Ashabı Kehf ve Rakim – Secde – Dabbet arzı

Sırada SJD (mescid) var.

<> Kehf-21: Böylece insanları onlar hakkında bilgilendirdik ki, Allah’ın vaadinin hak, kıyamet saatinin de kuşkusuz olduğunu bilsinler. Çünkü onlar, aralarında mağara yaranının durumunu tartışıyorlardı. “Onların üstüne bir bina kurun.” dediler. Rableri onları daha iyi bilir. Onlar hakkında görüşleri galip gelenlerse şöyle dediler: “Üzerlerine mutlaka bir mescit edineceğiz.”

Secde ne demektir? Yani şekil itibariyle nedir? Secde eden birini tek kalem ile çiziniz, sırttan giderek yere eğilen ve birleşen bir EĞRİ.

<> Mim harfi gibi.

Tepe noktası belli… Secde noktası ise alın (yere değdiği için alın yerle bir oluyor.) Ashabı  K E H F  böylece  R A K İ M  oluyorlar. Artık YERÜSTÜNDE KEHF’de değiller; artık DABBET Arzı’nın altına alınlarını koymuşlar.

BİNEER olarak bu sinüs dalgasını (BİR GÜN MUTLAKA yazacağım ve RAKİM‘in (Rakamın) ne olduğunu göreceğiz. Göreceğiz ki, “PİL/ENERJİ sönüşümlü olarak bitiyor”. Artık Ashabı Kehf’in YAŞAMASI gerekmiyor…

Yani son yemeklerini yiyorlar/paralarının üç asır öncesine ait olması MUCİZESİ‘ni de herkese gösterdikten sonra, ÖLMELERİ gerekiyor. Çünkü 300 yıllık PİL ENERJİSİNİ bitirdiler.

Zamanda ileri gidenlerin DURUMU bu, zaman zelzelesini OLUŞTURMAYIP; tam tersine enerjiyi/pili tükettikleri için zaman enerjisi yokluğundan yaşamlarının sonuna geliyorlar.

Ama zamanda GERİ GİDEN GEZMEN‘in durumu, zamanda ileri giden Kehf ehlinden FARKLI; PİL yarım veya boş olsun, GERİ GELDİĞİNDE  D O L U Y O R!

O halde Kehf ehli’nin DABBET olma şansı yok! Ama zamanda GERİ GELEN tüm zülkarneyn (iki zamanlıların) iki şansı var:

Ya Sema/Tarık!

Ya Arz/Dabbet!

İlki “Göğün üstünün üstüne çıkıyor” (Secdedeki en yüksek noktamız), ikincisi ise değil “ARZ‘a yere; BUNUN DA ALTINA İNİYOR” (secde).

Buradan aldığı enerji baştan zayıf (secde/alın noktası en düşük noktadır) fakat film tersine oynayınca (zamanda geri gidilince) PİL doluyor. ARZ’a FAZLADAN ve kuraldışı bir ENERJİ YÜKLÜYORSUNUZ.

DOPDOLU bir pille GERİ geldiniz. Secdeden SEMA’ya (Tarık) noktasına bir sinüs çiziyorsunuz. Pilinizin enerji değeri müthiş artmış. Hatta bir dolu pil 2 (4, 8, 16… olarak meleklerin mültikopya çoğalmasını hatırlayınız: Sonsuz özenerji >>> sonuşmaz impulsmoment enerjisi budur. Öteki adıyla NUR kudreti.!!

Yani Tachyonların sonuşmaz/intrinsic enerjisi. İşte o enerji bilinen en tuhaf enerjidir. Ya kendinizi kopyalarsınız… yani bir saniye içinde kendi kendinizi çoğaltırsınız.

Hans von Aiberg, 24/08/2003 (177/06)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 177 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

secde-sinus-hi

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar