Zülkarneyn’in inanılmaz serüveni

<> Kehf suresi’nde Allah’ın Zülkarneyn’le konuşması misaldeki Zülkarneyn’in nebi, resul veya rasul’lerden birisi olduğuna mı işarettir?

Allah’ımız ZÜLKARNEYN ile hiç konuşmadı [candaş]. Allah KUR’AN’A yazmıştı konuşacaklarını…

Kur’an’ın inişinden 1740 yıl sonra biri doğdu. Viking idi. Ona çift boynuzlu derlerdi, uzay akademisinde, çünkü dileyen dilediği pilot nick ve şapkasını serbestçe takabiliyordu.

Bu genç, bir karadelik gibi MUTLAK ÖLDÜRÜCÜ deneye tek talip olan gözü pek bir viking idi. Yoksa öyle ahım şahım bir diploması veya space cruise birincisi falan değildi.

Hatta bir dönen karadelikten geçmenin küçük bir şans olduğunu, sonsuz evrenden hangisine çıkıp orada bir süre sonra havasızlıktan öleceğini, hatta mutlaka öleceğini düşünüp bu işe talip oldu.

TEK GÖNÜLLÜ!

(Paralel sonsuz evrenlere hybrid gönderilse bile YANIT alınamaz.)

Zülkarneyn’lerin başı/birincisi olan space wiking’i hep havai idi. Hep havai, hep aero.

Ama idam mahkumunun son gecesi vardır ya! İşte öyle bir gece yaşadı. Eli Kur’an’a uzandı akademide… Bir şeyler okumak ihtiyacı duydu. Aldı Kur’an’ı. O Kur’an’ı tam ikiye bölmesi için bilgisayara emir verdi -sesli-. Onu böldü bilgisayar. Bunun da ortasını istedi. Sonuçta 83. ayeti çıktı Kur’an’ın. (Bilgisayardaki Kur’an’ın e-qoran’ın.)

Orada “İKİ BOYNUZLU’DAN SORUYORLAR” dedi. Zülkarneyn bunu “Komutanların araması” zannetti. Oysa bilgisayar sesli olarak ona Kur’an’ın tam ortasını okuyordu.

<> 18-Kehf/83: Sana Zülkarneyn hakkında soru sorarlar. De ki: Size ondan bir hatıra okuyacağım

İki boynuzlu onun zaten doğal lakabıydı. Onun için komutanlar aradı sanmıştı. Kur’an olduğunu anlayınca o kitabı da yanına almak zorunda kaldığını hissetti.

Ertesi gün deney ertelendi. (Karadelik civarında gamma patlamaları/bu da modern bir meteo sanki.) İki kez countdown ertelendi. Onu okudu… Zülkarneyn’i hep okudu. Hani o sıkıcı bekleme ve erteleme anında okuyacağı tek şeydi. Okudu ve okudu. Sonra yolculuğu başladı.

Yolculuk zamanın berisinde fakat BİR TESADÜF yine bu evrende, (Sonsuzda bir ihtimaldir, -dikkatinizi çekerim-) Sonsuzda-bir ihtimalle yine aynı evrene çıktığını hayretle gördü.

Zamanda geriye düşmüştü. Ama evren aynı evrendi. Amazon aynıydı, İndonezya biraz farklıydı vb. vb. Startrek minyatürü gemisiyle yine bu evrene çıkmıştı.

Durum değerlendirdikten sonra önce batıya gitti. Orada İndios/İndianları gördü. Bunlarla ne yapacağını bilemiyordu. Kur’an’ı (HoloScreen) ile okudu:

KUR’AN’DAKİ KİŞİ KENDİ MİYDİ YOKSA?

YOKSA ALLAH ONUNLA MI KONUŞUYORDU?

O AYETLER TAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA GELECEK İÇİN Mİ YAZILMIŞTI VE KENDİ İÇİN Mİ?

“İnanmıyorum” dedi Zülkarneyn, “Yüce ve koca Kur’an niye benim için yazılsın ki?”

YOLU DOĞUYA DÜŞTÜ >>>>>>> ORADA ÖRTÜNMEYİ BİLMEYEN MİLLETİ BULDU.

Yine inanmadı.

Sonra ÜÇÜNCÜ SEBEP SONUCUNDA bir kavme rastladı. Onlar hiçbir dili konuşmamakla birlikte ESP+OOBE+PK olarak “Ey Zülkarneyn, şunlar Yecüc ve Mecüc’dür, bizleri öldürüyor, giderek tüm dünyayı istila ederken, su kaynaklarını, bütün bitki örtüsünü, ne kadar hayvan varsa hepsini kurutuyorlar. Bizim bu iki dağ arasında sıkışmışlığımız var. Aramıza bir şey yap geçmesinler.”

Artık Zülkarneyn, Zülkarneyn’in ta kendisi olduğunu anlamıştı.

Ama nasıl bir engel yapacaktı? Hiç bir çözüm bulamadı. Ta ki Kur’an’da yoğunlaştı ve orada 1700 küsur yıl önce FORMÜLÜN, Kur’an’ın tek yazmanı olan ALLAH tarafından yazıldığını buldu.

“Benden mini karanokta >>> HAWKİNG karanoktası yapmam isteniyor” diye sevinçle bağırdı ve Rabbine, kendisiyle 17 asır sonra HALEN  A L İ V E  (capcanlı) konuşan ve ÇÖZÜMÜ HABER VEREN Rabbine hamdetti. Müslüman oldu. Kur’an’da yazan tüm emirleri yerine getirdi. Yecüc ve Mecüc istilası ertelendi.

Şimdi bana lütfen en başta sorduğunuz soruyu sorar mısınız? Lütfen bir daha sorunuz.

<> Kehf suresi’nde Allah’ın Zülkarneyn’le konuşması misaldeki Zülkarneyn’in nebi, resul veya rasul’lerden birisi olduğuna mı işarettir?

 

CEVABINI VERDİM! Siz de Resul olup olmadığına yorum yapınız. Allah konuşmadı. Cebrail gelmedi. Ama AYET GELDİ. Mutmain misiniz?

<> evet kaptanım

<> ayet zaten vardı.

Vardı. İŞTE BUNUN İÇİN KUR’AN bir  m u c i z e . Kur’an sizinle konuşur derken BU MUCİZELERİ KASTETMİŞTİM.

Yeni soru lütfen, bir de hüpleteyim.

Hans von Aiberg, 07/12/2003 (201/03)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 201 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

zulkarneyn-tekillik

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar