Heiberg aile arması – Etimoloji – Hayır ve Şer sembolleri

HEİBERG ŞİLT“ine dönelim.

Schild/Skild/Shield >>>> GERMEN DİLLERİNDE KALKAN demektir. Türkçeye de ŞİLT olarak girmiştir -bilirsiniz: Filancaya şilt verildi… gibi- OK?

<> ok

<> Celt, Celtic. Buradan gelme olabilir mi?

Hayır, o PİCT kelimesinden gelme. Asıl kelime Pict+çeltik; İskoçların ataları. (Scott)

<> Shield=Kalkan. Shelter kelimesi de aynı kökten değil mi?

Evet sığınak ile aynı kökten. Hatta gölgeye sığınmak derken shadow da aynı kökten. Bunlar ANGLOCA (Dan/Jut) İngilizcesidir. Wind+OFF Rüzgar girmez (Pencere). Shad+OFF Gölgede kalmak (Shadow) vs vs.

Böylece hayır ve şer olmak üzere İKİ ŞİLT (arma, kalkan) tanımladık. Şimdi yeniden devam edelim:

Altta; Bir ters çiçek gibi bir şey var. O kaç yaprak ve DAMLALAR kaç yaprak? Ve defne dalı kaç yaprak?

<> 4 yaprağı var

Beş! (Kendi aile kalkanımızı bilmez miyim?)

<> Evet 5 hocam

(Kaç kere görüp dokundum [candaş])

Biri çiçeğin sırtında BEŞ DAMLA var.

<> 4 görünen 5. kuşun gagasında

Ters çiçek de 5 eleman (yaprak). İki şilt birbirlerine teğet dokunuyorlar: Biri (Sol/Hunnes) ötekisi Künnes; yani KARA ve AK sembolleri veya ŞER ile HAYIR sembolleri…

Onları bir DAĞ gibi düşünün… Damlalar nereden akıyor? İki dağ arasındaki vadiden. “Yecüc-Mecüc” buradan serbest kalacaklar.

Ve kanatlara benzeyen en yukarıdaki şeyi neye benzetebiliriz? Evinizdeki oyma sanatı klasik koltuk başlarına değil mi?

Orada oturan biri var: Adı yazılı: HEİBERG! B harfinin üzerinde de illa ki NOKTA var. Axel Heiberg’in dizaynıdır. (Kendisi tarif eder, grafiker çizer) Klasik havası verilmiş.

Axel Heiberg, doğrudan HEM ZÜLKARNEYN‘in soyundan gelmiştir; hem de onun GELECEKTE gelmeden önceki büyük büyük atasıdır, hem de gelecekteki Axel Heiberg yine Zülkarneyn’in atasıdır.

Bağdatlı Halid dışında hiçbir MÜSLÜMAN ile bağlantısı olmamıştır. Jana nasıl ki, Amazon’a gittiyse; O da Bağdat’a GELMEK zorunda idi. Ve hatta ondan önce CANTOR orada bulunmak zorunda idi. David Hilbert ve Norbert Wiener ile ekip böylece tamamlandı.

Gurdjieff ve Kozyrev de DOĞU‘ya gittiler. Eivind (Edwin) Heiberg ile Hansel Heiberg de bu ekibin “CO-Travellers“i.

Bu kalkandan bir kitap çıkarılabilir. Abartmam hiç yok, gerçekten burada bir de saklı ÇİN yazısı gibi “YAZI” var. O ince buklelere yerleştirilmiş bir resim yazı.

Kemik dört boyutlu evreni anlatıyor ve FANİ olduğumuzu… O Vadi (Y-M’nin çıkacağı) ise BİZİM OSMOS tünelimiz dediğimiz şeyi anlatıyor.. (Y-M=Yecüc Mecüc)

Şimdi GELECEĞE yayınımız bitti. Kendimize dönebiliriz. Bunlar SİZ için değil -özür dilerim- gelecek için yazıldı. Gereksiz bulabilirsiniz ama, öyle istendi…

<> biz de öğrenmiş olduk, ne güzel

Hans von Aiberg, 07/09/2003 (184/06)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 184 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar