Zaman türleri – Sultan zaman – Dehr – Cennet

Şimdi gelelim SULTAN ZAMAN‘a… Yani C4‘ün km dördüncü kuvveti/saniyenin dördüncü kuvveti OLAN formüldeki SULTAN BOYUTU anladık ama saniyenin dördüncü kuvvetinin anlamını bulalım: ÇÜNKÜ CENNET ve CEHENNEM‘deki ZAMAN bu biçimde akacak.

C4‘ün saniye 4. kuvvetine biraz yaklaşalım. Böyle bir kuvvet ZATEN var: ÇEKİM! Hani, çekimin çekmesi, CİSMİN uzaklığının dördüncü kuvvetiyle ters orantılıdır! Bunu hatırladınız mı?

<> Çevre >>> Çember denen yerde mutlaka ÇAP ve sayısı vardır. Böylece varlıkların büyüklüğünün BİYOGEOMETRİK yasa olarak cüssesi büyüyünce, çaptan çevreye uzaklığın dördüncü kuvvetiyle orantılı olarak arttığını söylemektedir (Hiç duymadığın fakat ÇOK eski bir yasadır bu: Galileo Galilei’nin BİOGEOMETRİC yasasıdır). [Hans von Aiberg, 03/03/2003]

Bu da ayrı bir yasa. 🙂 Ama dördüncü kuvvet ile ilgili… CPT‘leri de anımsadık: T zaman harfini veriyordu.

T0=Zamanın olmadığı, ya da zamanın içinde yer almadığı, ya da üç mekan boyutuna TEĞET geçtiği duruma deniyor.

T1 ve T2 ZAMANIN SALT ileriye veya SALT geriye (Antimadde ve Takyon gibi) TEK OK yönünde gitmesine deniyor.

T3 ise zamanın BİR İLERİ BİR GERİ gitmesine deniyor. Oscillation yapıyor ve ileri-geri sallanıyor. (Şeytanın zamanı budur demiştik).

Şeytan için bu önce ileri; sonra geri gidip EPEY uzun bir dönemi kapsıyor. Yani şeytanın LANETLENDİĞİ gün/yaş dilimi ile ÖLDÜĞÜ ANDAN bir önceki nefesine kadar yaş olarak yılları kapsıyor.

Ahirette CENNET ve CEHENNEMLİKLER İÇİN ise “BİR AN/lahzaİLERİ; sonra BİR AN GERİ (birer saniye gibi düşünün). Saat tik-tak yapıyor ama İLERLEMİYOR ve/veya gerilemiyor, bir ileri tik, bir geri tak.

Örneğin Cehennemliklerin durumunu bildiren ayetleri hatırlatalım: “Onların derisini bir KAVURUR, bir YENİLERİZ ve bu böyle sürüp gider“. İşte burada DERİler, zaman içinde bir yanıp bir yenilenmiyor. Zaman bir ileri-bir geri akıyor…

Yanmış bir insanın cd’sini bir geri oynatırsanız yanmamış olur; sonra yeniden İLERİ oynatırsanız, yanmış gibi olur.

Ama bu SÜREKLİ yanmak değildir! Sürekli yanmak sadece SEKAR denen (kazanın dibindeki ATEŞde) vardır. Kazan=Cehennem, Sekar=Onun altındaki KAYNATAN ateş/alev

Cennet de böyle! Bir ileri bir geri… Ama bir farkı var: nimetler GERİ alınmıyor, ileri gidişte de NİMET veriliyor; geri gelişte de yeniden, yine nimet veriliyor.

Derileri, yani sündüzler yenileniyor, organizma yenileniyor, hiç yorgunluk olmuyor, hiç gece veya soğuk olmuyor. Herşey ılık!

Nasıl, sevdiniz mi cenneti!..

Hans von Aiberg, 22/08/2003 (175/08)

Not: <> veya [] ile başlayan satırlar, [ ve ] arasındaki kesimler sayın Aiberg’e ait değildir, sohbet esnasında onunla konuşan kişilere aittir veya sonradan eklenmiştir.

önceki bölümü oku | 175 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

zaman-turleri-1-hi

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar