İçimizden biri Dabbet – Kuran – İnsanlar ayetlere ikna ile inanmıyorlar – Haniflik – İbrahim – Allahı anmak

Ben hatip, söylevci değilim. Bana Kur’an’dan başka ve dışında konuşmak YASAKTIR. Kitabın hitabını yapıyorum sadece…

Acıktığınızın bile farkındayım. Hissetmiyor muyum sanıyorsunuz? Ve acıkmadığım halde hissediyorum sizleri.

Allah’ın isminin anıldığı evlerden birindeyiz. Ayaklarınıza sağlık, yüreklerinize sağlık.

Ve şunu da eklemeleyim: Ben AKTÖR değilim, FAKTÖR’üm. Bayraktar değilim, BAYRAK’ım. Sizin gibi bir katılımcıyım. Sağdaki sütunda sadece yanımda bir + işareti var. Sizden farkım bu. Allah şahidim, sizden tek farkım bu, mod bana açık sadece.

<> Mücadile/7: Görmez misin ki Allah, göklerde olanları da yeryüzünde olanları da bilir. Üç kişi, aralarında fisıldaşmaya görsün, dördüncüleri O’dur; beş kişi fisıldaşmaya görsün altıncıları O’dur. Bundan az da olsalar çok da olsalar, O mutlaka onlarla beraberdir; nerede bulunurlarsa bulunsunlar. Sonra onlara, yapıp ettiklerini kıyamet günü haber verecektir. Allah her şeyi bilmektedir.

Teşekkürler. Ayetler ile ferahlıyorum, yorgunluğumu modern hastalık olan PC sandalyelerinin ağrılarını benden alıyor bu ayetler…

<> 36-Yasin/1: Ya Sin

<> 36-Yasin/2: Ve el Qur’aan el Hakiym.

<> 36-Yasin/3: Şüphesiz sen, el mürsellerdensin.

<> 36-Yasin/4: Müsteqıym bir sırat/yol üzer(in)esin.

<> 36-Yasin/5: Tenziyl(i)dir, el Aziyz, el Raxıym(in/den).

<> 36-Yasin/6: Uyarılması/Uyarman için, ataları/babaları uyarılmamış bir kavmi, (o halde) onlar {önceden} ğaafiller(di/iken).

Ve Dabbet olmak bir AYRICALIK değildir,  d e ğ i l d i r,  vallahi değildir. Üstelik ÖVÜLMEMİŞTİR bile Kur’an’da. Yani efendimiz gibi, İbrahim atamız gibi bir övgü yok. Sadece “Yeraltından çıkarılmış” fakat illa ki illa illa ki KUR’AN’ı YETERLİ açıklayan biridir Dabbet. KUTSAL değildir. ÖVGÜ VAR MI? Lütfen bulup yazınız. Orada bana övgü var mı? Ltf. yazınız ayeti.

<> DUA’ya karşılık verilen CEVAB (El Mucib olan Allah), eSTeFa/Seçmek demiyor, iCteBa/iCaBe/CevaB diyor Allah, değil mi?

Evet CVB.

<> 27-Neml/82: Söylenen başlarına geleceği vakıt da onlar için Arzdan bir dabbe çıkarırız, nasın ayetlerimize yakin ile inanmaz idiklerini kendilerine söyler.

<> “teKLiM” eder. KeLiMe KeLiMe.. SaTR SaTR

Ben de kelimelere döküyorum. (Kur’an dışı yazsaydım haklıydınız) Bu chat’in başından beri, ilk chat’tean beri, ben sadece MÜTEKELLİM’in kelimelerini yazdım. Kur’an’da yazılıydı zaten, aldım pioneer gibi açtım sadece.

Dabbetül ARZ kutsal ve övgüdeğer değildir, gördünüz mü? Ne farkım var?

Övülen Musa, İsa, İdris vb. beni öven bir ayet (delil anlamında) var mı?

Yani ben katılımcıyım. İNANDINIZ MI ARTIK KELİMEYE? Kaldı ki Kıyamet Alameti olmak ne kadar SOĞUK BUUUUUZ GİBİ. Ve en yumuşak alametim.

Diğerleri sert gelecek. Mesih bile çok sert gelecek. Çünkü ilk gelişi HALİM idi, ılımlıydı, ama gördünüz işte >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> Hristiyanlar sapıttı ve sapıtacak; artık onu mülayim halim olarak düşünmek gaflettir -ikinci gelişinde-…

<> 3-Ali İmran/193: Ey Rabbimiz! Gerçek şu ki biz, “Rabbinize inanın!” diye imana çağıran bir davetçiyi (Peygamberi, Kur’an’i) işittik, hemen iman ettik. Artık bizim günahlarımızı bağışla, kötülüklerimizi ört, ruhumuzu iyilerle beraber al, ey Rabbimiz!

<> 3-Ali İmran/193: Rabbena innena semi’na münadiyey yünadi lil imani en aminu bi rabbiküm fe amenna* rabbena fagfir lena zünubena ve keffir anna seyyiatina ve teveffena meal ebrar

<> münadiyey yünadi lil imani en aminu bi rabbiküm =>> İki(nci) kez iman’a davet eden münadi.

 

Tşk [candaş] öğretmen. [candaş] hocam, gördünüz mü, ben de katılımcıyım, içinizden biriyim. Ama sizler başkasınız. İçinizde şehitler var, bir milyon Dabbetül Arz edersiniz siz. Siz değerlisiniz -indillah-, siz çok değerlisiniz -huzurullah-.

Allah’ım beni sizin değerini bilenlerden kılsın ve nankör yapmasın. Allah’ımız bizi sıratel müstakıymden ayırmasın. Tam tersine gazaba uğrayanlardan ayırsın.

<> amin

<> 60/5: Rabbimiz; kılma/yapma bizi, küfredenler/örtenler için, bir fitne; ve bağışla bizi; Rabbimiz; şüphesiz sen, sensin, el Aziz, el Hakim.

Sizle şu aradaki kablolar aracılığına ihtiyaç duymadan yakınım. Gönül Mekanı birleşik kabdır. Bu Allah’ın gönlüdür, orada ol dedi, üfledi. Kul kıldı bizleri.

Lütfen son nefesimizde müslüman olarak CAN VERMEYİN, “Hanif müslüman olarak” can verin. Ve bu konuda bana söz verin ltf.

<> inşa allah

<> amin inş

<> söz veriyoruz     

G. Hikmetyar gibi müslüman olarak ölmeyin. İbrahim gibi HANİF MÜSLÜMAN olarak can verin. Hanif zaten ŞEHİDDİR.

<> Amin        

<> Allah inşaa         

<> İşittik ve itaat ettik.

<> Ya Rabbi ancak Hanif Müslüman olarak canımızı vermemize yardım et. Bunu nasip eyle bize. Ya RABB

Ağlıyordum ara verdim. Şu Fethullah yüzünden, ağladığımı yazmaya utanır oldum. Bunlar HANİF gözyaşlarıydı. Hanif Müslüman olmaya azmetmiş bir kulun Allah korkusuydu. Kredisi, kotası, platformu, konsepti budur Hanifliğin.

Müslüman???? Tüm cinler (Şeytan dahil) hepsi müslümandı. Tüm insanlar dinler hep müslümandı. Yani ben Müslüman olarak can vermekle yetinemem! HANİF  M Ü S L Ü M A N  olarak bozulmamış tek dinin mensubu olarak öylece son nefesimi vermek istiyorum. (Tavsiye ederim)

<> 3-Ali İmran/8: Ey Rabbimiz, bizleri doğru yoluna erdirdikten sonra kalplerimizi yamultma ve bize katından bir rahmet ihsan et. Şüphesiz, çok bağış yapan yalnız sensin.

<> Amin

<> Rum/30: O halde yüzünü bir hanif olarak dine tut, Allah’ ın insanları kendisi üzerine yarattığı fıtratına. Allah’ın yaratışında değişme yoktur, dosdoğru sabit din odur. Fakat insanların en çoğu bilmez.

4 dk. sonra sofralarınızda olmalısınız. Bu yemek size çok tatlı ve afiyetli olsun. Allah ağzınızın tadını hiç bozmasın canım canım canım candaşlarım…

<> amin

<> Bu gece chat yapacak mıyız kaptanımız?

Başkanım sizin oyunuz tek başına ayrıcalıklıdır, dileyin YAPALIM, dilemezseniz özel olarak Pazartesi gecesi de yaparım. (Salı perşembe pazar haricinde)

<> Çoğunluk isterse olur kaptanım, candaşlara soralım bence.       

<> Şahsi oyum bu gece de chat olsun =)

 

OLDU bile. Allah’ı anmaya devam verdiğiniz için teşekkür başkanım. Saati belirleyelim. (Yemeğe çoktan çağrıldınız sizi tutmamaya çalışıyorum.) Saat de size ait.

<> Bu gün doğum günüm ve bu hediyem oldu =)       

<> İyi ki doğdunuz başkanım.      

<> 21:30

İyi ki Allah bizlere ruhundan üfledi ve birlikte doğduk. Tamamdır. Allah’ı coşkunuzun içinde HİSSEDİYORUM. Coşkunuzda tecelli eden ALLAH‘tır bizatihi. Allah’ı kokluyorum sizlerde. Neredeyse görüyorum.

<> HUUUU  

<> “Hadi bakalım yemek hazır gelin” dendi.

<> İnşallah devam ederiz Hz. ibrahim gibi

Afiyet ve HUUU!

<> İbrahim/40: Rabbim, beni namazı devamlı kılanlardan eyle.

Evet [candaş]. Ama İBRAHİM‘in formatını yaptığı o namazı…. Onun teyemmümünü, onun haccını, onun zekatını, ve özellikle Tevhidini, ve de orucunu… Bunlar içinde sadece ve sadece sadece sadece sadece NAMAZ eylemi kaçınılmaz. Oruç tutmayabilirsin (şekerin vardır, dayanamıyorsundur). Hacc ve oruç kaza edilir, vekalet verilir ibadettir. Zekat da mala bağlı.

Ama NAMAZ EYLEMİ ve de TEVHİD söylemi, bunlardan kaçış yok. Tam tersine 6 rekat namaza koşun.

<> Yeşildeyken namaz kılınabiliyor mu?

Kehf suresinde “Sağa sola döndürülmek” (Kıbleye yöneltilmek) bir namazdır. Namazı kılamadığın zamanlar da vardır o evrende. O zaman:

1. Sırt üstü DÖNDÜRÜLÜRSÜN;

2. Yüzüstü döndürülürsün;

3. Yanüstü döndürülürsün.

YANİ o senin NAMAZIN olur, -o koşullardan söz ediyorum-.

“Onlar yüzüstü, sırtüstü, yanüstü ALLAH’ı anarlar”.

Kimimiz de NAMAZ KILAMAYIZ ama ayet bize bu ruhsatı veriyor: “Onlar (114 ve sıkışmış 104 kişiler) gecenin bir yarısında Kur’an okurlar, secdeye kapanırlar (gizlice) ve Allah’ımız sen bu evreni boşuna yaratmadın” derler.

“Geceleri GİZLİ GİZLİ Kur’an okurlar” diyor ayet. Gizliliği anlatmıştım…

Bir de “Kur’an okunurken NAMAZ KILINMAZ“, çünkü “İkra/Dabbet çevrimi” Kur’an Namaz gibi bir olmazsa olmazı bile MAZUR gösterir. Önce Kur’an okunur (İkra), sonra namaz içinde yine KUR’AN okunur. Sonra yanüstü sırtüstü yüzüstü uzanmışken bile, Kur’an içinde namaz bile olur…

Geronimoo pazartesi 21.30’a kadar “Hugh” der ve gider Hoş-bye.

<> hoşça kalın selam ve selam

Hans von Aiberg, 02/05/2004 (221/08)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 221 anasayfasına dön | sonraki CHAT’i (222) oku

221-08-neml-82-aliimran-8-rum-30

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar