Teknoloji – Buluşlar – Gizli kahramanlar – HTTP sırrı – Lailaheillallah

Ve Hyper Text: (Sanırım candaşın bir 19 açılımı vardı Yahoo groups’da) Binary sistemle, yanlış mı anımsıyorum? Hani tartışılmıştı. “la İlahe illallah’ın açılımı 19 çıkmıyor” diye yazılar yazmıştı bizdeki Edip Yükselciler…
\n
[] https://hanifislam.com/mih/wp-content/uploads/2016/10/lailaheillallah-10011.jpg
\n

La  il  la  / he  il  lal  la  he /

(0) (1) (0)  (1) (1) (0)  (0) (1)

        —-> 1   0    0    1  1 <—-

            / he  il  lal  la  he /

        <—–(1) (1) (0)  (0) (1) —->

İşte bu! Bu TELE TEXT‘in anahtarıydı. İlk defa kumandayla yayına girip interactive olarak oradaki page’leri çağırıyordunuz. İşte HTTP/HTML böyle başladı. İlk fakat önemli adımıydı. Bundan John Jobs ve Ballmer’in bile haberi varmış. İki isme de bir link ltf. (Tarihe geçsin.) Ön adı Steve, öteki John Jobs.
\n
<> ms CEO su        

<> http://www.microsoft.com/presspass/exec/steve/default.asp
\n
Şu anda Manisa’da Ballmer (Ben İzmir’deyim, 30km.) “Türkiye Üs olacak” diyor Ballmer (Manisa yani). Jobs’u bulamadınız mı? Jobs dünyada ilk PERSONEL (masaüstü) bilgisayarı yapan kişidir, o sayede evlere şenlik olduk. Onun da linkini bulalım lütfen. (Tarih kaydı olsun.)
\n
[] http://www.chip.com.tr/video/iste-ilk-macintosh_785.html

[] https://hanifislam.com/mih/wp-content/uploads/2016/10/225-00-applemachintosh.jpg

<> http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=steve+jobs
\n
Jobs ve Apple diye arayabilirsiniz.
\n
[] http://web.archive.org/web/20040422024416/http://www.bilkom.com.tr/cgi-bin/WebObjects/BilkomCMS.woa/wa/showPage?bolum=81
\n
Evet John S. Jobs. Demek ki orada adı Steve imiş. Daha ciddi bir link var mı?
\n
<> http://web.archive.org/web/20040130081420/http://geocities.com/franktau/

<> http://inventors.about.com/library/weekly/aa051599.htm

<> http://web.archive.org/web/20040401173440/http://www.apple.com/pr/bios/jobs.html
\n
Yani olay anlaşıldı sanırım. İLK BİLİŞİM darbesi 1984’de sadece bir minik kasaya sığarak evlere giren Apple-2’dir. O buluş yapılmasaydı, bugün PC’leriniz evde değil, büyük üniteli yerlerde olacaktı. (Univaclar gibi) Steven Jobs’a buradan minnet ve selam. Ve onun grafikçi arkadaşı Gates’e de…

Jobs ilk tablet bilgisayarları ve Palm tipi pocketleri de yaptı. Ona çok borçluyuz. Bunların ardından GSM’lere kadar sığdırıldı PC’ler

Buna paralel olarak, yani bilişime ek olarak, yukarıdaki formülden esinle:

Bu var(1) ve yok(0)’ları Orjinal alfebeye göre okuduğumuzda, karşımıza çıkan “1 0 0 1 1” kodunu ondalık sayı birimine (0,9) çevirdiğimizde, karşımıza çıkan rakam hiçte şaşırtıcı değildir: “19”. Müddesir/30: Üzerinde ondokuz vardır onun. Aynı zamanda 1’in 0’dan çok olması, varlığın yokluğa tercih edilmesi anlamlarının misallerini içermektedir” diye yazmış candaşlarımız.

EVET! EVET! EVET! İşte teletekst (Sonradan hyper Text) budur! Jobs ve Hyper text sayesinde burada sizinle yazışıyor, dünyanın WEB hazine ve bilgi bankasında enginlere açılıyoruz.

İşte bazı ESRARENGİZ kişilerin adlarını verdim böylece… Gerçek yerini bulsun ve siz kuşkuya düşmeyesiniz diye. (Yazdığım bir ayettir.) Ben de o esrarengizemli’lerden biriyim.

Allah HABİR’dir, SEMİUL ALİM, BASAR’dır, SERİULHISAB, MUHSİ, HASİB’dir. Bunlarla Arş’ın zigZag katmanını istiva etmiştir. Habir >>> Haberleşme (Haberalma, haber verme, muhbir, muhabir vb.)

Bu var(1) ve yok(0)’ları Orjinal alfebeye göre okuduğumuzda, karşımıza çıkan “1 0 0 1 1” kodunu ondalık sayı birimine (0,9) çevirdiğimizde, karşımıza çıkan rakam hiçte şaşırtıcı değildir: “19”. Müddesir/30: Üzerinde ondokuz vardır onun. Aynı zamanda 1’in 0’dan çok olması, varlığın yokluğa tercih edilmesi anlamlarının misallerini içermektedir

Bu var(1) ve yok(0)’ları Orjinal alfebeye göre okuduğumuzda, karşımıza çıkan “1 0 0 1 1” kodunu ondalık sayı birimine (0,9) çevirdiğimizde, karşımıza çıkan rakam hiçte şaşırtıcı değildir: “19”. Müddesir/30: Üzerinde ondokuz vardır onun. Aynı zamanda 1’in 0’dan çok olması, varlığın yokluğa tercih edilmesi anlamlarının misallerini içermektedir

Yukarıdaki “1 0 0 1 1” kodundan ibarettir. “1 0 0 1 1”  HYPER olan bölüm bu. Tüm dünya sembollerine çeviriyor. VERİLEN BİR TEXT’i 1 0 0 1 1” birim sayı olarak bu sembol altına alıyor ve kodluyor. Eğer TESLA IR kumandayı yapmamış olsaydı ben asla HT’yi bulamazdım. Yine Tesla’ya borçluyuz. Çünkü TV kumandasıyla yapılabilir bir şey bu, başka mümkün değil.

IR tekniğine evrensel codec’i (Tevhid) yazıyorum. IR onu alıcıya, oradan vericiye, oradaki tele text sayfalarına interaktif olarak iletiyor. İşte HT(tp ve ml)nin sırrı budur. Başka scriptler (java vb) sadece ve sadece 19 bazından çalışır.

Evren bile LA İLAHE İLLALLAH diyor!

Daha ALLAH’ı göster inanayım diyenler var 19 üzerinden bana yazarak…. (http)

Arşı Ala ve aşağısı (sabıkun, kürsi, Levhi mahfuz, nefhi sur vb) tamamı BİLGİSAYAR (Sibernetik)den başka bir şey değildir. Allah’ın saydığım isimlerini TALİM etmektedir.
\n
Hans von Aiberg, 06/05/2004 (225/08)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 225 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

lailaheillallah-10011

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar