Yalan – 4 kez Af

Konu arkadaşlar ltf. konu! [Candaş] KALU BELAYI yazacaktık değil mi? Şimdi ben yahoo’ya teknik nedenlerle bağlanamadığım için (Bluetooth ile ilgili bir sorundu) senin özetini (eğer yaptınsa) okuyamaz duruma düştüm.

<> Evet… Biraz uzun olacak:

<> Kalubeya’ya dönelim. Allah’ımız (Öğretmen Rabb) gördü ki: KÜLLİ ŞEY’İN İÇİNDE TEK BİR DOSTU VAR. Aman tanrım, sonsuz şey+ler içinde BİR TEK dost demek sonsuzda bir ihtimali yakalamak! Bakın İbrahim neyi başarmış, bir daha algılayın. (ve ma edrake?)

<> Her şey (nefs) BOŞCÜMLE iken, adı elif-be-ra-ha-mim olan bir ŞEYBOŞCÜMLE gibi davranmadı”. Ben sizin Rabbiniz değil miyim sorusuna SADECE OEVET YA RABBİ” dedi. Allah’ımız bunu AYIRDI (dost edindi).

<> ÖĞRET ONLARA dedi, ders ver (DeReSe). Sonsuz ŞEY içinden bir “İKİNCİ ŞEY” daha ayrıldı ve Elifba+ra+ha+mim’in yanına gitti. Elif+De+Ra-sin. Bunların ikisi adını verdiğim Resulullahların GERÇEK ADI DEĞİL. (İdris’in adı Enok/Enuh’dur.)

Dur parça parça okuyalım: Önce de BUNLARI niçin yazdığımı anlatmalıyım. O gün anlatamamıştım. Dedem beni boylamaya soylamaya gelmişti. Ben onunla yüzgöz olmaya çalışan bir insanım. (Bu benim mizacım)

Bir soru sordum: “BU KEZ DE SEN BANA SORU SOR!” diye! İlk kez bunu yapıyordum. (yıllardan sonra/37 yıldır.) “NEDEN BEN?” dedi, “NEDEN BEN LEVHİ OKUYORUM -sen değil-”

O sırada Abdullat’ı (Efendimizin babasını) yazıyordum. Konuyu ANİDEN değiştirmek zorunda kaldım. Kur’an’ın başı ve sonunu birleştirmeye son ve ilk harflerden halka yapmaya başladım.

Yine tlf :((((

:))) (Bşçvş. Edo’yu zabıtla teslim etti.) Size yazarken (kim olduğunu bilmediğimden) kapıyı açmamıştım. Kapı önünden telefon etti ve kapıyı açtım. Durum bu.)

Kapıyı açmamak da bir YALAN söylemektir, Allah beni ve bizleri affetsin!

<> Neden?

Konuyu bölmek istememiştim [candaş], kapı gereksiz yere 40 kere çalıyor. Eski ev sahibini arıyorlar (Şimdi ben geçici kirayım) vb. Onun için açmamıştım. Bu da beni riyakar ve yalancı yapıyor.

<> Hayır, kapı açmamak bence yalan olmaz

Bir hanif “MİNUMUM GÜNAH İŞLEMELİ“. SIFIRA yakın bir günah çizelgesi olmalı! Ama günlük yaşamda yalanın bini bir para gidiyor. Zaten Edoferon konusunda da [T]ye yalan söylemiştim. (Çalındığını öğrenmiştim ama paniklemeyisiniz diye bahane uydurdum.) [T] ve [K] hakkınızı helal ediniz, özür diliyorum.

<[T]> Benimki her zaman helal. Özürlük durum yok.

<> Nasıl ki sorulan soruya yanıt vermemek yalan değilse kapı açmamak yalan olmaz bence

İçerideydim [candaş]. MİNİMUM günahımız olmalı, Allah’ımıza AFF için az bir kambur bırakmalıyız.

<> Eğer evden dışarıya “evde yokuz” diye bağırılırsa yalan olur.

Espri çok güzel [candaş]. 🙂

<> Sonunda güldürebildim seni hans.

Alacaklının biri kapıyı çalar. İçerideki borçlu “Evde kimse yok!” der! yani bağırır. Bunun üzerine öteki adam “Peki evde kimse yoksa, sen içeriden bağıran kimsin?”.

Yalan arkasından yalan getirir ya, içerideki yanıtlar: “Ben evin köpeğiyim”. Öteki de “İYİ O HALDE BEN GİDEYİM” der ve gider.

<> :))) bu daha güzeldi

Yalanı sanat yapanlar (Başta CİN suresindeki YALANCI AKILSIZ ŞEYTAN) lokomotif olduğunda insanları ve yalanları arkasına vagon gibi katar gibi takar.

<> Yaw dostlar affedin, hem opluk yapıyorum hem gevezelik yapıyorum, lütfen affedin hepiniz

Afivvü Allah’tır. Ğafur ve Rahim ve de Tevvab Allah’ımız Afivv’dir. Yani bir değil, iki değil, DÖRT KEZ affeder! Affetmeye mecbur değildir -asla- hele razı olmadıklarından…

Ama Bir de “KULUNUN KENDİSİNDEN RAZI OLMASINI” istiyorsa, kendisinden hoşnutluğunu diliyorsa,

[] imla hatası yapıldı, düzeltildi

(Masa yok kucağımda yazıyorum. Klavye kayınca yanlış harfler düşüyor. Masasız bir evde kiracıyım şu anda.)

Rabbim bu cemaati/bu ikinci bedir aslanlarını AFFET -Tevbelerini kabul et- Rahmet çatının altına al ve Mağfiret (Anadan doğma günahsız) kıldır. Herkes adına AMİN!

<> Amin

Hans von Aiberg, 04/09/2003 (183/03)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 183 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

183-03-4-kez-afv

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar