Ölüm – Ömrün uzatılması

<> selam kaptan selam hoş geldiniz

selam selam dostbuluştuğum candaşlarım. Selam ladies & gentlemen selam. [R] burada mı?

 

[] [R], babası vefat eden candaş

<R> Selam Selam

Selam selam. :))) Selamını bile özlemişim. (Yani selam vermeni=Sesini)

<R> Sizi görmek de çok güzel

Beni affettin mi?

<R> Est. Aff nedemek efendim. Yüksek defterlere ne yazıldıysa o olur.

Biliyordum. Sana söylemedim.

<R> 🙁 belki de bunu kaldıramazdım içimde hep bir umut oldu. Allah’tan hep hayırlısını diledim.

Fakat yapabileceğim tek şey “ÖMRÜNÜ UZATMAK” idi -Allah’ın izniyle elbette-. Çok büyük pazarlıklar yaptım dedemizle. Ortada buluşulan nokta şuydu: “Ancak ömrü uzayabilir”. Onu öğrenince taaa geçen yıl falandı, bu sırrı bir veya iki kişiyle paylaştım, sana söylemedik. Öğrenmiş oldun! İlaç gerçekten rahmetlimizin akciğerlerini temizledi. Demek ki ilaçta bir eksik yoktu.

<R> Evet bu raporlarda da sabit, doktorlar hayrete düştü ve kemoterapi temizledi zannettiler. kemoterapi bugüne kadar kaç akciğer temizlediyse

Bunu bilmek bize yeter. Yazgıya karşı konulmayacak. Sınavındı, hellalliğini aldın ve aramıza yeniden hoş geldin -biz ailene-.

“Nefes almalıydı” -ki ömrü böylece uzamış olsun-. O benim de babamdı. İbrahim milletinin Babası varsa, bizim de ilk şehidimiz var. O babamız idi.

Bir sır daha tevdii edildi. Çok kimse rahmetli oldu ailenden… Hepsinin ömrü sana verildi. Rekor ömür sahibisin. YAŞA ve GÖR.

<R> evet 7 gün öncede Babaannem vefat etti. 2 ay önce Dedem.

Rekor ömür sahibisin. YAŞA ve GÖR.

<R> El-Hamd

Allah’ın izni ve garantisiyle rekor ömrün oldu. (Dedemden AYNEN NAKİLDİR. O Levhi Mahfuzu okuyor biliyorsunuz.) Yoksa, ben kim, garanti kim? Ben neyim ki? Benim garantiye ihtiyacım var -ama veren yok-. Dedem sana torpil geçti. Allah’a hamdolsun. Başın sağolsun.

<R> siz sağolun…

Hans von Aiberg, 03/10/2003 (195/01)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki CHAT’i (194) oku | 195 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

omur-uzar

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar