyorum“. Yusuf da Jana gibi (YYx) telepattı. AŞAĞI MİSAL ALEMİ (rüyaların da alemi) olan BÖLGEYE telepatisini iletebiliyordu. Rüya yorumlayabiliyordu demek istiyorum. Rüya yorumu sadece YY cinsi içindir. (Medyum Mehmet Memişoğlunun derlediği kitapta bulamazsınız.) YY, babası XY de olsa, Y ortak gen aracılığıyla bunu iletir.

<> Yusuf-93: “Şu gömleğimi götürün, babamın yüzü üstüne koyun ki, gözü görür hale gelsin. Ve sonra da bütün ailenizle toplanıp bana gelin.” – 94: Kervan oradan ayrılanca, öte yandan babaları şöyle seslendi: “Yemin olsun, ben Yusuf’un kokusunu duyuyorum. Umarım bana bunaklık isnat etmezsiniz.”

Ve gidiyorum. Gönül isterdi ki İhlas’ın ilk satırını bitirelim. Ama kısmet bu kadar, istesem de olmuyor. Rabbi zıdni ilmi. Ben Hayyalessalat’a gider.

Hans von Aiberg, 17/08/2003 (172/12)

Not: <> veya [] ile başlayan satırlar, [ ve ] arasındaki kesimler sayın Aiberg’e ait değildir, sohbet esnasında onunla konuşan kişilere aittir veya sonradan eklenmiştir.

önceki bölümü okusonraki CHAT’i oku

neml-82-hi-2

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar