Mars’ın etkisi – Bağlar – Kabenin yıkılması – Emin belde

Sondan başa gidelim. Çünkü BİRİNCİ madde olan SELAM en başa geldi. [Candaş] sürçü klavye etmedi! Hiçbir şey tesadüf değildir. Yarının 11 Eylül olması da…

MARS çok yakın geçti. Ama 200 küsur sene sonraya KABE‘nin yıkılması ertelendi. İkinci geçişinde Kabe zarar görecektir. İbrahim’in inşaa etmesi gibi, yeniden inşaa edilecektir, Allah inşaa.

Biz BU ÇAĞDA, DEMİR sayesinde bu vukuatı işlettirmeyeceğiz. (11 Eylül kritik gün idi)

<> Geçen chatte yoktum, okuyunca şok oldu, Dabbetlere Teşekkürler, iyi ki varsınız.

İyi ki VARIZ birlikte…

Kabe ve demir’in ilgisi nedir? Az daha o fake fotoğraf gerçek olacaktı. Uluslararası istasyona gönderilecek maddeler öyle “GİZLİ” diplomatik paket, veya “KEYFİ” gönderilmeyecek. Çünkü: İKİ BAĞ birden şimdilik “İŞBİRLİĞİ” yaparak bunu engellediler… 33/16 lütfen. Sonra da 34/15-16-17 ve 19.

<> 33-Ahzab/16: De ki: “Eğer ölümden yahut öldürülmekten kaçıyorsanız, kaçmak size hiçbir yarar sağlamaz. Böyle bir durumda sadece azıcık/az bir süre nimetlendirilirsiniz”.

<> 34-Sebe/15: Yemin olsun, Sebe’ için kendi meskenlerinde bir ibret vardı. Sağ ve soldan iki bahçe. Rabbinizin rızkından yiyin de O’na şükredin. Tertemiz bir belde ve affeden bir Rab.

<> 34-Sebe/16: Ne var ki onlar yüz çevirdiler; biz de üzerlerine Arim selini gönderdik. Onların iki bahçesini, buruk yemişli, acı ılgınlı, birazcık da sedir ağacı bulunan iki bahçeye çevirdik.

<> 34-Sebe/17: İşte böyle! Nankörlük ettikleri için onları cezalandırdık. Nankörden başkasına ceza verir miyiz hiç!

<> 34-Sebe/18: Biz onlarla, içini bereketle dolduğumuz kentler arasında, sırt-sırta vermiş kasabalar oluşturduk; Bunlar arasında gidiş- gelişler belirledik. “Geceleri ve gündüzleri, güven içinde gezip dolaşın oralarda.” dedik.

<> 34-Sebe/19: Ama onlar, tutup şöyle dediler: “Rabbimiz, seferlerimizin arasını uzaklaştır!” Böylece kendilerine zulmettiler de biz de onları efsaneler haline getirdik; hepsini darmadağın ettik. İşte bunda, gereğince sabreden, yeterince şükreden herkes için elbette ibretler vardır.

 

İKİ BAĞ olayını FARK ETTİK ? SEBE gelip-geçti sanmayınız. SEBE daha var: 15. ayette:

1. Önce YEMİN var!

2. “İBRET” diyerek >>> PARANTEZ açılıyor. 16-17-18-19… İbret parantezi nerede kapanıyor?

<> İşte bunda, gereğince sabreden, yeterince şükreden herkes için elbette ibretler vardır

19’u istemiştim. Niçin >>> Parantez kapansın diye…

Ama onlar, tutup şöyle dediler: “Rabbimiz, seferlerimizin arasını uzaklaştır!” Böylece kendilerine zulmettiler de biz de onları efsaneler haline getirdik; hepsini darmadağın ettik. İşte bunda, gereğince sabreden, yeterince şükreden herkes için elbette ibretler vardır.

İşte bunda, gereğince sabreden, yeterince şükreden herkes için elbette ibretler vardır

herkes için elbette ibretler vardır

elbette ibretler vardır

ibretler vardır

ibretler“!

Yemin ve ibret parantezlerinden başka:

3. SEBE var.

4. MESKEN var.

5. İbret var.

6. Sağdan ve soldan >>>> İKİ BAHÇE var!

7. Rabbin rızkı var >>> BİRİ ŞÜKREDİYOR; diğeri etmiyor! (Nankör olan BELLİ oldu sanırım)

8. Tertemiz BELDE var!

9. AFİVV Allah’ımız var!

(Son ayet’te BUGÜN itibariyle Kaşıkçı var.)

8. şıktaki “Sağlam kalmış bombalanmamış B E L D E” ne olabilir? Korkmayın, AKLINIZA gelenin ta kendisi!

<> İbrahim’in secde ettiği toprak

Kabe bugün TERTEMİZ kalacak, 232 yıl boyunca da korunacak. Bunlar ZORLAMA MI, yoksa Kur’an’dan bir Tevafuk ve Allah’tan MUCİZE mi?

Ayetleri ben seçmedim! İNANMAYANLARIN imanı artsın diye ALLAH SİZLER için SEÇ+TİR*!

Allah aranızda kiminizin “Kuşkularını” gidermek ve sizin sıratal müstakıym üzerine olduğunuzu KENDİNİZE teslim etmeniz için bunu yaptı!

Evet, o [resim] bir fantazi değildi. YARIN (ABD Pasifik saati itibariyle 11 Eylül SABAH 08.30’da KÂBE  v u r u l a c a k t ı !)

Hans von Aiberg, 10/09/2003 (186/02)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 186 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

186-02-iki-bag

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar