Haniflik – Kuranda herşey var – Dabbet – Ayetlere yeterince inanmak – Mezar – Mahşer

Bir Hanif HERŞEYİ BİLMELİ/BULMALI/MUHAKKİK OLMALI! Asla “Atalarım en iyisini biliyor” dememeli! İBRAHİM atamızı örnek almalı! “Rabbi zıdni ilmi” derken, işte sizlere bu linkleri veriyorum, ki genişlesin.

KUR’AN’DA HERŞEY VARDIR! Kuşkulananın Allah şimdi belasını versin!

<> İşittik ve itaat ettik.

Evet [candaş] (Bana değil; BENİM DE inanıp itaat ettiğim) KUR’AN’A İTAAT ediniz. İşte HANİF DİN BUDUR!

<> Ve tafsiyle küllü şeyin.

Külli şey*in yani SONSUZ tane ihtimalin tümünün ayrıntısı var. Size sadece Kur’an’dan, sadece Kur’an’dan, mesela DECCAL’in tüm evreninin ayrıntılarını ANLATABİLİRİM. Keramet bende değil; MUCİZE olan kur’an’dadır!

İbrahim ALLAH’ın dostu ise (if) Dabbet de ALLAH KELAMININ (KUR’AN) DOSTUDUR ().

Dabbet olmazsa, Kur’an  Y E T E R İ N C E  değil,  y ü z e y s e l  anlaşılır. Bunun içindir ki, Kur’an indiğinden beri, 14 küsur yüzyıldır, DABBET dışında hiç bir tefsirci, mealci, hatta kriptolog (İbni Haldun ve Arabi) Kur’an’ı ve tafsilatını anlayıp, anlatamadılar. Dağlar bu ağır emaneti yüklenmeyi reddettiler.

DENENDİ, ama taaaaaa tabanlarına, yeraltına indirip kurtuldular.

YERALTI?????

<> Dabbet arzı

<> Arzın dibi, altı

Dağlar cezalı! YENİDEN DİRİLİŞTE dağlar olmayacak! Vadiler olacak. 😉 Yani DÜMDÜZ tam bir flat MAHŞER meydanı! DAĞLAR CEZALI! Anlamadınız mı DAĞLAR cezalı!

<> 78-Nebe/20: Dağlar yürütülmüş, bir serap oluvermiştir.

<> 69-Hakka/14: Yer ve dağlar yükletilip birbirine bir çarpılışla parça parça edildiğinde

Dağlar bir mezar kalınlığında mahşerin dibine ZEMİN diye uzattılar. Karıncalar, dağları toz etti. Süleyman’ın Ordusu böyle başardı.

<> 20/105: Sana dağlar hakkında soruyorlar. De ki: “Benim Rabbim, onları darmadağın edip savuracak”

<> 21-Enbiya/79: Onu Süleyman’a derhal kavrattık. Her birine hükümdarlık ve bilgi verdik. DAVUD’A DAĞLARI BOYUN EĞDİRDİK. Kuşlarla beraber tespih ediyorlardı. Yapmak isteyince yapanlarız biz.

Mahşerde elektromagnetizmanın polarizasyonu olmayacak: Tüm dalgalar YATAY olacak. Yani karın (Dağ) noktalarında birbirine DİKGEN olmayacaklar. Düğüm noktalarındaki gibi SALT MAHŞER (vadi = Deniz seviyesi mesela) olacaklar. GÖK ve YER mahşerde iki-üç metre kadar birbirine yaklaşıp birleşecekler!

(Tarık Seması ve Dabbet Arzı ile bunların BİLEŞKESİ olan MAHŞER meydanı  a y n ı  ŞEYDİR.) Sema ve arz birleşmiştir. (Ayrılmaları relatiftir)

Hans von Aiberg, 09/09/2003 (185/05)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 185 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

185-05-dag-mahser

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar