Dabbet – Canlılık – 1080 kez yavaşlayan zaman

Senin yaklaşık yüzyıl sonraki yaramaz torununu dövmek ister misin? Veya -mesela- öldürmek! O GELMEZSE daha henüz CANLI değil ki? Daha doğmamış bile -sana göre-, sen de ÖLÜSÜN -ona göre-.

O diyor ki: “ÖLÜ ATAM, mezardaki kemikler beni nasıl öldürebilir?” Sen de diyorsun ki >>>> “Daha doğmamış birini nasıl öldürebilirim yahu?”

Hanginiz haklı?

<> ikimiz de

Kur’an bunu çözüyor: “CANLI” çıkarıyor ARZ’dan. Artık ikiniz de birebir aynısınız. Birbirinizi mi öldüreceksiniz? Buyrun öldürün.

C A N L I  bu demek! Yani Tarık semasındaki 70 cm.den aşağı atlayıp BURADA YERYÜZÜNDE kalmak. Oysa Tarık semasına kaçanlar bunun tersini yapıyor ve YUKARI zıplıyor ve kaçıyorlardı kendi geleceklerine… Onları öldüremiyordunuz.

Ama şimdi o Tarık’taki kişi tam tersine GİTMİYOR! geriye atlıyor. Yani artık sema’nın değil; ARZ’ın adamı! Siz gibi ayakları yere basıyor! Öyleyse RAHATLIKLA öldürebilirsiniz. Çünkü o artık HAYALİ torununuz gibi CANSIZ sandığınız biri değil! Capcanlı! Canlı siz kadar!

Ona göre siz çürümüş cesettiniz (Cesetler canlı değildir) size göre o daha doğmamış (Doğmamışsa canlı değildir) Ama DABBET olup CANLANINCA ikinizi (dede-torun) BULUŞTURDUK işte…

CANLI kelimesini ANLADIK MI?

<> evet

 

Yine de İKİNİZİN takviminde zaman enerjisi gereği bir kasılma-gevşeme veya genlik fazları olacaktır. Allah dilemezse sizin sıktığınız kurşun “ANINDA” size bulmuyor. Allah dilerse, kurşunun hızı 1080 kez yavaşlıyor.

Ben buraya gelmeden önce, sanırım Mesaj [Contact] diye bir film oynamıştı, Jody Foster’in, hatırladınız mı? Daha önce de bundan söz etmiştim. Onu seyrettiniz mi?

<> evet

Son sahnede bir can alıcı söz vardı: Olay şu: J. Foster’e diyorlar ki, “Bir saniyede uzay-zaman makinesinden düştün. Hep buradaydın bir yere gitmedin!”

Halbuki o 24dk. boyunca bir yerlere gitmiş… Buna kimseyi inandıramıyor İKEN son söz şu: “İyi ama kamera 24 dakikalık” film çekmiş! Nasıl bir saniye olur?

Elbette bu 24 dakika değil. Aslında 1080 saniye, yani 18 dakika! (Eğer bir saniye diyorsa, böyle düzeltilmeli. İki saniye diyorsa 36 dakika olur.)

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

<> zamanın mekana göre farklı yaşanması

<> Tünelin içine mi girdi o anda, yani 1 dakika tünelde kaldı

DABBET OLDU -öyle varsayınız-. Bir dakika değil BİR TEK SANİYE, 1080 kez yavaşlayan bir tek saniye… Yerüstündekilere göre bir tek saniye… Yerüstüne çıktığınızda sizin de bir tek saniye. Ama yeşile yapışınca yani DEBELENİNCE, yeraltı takvimi 1080 kez genleşiyor.

Hans von Aiberg, 19/09/2003 (191/10)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 191 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

191-10-slow-motion

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar